Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

teoria

BARDZO NISKIE CIŚNIENIE

Polecane posty

otoz zakupilam sobie niedawno aparat elektroniczny do mierzenia ciśnienia i od trzech dni mierze sobie kilka razy dziennie i bez przerwy mam 89/56 urzadzenie nie jest zepsute bo moi rodzice, brat i chlopak mierza i maja prawidlowe tylko ja mam takie wypijam kawę, ktorej nie cierpie i dalej takie niskie jakie moga byc przyczyny ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tak samo, tylko że nie piję kawy, bo nie mogę ;) ale u mnie to po prostu chyba taka uroda, moja mama też zawsze miała niskie. z dwojga złego chyba lepiej mieć niskie niż za wysokie. tylko mogłyby mi tak ręce i nogi nie marznąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Halinko ---> moja mama tez ma niskie tzn troszke wyzsze ode mnie jakies 95/60, tatus ma nadcisnienie a brat takie chyba optymalne rece i stopy mam zawsze lodowate ale to przy niskim cisnieniu chyba norma Trombocyt ----> zapasci ??:( weź mnie nie strasz no :P rodzice sie przestraszyli i wysylaja do lekarza ale przeciez w wieku 22 lat nie dostane zadnych tabletek na cisnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam niskie ciśnienie i z tego co wiem, niedociśnienia się nie leczy. Jeżeli już to można leczyć objawy, jeżeli są jakieś bardzo dokuczliwe np. ciągłe bóle głowy, ospałość itp. A zapaści można dostać już naprawdę w skrajnych wypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malami ----> dzieki za pocieszenie :) ja wlasnie nie mam zadnych objawow ktore mogliby mi wyleczyc tzn ani nie jestem ospala, ani nie mam boli glowy jedyne co mam to zime stopki ale to nie jest dla mnie problem :) dzieki wszystkim za odpowiedzi bo juz myslalam ze to cos powaznego takie niskie cisnienie :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aboabo
no problemo Teorio nie ma to jak fachowe konsylium lekarskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prawda
niskiego cisnienia się nie leczy, ja mam 80/60. Jest to uciązliwe bo mam i bóle głowy i jestem ospała ale nic na to nie poradze, kawa też mi nie pomaga. Niskie cisnienie ma moja mama i bacia wiec u mnie to rodzinne, nie przejmuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez mialam niskie cisnienie 70/30 ale czulam sie wtedy potwornie - tzn mialam dusznosci i zawroty glowy... Ty tego tak nie odczuwasz?? Bylam u lekarza i jedyne co mi przepisala to tabletki zwiekszajace cisnienie - i dobrze bo czasami mialam wrazenie ze moje serce nie ma sily pompowac krwi i umre:( Tabletki pomogly... Ale przyczyna lezala glebiej. Okazalo sie ze za duzo nabialu (ser itp) obnizalo moje cisnienie. Odkad ograniczylam spozywanie tych produktow jest okey...:) Nie moiwe ze Ty masz to smao,ale szczerze polecam lekarza by cisnienie troche wzroslo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze,ze niskie cisnienie sie LECZY wbrew temu co mowia inni - -bo serce naparwde nie ma sily pompowac krwi!!!!!!! Grozi zapscia - nie chce straszyc,ale to prawda... Zreszta wiadomo ze cos jest nie tak jak sie ma za niskie cisnienie - moj tata niby tez ma niskie cale zycie,ale ja postanowilam mimo wszystko sie leczyc i teraz jest juz okey...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy kto co rozumie pod niskim cisnieniem. cisnienie 80/60 nalezy jeszce do normy, ale 70/30 to juz nie jest noramlne i w takim przypadku nalezy iść do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Niskie ciśnienie nie jest samo w sobie wskazaniem do leczenia, lecz dolegliwości z nim związane i pogorszenie jakości życia kwalifikuje do terapii.\" To cytat z tej strony: www.resmedica.pl/zdart5011.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
------> prosze bardzo Ciśnienie 80/60 nie należy do normy i kwalifikuje sie juz jako niedociśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
źle się wyraziłam, chodziło mi o to, ze takie cisnienie nie wymaga interwencji lekarza i koniecznego leczenia, co innego niz 70/30 bo to cisnienie juz nalezy leczyć bezwłocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pusia11 ------> no własnie w tym problem ze ja czuje sie rewelacyjnie :) tzn po tych kilku dniach mierzenia troszke sie wystraszylam bo Rodzice mi wmawiają ze to nie jest dobrze :( i wiesz teraz mi sie wydaje ze mi słabo itd ale jak zapomne to czuje sie swietnie :) nie chce brac zadnych tabletek pozatym nie wiem czy moge bo zazywam tabletki anty a z reszta nie chce sie juz wiecej faszerowac lekami :) wystarczy ze juz to robie :P nabialu nie spozywam wiele bo nie przepadam a pozatym jak sie wykrywa artykuly spozywcze obnizajace cisnienie ? jakies badania sie robi ?? proszę bardzo -------> mowisz ze 80 na 60 jest prawidlowe ?? cos mi sie nie wydaje bo idealne to jest 120 na 80 i prawidlowe jest odchylenie o 10 w każdą strone :) a ja mam wiecej pozatym górne jeszcze ujdzie ale to dolne 53 jest podobno złe - tak mówi moj tata ale on sie pewnie nie zna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.G.
teorio-----> idealne dla Twojego wieku jest 120/80:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, też mam problem z ciśnieniem, ale u mnie to zupełnie nie jest jednoznaczne. robiłam badania wstępne do pracy (1,5 roku temu) i miałam bardzo niskie, pamiętam że górne było poniżej 100, lekarz stwierdził anemię. Odczuwam również częste osłabienie, senność i wciąż jest mi zimno. Jednak ostanio zaczęły mnie nękać silne, migrenowe bóle głowy, pracuję w poradni więc poszłam do zabiegowego po tabletkę, pielęgniarka zmierzyła mi ciśnienie i wyszło 140/100, następnego dnia też przysżłam z bólem głowy i ciśnienie było dosć wysokie, zasugerowano mi nawet, że być może mam nadciśnienie i stąd te bóle głowy, ale nie rozumiem jak może być nadciśnienie przy anemii :O.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytałas uwaznie, napisałam, że to ciśnienie nie wymaga konsultacji z lekarzem i nie stanowi zagrozenia, dolna granica normalnego cisnienia to 100/70. To drugie faktycznie masz troszku niskie, wizyta u lekarza nigdy nie zaszkodzi, ale nie ma co wpadać w panike, ze cos się dzieje powaznego, kto wiem moze to od tabletek, popatrz w ulotce czy przypadkiem nie powoduje obnizonego cisnienia. Poczytaj te linki: www.resmedica.pl/zdart5011.html http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51252,59096.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę bardzo -----> :) wiesz dzisiaj rano zmierzyłam znowu i miałam 110 na 67 czyli chyba wraca do normy :) moze przez te kilka dni byl jakis biometr niekorzystny i dlatego mialam takie niskie ? ale dzisiaj znowu zaniepokoil mnie puls bo mialam 114 uderzeń na minute przy normie 60 :( hehhe sypię sie jak nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
Z niedociśnieniem sprawa jest trudna...przede wszystkim należy zbadać tarczycę i hormony kory nadnerczy, elektrolity. Warto zastanowić się nad zmianą diety. Możesz spróbować akupunktury u lekarza lub refleksoterapii su-jok własnoręcznie albo hatha-jogę. Dorażnie można dawkować sobie lecznicze dawki mocniejszego alkoholu jeżeli nie ma przeciwwskazań kardiologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraka
a najlepszy na niedocisnienie jest ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o brak ruchu to mnie to nie dotyczy ponieważ baaardzo dużo chodzę i biegam i wogole :D jesli chodzi o tarczyce to mialam kiedys podejrzenie niedoczynnosci ktora to wyszla z badania TSH i TH4 ale potem mialam USG i wszystko sie okazalo w porzadku 2 miesiace pozniej powtarzalam badanie krwi i USG i wyszlo ze tarczyca jest ok chociaz jak ide do jakiegos lekarza to mi sie pytaja czy lecze sie na tarczyce bo podobno mam powiekszona no ale jesli nie wychodzi nic w badaniach krwi i usg to nie wiem :) a czy niedoczynnosc tarczycy powoduje ze ma sie tak niskie cisnienie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
Hm. z praw biologii wynika że rozstrygające są poziomy T3/T4. No chyba że ma to jakieś głębsze genetyczne podłoże. zawsze przy takich sprawach należy zastanowić się nad balansem sypatykotonii i parasympatykotonii w układzie nerwowym autonomicznym który reguluje min. przepustowość obwodowych naczyń krwionośnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się Teoria
niskociśnieniowcy należą do ludzi długowiecznych :) tak wyszło naukowcom w badaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tukan -----> nie zrozumiałam ani słowa z tego co napisałeś (-aś) hehe może troszkę bardziej po ludzku ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw się Teoria ----> dzięki za pocieszenie :) bo ja od dwóch dni slyszę od Babć, rodziców i całej rodziny że zostało mi najwyżej kilka dni i juz mam sie szykować :) :) :) :) a ja się czuje rewelacyjnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
Wyjaśniam - autonomiczny układ nerwowy reguluje te czynności organizmu na które nie mamy wpływu świadomego w tym głównie pracę mięśni gładkich żołądka, jelit, skóry oraz męśniówki naczyń krwionośnych. Dzili się on na część sympatyczną i parasympatyczną które ogółnie mówiąc wywierają przeciwstawne działanie.Jeżeli któraś część ma przez dłuższy czas funkcjonalną przewagę (nierównowaga) skutkuje to stanami chorobowymi, często trudnymi do zdiagnozowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tukan ---> czyli co ? sugerujesz ze to jednak tarczyca mimo że nie da sie precyzyjnie zdiagnozowac ?? :) tylko że mi sie cos obilo o uszy ze niskie cisnienie występuję przy nadczynnosci raczej a nie niediczynnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×