Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość emilaek1
Lilka 1000 to zależy od labolatorium i piguł Ja na swój czekałam 1.5 godz a napewno można wynik odebrac juz następnego dnia płaciłam 40zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
ja dostałam w tym samym dniu po ok 2 godzinach i płaciłam 17 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ek1980
Witam, piszę konkretnie do Kiki1981, jakiś czas temu opisywałaś swoje przeżycia w związku z badaniem NT u dzidziusia. Twoja sytuacja bardzo przypomina moją i chciałam Cię prosic abyś napisała coś więcej na ten temat - jeśli oczywiście możesz. U mnie badanie NT było w 13 tyg. i 4 dniu przy CRL 74,8mm wyniosło 1,2mm. czyli wydaje się super, lekarz bez słowa wyjaśnień kazał zrobic test podwójny z krwi, który oczywiście zrobiłam.Tydzień kiedy czekałam na wyniki prawie cały przepłakałam:( Gdy odebrałam wyniki i ponownie do niego poszłam spędziłam na poczekalni ponad 3 godz. i okazało się, że niezależnie od wyników na te testy wysyła każdą pacjentkę... jak się później dowiedziałam ma z tego kasę..bez komentarza,poczytałam na forum o nt i prawie wszystkim dziewczyną te testy wychodzą tragicznie i w konsekwencji decydują się na amniopunkcję:( Gdy lekarz wziął te wyniki i przeliczył mi na nowo ryzyko- usg+test- stwierdził, że ryzyko...jest ogromne i wskazana jest amniopunkcja:( Byliśmy na konsultacji u genetyka, który na podst. tych wyników też tak stwierdził ale mimo tego nie zdecydowaliśmy się na amnio..czekamy na usg prenatalne w 20 tyg.Bardzo Cię proszę Kiki napisz czy u Ciebie też tak było, czy miałaś podane ryzyko tych chorób w liczbach. Z góry Ci serdecznie dziękuję to dla mnie bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarina
Dziewczyny moja radosc nie trwała długo.w 7 tyg.ciąży po raz drugi okazalo sie że to puste jajo płodowe.ból nie do opisania teraz czekam w domu na krwotok i oby sie samo oczysciło baz zabiegu.jutro idę do dobrego(mam nadzieje), prywatnego lekarza i musze znalezc przyczyne bo to nie moze byc przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilaek1
marinko tak mi przykro :( wiem ze w tej chwili nic nie ukoi Twojego wielkiego smutku, rozpaczy ale jestesmy z Tobą. Trzymaj się musimy byc dzielne bo kiedys napewno sie doczekamy tego wymarzonego, wyśnionego skarbeczka :) My kobiety musimy byc dzielne chociaz nie raz nie mamy juz sil by walczyc ale po jakims czasie znowu sie podnosimy i idziemy do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
maarinko tak mi przykro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela10086
jezu wspólczuej, ja tez sie modle aby wszytsko było ok, leze od 5 tc, 2 ciaze poronilam, jedna cala w szpitalu, teraz mam bole... wspolczuje ci kochana, caluje cie mocno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarina
dziękuję... angela trzymam za Ciebie kciuki oby wszystko było dobrze,musi być! A czy robiłaś badania po 2-óch poronieniach i ile czasu minęło do obecnej ciąży? ja teraz krwawie jakbym miała okres a wizytę mam o 19 dopiero.mam nadzieję że nie robię błędu nie biegnąc od razu do szpitala?pęcherzyk ma tylko 2,5 mm i liczę się poroni się samoistnie bez zabiegu.bo mi chyba nic nie grozi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela10086
9 miesiecy kochana, badania robilam na odzwierzece choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
dwa dni temu bardzo się zestresowałam -spięcie z teściem-wczoraj zaczęłam plamić, a dzisiaj już krwawienie na 4 dni przed terminem a ja zawsze mam jak w zegarku 30 dni i dostaję @ o tej samej porze nawet, więc teraz cały czas myślę czy to nie jest wczesne poronienie, ale i tak juz nie ma sensu robić badań :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:-) dawno nie pisalam ale sledze wasze pisanki codziennie:-) tydzien temu wrocilam z wczasow nad morzem bardzo mi pomogly... odpoczelam psychicznie od tego ciaglego myslenia, i powiem wam ze nawet bym nie zauwazyla ze jestem w srodku cyklu gdyby nie moj mąż hhehe, ktory zapytal wczoraj "kotek czy to juz jest polowa" hehe "czy to juz są te dni" :-)) w tym cyklu nawet o tym nie mysle (czt. tak bardzo jak wczesniej:-) ale niby jest polowa cyklu a ja zadnych symptomow owulacji nie czuje ani nie widze, hm, no coz srednio co dwa dni ladujemy na przytulankach wiec moze sie uda:-) choc jestem raczej pesymistycznie nastawiona. pozdrawiam was Bogi 76 trzymaj się co kolwiek by się nie stało bądź silna i sie nie poddawaj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilaek1
bogi 76 nie martw sie że wcześniej dostałas @ stres potrafi wiele zmienić w naszym organizmie, niestety zawsze na gorsze Moim zdaniem to nie poronienie tylko normalna @ ale moge sie mylic lekarzem nie jestem ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do EK1980 Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz, ale opuściłam się trochę z tym forum. Wklejam Ci link, na którym więcej się dowiesz o tym problemie http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=2928473 U nas przy dobrym NT lekarz również zlecił test PAPA (rutynowo) i test wyszedł zły. Po ocenie wyników lekarz zasugerował amnio, na którą się nie zgodziliśmy. Przed podjęciem decyzji o amnio byliśmy u innego lekarza i genetyka na konsultacji. Dowiedzieliśmy się, że test ten "lubi się mylic" . Na złe wyniki może miec wpływ np: infekcja matki, palenie papierosów. Często zawodzi czynnik ludzi. Sama nie wiem po co robią te badania, dla kasy - jeśli tak to straszne. Nie robiąc amni zdecydowaliśmy się poczeka na II usg, któe wyszło ok, w 25 tc mieliśmy robione echo serca, któe też wyszło ok. U 50 % dzieci z ZD serduszko jest chore, więc warto takie badanie zrobic. Całe ciałko dziecka na usg jest zdrowe i dobrze zbudowane. Mamy nadzieję, że mała jest zdrowa i test ten okazał się pomyłką. A co u Was słychac, w którym tc jesteś, jak się czujesz? Zapraszam Cię na stronkę do której podałm link. Pisze tam wiele osób o podobnych problemach, ja dołączyłam tam w maju mój nick kiki1918 a nie jak tu 1981.Jeśli będziesz miała problemy z wejściem na te forum poszukaj sobie na google stronki Nasz Bocian amniopunkcja i tam wszystko znajdziesz. Pozdrawiam jak będziesz na bocianie odezwij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ek1980
Bardzo Ci dziękuje za odp. Kiki. Mamy bardzo podobną sytuację,my też z mężem jestesmy młodzi, nie palimy, w rodzinie nie było chorób genetycznych. My bardzo baliśmy się, że przez amnio stracimy nasze dzieciątko, a tak bardzo na nie czekaliśmy ( 10 miesięcy po ślubie ). Usg połówkowe mamy na 10.09 i bardzo bym chciała tak jak Ty usłyszec dobre wiadomości:) niczego bardziej nie pragnę....Jetem teraz w 19 tyg. dzidzia juz się rusza- cudowne uczucie- jakby rybka pływała w brzuchu:)) Też dużo czytałam o tych nieszczęsnych testach pappa, i prawie wszystkim żle wychodzą- to jest jakieś chore!:( Chciałabym przestrzec wszystkie dziewczyny przed nimi, jeśli usg gdzie badane jest NT dziecka wyjdzie Wam dobrze, nie róbcie tych testów! Zaoszczędzicie nie tylko kasę- , bo one są drogie ale przede wszystkim będziecie miec spokój, którego nie miały dziewczyny je robiące, na prawde nie warto- szkoda nerwów... Kiki ja jestem na tym forum http://www.forumpediatryczne.pl/forum/vt,48,237,912,7410 pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję i zdrówka życzę Tobie i malutkiej i samych pogodnych, radosnych chwil:) Wszystkiego dobrego dla wszystkich mamusiek i starających się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mamusia
HEJ DZIEWCZYNY MOGĘ SIEDOŁĄCZYĆ? JA MAM DOSTAĆ OKRES (PRAWIDŁOWO) JUTRO,ALE MAM NADZIEJĘ,ŻE NIE DOSTANĘ . STARAMY SIĘ O DZIECKO 3 MIESIĄC I MAM NADZIEJĘ,ZE TYM RAZEM SIE UDA. PRZY NASZYM PIERWSZYM (CHŁOPCZYK CUDOWNY 2 LATKA I 4 MIESIĄCE) TEŻ UDAŁO SIĘ W TRZECI MIESIĄCU STARAŃ... JAK NIE NADEJDZIE TO W SOBOTE RANO ROBIE TEST. POZDRAWIAM WSZYSTKIE OBECNE I PRZYSZŁE MAMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolejna ciężarówka
Witam. Miałabym pytanie. Martwie się bo mogłam zajść w ciążę niepalowaną w rzeczy samej. Pierwszy dzień okresu miałam 8 sierpnia. Skończył się 13.15 sierpnia kochałam się ze swoim chłopakiem 16,17,18 tez. bez zabezpieczenia. niby uważał ale nigdy nic nie wiadomo. stosunek powtorzyl sie tez 22 sierpnia. od pewnego czasu boli mnie podbrzusze, temperatura ciała wynosi 37 stopni rano i wieczorem, dziwnie sie czuje co to moze byc strach przed ciążą czy to rzeczywiście ona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejna ciężarówko:-) hehehe, to moze byc rownie dobrze i strach i ciążą, ciąza dlatego ze kochaliscie sie bez zabezpieczenia, na jakies odczucia ciazowe to zdecydowanie za wczesnie, ja moge cos na ten temat powiedziec, bo co miesiac przez 3 mce odczuwalam jakbym byla w ciazy ehehhe a tu nic po prostu urojenia jakies:-)tereaz zupelnie nie mysle, hm moze troszke mniej czekam po prostu. (a przytulalam się z mezem co dwa dni heheh - tak dla pewnosci) i mam nadzieje ze teraz sie udalo choc tego nie czuje za bardzo, i intuicja podpowiada inaczej. Zrob sobie test parę dni po terminie spodziewanej @ , jesli nie nadejdzie i bedziesz pewna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Mam niemały problem, otóż kochałam się z moim chłopakiem 16 dnia cyklu i od razu zaznaczę, że prezerwatywa nie zsunęła się ani nie pękła, jednym słowem pozostała na miejscu :) mój cykl trwa średnio 28 dni, dzisiaj jest 30 i okres się nie pojawił. Wczoraj zrobiłam test i wyszedł negatywny. Jak myślicie, czy wynik może być wiarygodny? i kiedy ew powinnam powtórzyć test?? bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj blue daisy, hm to co npaisalas jest malo prawdopodobne ale zawsze realne, tym bardziej ze tego nie planowaliscie, heehe. jesli nie chcesz sie sttresowac dluzej to prooponje ci zrobic test z krwi na beta hcg, daje 100% pewnosci i wykrywa ciaze w jej najwczesjszym stadium. taki test zrobia w kazdym lab a kosztuje ok 30zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo_mama
blue_daisy, wydaje mi się, że troszeczkę panikujesz. Jeśli gumka nie pękła ani nie zsunęła się to nie masz co się martwić. Zajście w ciąże to nie taka łatwa sprawa jak się może wydawać. Jest wiele czynników, które mają na to wpływ, a "zakończenie" w kobiecie to dopiero początek krętej drogi, która nie zawsze gwarantuje ciążę. Skoro w waszym przypadku nie było "finału w" to powinnaś spać spokojnie i przestać się umartwiać. Założę się, że okres ci się spóźnia dlatego, że się denerwujesz...a to zupełnie naturalne bo organizm reaguje na choćby najmniejszy stres. Co do testu (tak na przyszłość) to powinno się go robić najwcześniej na 6-sty dzień po rzekomym zapłodnieniu (a jak wiemy to na zapłodnienie mamy 72 godziny). Wtedy to dochodzi do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki w macicy i wówczas to organizm produkuje hormon HCG, który wczesne testy płytkowe wykrywają. Najlepiej jednak zrobić test w dzień po spodziewanej miesiączce, albo jeszcze później. Jednak każda kobieta ma swój wewnętrzny zegar biologiczny i jest to kwestia subiektywna dla każdej z nas. Mój pierwszy test zrobiony w dzień spodziewanej miesiączki wyszedł negatywny. Dopiero test zrobiony 42 dnia cyklu wykrył ciążę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję :) jutro mam 33 dzień cyklu i powtórzę test z samego rana, bo stres nie daje mi spokoju.... wiem, że panikuję,bo wiatropylna raczej nie jestem ;) nieraz spóźniał mi się przez to kres, ale jutro powinno się okazać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammo
witam, do wiadomości przyszłych mam pytających "co mają uszy do ciąży?" Otóż mają, wystarczy spytać ginekologa o objawy występujące w póżniejszych miesiącach ciąży. Jestem w drugej ciąży, w pierwszej nie miałam takich dolegliwości lecz teraz, będąc w dziewiątym miesiącu, stale mam zatkane uszy i nos. Jest to dość często spotykany objaw spowodowany obrzękiem błony śluzowej nosa oraz puchnięciem kowadełka w uchu. Może wystąpić już w drugim trymestrze. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
no właśnie, w zeszłym cyklu tak miałam, uszy zatkane przez całą fazę lutealną a przy drugim dniu krwawienia zniknęło jak ręką odjął, lekarz stwierdził, że moja spoźniona miesiączka była wczesnym poronieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, was dziewczyny, u mnie 41 dc i @ jak nie widac tak nie widac, ale wiem ze w ciazy nie jestem, bylam na badaniu usg 3D w 30 dc i mowil ze miesiaczka na pewno nie pojawi sie w najblizszym czasie bo macica sie nie powiekszyla. czyli jednym slowem niedobrze, tzn to jest juz moj drugi taki dlugo cykl. w srode ide do endokrynologa zmierzyc poziom hormonow, bo jednka cos jest nie tak. Usg nie wykazalo zadnych torbeili czy miesniakow ale jednka takie cykle sa zbyt dlugie, i do tego jeszcze czasami kluje mnie bardzo w jajnikach. Z wypowiedzi lekarza wywnioskowalam ze nie bedzie latwo zajsc w ciaze przy takich nieregularnych cyklach, nio nic juz sie z tym troszke pogodzilam i czekam na cud, bo one sie przeciez zdarzaja:-)) heheh pozdrawiam was, a dziewczyny ania, bogi76, kinia co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Witam wszystkie dziewczyny. Moja @ spóźnia mi się 5 dni, ale nie robię sobie nadziei, bo już kilka razy się zawiodłam:-(. Nie wiem jednak co o tym myśleć. Miałam robione usg dopochwowe więc wiem, że wszystko jest ok, ale czemu się spóźnia to nie wiem:-))). Choć staramy się od 9 miesięcy to nie byłby najlepszy moment na ciążę, bo dwa tygodnie temu straciłam pracę i trochę kiepsko być w ciąży w takim momencie. Niestety wiem z doświadczenia, że czasami nie mamy na to wpływu:-)). Pozdrawiam Was dziewczyny i gratuluję przyszłym mamusiom :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Madzik 27 mam taką sama sytuacje-tyle, ze my sie zaczelismy starac w tym miesiacau, od tygodnia mam dolegliwosci jakbym miala dostac@.... 3mam za Ciebie kciuki mam nadzieje ze nam sie uda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Miss M dziękuję i ja również trzymam za Ciebie kciuki. Musi nam się udać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mi sie nie zdarzyło nigdy 5 dni spóźnienia..cykle mam zawsze 25dniowe...i zawsze 3dniowe rewelacje przed @, a teraz mi sie juz b. dlugo cos ciagnie..nie chce robic testu bo to chyba za wczesnie, a nie lubie sie rozczarowywac..;) bede tu zagladać- daj znac jak u Ciebie;) pozd;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Ja też miałam zawsze bardzo regularne co 28-30 dni a tu nagle 6 dni spóźnienia:-). Zobaczymy co z tego będzie. też jeszcze testu nie robiłam:-)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×