Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

axxk

czym wyczyścić przypalone żelazko??

Polecane posty

Gość gość
Moje żelazko się zepsuło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje tez.. nie nagrzewa się .. sól nie pomogła ocet też nie, a do tego nie działa żelazko w ogóle..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość appimate
próbowałem i stwierdziłem empirycznie: można solą, można octem. z tym, że octem szybciej... wybieram ocet :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trudella
Jest dużo środków czystości specjalnie do czyszczenia między innymi żelazka. Polecam zajrzeć na google i sprawdzić, bo chociażby Electrolux takie ma. Jakieś experymentowanie z solą, może sprawdzalo się w czasach naszych babci jak żelazka wyglądały i sprawowały się jak imadło z rączką, a nie przy nowoczesnych sprzętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joolkakoolka
pilnie potrzebuję takiego środka :/ ile kosztuje i gdzie go kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przypalenie od razu zeszło szorując zimne żelazko pastą do zębów, ale zostały małe czarne plamki, których nie mogłam doszorować, no i spróbowałam soli. Sól prasowałam gorącym żelazkiem na gazecie, powchodziła w rowki i żelazko przestało działać. Chciałam przedobrzyć i mam efekt... popsute żelazko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia1
wszystko spróbowałam i nic nie pomogło,jeszcze gorzej.....przestało grzać,spieprzyło mi się żelazko!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbowałam tej waszej soli właśnie i... JESTEM W SZOKU! Żelazko jak ze sklepu. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SÓL!!!!! nie stosujcie tego sposobu bo totalna porażka!!!!!! ja tak zrobiłam i teraz trzeba jechać do sklepu po nowe żelazko :/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokasia
Solą nie radzę,moje przestało grzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś napisał, że po soli żelazko przestało grzać.. Nasze też. Sól idealnie wyczyściła żelazko. To fakt, ale następnego dnia żelazko popsuło się. Nie grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie drobną solą na gazecie. Może być lniana ścierka; nie inna- tylko len się nie przypali. A dla Pana, który narzeka na żonę, że jest szkodnikiem prasowania jego rzeczy, jest JEDNA rada: prasować samemu! Większość facetów prasuje swoje rzeczy, zwłaszcza spodnie i koszule. Poza tym każdy robi to, co umie lepiej od żony/męża i... po co narzekać? Żona zobaczy co Pan potrafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netkaas
Żelazko zepsute przez sol jest do URATOWANIA!!! nie wyrzucajcie tych zelazek. Też się przeraziłam, że przestało grzać, ale gdzieś wyczytałam, że trzeba porządnie tą sól wypłukać ze stopy - nie bójcie się tam i tak przecież przepływa woda/para wodna. Najpierw zrobiłam to niedokladnie i zelzazko wybilo mi korki. Potem podeszlam powaznie do sprawy i wyplukalam pod biezaca, goraco wdoa, bardoz dokladnie, starajac sie skupiac na dziurkach, żeby sie wszystko tam w srodku wyplukalo. Potem wytarlam dokladnie i na koniec suszylam suszara w te dziurki i dookola stopy. Po tych manewrach żelazko DZIAŁA. Kamien z serca. Naprawde juz myslalam, ze bede musiala kupowac nowe przez swoja głupotę. Ta sól psuje żelazko, jeśli nie wyłączycie funckji pary lub jesli dostanie sie tam woda w jakikolwiek inny sposob. Wtedy sol i woda powoduje, ze robi sie jakies zwarcie i zelazko przestaje grzac. Koniec koncow historia zakonczyla sie szczesliwie, mimo chwil grozy. Zelazko dziala, wszystkie zabrudzenia pieknie zeszly, gratisowo przez to solenie, plukanie, suszenie pozbylam sie tez kamienia. Teraz naprawde jest jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netkaas ma racje chciałam to samo napisać.Ludzie błąd z solą można naprawić. Miałam już naszykowane papiery aby oddać na gwarancję żelazko ale wtedy postanowilłam użyć cifa:) i pod bieżącą ciepłą wodą przepłukać część żelazka, którą się prasuje i działa jak ta lala:)))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asikXyZ XYZ
Zdecydowanie ocet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja niczym nie moge wyczyscic ,ani sol ani ocet :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Dobra Rada
Tu znajdziesz porady jak wyczyścić żelazko w zależności od powłoki na stopie http://mama-dobra-rada.pl/?p=8881 Przed czyszczeniem wyłącz z prądu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki, sól pomogła, ale teraz żelazko nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metody z sola nie polecam. 2 żelazka ta metoda popsulam :( pierwsze żelazko jak czyscilam to roztworem z soli i mi korki wywaliło a jak je zalaczylam to żelazko niestety do wyrzucenia drugie czyscilam pracując sol przed chwila i też mi je szlag trafił. Jutro idę kupić nowe żelazko i odrazu pytam się sprzedawcy jakim preparatem mam je czyścić bo domowe sposoby są do du... dwa żelazka na gwarancji szlag trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można wyczyścić żelazko w domu. Byle jak najszybciej, wtedy jest mniej pracy. 1. Nie może być gorące, tylko ciepłe. 2. Musi być wyłączone z prądu. 3. Nie czyści się go wodą! Ani wodą z solą, tylko prasuje (bez prądu) wilgotne ściereczki z rozsypaną drobną solą, albo ściereczki nasączone octem, albo kawałek suchej deski, albo gruby pomięty papier, albo stary suchy ręcznik frotte. Zależy od powłoki. 4. Sól musi być dokładnie usunięta wilgotną szmatką z powierzchni i wacikami z dziurek. Nasze babcie nie miały w pobliżu sklepu z chemią, a w domu pachniało czystością. I takie naturalne zapachy lubią chyba wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
soda!!! Przed kilkoma minutami wyczyściłam żelazko z ceramiczną stopką właśnie sodą. Nieco sody, wilgotna gąbeczka i kilka minut porządnego szorowania. Żelazko miałam porządnie napalone od prawie roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawilnagospodyni
Sól działa, mi popsuła żelazko. Ale wystarczy stopke przepłukać wodą (ja opłukałam prysznicem) i działa :D No i jest czyste!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wyczyściłam octem w minutę. świetnie czyści. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdddd
sól dobry pomysł przypalenizna odchodziła calymi płatami super;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się udało przed chwilą wyczyscic i nie porysowac przy użyciu cif i tej szorstkiej strony gąbki do zmywania :) trochę czasu trzeba się naszorowac, ale zeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ma wspólnego sól z tym że ci żelazko przestało działać??? przesoliłaś .....i niesmaczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
UWAGA ! Po soli żelazko nie działa ! Dzięki za rade !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka167
Moje też przestało działać po czyszczeniu solą... ;( Oddałam dzisiaj na gwarancję... mam nadzieję, że się nie dopatrzą że to z mojej winy i że naprawią żelazko... :/ ehh. Moje nowe żelazko :( Używałam może tylko ze 3 mies... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×