Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

funny bunny

CESARSKIE CIECIE

Polecane posty

Gość Ankaaa90
Do funny bunny. Ja miałam cesrkę i znieczulenie w kręgosłup, a przez cały kręgosłup mam tatuaż i nie było żadnego problemu :) anestezjolog powiedział tylko o dziewczyna z tatuażem jak tytuł filmu i tyle. Za niedługo kolejna cesarka uff, najgorszy jest chyba ten pierwszy raz kiedy trzeba się podnieść. Pózniej z dnia na dzień coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cesarskie ciecie to fantastyczna sprawa. dziewczyny, glowa do góry! ja mialam cc ze wzgledow zdrowotnych i bardzo dobrze to wspominam. podczas zabiegu nie bolalo nic jedyne co czulam to lekkie szarpnie podczas wydobywania dziecka, ale bólem tego nazwac nie mozna... pierszwszy dzien po porodzie, rzeczywiscie jest bolesny... ale naprawde da sie przezyc, zwlszcza gdy maaluszek jest juz na swiecie. Kazda kobieta, ktora twierdzi, ze jest to okropny ból, że nie da sie tego przezyc, moim zdaniem przesadza. Chce byc bardziej doceniona przez partnera czy tez rodzine? oczywiscie, zdarzaja się bardzo bolesne porody, ale naprawde są one wyjątkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaklarusi
Ja miałam znieczulenie podpajęczynówkowe, generalnie to tuż po podaniu znieczulenia nie czuje się nic :) Mi się nie chciało wierzyc, że cesarki można w ogóle nie czuć, ale faktycznie u mnie tak było, nic a nic nie czułam od pasa w dół, a wszystko trwało minuty. Na koniec cię zszywają i po porodzie masz parę godzin spokoju bez bólu mi to dużo dało a jak znieczulenie zeszło i zaczęło mnie boleć to już miałam siłę żeby się z tym zmierzyć :) Generalnie czytałam że różnie się znosi ten czas jak znieczulenie przestaje działać, w moim przypadku było w sumie dobrze- dręczyły mnie lekkie nudności no i czułam się osłabiona, ale w trakcie leżenia na łóżku kręciłam sobie stopami żeby przywrócić krążenie... kochane dużo zależy od nas samych jak długo będziemy dochodziły do siebie, im szybciej się weźmiemy za siebie po porodzie tym szybciej wraca dawna forma ;) Aha i ważna rzecz, dobrze jest oddać się w dobre ręce, tzn mam na myśli zaplanowanie porodu, jego przebiegu, ja rodziłam w klinice Iatros w Waw i tam mi wszystko powiedzieli- jak będzie wyglądać zabieg i pierwsze godziny po nim, więc byłam przygotowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmiana
Program medyczny TVN Style poszukuje kobiet w ciąży, które mają wyznaczony termin cesarskiego cięcia na marzec lub kwiecień 2017 roku. Jeżeli chciałabyś, aby Twój poród odbył się w prywatnej klinice pod okiem lekarzy specjalistów pisz na zmiana@tvn.pl . Odpowiadając na zgłoszenie podaj w mailu imię i numer kontaktowy. Wszelkich informacji udzielimy telefonicznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjjć
Miałam cc teraz ze znieczuleniem ogólnym i było ok małego wyjęli o 9 ja wybudzona o 11 czułam sie ok w pełni świadoma żadnych problemów, wiadomo pooperacyjna rana strasznie bolała ale reszta super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie, w sprawia cesarskiego cięcia, podobno nie każdy lekarz chce wykonać, czy dać zaświadczenie... Ja miałam z tym problem, ale udało mi się znaleźć miejsce, gdzie są otwarci psychiatrzy i wystawiają zaświadczenia bez problemów, mało tego, nawet nie trzeba przyjeżdżać na wizytę osobiście, lekarz wystawia zaświadczenie po rozmowie na skype i zaświadczenie przesyła pocztą. Wrzucam link do tej kliniki: https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswiadczenie-cesarskiego-ciecia/ powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja31
Też miałam cc rok temu urodziłam dziecko i do tej pory boli mnie rana z lewej strony nawet jak dotykam brzuch po tej stronie to jest dziwne uczucie. Czy to jest normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam cc w prywatnej klinice. Nie było tak źle jak tu niektóre opisują:) Przez cały zabieg powtarzałam sobie jak mantrę: nie patrz w lampę, nie patrz w lampę- bo niestety, w lampie odbija się niezbyt miły widok... Nie bolało, choć czułam, że mi grzebią w brzuchu. Ból po zejściu znieczulenia- dokuczliwy, ale da się znieść. To mój drugi poród, pierwszy sn- wolę mieć 10 cesarek niż jeszcze raz rodzić naturalnie, serio. Bolący brzuch to pikuś w porównaniu do szycia krocza i o***tu i potem bólu w tamtych rejonach. Położne dawały mi ibuprofen na ból, choć przeważnie lekiem pierwszego wyboru jest w tym wypadku paracetamol- niestety, jestem nań uczulona. Przy ibuprofenie można karmić piersią:) Po 8 godzinach mnie spionizowali- pierwsze chwile na nonacg to był jakiś kosmos, myslałam, że zwariuję-ale z każdym krokiem było lepiej. Na drugi dzień już śmigałam po oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam 2 cięcia. Pierwsze zniosłam dobrze, bo wtedy nie bolała mnie kurcząca się macica. Drugie zniosłam bardzo zle. Nigdy wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam SN i strasznie się cieszę, na samą myśl że mnie pokroją, rozetną brzuch, powłoki itd robi mi się niedobrze. Ohyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ankieta wysłana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałam wykonane cesarskie cięcie. Po 2 latach od porodu nie ma praktycznie śladu. Sam porób przebiegł na szczęście szybko i bezproblemowo. Jeśli mieszkasz w Żarach mogę polecić Ci poradnię położniczą www.lekarz.com.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa748596

Jeśli potrzebujesz zaświadczenia do cesarskiego cięcia o tokofobii możesz skorzystać z video konsultacji u psychiatry. Zaświadczenie przesyłają pocztą lub mailem, konsultacja może odbyć się w twoim domu lub na oddziale ginekologicznym. Wystarczy, że wejdziecie na platformę psychomedic.online - wyskoczą kalendarze specjalistów, dzięki którym łatwo umówicie się na video konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×