Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HANKA82

Mieso do spaghetti-czemu nie zawsze idealne??

Polecane posty

Mam mały problem z miesem mielonym jakie daje do spaghetti.Otoz smaze je z dodatkiem niewielkiej ilosci oleju i tak dalej..nie wiem ile czasu je smazyc- czasem zamiast pysznego miesa wychodzi jakis badziew smakujacy jak guma z kamykami:/ Ile trzeba je samrzyc nim dodam sos?? Ktos wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupuje mieso w tym samym sklepie. Raz jest ok a czasem nie. Ktore mies jest najwlasciwsze?Mielone wieprzowe, indycze czy mieszane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie mielone z karczku
bo tylko takei mi smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo z piersi z indyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze kupuje do spagetti wieprzowe albo mieszane, ale to jaki ma smak to kwestia miesa, a nie smazenia. Chociaz zeby wyszly ladne grudki a nie zbrylone kawalki trzeba je smazyc dosc dlugo (ok 20 min) na malym ogniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze uzywam samego wolowego, niezbyt tlustego. zeby sie dobre uzsmazylo wcale nie trzeba smazyc dlugo, ale dokladnie porozbijac grudki. lubie tez od razu do smazenia tego mieska dodac przyprawy i czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edc
a próbowaliście spagetti z tuńczyka w puszce? PYCHOTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwe włoskie
spaghetti robi się z mięsa mielonego wołowego!!!!! Ja robie tak (przepis mojej teściowej, która jest Włoszką): podsmażam na oleju z dodatkiem masła pokrojone w drobniutka kosteczkę: cebulę, seler naciowy i marchewkę, do tego dodaje mielone mięso , chwile podsmażam , potem dorzucam dwie kostki knorra wołowe, do tego ok 2 szklanki wina czerwonego połwytrawnego , a na koniec całą puszkę pomidorów, które przecieram przez sitko, wszystko duszę przez ok 1-1,5 godziny(jesli jest taka potrzeba podczas duszenia dolewam wody) i mam zawsze tak samo smakujacy sos do : spaghetti, lasagnii, cannelloni, a czasami nadziewam tez tym sosem papryki i duszę w piekarniku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przedmowczyni
spaghetti robi sie z maki i wody, a z miesa miwlonego wolowego to sie robi SOS do spaghetti :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja lubię z sardynkami
z puszki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie twoja
wina tylko - mięsa które kupujesz. Tak prawde powiedziawsze nie zawsze mieso mielone jest ze świerzego robione (mielone)itd. Najlepiej kupuj sama mięcho w całości- wtedy widzisz czy jest świerze itd. potem sama zmiel i będzie ok. Ja np daje do spagetti- mieso wiepszowo- wołowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
mieso tylko wolowe - w krajach poludniowych je sie bardzo malo wieprzowego - wieprzowina glownie w postaci kielbas szynek - wolowe mielone - moj przepis: sos: pomidory pokroic z grubsza na patelnie z oliwa z oliwek dorzucic echalotke drobno skrojona tymianek - bazylie oliwki pokrojone sol + pieprz na koncu + szypta na samym koncu cukru sos uzupelniam albo bulionem albo sama woda (bulion sama robie i zamrazam w porcjach ) nastepnie przecieram wszystko przez praske do puree mieso smaze szybki i nastepnie takie niedosmazone wrzucam do sosu i podgotowuje jeszcze:)) ale wszystko robie na oleju z oliwek + troszeczke oleju z orzechow wloskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×