Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Błyskawica

Skinoren czy acne-derm?

Polecane posty

Gość kaska DOSWIADCZONA
MAM 21 LAT,Z TRADZIKIEM WALCZE OD PONAD 6 LATEK. WIELU LUDZI MOWI MI ZE JESTEM BARDZO LADNA,WIEC TAK SOBIE MYSLE JAKA BYLABYM GDYBYM NIE MIALA TYCH KROST? PROBOWALAM NAPRAWDE WIELU LEKOW,KOSMETYKOW.OD DWOCH TYGODNI STOSUJE SKINOREN W ZELU,PRZEPISANY OD LEKARZA.JAK DOTAD JESTEM ZADOWOLONA.PO WKLEPANIU TEGO LEKU MOJA SKORA STAJE SIE ZMATOWIONA,NIE POTRZEBUJE PODKLADOW.ZAUWAZYLAM,ZE WYPRYSKI SZYBCIEJ SIE LECZA,A BLIZNY PO NICH JAKIE MAM OD DAWNA STAJA SIE MNIEJ WIDOCZNE,PO PROSTU ZNIKAJA.MAM ZAMIAR STOSOWAC GO PRZYNAJMNIEJ PRZEZ KILKA MIESIECY,MAJAC NADZIEJE ZE CALKOWICIE WYLECZY MI CERE.A CO DO OPALANIA PO ZASTOSOWANIU GO,TO SKINOREN JEST ZUPELNIE BEZPIECZNY,SAMA DERMATOLOG MI POWIEDZIALA.A KORZYSTAM Z SOLARIUM.TRZYMAJMY SIE RAZEM PRYSZCZOLE-KREJZOLE:) MAJAC NADZIEJE ZE SKINOREN TO JEST TEN LEK KTORY UWOLNI NAS OD TEGO OKTUTNEGO PROBLEMU JEKIM JEST TRADZIK.TA CHOROBA SKORY ZNISZCZYLA MI MLODOSC,ALE NIE POZWOLE ABYM PRZEZ NIA ZMARNOWALA RESZTE ZYCIA,DLATEGO UZYWAM SKINOREN.I NAWET JAK COS MI TERAZ WYSKOCZY TO JEST O WIELE MNIEJSZE NIZ PRZED ROZPOCZECIEM LECZENIA SKINORENEM,A POZA TYM JUZ TAK NIE PRZEJMUJE SIE CERA.BO TRADZIK MI WJECHAL NA PSYCHIKE.ALE DZIKI SKINORENOWI CZUJE SIE LEPIEJ.STALAM SIE MNIEJ NERWOWA,ROZMAWIAJAC Z KIMS PRZESTAJE JUZ MYSLEC O TYM ZE MOJ ROZMOWCA MYSL TYLKO O TYM JAK ZLE WYGLADA MOJA CERA.BO TAK NAPRAWDE MALO KTO ZWRACA UWAGE NA SZCZEGOLNA ANALIZE NASZEJ TWARZY.BUZIAKI:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allgoodthings
Używam skinorem miesiąc i powiem szczerze, że nic mi nie pomógł. Pryszcze jak były,tak i są. Wybieram się znów do dermatologa, zeby poleciła mi coś mocniejszego. (i tańszego. Skinorem kosztował mnie 50 zł. ;/). Używałam go na całą twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayah
Ja stosuje Skinoren i jest naprawde dobry. Wspaniale uzupelnia go Akneroxid L. Efekty byly widoczne juz po tygodniu tz. nie mialam ani jednego pryszcza na twarzy.. Uwazam ze Acne-derm to dziadostwo , stosowalam , nie dziala. wiec lepiej wydac 50 zl na krem. No chyba ze kogos nie stac , ale wtedy powinien przyzwyczaic sie do okropnego tradziku straszliwie szpecacego nasze piekne twarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama-gizix
Ja używałam skinorenu i Acne Drerm... i muszę przyznać że to nie jets jedno i to samo. W moim przypadku sprawdził się skinoren, po tygodniu stosowania znikły mi wszelkie zmiany chorobowe, a blizny rozjaśniły się. Stosowałam skinoren przez 2 tygodnie. Po lecie znowu wrócciły mi zmiany, i postanowiłam kupić polski odpowiednik Acne derm. Niestety muszę stwierdzić iż jest beznadziejny. Jeszcze bardziej mnie zaczęło wysypywać, a blizny nie robią się białe (jasne) tylko takie okropnie różowe. Po tygodniu stosowania przerzuciłam się na bezkonkurencyjny skinoren. Zresztą czy ja wiem czy jest aż taka bardzo duża różnica w cenie : Skinoren ok 40zł za 30 ml Acne-derm ok 25 zł za 20 ml 35-38zł za 30 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *zainteresowana*
witam drogie dziewczyny! przeczytałam wszystkie wasze opinie na temat tradziku i postanowilam podzielić się moja walką z tymi co mi od pewnego czasu towarzysza na twarzy.Mam lat 26 także w tym wieku nie powinnam miec trądziku ale niestety jest pojawił się tak około 3 lata temu, niby postą łagodna bo tak zwane podskórniaki ale bardzo trudny do usunięcia. Wydałam na leczenie ok 1 tyś. zł. ,różnego rodzju kremy, antybiotyki i takie tam cuda. Rezultaty były mało widoczne, owszem poprawiła mi się cera ale nie tak jak tego chciałam. Dopiero stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Jasmine doprowadziło moja tawrz do ładu, ale ile można brać tabletki niestety problem znów powrócił. Ale stosuje kremy krem Lysanel Active ok 70 zł , Effaclar do zmywania makijażu ok 50 zł no i Effaclar K idealna baza pod makijaż też ok 70 zł. te wszystkie kremy do kupienia w aptece. Można czasem sobie robić maseczki z cebuli działaja odkażająco tylko ten zapach cebuli nie każdy go znosi :) ale czego sie nie robi aby być piękną. Acha i słowo dl;a tych dziewczyn które maja trądzik i się opalają. Na poczatku solarium pomaga na krostki wysusza a potem wraca ze zdwojona siła! pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula119
hej dziewczyny!moim zdaniem skinoren jest naprawde świetnym lekiem na trądzik.Juz po tygodniu widać że naprawdę działa, skóra steje się matowa a pryszcze mało widoczne.Na początku twarz mnie strasznie swędziała i szczypało ale to przez pierwszy tydzień.jedno opakowanie wystarczyło mi na około 4 miesiące,stosowałam raz dziennie wieczorem.lek ten poleciła mi dermatolog ale można kupić też bez recepny, jest dosyc drogi ja zapłaciłam około 60 zł.ale naprawde warto polecam.aha i smaruje sie nim tylko miejsca gdzie są pryszcze.ja wklepywałam tylko na czoło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tośka36
Dwa dni temu kupiłam Skinoren. Posmarowałam wieczorem całą twarz i myślałam, że ... zaatakował ją jakiś wściekły jeż!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Strasznie piekło i szczypało.Rano posmarowałam punktowo już tylko przebarwienia i prycholki, ale nie wiem ,czy w moim przypadku nie byłoby lepiej przecierpieć okres oswajania się skóry z kremem i atakować całe pysio dwa razy dziennie- tyle tego mam. Mam pytanko: czy na Skinoren nakładacie fluid,puder i inne takie tam "szlachetne tynki". Chodzi mi o to, żeby ludziska w pracy nie uciekały na mój widok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza.
Koleżanka podczas stosowania skinorenu nakładała normalnie makijaż i wszystko było ok, więc również możesz bez obaw :) Ja tez przez pewien okres stosowałam ale tylko na noc. Na początku kuracji smaruj bardzo cienką warstewką żeby skóra mogła łagodniej się przyzwyczaić, ale pewnie już teraz po tych kilku dniach nie odczuwasz pieczenia po posmarowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość używam acne derm i jest OK
szkoda, na to samo tylko zagraniczne, wydwać 2x więcej kasy. zużyłam już 3 tubki, poprawa była już po pierwszej (ściągnięte pory, mniej wągrów, gładsza buzia). skóra jednak już się przyzwyczaiła i teraz szukam czegoś innego:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaffeteriusz
Mi z kolei wystarczyły 2 tubki skinorenu. Trądzik mam już minimalny i w zasadzie już się nim nie przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha9912
powiem wam tylko że używałam kiedyś skinorenu i pare dni temu kupiłam sobie Acne Derm o którym przeczytałam na internecie podobno miał być tak dobry jak Skinoren,ponieważ jest on "niby" polskim odpowiednikiem Skinorenu........ totalna bzdura!!!!!! Powiem wam tylko ,że jeszcze pare dni temu miałam plamki na twarzy które chciałam zlikwidować...i własnie wtedy "niestety" wyczytałam o tym Acne Derm i postanowiłam sobie go kupić....Używam go kilka dni i z przykrością musze stwierdzić że nie dośc ,że na twarzy zostały mi te wszystkie plamy które miałam to jeszcze do tego wyskoczyło mi na twarzy tyle wielkich krost,że szkoda gadac....:( Teraz oczywiście odstawiłam ten lek i próbuje czego kolwiek aby zaleczyć te krosty ale jak do tad nie wyleczyłam:( Także ja wam radze: lepiej isc do dermatologa wydać te pare grosze i niech on przepisze to co sam uważa za słuszne nawet jakby miało nie pomóc to na pewno nie zaszkodzi(napewno nie tak jak w moim przypadku) ...... Nie poddawajcie się sugestii innych osób!! Każdy z nas ma inna cere,także nie warto opierać się na leku który pomógł innym bo nam może nie pomóc , a co gorsza może zaszkodzic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FreakOut
Raz posmarowałam skinoremem i piekło mnie strasznie i skórka się czerwona zrobiła wiec zmyłam -.- Nie wiem moze za duzą warstwe a skóra powinna się przyzwyczaić. Od tygodnia stosuje acne-derm i czekam na jakies efekty bo juz strasznie ten tradzik mi przeszkadza eh..^^ Beeh nie akceptuje siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiXeL
Acne-Derm moim zdaniem jest super.W moim przypadku przez okres 7 dniu znikly przebarwienia. Ten krem ma tylko jedna wade ,gdyz konczy sie po okolo 2 tyg. stosowania. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do FreakOut Skinoren zawiera kwas azelainowy, jest to substancja czynna więc pieczenie po zastosowaniu tego preparatu jest normalne. Używam Skinoren (krem) od 2 tyg i za każdym razem bezpośrednio po nałożeniu kremu odczuwam pieczenie ale po 3 minutach wszystko mija. Fazę pieczenia, uczucie podraznienia czy swędzenia należy poprostu wytrzymać.Nie jest to przyjemny krem ale jak dla mnie skuteczny. W ulotce dołączonej do tego specyfiku jest wyraźnie powiedziane ze w początkowej fazie leczenia takie objawy moga wystąpić. Więc się nie martw i spróbuj go stosować regularnie. Ja jestem bardzo zadowolona. Skinoren nie wysusza mi twarzy, wszelkie pryszczulki znikają a koloryt twarzy poprawia się. Jeszcze dodam bałamsię, że skinoren mnie tylko podrażni ale z czystym sumieniem stwierdzam, że to najlepsza moja maść do tej pory i co najważniejże skuteczna. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freakout
Używałam acne derm oko. 2 miesięcy i widziałam wyrażna poprawe jednak nie wiem czy było to spowodowanego własnie tym lekiem gdyz brałam jeszcze 'cera nova' z bioogrodow i duzo homopatii przepisanych przez lekarza, nadeszło lato i acne dermem smaruje tylko wieczorem [wczesniej jeszcze rano] i chyba efekty spadły bo cera znowu lekko mi się pogorszyla ;/ Hm ale i tak jest lepiej niz wczesniej, tubka acne derm sie konczy wiec przerzuce się na skinorem ;) Powodzenia wszystkim ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosowałam Skinoren i stwierdzam, że to totalne dziadostwo, rozjaśnił delikatnie przebarwienia, ale nie działa niestety przeciwtrądzikowo. Jeśli ktoś ma problemy skórne, to powinien jednak stosować inny środek, Skinoren jest dla osób, które tego problemu już nie mają. Od jakiegoś czasu stosuję Differin, podrażnia trochę skórę, ale przebarwienia też się goją, bo skóra się łuszczy, no i przede wszystkim nie wychodzą żadne paskudztwa, jak dla mnie, to wyrzuciłam kasę na Skinoren w błoto. Ale to chyba jst tak, że każda skóra reaguje inaczej...To tyle z moich doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeennii
Ano tak, dobór odpowiedniego środka do skóry i rodzaju trądziku nie jest łatwy, mi akurat skinoren całkiem nieźle pomógł i wolałam go znacznie bardziej od acnedermu czy tez innych kremów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika1203
Mam 17 lat i z trądzikiem walczę od 24 stycznia 2008 roku, choć powinnam była zacząć już wcześniej. Myślałam, że samo przejdzie, jednak stres przed nową szkołą i takie tam zrobił swoje. No więc pod koniec stycznia poszłam do dermatologa. Najpierw przepisała mi antybiotyk Unidox i jakiś żel (nie pamiętam teraz nazwy). Tabletek starczyło na średnio 3 tygodnie, żelu na trochę dłużej. Potem poszłam drugi raz, znowu dostałam Unidox i Differin z płynie. Potem trzecie raz, czwarty. Unidox można stosować max 12 tygodni bodajże, więc zaczęła mi przepisywać tylko żele. Np. Benzacne, albo Metronidazol Jelfa. Gdyby nie fakt, że zrobiło mi się coś pod okiem, że aż miałam limo (to nie przez żaden z leków ani żelów) taki natrętny 'pryszczol' pełen ropy albo coś takiego, w każdym razie gdyby nie to, to śmiało mogłabym już zacząć stosować SKINOREN na przebarwienia. Dermatolog mi go poleciła, aczkolwiek jeszcze nie przepisała, bo muszę się pozbyć tego spod oka. Żel (skinoren) jest dla tych, którzy mają skórę z tendencją do przetłuszczania się. (mam przed sobą ulotkę od dermatologa :)) . Generalnie, jak patrzę na siebie na zdjęciach robionych kilka miesięcy temu, to jestem w szoku!! Tak naprawdę nie zdawałam sobie sprawy, że tak strasznie mam zniszczoną twarz i pokrytą jakimiś posranymi krostami i pryszczami :/ . Teraz mam przebarwienia pod skórą tak jakby i jeszcze to pod okiem. W tej chwili stosuję Benzacne 10%, żeby się tego pozbyć spod oka, ale smaruję też na te przebarwienia. Skóra mi się łuszczy tak jakby była za sucha, ale właśnie o to chodzi- ma się złuszczyć. To ciężkie czasy, ale warto przeczekać. Trądzik można leczyć przez wiele lat i najlepiej zacząć już na samym początku zauważenia jakichkolwiek zmian. I przede wszystkim radzę regularne odwiedzanie dermatologa. To nic nie kosztuję przejście się do specjalisty a na pewno pomoże. Jak ktoś wcześniej napisał, każdy z nas ma inną cerę i każda reaguje inaczej na różne środki, dlatego trzeba po prostu sprawdzić i wypróbować te przepisane przez lekarza. Po pół roku leczenia na pewno są u mnie wielkie zmiany na plus, chociaż wiadomo, że chciałabym, żeby wszystko zniknęło od razu. Najdziwniejsze jest to, że nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, z wyjątkiem tak zwanych wągrów, na nosie :| te mam do dzisiaj. No ale takie jest życie. Mam nadzieję, że wkrótce będę miała buźkę jak pupa niemowlaka, jak to się mówi :p (gładką i ładną). I trzymam kciuki za wszystkich z tymi problemami bo w młodym wieku, to naprawdę najgorsza rzecz, jaka może się nam przydarzyć ... :/ Pozdrawiam i powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaaC.
Uzywam Skinorenu, juz dobre 3 tygodnie :) widze wyrazna poprawe cery, jest o wiele mniej zaskornikow, przebarwienia jakby troche znikly, a o wielkich pryszczach nie ma mowy, nie uzywalam acne-derm wiec nie mam pojecia co lepsze, roznia sie cena bo Skinoren jest 3 razy drozszy.. ale wydaje mi się ze warto zaplacic te 50 zl ;) ja przynajmniej nie zaluje. Polecam, choc mi to za bardzo i tak nie pomogl, bo ja na noc smaruje sie ta mascia a rano ide sie opalac. Wiem, ze zle robie, ale w moim przypadku slonce mi akurat duzo pomoglo. Zauwazylam ze tradzik na pelcach znikl, a na twarzy na poczatku straszne zaczerwienienie wystapilo ktore po kilku godzinach przechodzi, i w moim przypadku plamy troche tez jakby znikly, albo skora przyciemniala i juz jest coraz mniejszy kontarst az wkoncu nie bedzie ich wogole widac. Lecz nie robcie podobnie, bo mozliwe ze u was moze to pogorszyc. Gdyz mi dermatolog zabronil wychodzic na slonce, opalac sie w solarium. podczas stosowania Skinorenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizenkaoooo
kika1230 w zeszłym roku tez mi sie zrobiło takie cos pod okiem wygladałam okropnie:( jakbym miała limo hehehe pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaaaaaaaaaaa
hello ja stosuje skonoren i musze wam powiedziec ze to swietna masc....i rzeczywiscie usuwa przebarwienia:)iii zaskorniaki tez niepowstaja:)cudna jest.....tzn przynajmniej dla mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalimatika
u mnie przez pierwsze kilka dni występowało zarówno pieczenie jak i zaczerwienienie ale potem minęło, starałam się nakładać początkowo bardzo cienką warstwę żeby przyzwyczaić skórę, ale wiadomo substancja czynna jest dosyć mocna i skóra reaguje ale u mnie minął ten problem po kilku dniach, u mnie występowało to podrażnienie po posmarowaniu np na noc ale rano już nic złego nie odczuwałam, hmm może kwestia wrażliwszej skóry...postaraj się początkowo nakładać bardzo cienką warstwę wręcz minimalną, a mysle że po kilku dniach dolegliwości bedą znacznie mniejsze, u wielu osób występują te chwilowe nieprzyjemne objawy ale zwykle tylko na poczatku stosowania i czesto tez gdy stosują nawet inne preparaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalimatika
ano tak, tak natychmiastowo nie da się do końca ocenić skuteczności kremów, trzeba przez jakiś czas stosować. Jeśli chodzi o przebarwienia to skinoren dobrze sobie z nimi radzi, tyle że trzeba być cierpliwym w stosowaniu ale u mnie już prawie wszystkie usunął, no ale trzeba go trochę dłużej stosować a jeśliby dolegliwości nie ustępowały to raczej może być to uciążliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mfgl
używałam obu, działanie podobne acne-derm ma mniejsza pojemność. Spróbuj glyco-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziara88
Skinoren stosuję od ponad 2 lat, ponieważ mam trądzik, który nawraca i zaprzestanie kuracji grozi ponownym wysypem... wiadomo czego :P Ja używałam zarówno Skinorenu żelu jak i Skinorenu kremu i muszę przyznać, że żel działa o wiele skuteczniej dlatego pozostaję mu cały czas wierna (nie mam wyjścia). Stosowałam również swego czasu Acne-Derm, ponieważ chciałam go wypróbować (co tu dużo ukrywać- cena trochę zachęciła). Jeśli chodzi o Acne-Derm to jego działanie można porównać do Skinorenu KREMU- obydwa specyfiki działają podobnie czyli niezbyt skutecznie. Skinoren ŻEL jest za to bardzo dobry- matuje, łagodzi zaczerwienienia, zwęża pory, nadaje się pod makijaż itd. Ja stosuję go 2 razy dziennie na całą twarz i tubka starcza mi na ok. miesiąc. Fakt, jest to wydatek dość duży, ale warto spróbować, tym bardziej, że niepotrzebna nam recepta. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JDFJE
nie rozumiem dlaczego nie pójdziecie do dermatologa tylko leczycie się na własna rekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz przypisał mi Skinoren krem ale w domu miałam całe opakowanie Acne-derm. W aptece powiedziała ze główny składnik jest ten sam wiec używałam Acne-derm.Po tygodniu już była poprawa i to bardzo zadowalająca, a miałam na buzi dużo małych ropnych krostek , które powstawały w ciągu godz.Po miesiącu skończyłam opakowanie i poszłam do lekarza żeby pokazać że już jest dobrze i co dalej.W sumie nie był zbyt zadowolony że użyłam Acne ponieważ podobno jest zbyt mocny dla mojej młodej cery (23 lata) i trzeba używać go koniecznie z filtrem, ja czasem o tym zapominałam:/. Wiec teraz kupie już Skinoren bo jeśli nim sie smarujesz to już nie trzeba filtrów. A propos mam pytanie , jak myślicie jeśli czasami nie posmarowałam buzi filtrem to jeśli mam dostać przebarwień to teraz one by sie pojawiły czy mogą dopiero po dłuższym czasie wyskoczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudka
Witam, mam już sporo lat i problemy z trądzikiem. Przerabiałam wiele rzeczy, któr e miały mi pomóc. Ostatnio dostałam od dermatologa skinoren-krem. Pomaga, o dziwo. Dziś po skończeniu kolejnego opakowania czytałam co piszecie bo zastanawiałam się czy może nie wybrać żelu. I oczywiście jedna rada - NIE KIERUJCIE się tym co wyczytacie w internecie. Kupiłam żel i okryłam że wcale nie ma silniejszego działania od kremu jak wyczytałam tylko nie działa na przebarwienia które posiadam. Generalnie więc mogłam posłuchać dermatologa i nie zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokrzywka22
ja teraz stosuje skinoren w żelu choć kiedyś używałam kremu, jest pewna lekka różnica w konsystenci i jakoś bardziej przypasował mi żel dlatego przy nim zostałam. Co do siły działania mimo wszystko miałam wrażenie że żel był nieco mocniejszy ale mogło mi się tylko wydawać bądź co bądź nie zależnie od formy, dobry lek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×