Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość patinna

BRUKSIZM-zgrzytanie zębami

Polecane posty

Gość biedny chlopak ze wsi
to zrob i mi taka szyne : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dingo s
hej! ja dostałam szyne relaksacyjna (na dolne zeby) za 2stowki. Jest przezroczysta, mocno siedzi i napewno nei wypadnie;) czytam tu ze niektore dziewczyny kupuja cos takiego na aukcjach????? ja bylam u dentysty ktory sciagnal mi "ksztalt" zebow i dopiero to zrobil jak nalezy, zeby pasowalo do moich zabkow i nie wylatywalo;) oprocz tego polecono mi żel Elmex. jeszcze go nie kupilam ale na forach bardzo go zachwalaja. pomaga na przebarwienia i zapobiega prochnicy. ja jestem na nia narazona bo przez to zgrzytanie robia mi sie mikroszczeliny w plombach itp i latwo mi je lapie prochnica niestety:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zacisk
Ja sobie zrobiłem zabieg typu Botox na żwacze-rewelacja, podobno ma trzymac 8-12 miesięcy. mi po tygodniu poluznilo żuchwę.Dobrze, że już nie muszę co noc wkładać tego ustnika. Niestety musialem aż jechac z Krakowa do Kępna aby to sobie zrobic, na szczęście w Venamedzie przyjęli mnie bez kolejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulala
ja tez podobno strasznie zgrzytam zębami (spie w jednym pokoju z mama;/) i od razu mi wymysla ze mam robaki ;| pff od razu 10 ale jej sie nie przetlumaczy... ja wiem ze to z nerwow bo mam za duzo problemow i stresu i dlatego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma124
a czy jest ktos komu moze pomogla psychoterapia w zgrzytaniu? Ja zakladam na noc nakladke, biore leki na nerwy ale srednio mi to pomaga. Zeby moze i sie nie scieraja dzieki nakladce ale przez ten duzy calonocny ucisk boli mnie glowa jak wstaje, przez co czuje sie niedospana i generalnie nie za dobrze, powoli mam dosyc i niewiem juz co robic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek.p
Część Kilka dni temu dowiedziałem się że cierpię na bruksizm. Objawem był ból zębów na żuchwie z obu stron 6 i 7. Dentysta powiedział że to niemożliwe żeby naraz bolały 4 zdrowe zęby. Diagnoza - bruksizm. Najgorsze jest to że ten ból zębów trwa juz 4 dzień i utrudnia mi funkcjonowanie. Napiszcie proszę czy u Was też tak było i czy ten cholerny ból przejdzie? Dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looooooooooooo
Ja lapie sie na tym ze w ciagu dnia mocno zaciskam zeby, tak ze mnie dolna szczeka boli. Nawet nie tak szczeka, jak po prostu zeby jedynki i dwojki dolne :/ No i przez rok strasznie "pozjadalam" swoje zeby - tak mi powiedziala dentystka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronek1234
Ja rowniez cierpie na ta chorobe..Jest to bardzo przykra dla mnie dolegliwosc, poniewaz mam problem z zatykaniem uszu, problem z wymowa....a do tego moje zeby jedynki sa rowne z reszta zebow..(kłow juz w ogole prawie nie mam :/) Strasznie mnie oburza fakt, ze polscy stomatolodzy nic nie wiedza na temat tej choroby...W dodatku malo na ten temat nawet w internecie.. Ja bym chciala sobie jakos pomoc, wyleczyc to, a wszedzie jest tylko napisane, zeby sie nie stresowac..Tylko ja sie niczym nie stresuje , mam 19 lat i naprawde nie mam wiekszych powowdow do zmartwien :/ CHorobe chyba odziedziczylam po rodzicach, ktorzy tez zgrzytali zebami ;] A co do tej szyny relaksacyjne, to ona niestety nie rozwiazuje problemu, bo tylko chroni zeby prrzed scieraniem..co z tego jak moje i tak juz sa starte ;(( Czy ktos moze wie jak sie z tmy uporac? Mam jeszcze pytanie odnosnie starytych zebow...czy da sie to jakos skorygowac (ale nie interesuja mnie licowki)..Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony liść dębu
Witam, Mam taki problem. Robię sobie kilka koron z przodu. Mam dosyć głęboki zgryz. Dentystka stwierdziła że potrzebna będzie szyna relaksacyjna. Naciskała żebym ją kupił. Kosztowała 600 zł. Taki twardy przeźroczysty plastik. Nie zgrzytam zębami ani w dzień a ni w nocy, nic mnie nie boli, nie mam startych zębów od zgrzytania. ANi objawów wskazujących na zgrzytanie (mocne mięśnie szczęki czy napięty kark) Czy ta szyna jest w ogóle potrzebna? Dowiedziałem się że moge mieć poważne skutki uboczne w postaci zmian w stawie żuchwy. Czy ta szyna jest konieczna? Pół biedy pieniądze ale nie chcę się potem leczyć neurologicznie czy na stawy. Czy też zostałem naciągnięty i pownienem zmienić lekarza? Osobiście nie widzę najmniejszego sensu w tej szynie w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka dentystka
Dlaczego stawiasz pytanie na forum a nie zadajesz go swojemu lekarzowi? Jeśli uznał ,że powinieneś mieć szynę na czas adaptacji do nowych koron , to musi mieć na to jakieś uzasadnienie . My możemy jedynie dywagować teoretycznie na ten temat. Z tego co obserwuje coraz częściej zaleca się noszenie szyn po oddaniu prac protetycznych aby ustrzec pacjentów przed możliwością wystąpienia problemu , a nie dlatego , że jakis problem już istnieje. Koronami odruchowo gryzie się o wiele mocniej i to może wyzwolić cały szereg następstw łącznie ze zgrzytaniem nocnym, tym bardziej jeśli masz wadę zgryzu. Noszeniem miękkiej szyny nie zrobisz sobie krzywdy - na to ,żeby coś się trwale popsuło w stawach trzeba lat dysfunkcji - zatem spokojnie możesz przyjąć i wdrożyć w życie zalecenie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodzio 111
Szyna generalnie służy pomocy w leczeniu bruksizmu, To jest też pewna filozofia - szyna ma relaksować a nie tylko zabezpieczać zęby, bo to nie tylko ochrona, ale także lek w zwalczaniu choroby. rzucie gumy, która w przypadku osób chorujących na bruksizm jest zakazana, ponieważ pogłębia tylko zgrzytanie i ten nawyk) -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuup
cz ktoś stosuje taką szynę relaksacyjną, bo cena jest niska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzio z
ja mam taką szynę. Używam jej od ponad 2 lat. (pierszą przegryzłem po roku). Przynajmniej nie ścieram już sobie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgrzytajaca
ja również (podobno) zgrzytam w nocy zębami i coraz bardziej zaczynam się tym martwić.... nie miałam w sumie robionych badań na pasożyty,więc pewnie pasuje je zrobić.Najbardziej martwi mnie jednak to że ścieram tak szkliwo.... Zastanawiam się nad tą nakładką na zęby,ale najpierw pewnie lepiej zrobić badania. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nobodyslistening
Ja też mam taki problem. Tyle, że mam już 18 lat, a zgrzytam zębami już od dzieciństwa i to praktycznie codziennie - wiem to od mojej rodziny. Ostatnio byłam na wycieczce z koleżankami i miały ze mnie niezłą beke :D. To troche krępujący problem, bo czujecie co może sobie pomyśleć o Tobie druga połowa gdy zaczniesz zgrzytać zebami w nocy :D? Dodam to, że moja mama też zgrzytała zębami, więc to chyba po niej odziedziczyłam xD. Przyczyną napewno nie są robaki bo jakiś cza stemu miałam gruntowne badania. A i nie stresuje się tak bardzo .... Myślicie, ze to samo w końcu minie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupiutka edytka
ja też niby mam stwierdzony bruksizm. Tzn dentystka tak stwierdziła i kazała mi spać w nakładce na zęby. Ja się oburzyłam bo nigdy mnie szczeka nie bolała, nigdy nikt nie słyszał żebym zgrzytała. Dopiero kolezanka powiedziała mi ze kiedys tam raz słyszała ze zaciskam zęby w nocy. I od tej pory spie w tej nakładce dla swietego spokoju. Tylko problem jest taki ze od kiedy w niej spie i od kiedy dentystka mi ten bruksizm stwierdzila to dopiero mnie zeby i szczeka zaczela bolec!! Nie rozumiem tego, moze dopoki mi nie uswiadomili to nic nie czyłam. Mam ochote wywalic te nakładkę w cholerę, ale wtedy boje sie ze zetrą mi się zeby i czym bede jadla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szynka korekcyjna
nosze taka szyne od ponad roku. faktycznie podczas snu czasem czuje jak ja sciskam ;) niestety nie jest to lek, chcialabym tu dentystow rozczarowac - ona wcale nie powoduje zmniejszenia scisku. Chroni zeby i jest tylko dorazna pomoca. sensownym pomyslem wydaje sie potraktowanie nerwu botoxem, zreszta poczytajcie sobie angielska wikipedie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szynka korekcyjna
w Polsce leczenie bruksizmu to fikcja, dentysci czasami poleca Wam szyne z rozroznieniem na akrylowa i silikonowa, co jakis czas odnowia starte korony.Totalnie nie spotkalam sie z zadnym dentysta ktory by to umial leczyc nie tylko objawowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agyyyska
Witam, dziś byłam w łodzi w instytucie stomatologii, będę miała szynę za 340 zł więc jeżeli udało wam się za około 150 to nieźle, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość górna szczęka
U mnie również stwierdzono bruksizm, za szynę płaciłam 700 zł, mam ją na szczękę górną. Czy Was też po nocy bolą zęby? Czy to normalne? Wcześniej chyba się tak dziwnie nie czułam jak teraz i trochę się boję, czy też macie jakieś dziwne odczucia, większą wrażliwość rano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociucha
Cześć ja wiedziałam ze zgrzytam bo jako dziecko miałam pokój z siostra :-) obecnie mam zalozony aparat ortodontyczny na dół i cały czas zrywałam punkty poprzyklejane do zębów i pani prowadząca mnie zaproponowala ta nakładkę na górę i pomysłcie ze w jednym punkcie na nakładce mam mocno przytarte miejsce hihi pomysłcie co się wcześniej działo z moimi zębami problem jest tylko jeden na początku od tej nakładki jest strasznie niedobrze ale idzie się przyzwyczaić :-) ach ten stres ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candeo
Szanowni Państwo Przyczyną zgrzytania zębami zazwyczaj jest stresujący tryb życia lub przeżywane emocje. Jednak wpływ na to mają też inne czynniki: źle wyprofilowane wypełnienia ubytków, nieprawidłowo dostosowane kształtem mosty, korony czy protezy lub wada zgryzu. Dolegliwości tej często towarzyszy odczuwanie bólu i napięcia w szczękach, zwłaszcza przy poruszaniu żuchwą podczas jedzenia i mówienia. Nieleczenie tego schorzenia może przyczynić się do uszkodzenia koron zębów, reakcji bólowej w okolicy szyjek zębów, uszkodzenia i przeciążenia uzupełnień protetycznych, a także zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych. W niektórych przypadkach walkę z tą dolegliwością można podjąć samemu. Na ogół jednak nie obejdzie się bez wizyty u dentysty. Stomatolog skupi się przede wszystkim na ustaleniu przyczyny nadmiernego zaciskania zębów. Jeśli są nią wady zgryzu, to w zależności od konkretnego przypadku, proponuje się korektę wady za pomocą aparatu ortodontycznego. Sposobem na walkę z nadmiernym zaciskaniem zębów jest także wykonanie przez stomatologa „szyny odciążającej na dolną lub górną szczękę. Tworzy się ją na podstawie wycisku zębów i dzięki temu jest ona ściśle dopasowana do ich kształtu. Poznańskie Centrum Stomatologii Candeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWrona
Mąż powiedział mi ,że strasznie zgrzytam zębami w czasie snu i rzeczywiście przednie żeby mam o wiele mniejsze tak jakby spiłowane. Zgłosiłam się do doktora Dethloffa z Dental Excellence za dwa tygodnie mam badanie specjalistyczne , juz na oko doktror powiedział mi ,że jego zdaniem na pewno mam bruksizm ale chce wykluczyć inne rzeczy. http://www.dentalexcellence.pl/Zespol.aspx# Dam znać po badaniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szz
Ja zauważyłam nocne zgrzytanie u męża wiosną. Miał wtedy problemy w pracy, uznałam że to zniknie razem ze stresem. Potem pojechaliśmy na wakacje i nie słyszałam zgrzytania, choc moze to dlatego ze przebywalam duzo na świeżym powietrzu i sypiałam jak zabita. Ostatnio jego zgrzytanie nie daje mi spac kazdej nocy, ten dźwiek doprowadza mnie do szalenstwa bo panicznie boje sie chorób zębów. Zdaza sie nawet ze zgrzytnie w ciagu dnia źle ukladajac zęby. Najgorsze jest to ze on nie widzi w tym problemu, unika tematu i nie daje sobie przetlumaczyc zeby sie leczył. Mowilam mu jakie moga byc konsekwencje ale to nic nie daje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cincirdia
jak mu wypadną, nie bedzie zgrzytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaWrona
Witam ponownie. Byłam u dr. Dethloffa I rzeczywiscie potwierdził ,że mam bruksizm. Teraz mnie czeka leczenie . U mnie zgrzytanie wynikło z mojej nerwicy. Z wierzchu jestem osoba spokojna ale w środku sie gotuje ,myśle ,ze gdzies te nerwy i stres musiał wyparować. Mam nadzieje ,że twój mąż szz da sie w końcu namówic na wizyte . Ja polecam Dr. Dethlofa, choć do warszawy może bedzie wam nie po drodze i daleko. Będe tutaj wpadać i opowiadać o dalszym leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość James,James Kuc
Na Allegro są szyny od 15-100zł.dają zestaw z szyną opakowaniem.wsadzasz taką szynę do wody 70stopni trzymasz 2-3 sek i wsadzasz do ust i odciskasz nadmiar odcinasz nożyczkami.i już a to wszystko za grosze:) mam nadzieje że pomogłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość James,James Kuc
Ale z czasem przechodzi.jedzcie na noc marchewki żeby wyladowac stres .po co wydawać tyle kasy a okaże sie ze to chwilowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pennyyy
ja zgrzytam od poltorj roku.robakiw nie mam, za to uwalone 2 zeby i posiekane szkliwo. nie lekcewaz tego. od pol rok spie w szynie ale nie silukinowej, bo te zniszczylabym od razu tylko takiej pol twardej. już jest przegryziona ale można ją nadlac. koszt 100 zl. nie daj się nabrać na marchewki ani gumki dla bokserów, przerabialam, szkoda kasy i zebow. ja mam w nocy taki scisk, ze ta sztna wcale mnie nie. rozluznia, tylko .chroni zeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×