Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość patinna

BRUKSIZM-zgrzytanie zębami

Polecane posty

Gość jarekwieczcewski
witam, mój problem trwał około 10 lat, były wkładki, szyny, botoks (pomógł na około 1 mc) reszta kompletnie bez pomocy ale konkretne pieniądze poszły na to, stres jest swoja drogą ale to nie tłumaczy braku efektów. Mój problem ustąpił po wizycie ( dokładnie 4) u fizjoterapeuty który specjalizuje się z rehabilitacji stomatologicznej, do tej pory jest ok, ale jak coś to wiem jak sam mogę sobie pomóc, w razie pytań prosze pisać Jarek z Gdyni jarekwieczewski@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruksizm to bardzo uciążliwe schorzenie, które warto leczyć. Sprawdźcie sobie ofertę tego medycznego centrum z Zielonej Góry http://zrodlana.com.pl/. Zajmują się głównie medycyną estetyczną, ale jeden z lekarzy jest też stomatologiem. Można liczyć na fachową ocenę problemu i dobranie odpowiedniej metody leczenia zarówno poprzez zastosowanie nakładek jak i poprzez podanie toksyny botulinowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja co ok pół roku(jestem po 3 wizytach) chodzę na botox do Centrum Zdrowej Skóry. W trakcie zabiegu, lekarz ostrzykuje mi nadmiernie napięte mięśnie. Sam zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny i trwa ok 15 minut. Pierwsze efekty zauwałyłam po ok. 3 dniach. Podobno już po 2 letniej terapii pacjenci odczuwają wyraźną poprawę, ja właściwie już po drugim zabiegu zauważyłam ogromną zmianę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też się męczyłam z bruksizem pomógł mi dopiero lekarz Piotr Radziszewski zastrzykami z toksyny botulinowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaciskałem strasznie zęby nocami, a okazało się, że mam to od sztywnego karku. Organizm czuł cały czas duży poziom stresu. Dostałem na urodziny fotel masujący Pro – Wellness w prezencie i na ten problem mi pomógł najbardziej. Poza tym to teraz moje ulubione miejsce w domu. Kręgosłup przestał boleć, dość szybko, bo po miesiącu regularnego masowania. Bardzo dużo funkcji mają te fotele i to chyba bezkonkurencyjna marka teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio sporo czytałam o tym jak leczyć bruksizm i doszłam do informacji że można to robić za pomocą botoksu - https://klinikamiracki.pl/encyklopedia/toksyna-botulinowa/ i że to dość efektywny sposób. Chyba zapiszę się na konsultację i terapię bo u mnie to już nieciekawie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli masz z tym problem to dobrym specjalistom jest pan Piotr Radziszewski z Radomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaello

Sprawdzone na sobie, zgrzytania raczej nie miałem ale zaciskanie żuchwy w ciągu dnia i podczas zasypiania było męczące, musiałem się kontrolować a pomogło.... przestałem żuć gumy i napięcie żuchwy zniknęło. Nie wiem czy to rozwiązanie problemu dla nie których osób ale jeśli żujecie gumy to przestańcie (kilka miesięcy) i zaobserwujcie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Na mój bruksizm stosowałam szynę ale ją przegryzłam. Zrobiłam botox i mam spokój już 5 miesięcy. Doktor Izabela Lenartowicz mi robiła z lenartowicz clinic. Polecam tym, którzy się z nim męczą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko botox 😄 u mnie zdziałał cuda 😄 szyny przegryzałam wcześniej i jak byłam  u Dr Lenartowicz na   wypełnianiiu zmarszczek ona doradziła mi botox na bruksizm, teraz robię regularnie ten zabieg i  mam spokój na około pół roku czasu. Polecam skonsultowac się w www.lenartowiczclinic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z bruksizmu wyleczyłam się w klinice Demeter na Białostockiej w Warszawie. Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste i wcale nie wymaga ani bólu ani wysiłku. W klinice wstrzykneli mi botoks w odpowiednie miejsca i od razu poczułam takie rozluźnienie. No i od tej pory nie zgrzytam zębami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudna choroba . Zakłądanie szyn to jedynie półśrodek bo jest to działanie na rezulta. A nie szukanei przyczyn. 

Od siebie polecam botoks. Wiadomo, ze zabieg nie jest przyjemny,a le z drugiej strony daje rezultaty na wiele lat oraz chroni nasze uzębienie. 

https://slowage.pl/wskazania/bruksizm

Sama robiłam tutaj w Rzeszowie. Pełen profesjonalizm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×