Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kto mi powie...

Dzialalność gospodarcza

Polecane posty

Gość kto mi powie...

czy mogę zarejestrować działalność gospodarczą typu kupno-sprzedaż na allegro? Mieszkam na terenie, gdzie bezrobocie sięga około 35%, a ja jestem bez pracy już kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno tak. Idx do Urzedu gminy\\miasta i pogadaj z osobą, która się zajmuje tym. Zajrzy do odp. klasyfikacji i podciagnie twoja działalnośc pod odpowiedni kod. Życze powodzenia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solera
sadze, ze mozesz, ale wiem tez, ze wiele osob robi to bez dzialanosci. Fiskus jak narazie ma zamiar sie za to zabrac ale nie wiem czy to zrobi. To chyba tez nie jest takie latwe do udowodnienia, ale skoro chcesz byc prawowitym obywatelem to trzeba zarejestrowac rzecz jasna. Dzialalnosc jak kazda inna. Zalezy co bedziesz sprzedawal i ilu odbiorcow bedziesz mial. Generalnie wielu allegrowiczow wystawia faktury. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi powie...
jovik, dziękuję:), bo widzisz, ja pracowałam 18 lat na "państwowym garnuszku" i nigdy nie marzyłam ani nie planowałam żadnej działalnosci. Teraz zmusza mnie sytuacja,aby coś zrobić i to allegro to ój jedyny pomysł, żaden inny w moim miasteczku nie wypali, zbyt duża bieda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wiadomosci......fiskus już \"dobrał\" sie do Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi powie...
Solera, jestem kobietą:) Nie chodzi mi, aby być pracowitą obywatelką, ale chcę mieć udokumentowane lata pracy, a przy okazji może uda mi się zarobić chociaż na ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy. to bedzie tak, jak ze sprzedaża wysyłkowa-- podobna działalnośc. Lepiej działac legal, więc odpowiedzi urzędnik\\ pracownik w rej. dział. gospodarczej będzie wiedział o co chodzi i pomoze Ci wypisac wniosek. Trzymaj sie i zycze powodzenia w nowej pracy p.s. ja tez na państwowej posadzce ale takie czasy, że nic nigdy nie wiadomo......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi powie...
jovik...i dlatego chłonę jak gąbka Twoje wypowiedzi,bo to dla mnie nowość. A państwowej posadki, to Ci troszkę zazdroszczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solera
sorki, zgadza sie lata pracy dobrze miec udokumentowane, choc na zus to ja bym za bardzo nie liczyla, sadze, ze jak sobie sama nie uzbieram to od nich niewiele zobacze. A na zus to pewnie zarobisz, moi znaojomi wyciagaja niezla kase z tego i sa zadowoleni. Wobec tego Tobie tez zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi powie...
Solera, a czy ci Twoi znajomi zajmuję się konkretnie tym, co ja chciałabym prowadzić, czyli na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solera
tak. Sprzedaja rozne dziwne i mniej dziwne rzeczy. Troche ciuchow, troche kosmetykow... ksiazki, nawet ich do konca nie pytam ale wiem, ze sa zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi powie...
Dziękuję Ci Solera, dodałaś mi otuchy, od razu mam wększą motywację do działania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz zarejestrować działalność gospodarczą w urzędzie gminy/miasta, pod który podlegasz. Jest to wpis do ewidencji dzialalnosci gospodarczej. Jesli chcesz sprzedawac przez Allegro a wiec wysylkowo musisz jako przedmiot wykonywanej dzialalnosci gospodarczej podac: - 52.61.Z - sprzedaz detaliczna prowadzona przez domy sprzedazy wysylkowej Myslę, że to wystarczy Tobie, ja mam sklep internetowy i spzredaje na Allegro. Poza tym mam jeszcze sprzedaz na straganach (gieldy) i poza siecia sklepowa. Jesli bedziesz chciala i te klasyfikacje to pisz do mnie na e-mail annanastazja@vp.pl . Nastepnie w urzedzie skarbowym - nip i nip PL. W urzedzie statystycznym Regon. Pieczatka - firmowa. Konto firmowe, nie prywatne, na ktore ludzie beda wplacac Ci pieniazki za transakcje. Kazdy wplyw na konto, sprzedaz musisz zalaczac wydruk z konta pod fakture. Po przekroczeniu 20.000zł obrotu musisz już miec kase fiskalna, na ktora nabijasz wplywy na konto, wystawiasz faktury. Oryginal wysylasz z towarem do Klienta, kopie zostawiasz jedna sobie i jesli masz ksiegowa to ona dostaje tez kopie. Wszystko co kupujesz w celu dalszej odsprzedazy musisz miec na fakturze. Paragon z kasy fiskalnej przy sprzedaZy wysylkowej zalaczasz do kopii dla ksiegowej Kazdego dnia zamykasz kase - tzw raporty dobowe, na koniec miesiaca raport miesieczny - dla ksiegowej. Oplaty ZUS - zdrowotne do 10. kazdego miesiaca - okolo 157zl teraz. Podatki do 20 i 25, nie wiem ktory kiedy bo tym akurat ksiegowa sie zajmuje i zawsze mowi ile mam przelac i do ktorego. Dobra, zaczelam chyba od tego ile jest roboty:) A jest naprawde sporo. Poza tym najwazniejsze na czym przejechalo sie wiele firm - znaczki sa zwolnione z podatku VAT, ale ty zawsze ale to zawsze narzucaj im VAT 22%. Wysylajac paczki na pczcie za znaczki bierz fakture VAT - w koszta Ci pojdzie. Musisz na firme miec telefon i internet, komputer (mozesz to wrzucic na poczatku hmmm nie pamietam jak sie to nazywalo), ale korzystniej bedzie kupic, niekoniecznie nowy, ale zebys dostala fakture. Jesli telefon komorkowy to polecam idee dla firm. Maja najtansza oferte. Wszystkie rachunki (internet, tel, jesli samochod na firme to jego zakup, paliwo ) ida w koszta. Jak cos to pisz bede odpowiadac na pytania. Pozdrowka I nie poddawaj sie, my mielismy duzo problemow z zarejestrowaniem firmy ze wzgledu na specyfike towaru, pozniej z towarem - czesc jest na ZW ale my musimy narzucac VAT. I pamietaj, ze US juz lazi po Allegro, wiec lepiej jesli ma to byc twoje jedyne zrodlo utrzymania zarejestruj firme, Serwis Allegro nie odmawia dokumentacji spzredazy kazdego uzytkownika na zyczenie US. A jakbys szukala ksiegowej, naprawde dobrej, ktora juz przerobila na naszym przykladzie sprzedaz wysylkowa to podam namiary, lepszej nie znajdziesz i fortuny nie wydasz, najwyzej dokumenty beda szly faksem badz poczta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solera
Anastazja jak to czytam to mysle ze to nie jest taki latwy kawalek chleba. Po pierwsze sporo tej ksiegowosci... no ale bez tego ani rusz. Masz racje lepiej byc legalnie na allegro nize ryzykowac swoim majatkiem. Nie wedzialam, ze US pracuje tak zaangazowanie w sieci. Tak myslalam, ze zmora jest kasa fiskalna, ktora trzeba nabyc, no ale kto nie chce pracowac ten nic nie ma, trzeba cos robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi powie...
Annanastazja, to jest dopiero wyczerpująca odpowiedź, serdecznie dziękuję za fachowość. Narazie czytam zdanie po zdaniu, zapoznaje się z tym niewątpliwie ogromem czynności, jakie mnie czekają. Przyznaję, jestem trochę przerażona, ale nikt za mnie tego nie zrobi. Jesteś niesamowicie życzliwą osobą, podałaś nawet maila, poswięciłaś swój cenny czas jakiejś "zagubionej duszyczce". DZIEKUJĘ i wracam ponownie do Twej lektury:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, widze, ze ktos ci to bardzo fachowo wyłuszczył. Pozdrawiam. Pa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano 700
ale jak masz stala prace i dodatko otwierasz firme to 157zł na te chwile:)oczywiście praca musi byc na umowe o prace...ponadto dla nowo otwierzajacych firmę składka przez 2 lata to coś 250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podalam tylko zdrowotne poniewaz tyle my placimy - firma zarejestrowana jest na niego a on pracuje na pelny etat. Nie przerazaj sie kasa fiskalna - zostanie twoja przyjaciolka:) Do tego jak kupujesz towar i do wystawiania faktur - polecam \"Mala ksiegowosc\" dodatek do gazety wyborczej. Tu jest link do wersji darmowej http://download.chip.pl/download_75071.html Zreszta jak chcesz to na biezaco moge ci powiedziec co i jak, jesli ja nie wiem to moja ksiegowa na 100%. podam Ci gg i rozryziesz szybciutko mala ksiegowosc, to naprawde proste. Ja w osiem miesiecy wystawilam 3000faktur, wiec pomoge, a na pewnio sprobuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz jak zakladasz firme to chyba mozna dostac kilka tysiecy zlotych dofinansowania. Ale to musialabym zapytac. Choc w urzedzie takie rzeczy wiedza, poza tym jesli zatrudnisz kogos bezrobotnego to mozesz dostac 11tys na stworenie nowego stanowiska pracy. A roboty przy wysylkach jest bardzo duzo, ale daje satysfakcje -np e-mail od zadowolonego klienta. tzreba miec duzo samoozaparcia, radzic sobie ze stresem (jest ogromny zwlaszcza na poczatku), no i nie ukrywam, ze spora kwote na poczatek, ale teraz z kredytami chyba jest prosciej na otwieranie dzialanosci. My mieslismy swoich 20tys plus pozyczka po znajomych okolo 7tys. Po 8 miesiacach dziallnosci wykazalismy zysk, a na firme kupilismy samochod, komputer, telefon kom, stacjonarny na firme, internet. A to tez zysk. Grunt to sie nie poddawac i wypatrywac swiatelka w oddali i isc w jego kierunku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gegawka
ja też się tym zajęłam od niedawna,jak na razie małe zyski ,nie mam kasy fiskalnej i jestem na ryczałcie, ale np. muszę do wtorku złożyć pit28 a broszur nie ma i nie mogę sobie z tym poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gooorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×