Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szarloteczka

Szarlotka - jak ją zrobić żeby wyszła pyszna???

Polecane posty

Gość szarloteczka

Hej! Dziewczyny potrzebuję pomocy. Chcę zaskoczyć męża i zrobić mu szaroltkę, na ogół nic nie piekę dlatego lekko się ździwi :) Nie chodzi mi o konkretny przepis bo go mam, ale na co zwrócić uwagę przy robieniu żeby placka żeby się udał????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy jaką robisz szarlotkę. Czy na biszkoptowym cieście, czy na kruchym i robisz pianę z białek. Czy jabłka dajez surowe, czy smażysz je z cynamonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobic
DOBRZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wejdż na Bon Appetit
i tam w "ciastach i deserach na pewno cos znajdziesz ,jest duzo przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarloteczka
Chciałabym zrobić szarlotkę na kruchym cieście, a jabłka??? hmm sądzę że surowe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli robisz szarlotkę na kruchym cieście to proponuję: - pamiętaj by ciasta nie wyrabiać zbyt długo bo będzie twarde - spód delikatnie należy podpiec dosłownie 5-7 min w gorącym piekarniku (jak wrzucisz jabłka to ciasto może sie nie upiec jak wsiąknie jeszcze sok z jabłek) - jabłka podsmażyć z cukrem, cynamonem - wtedy możesz odsączyć sok który powstanie przy smażeniu. - połowę ciasta wrzuć do zamrażalnik, jak zamarznie to mozesz zetrzeć na tarce do jarzyn - powstanie coś w rodzaju kruszonki. - na jabłka możesz ubić na sztywno białka z cukrem kryształem, dodajac płaską łyżkę mąki ziemniaczanej. Dzięki mące piana nie opadnie. I dopiero na ta piankę ścierasz ciasto. To moje popisowe ciacho;) więc sprawdzone tysiąc razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarloteczka
FROSTKA - DZIĘKI BARDZO. Takich rzeczy nie piszą w przepisach. Rozumię że ciasto jak ma się piec np. 40 min. to najpierw zapiec samo ciasto ok. 5-7 min. a potem razem z jabłkami, pianą i kruszonką - 33-35 minut???? tak? Kurde, żeby tylko wyszło......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarloteczka
FROSTKA ! A jeszcze mam pytanie........ czy jabłka drobno kroisz nożem czy też ścierasz na grubej tarce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZARLOTKA SETUNI SKLADNIKI 2 szklanki maki 1 szklanka cukru 12kostki margaryny 2 jaja 3 lyzki smietany cukier waniliowy 2 lyzeczki proszku do pieczenia okolo kg jablek (moga byc ze sloika) cynamon do smaku cukier waniliowy i cukier krysztal(tyle ile uwazamy) PRZEPIS zimna margaryne posiekac z przesiana maka i proszkiem do pieczenia dodac jaja smietane cukry i szybko zagniesc ciasto wlozyc na pol godziny do lodowki w tym czasie przygotowac jablka czyli: jablka scieramy na tartce o grubych oczkach wlozyc do garnka i podsmazyc na malym ogniu z cynamonem i cukrami po 5 minutach zdjac z ognia cisto wyjasc z lodowki rozwalkowac ponakluwac widelcem wylozyc mase jablkowa mozna posypac kruszonka pieczemy odk 50/60min TRZEBA JA ROBIC Z SERCEM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HannaAnna
a oto mój przepis - 500 g mąki - 100 g cukru - 5 żółtek - 3 łyżki oleju - 3 łyżki gęstej śmietany - 2 łyżki smalcu - 200 g masła - po 1 opakowaniu proszku do pieczenia i cukru waniliowego - ¼ łyżeczki soli 1 – 1,5 kg jabłek startych na tarce (najlepsze renety lub antonówki), wymieszanych z ½ szklanki cukru i cukrem waniliowym lub cynamonem z cukrem (twarde jabłka trzeba poddusić latem daję papierówki bez smażenia) lukier - ¾ szklanki cukru pudru - sok z 1 małej cytryny - ½ łyżeczki oliwy - aromat arakowy, szczypta soli wszystkie składniki dokładnie wymieszać, jeżeli lukier za gęsty dodać odrobinę gorącej wody Mąkę z proszkiem do pieczenia przesiać, posiekać z masłem dodać cukier, żółtka, śmietanę, olej, smalec i cukier waniliowy. Zagnieść ciasto , podzielić na połowę Ciastem wyłożyć blachę posmarowaną masłem, na ciasto wyłożyć jabłka przykryć drugą połówką , nakłuć ciasto widelcem, piec w 180 stopniach ok. 40 minut, gorące ciasto posmarować lukrem. Bardzo smaczne na ciepło z „kleksem” z gęstej śmietany, można podawać również z bitą śmietaną. Ciasto zawsze zjadam na ciepło tj, jak wystygnie to podgrzewam w mikrofali. Pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarloteczko - jabłka ścieram na tarce jarzynówce z dużymi oczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mogę prosić
o jeszcze jakieś przepisy na szarlotkę? najlepiej na taką,która "zawsze wychodzi" ,moja swiąteczna wylądowała w koszu :( ,glina jakas wyszła,a tak sie starałam :O zdaje sie,ze po makowcu to bedzie drugie ciasto,ktore mi nie wychodzi i nie mam pojęcia dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tini2
prosze bardzo hihi: 1i0,5 szklanki maki,1szklanka cukru,1/2kostki masla ,smietana 18% ,2jajka ,czubata lyzka proszku do pieczenia, wrabiasz wszystko w misce (jak bedzie zadkie mozesz dosypac maki) blache smarujesz maslem roskladasz placek pieczesz (w zalerznosci od piekarnika) 20/30minut potem scierasz jablka kruszysz ciasto(zapomnialam napisac zostaw kawalek ciasta na kruszonke) i pieczesz ok 15 minut podaj z lodami lub bita smietana smacznego :)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mogę prosić
tini-dzięki,sprobuję :) tylko powiedz jeszcze-na jaką blachę? i ile śmietany? i czy temp.180?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spóbujce taką zawsze wychodz
upiec bszkopt / zpewnoścą każda ma na niego swój wypróbowany przeps/ ostudzć do garnka wsypać dwie galaretki /sam proszek!/ dodać 2kg / około 8-9 szt/ startych na dużych oczkach jabłek, podgrzewać i mieszać do momentu rozpuszczena galaretki ok 3-5minut, ostudzić. w międzyczasie przygotować klasyczny krem budyniowy. na biszkopt jabłka , na to krem budyniowy, polać polewą przepis na polewę z programu nigella tvnstyle: rozpuścić w kąpieli 1-1,5 czekolady trochę ostudzić i dodać 4 łyżki gęstej zakwaszanej śmietanki, mieszać wystudzoną polać ciasto. pychotka! ciasto najlepiej składać w blaszce ne na żadnej tacy bo jabłuszka są trochę płynne dopiero zastygają po kilku godzinach w lodówce , najlepsze na drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×