Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość nikan

oliwa z oliwek

Polecane posty

Gość zocha1
Ja kupuje oliwe z oliwek w lidlu bo tam generalnie robię zakupy jest całkiem dobra i tania, wczoraj kupułam ją za 8zł!!!!!bo była w jakiejś promocjii...pysznie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prestonica
a ja tak dla odmiany napiszę, że oliwy w kuchni nie używam prawie wcale, bo znacznie zdrowszy jest... uwaga, uwaga... olej rzepakowy! Tak! Ma lepszy skład tłuszczowy, sporo omega-3, których w oliwie nie ma prawie wcale i jest dużo tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no pewnie tak może
won spamerki a prestonica wypierdalaj z tym olejem na bambus kurwa banany prostować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabyhas
To jak z ta oliwą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam sliwki i owoce
używaj spokojnie a ta debilka od oleju rzepakowego spamuje :P pewnie ma prowizję od sprzedazy kujawskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy mi oliwa z oliwek nie smakowała, przekonałam się do niej dopiero niedawno kiedy to teść obdarował mnie kilkoma butelkami przywiezionymi z Włoch, mają zupełnie inny smak niż te których próbowałam wcześniej. zaczynam się do nich przyzwyczajać i się w nich rozsmakowywać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włoch
W Krakowie jest sklep Galeria La Perla na ul Michałowskiego 16. Mają tam prawdziwe oliwy extra vergine od małych rodzinnych firm włoskich i inne oryginalne art. włoskie. Bardzo dobre jedzenie. Bez porównania z tym z supermarketów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli szukacie takiej oliwy, ja prowadzę sklep internetowy www.prostejedzenie.pl i tam znajdziecie prawdziwą oliwę przywiezioną z Hiszpanii w naprawdę dobrej cenie. Kupicie ją wygodnie z dostawą do domu a jeśli nie będzie smakować to zawsze możecie odesłać (w ciągu 10 dni) ale nie wierzę, że ktokolwiek będzie chciał. Sprowadzam ją z małej tłoczni, która kupuje oliwki bezpośrednio od rolników. Naprawdę trudno dostać coś lepszego. Możecie to wszytko uznać za reklamową ściemę ale to już wasz wybór. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimikanka
nikan oliwa z oliwek ma zawsze swój specyficzny gorzki posmak. Są oleje, które nie mają własnego smaku, takie jak np. olej rzepakowy, który nota bene jest nawet zdrowszy od oliwy, bo ma lepszy skład tłuszczowy, więcej witamin i kwasów omega-3. Jeśli nie odpowiada ci smak oliwy po prostu wybierz inny produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jak zaczelam
wszytsko fajnie don felippe tylko kiedy ja zuyzje 5litrow oliwy ? Na dodatek przechowujesz ja w przezroczystym pojemniku ( pewnie plastikowym :O ) a kazdy wie jak swiatlo dziala na wartosci odzywcze w oliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi 5 litrów starcza na jakieś pół roku więc nie tak długo. Pojemnik jest przezroczysty ale oliwę trzymam w szafce więc światła tam nie ma. Cóż duży pojemnik to wada jeśli ktoś mało używa ale zaleta jeśli chce się zaoszczędzić bo wychodzi taniej... 160 zł podzielić na 10 x 500 ml to 16 zł za wyborną oliwę a nie jakieś filtrowane nie wiadomo co. Zresztą, wkrótce pojawi się też toskańska oliwa w szklanych, litrowych butelkach. Tylko cena już nie będzie taka rewelacyjna. Włosi, zwłaszcza z Toskanii, się cenią... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peachean
Fakt, że żadnego oleju nie powinno przechowywać się zbyt długo po otwarciu. Don Felipe - pół roku w przypadku oliwy to długo, ponoć nie powinno się go trzymać dłużej niż 3 miesiące, a i tak oliwa z oliwek i olej rzepakowy są olejami o najdłuższym terminie przydatności do spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala000
Bardzo dobre oliwy mają w sklepie http://www.blackcaviar.pl/ . Ja teraz używam oliwy Taurenne z tego właśnie sklepu ;) cena jest dośc wysoka, ale warto wydać trochę więcej i mieć dobry produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dres
A gdzie mój wpis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dresa:
na innym topiku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnfjklas13
Próbowałam różnej oliwy ale nie podchodzi mi jej smak-poczytałam,poszperałam i oddawna użwam do wszystkiego oleju rzepakowego.Nie kujawskiego jak ktoś wyżej napisał,tylko nierafinowanego tłoczonego na zimno extra vergine.Naprawdę dobry jest nawet droższy od oliwy z oliwek. Na nim smażę-nie dymi,dodaję do sałatek-nie ma żadnego posmaku i jest baaardzo zdrowy-poczytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do smaku oleju rzepakowego - ten rafinowany faktycznie nie ma żadnego smaku, ale już ten tłoczony na zimno ma dość charakterystyczny, lekko orzechowy posmak - co kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robbi
Witam, Ja polecam oliwe Chianti Tradizionale oraz Soava Extra Vergine z Sardynii.Obie do kupienia w Polsce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mellonna
przyłączam się do miłośników oleju rzepakowego - ja go cenię przede wszystkim za dużo witaminy E, zwanej witaminą młodości :) oliwa z oliwek ma jej dużo, dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam oliwy z oliwek z podsmakiem i jakimś ciekawym aromatem. Takie można kupić u importera z małych gajów oliwnych prosto z włoch na http://www.stopitalianshop.pl/ Butelka jest warta ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie najlepsza jest u nas dostępna monnini, ale niezła jest też z biedronki, ta w lidlu jest ohydna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambaryłek
Dołączam się do grona rzepakowców :) Ja też wolę olej rzepakowy ponad oliwę z oliwek - przede wszystkim ze względu na dużą zawartość kwasów omega-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niekoniecznie dobra oliwa musi być droga, ja polecam na przykład grecką oliwe firmy zielonynurt, jest niesamowita w smaku (Oliwa z Oliwek BIO Extra Virgin - kwasowość 0,23%) , ma dobra kwasowość a cena za pół litra to 26 zł, więc nie jest źle. Ja jej uzywam nie tylko w kuchni ale także do włosów i do kąpieli, ponieważ dobrze nawilża i regeneruje ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od paru lat kupuję oliwę we włoskim sklepiku internetowym, nie napiszę którym żeby nie było, że to reklama ale oliwa faktycznie przyjeżdża do mnie firmą kurierską z Włoch, smak jest taki, że już chyba nigdy nie kupie oliwy w Polsce kupuję w puszkach 3 litrowych i idzie u mnie w domu bardzo szybki, zwłaszcza w lecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Od jakiegoś czasu używam tunezyjskiej oliwy, tłoczonej na zimno i powiem wam że jej smak jest obłędny, widzę że sprzedawca ma jeszcze oliwy smakowe, muszę smakowe zamówić. Oliwa z Tunezji ma zupełnie inny smak niż te oliwy które do tej pory próbowałam. Pozdrawiam Kaśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłam na allegro oliwę z Tunezji, podobno jedyna taka w Polsce, powiem, że super. Naprawdę, nie ma porównania z hipermarketowym badziewiem, sprzedający zapewniał mnie, że tłoczona na zimno, kawsowość o k, spróbowałam. świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli ktoś mówi, że kupuje oliwe w lidlu czy innym hipermarkecie, to ja mu gratuluję!!! Kup sobie dobrą oliwę, a nie mieszankę oleju i nie wiadomo czego, czytaj etykiety. Polecam te oliwy z afryki, bo same oliwki dojrzewaja w afrykańskim słońcu o wiele lepszym niż europejskie mieszanki, które zalewają nasz rynek pod znanymi markami typu monnninii czy inne. poszukaj, polecam, bo można naprawdę się zdziwić, że oliwa ma smak i zapach. Ja zroniłam test : do kieliszków nalałam 4 rodzaje oliw, jakie miałam w domu, róznią sie, jedne nie ma smaki, inna nie ma zapachu, a moja ma wszystko extra vergine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tia... jakiś idi00ta robi sobie reklamę "jedynie słusznej" oliwy, i myśli, że ludzie rozumu nie mają, od razu polecą szukać takiego badziewia.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brazylka
ja kupuję opile z oliwek primo gusto, według mnie jest najlepszą oliwą z jaką się spotkałam, raczej nie zmienię jej na inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gioanna
Ja polecam wysokiej jakości oliwę z oliwek extra virgin z greckiej wyspy Lesbos. Dwa gatunki- Molivo i Irina dostępne na allegro. Pyszna i aromatyczna, uzyskiwana bezpośrednio z oliwek zbieranych ręcznie. Po spróbowaniu jej zrezygnowałam całkowicie z kupna innych gatunków. Naprawdę warto spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×