Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiulek27

ciemieniucha????pomóżcie

Polecane posty

mam pytanko dlaczego tak wazne jest usuniecie z główki małego dziecvka ciemieniuchy jedna z pielęgniarek powiedziała mi że trzeba natłuszczac głowke i że to jest bardzo wazne ??wieceie cos o tym drugim pytankiem bedzie czy oliwką czy masłem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe 73
Moje dziecko ma 1,5 roczku a nadal ma ciemieniuchę . Jak było małe to smarowałam głowkę oliwką i czesałam szczoteczką dla niemowląt , wtedy całkowicie jej się pozbyłam. Teraz ze względu na długie włoski jest to utrudnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozecie mi jakos odpowiedziec?? czy zadne z Waszych dzieci nie miało ciemieniuchy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała ma dośc długie i gęste włoski i własnie mam z ta ciemieniucha problem, gdy sie urodziła była juz kudłaczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe 73
Nic ci kochana nie doradzę ale natłuszczaj i wyczesuj tylko tyle, ja tak robię i ta ciemieniucha jest niewielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego takie to ważne??? Moje dziecko miało 1 punkt mniej po urodzeniu właśnie przez ciemieniuchę! Nie będę sie rozpisywać, co to takiego, jedynie to, że mi pomogła ciekła parafina i wyczesywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego misia
mojemu synkowi pomógł prawie natychmiast Seboderm, stosowany codziennie po kąpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna
MMałgosia - w skali Apgar po porodzie ocenia się różne rzeczy , ale z pewnością nie ciemieniuchę na głowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też ma długie włosy, ale porządnie natłuściłam oliwką i wyczesywałam dość długo, kilka razy i wszystko zeszło. Potem wytrzepać włosy. Jak tego nie zrobisz, to za jakiś czas dziecko będzie mieć na głowie skorupę i kołtuny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Położna - dziękuję za wypowiedź! Taką informację dostałam w szpitalu, poza tym było wszystko ok, tylko ta ciemieniucha! W dodatku dowiedziałam się, że jest to bardzo dziwne, że u noworodków praktycznie się nie zdarza. Dodam,że szpital w którym rodziłam nie ma dobrej opinii. Czy myślisz, że obniżenie skali mogło wynikać z powodu braku kompetencji lekarza? Czy jest to możliwe? Pediatra też była tym zdziwiona, ale nie skomentowała tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1328
jest taki stary sposób naszych babć na pozbycie się ciemieniuchy - posmarować główkę dziecka zmoczoną przez nie pieluszką. ponoć działa świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×