Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Błyskawica

Skinoren czy acne-derm?

Polecane posty

Gość OnA 225
wiesz co ogólnie to ja używałam acen-dremu ale moim zdaniem o wiele leprzy jest sudocrem bez recepty go kupisz Mi pomógł juz po 2 tyg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magax
Skinoren - krem zapisała mojej 16.letniej córce p.dr Rywik z Kliniki Dermatologii UM w Warszawie. Moja córka miała przez ostatnie 3 lata duży problem z nadmiernym rogowaceniem naskórka. a co za tym idzie ogromną ilością zaskórników przechodzących w stany zapalne czyli wiadomo ...kurację zaczęła 1.05.2009, a dziś 7.08.2009 buzia całkowicie gładka i czysta! rano i wieczorem myła buzię żelem bez mydła Johnson&Johnson i po wytarciu smarowała rano i wieczorem tym kremem.nie stosowała żadnych dodatkowych preparatów,w tym broń Boże wysuszających.pierwsze efekty były widoczne po ok.miesiącu używania. z tym,że od razu uprzedzam - już istaniejące zaskórniki nie rozpłyną się, trzeba je systematycznie usuwać,jednak w miarę jak naskórek się złuszcza staje się to coraz łatwiejsze , a nowe niedoskonałości już nie powstają. opisuję to bo wiem,jaki to problem dla młodych dziewczyn i chłopców.może komuś z was ten opis pomoże.W każdym razie żadnych zamienników tylko Skinoren - jest jeszcze Skinoren żel ,ale tego nie używała.Krem mogę z czystym sumieniem gorąco polecić!!!Zanim na to trafiłyśmy wydałyśmy sporo pieniążków na innych - pożal się Boże- ekspertów, którzy zawsze zaczynali rozmowę od zaaplikowania diety na trądzik,polegającej na odmawianiu sobie wszystkiego. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pajacela
ciekawa jestem jak mozesz uzywac jednej tubki skinorenu przez poł roku, jeżeli na ulotce jest wyraźnie napisane: termin waznosci po pierwszym otwarciu produktu leczniczego - 28 dni. 28 dni a 180 dni to spora roznica..... ja wlasnie skonczylam uzywac pierwsza tubke skinorenu... tak jak ktora z was pisala mialam nawrot krostek, ale już to na szczescie zanika i cera rzeczywiście robi sie ladniejsza. myślę ze trzeba byc cieprliwym, bo nic nie zadziala na pstryk. pozdrawiam Was dziewczyny i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magax
Moja córcia zużywa tubkę skinorenu w niecałe dwa miesiace stosując rano i wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desim
hej ja uzywam skinorenu od 23 wrzesnia... hmmm cera jest czerwona, sucha... postanowilam jednak nie odstawiac. moze to rekcja i zeby cel osiagnac trzeba wycierpiec ;/ czy wy tez tak mialyscie? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magaxy
Używasz żelu czy kremu? Ja polecam krem, nie powinien drastycznie wysuszać. Jeżeli, jak piszesz skóra jest wysuszona to przerwij kurację na kilka dni.Kremu używaj na początku tylko wieczorem. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desim
uzywam kremu, nakladalam rano i wieczorem przez tydzien, pozniej tylko wieczorem... czy wy tez tak mialyscie ze skora byla czerwona? odrazu po zastosowaniu piecze ale raczej to normalne. pryszcze tzw swieze - znikaja- racja. ale mi dermatolog przepisala to na walke z tradzikiem ktora trwa juz 3 lata, oraz na blizny. chwytalam sie kazdego. powiedziala ze to powiino mi pomoc. po jakim czasie przynioslo wam efekty? tzn nie narzekam... mysle ze z czasem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magax
Kremu Skinoren uzywała moja córka, która miała problem z ogromną ilością zaskórników przechodzących w stany zapalne.Miała przy tym dużą ilość przebarwień. Ładną skórę miała po dwóch miesiącach używania, ale pierwsze efekty były po ok.trzech tygodniach. Ona akurat nie miała podrażnionej skóry, ale bardzo się pilnowała żeby jej nie przesuszać. Do mycia buzi stosowała żel bez mydła do mycia twarzy Johnson&Johnson i żadnych innych kosmetyków. Robiła sobie delikatny makijaż cery pudrem w kompakcie Clinique Superpowder Double Face Powder, który jest okrutnie drogi bo coś ok.120 złotych kosztuje, ale jest przystosowany do cery tłustej i nie zatyka porów.Jest też bardzo wydajny, powinien wystarczyć na co najmniej cztery miesiace.Ładnie kryje!Polecam kolor 02. Dodam jeszcze,że Skonoren zapisała nam jedna z najlepszych w Warszawie dermatologów w Warszawie, z Kliniki Dermatologii WUM p.dr Rywik. Poleciła nam,że jeśli buzia będzie podrazniona to przerwać kurację na kilka dni. Lek jest naprawdę bardzo, bardzo dobry! Działa usuwając wierzchnią warstwę naskórka i odsłaniając zdrową skórę. Robiłyśmy też mniej więcej raz na dwa tygodnie parówkę i usuwałyśmy zaskórniki. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magax
Przepraszam pomyliłam kolor tego kompaktu 07 a nie jak wcześniej napisałam 02. Chodzi o kolor 07 Matt neutral. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RxrX RyB
hej ja osobiscie uzywalam acne derm i jest super;d;d scinoren tez uzywalam ale poopsrostu masakra jeszcze zaden zel nie zrobil mi tak z twarza jak nalozylam scionren to czulam ze twarz mi ekspolduje doslowninie to tak jakby ktos ciagle kluc cie po twarzy iglami bardzo bylo to bolesne wiec nie polecam chyba ze komus innemu pomogl. Natomiast acne derm trpoche piekl pryszczy juz nie mam noom raz na czas jakis wyjdzie ale zostaly mi po nich slady i po TYGODNIU!!! POWTAARZAM TYGODNIU STOSOWANIAA ACNE DERM .! zauwarzylam roznice po poriostyu na lewym policczku nie mialam juz doslownie zadnych sladow ;d zostala tylko mala plamkla na brudzie a z trondzikiem walczylam 5 lat ;/;/ polecam tez diete oczyszczajaca to naprawde pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wik12.06.1992
Hey ;] Mam 17 lat i jestem chłopakiem ;] Co polecacie przed zastosowaniem kremu skinoren ??? Mam na myśli jakiś żel nawilżający czy coś w tym stylu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monissss
a jezeli szczypie mnie twarz, to nie powinnam tym smarowac? mialam acne derm i aktualnie mam skinoren. dermatolog mi przepisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gol La
Normalne ze po Skinorenie szczypie twarz, ja ten efekt miałam dosyć długo- szczypało i swędziało, ale jakoś przetrzymałam. Osobiście polecam, mnie pomógł (+ antybiotyki )się wyleczyć. Jedyny minus jaki zauważyłam to przy stosowaniu go zaczyna mi się świecić częściej twarz. Ale nie wiem czy to czasem nie wina Retin-A którym też się smaruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocna :D
mi parę dni temu dermatolog wypisał krem - Skinoren. Jest rewelacyjny! mimo, że używam go zaledwie 5 dni, moja cera jest bardziej oczyszczona, a przebarwienia po trądziku po malutku znikają, efekty są oszłamiające wręcz :) pryszcze mi już nie wychodzą. Kiedyś przy każdym żelu czy kremie jaki stosowałam schodziła mi dzień w dzień skóra pod oczami, na nosie, czole oraz wzdłuż konturu szyi... koszmar po prostu... Teraz jedyne co robie to wieczorami zmywam lekki puder kremem do demakijażu oczu z firmy AA, (jeśli chodzi o puder to jest to Sebium z firmy BIODERMA - jego również zalecił lekarz, nie zatyka porów, jest lekki i naturalny, prócz tego doskonale kryje i nadaje skórze ładny, promienisty wygląd), następnie wsmarowuję na osuszoną skórę twarzy żel z firmy PSYHIOGEL - Cleanser (wypisany przez dermatologa, nie wysusza skóry, za to doskonale ją oczyszcza, nie uczula, nie wywołuje podrażnień, a skóra po nim jest gładka i miękka). Po paru minutach nadmiar żelu wycieram wacikiem (nie spłukuję). Następnie nakładam krem Skinoren, na całą twarz omijając okolice oczu, "trójkąta" pod nosem i ust. Ten krem również nie wysusza skóry, za to przebarwienia w trakcie tak krótkiego stosowania znikają, a sam ich oczywiście nie wywołuje, tylko je redukuje :). Bardzo wygładza twarz a skóra jest baaardzo mięciutka :). Prócz tego zawsze miałam problemy z zaczerwienieniami na policzkach w okolicach nosa, a co jest dziwne- po jakiś trzech dniach stosowania już ich praktycznie nie mam :D jeszcze troszkę i w ogóle przestanę stosować pudry, tylko niech mi się całkowicie te przebarwienia zredukują :) Mam nadzieję że pomogłam, a w sumie dermatolog pomógł Ci bo to on mi to wszystko zalecił :) P.S. nie wierzę, że dwa produkty o tym samym składzie tak się różnią cenowo, to nie możliwe :) może i acne-derm ma podobny skład, ale na pewno w innych proporcjach, a tak poza tym to nie działa :) miałam ale nic nie dał , tylko zaostrzył trądzik :/ Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka0202
nie stosowałam skinorenu, ale acne derm na przebarwienia jest bardzo skuteczny. Już po tygodniu stosowania widać baaardzo wyraźną poprawę. Po większości przebarwień zostały mi bardzo lekko widoczne ślady, które niedługo zapewne znikną. Jestem z niego bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skinoren używałam jakiś czas temu. Pamiętam, że efekty były, choć nie wyleczył mi trądziku całkowicie. Teraz od kilku dni stosuję Acne-derm. Kupiłam go zwłaszcza ze względu na cenę. Według mnie jest delikatniejszy od Skinorenu. Przede wszystkim nie powoduje u mnie pieczenia i szczypania tuż po nałożeniu. Po trzech dniach stosowania zauważyłam złuszczanie skóry, a krostki nie powiększały się. Jestem dobrej myśli, ponieważ moja twarz wygląda coraz lepiej. Szczerze polecam. Ja leczyłam trądzik już wszystkim, od alkoholowych preparatów Acnemycin, Zineryt, po wszelakie maści i toniki. Dermatologów omijam już z daleka, bo tylko zniszczyłam tymi lekami skórę. Może wreszcie Acne-derm okaże się skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uszi
ja uzywam Skinorenu ale w żelu od kilku dni i nie powiem jest poprawa tzn nos mi sie tak nie swieci "jak latarnia" ;p pryszczyki sie goją i wągry sa mniej widoczne co mnie bardzo cieszy :D <jupi> Nakladam cieniutka wartswe bo jak wiecej naloze bo mnie swedzi jak "chole**a:D i mam czerwone kropki;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -emily17-
kochane...używałam Acne-derm z pol roku temu..i powiem wam ze po miesiacu stosowania moja twarz stała sie czystsza...bez pryszcz ya zuzyłam niecałe opakowanie...;)...jednak nie usuwa on tradziku... z nim trzeba sobie jakos inaczej radzic...ja stosuje masc cynkowa...wysusza...wiadomo nie pozbedziemy sie ich do konca...to normalne...z czasem znikną...wiem bo moja mama miałą i same jej znikły... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -emily17-
chciałam powiedziec ze nie usuwa wagrów...sorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ratunku !!!!!!!!!!! Po paru dniach uzywania punktowo skinorenu żel (poniewaz na całej twarzy nie mam okrost) strasznie piecze, SWĘDZI moja twarz jest czerwona jak bym sie pokrzywą poparzywa, przy brodzie taka sucha że pinsetą moge ściagac skóre CO MAM ROBIC ? JAK RATOWAC MOJA TWARZ ???????????? CZY MIAŁYŚCIE TAK SAMO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allistrae
hej, kupiłam sobie ostatnio Skinoren. Jednak uczulał mnie, domyślam się że to sprawka glikolu propylenowego. Ew.. to ze stosowałam na drugi dzien po użyciu epiduo. w każdym razie nie zadziałał na mnie dobrze mogę więc komuś sprzedać. użyłam dosłownie dwa razy ;/ betenoire@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrys6_1986
Sinoren zaczełam używać juz 3 dni i naprawde wygladizł mi skóre i leczy mi stany ropne, stroszeczke skora mnie swedzi ale wiem ze działa bo tak ma działac skura musi sie lekko złuszczyć zeby ten brzydki naskórek odszedł. Uzywałam epiduo fakt usunał mi kaszke na czole cere miałam bardzo ładną a uzywałam go ponad pól roku chyba 2 tubki jednak krostki dlaje mi wyskakiwały wiec nie jest az taka rewelacja moze fakt ze powinnam antybiotyk do tego dorzucic ale bedziej polecam skinoren i la roche duo krem i zel do mycia twarzy i wogole polecam zeczy do cery tradzikowej la roche moze sa drogie ale bardzo czesto mozna zel i krem duo kupic razem za jedyne 44 zl a stracza na 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny...
:) stosuje acne-derm od 3 dni, w ogole nie szczypie,skora jest taka jaka byla zadnego zluszczania,zadnej poprawy..czy wszystko jest ok? czy bedzie dzialal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny...
aha dodam ze na przebarwienia stosuje acne, nie mam problemow z tradzikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny...
Up:) odezwijcie się.. dopisze tylko,ze mam wrazenie jakby mi te plamy ciemniały :o a w jednym miejscu lekko czerwone mam,tylko że nie wiem czy od tego. . i ile tego nakładać? (przebarwienia mam w kacikach ust:/ ) po ilu dniach mi sie rozjasnia? i czy skora sie luszczy czy po prostu rozjasnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzaraMyszka20
Wlasnie uzylam pierwszy raz tego kremu. W zasadzie problemow z jako takim tradzikiem juz nie mam. Rozne wypryski wyskakuja mi zadko, jedynie blisko "TYCH" dni i w malych ilosciach. Moim prolemem sa za to wagry na nochalu;/ Mam tez niestety sporo przebarwien na plecach i ramonach, takze na twarzy miejscami po pryszczach wlasnie. Zobaczymy czy mi cos pomoze i "wybieli". Najbardziej zalezy mi na ramionach i pleckach, BREVOXYL srednio mi pomagal, zobaczymy co na to A-D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzaraMyszka20
Hmmm... stosuje 2 dni, a wydaje mi sie ze juz jest spora roznica. Poki co skora na pleckach i buzi jakby mi sie wygladzila. "kaszka" podskorna wydaje sie mniej widoczna. Swierze blizny po syfkach (takie majace ok miesiac) juz w tym momencie sa sporo mniej widoczne ;) Poki co jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzaraMyszka20
Jestem bardzo zadowolona z Acne;) Blizny sa juz duuuuzo mniej widoczne, cera wyraznie sie ujednolicila i "wyrownala" a wagry sa duzo mniejszee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola:)
Czytam Wasze komentarze i muszę przyznać jestem zdziwiona tymi negatywnymi opiniami na temat maści acne - derm. Mam 16 lat i zaczęłam go stosować w pod koniec tamtego roku. Miałam straszne przebarwienia po trądziku i ciągle wyskakiwały mi nowe. Ja osobiście jestem z tej maści zadowolona. Wcześniej stosowałam różne toniki, maseczki itp. Ale to nic nie dawało, wręcz wysuszało mi skórę. Trafiłam na acne - derm z przyzwoitą ceną (nie będę miesięcznie wydawała 50 zł na maść) i powiedziałam "zaryzykuje". Owszem na początku nic nie widać, dopiero rezultaty są po ok. 4 tygodniach. Ale wtedy znikają jak na magicznej różdżce, dzień po dniu mniej. A żeby on działał trzeba się pilnować. Przede wszystkim jak się go stosuje to nic nie nakładać na twarz bo zajdzie reakcja i będzie jeszcze gorzej. Broń Boże się malować! Wtedy wyskoczą ohydne pryszcze, ale ich już nie damy rady wybić. Przed nałożeniem dokładnie oczyścić twarz. W lato gdy stosujemy to można krem ochronny, a raczej trzeba. Stosować do najwyżej pół roku, zrobić sobie przerwę i jak jest się zadowolonym to znów nakładać. Ja zrobiłam sobie dwu miesięczną przerwę. Znów stosuje. Na razie jest tydzień czy dwa więc czekam na rezultat. Ale jestem z acne- dermu bardzo zadowolona. Chociaż to też zależy od skóry:) Nie na każdego działa to samo:) Do tych pań, które na trądzik stosują solarke -> nie polecam. Owszem zadziała, wysuszy. Jednak potem będzie dwa razy gorzej. Trudno znaleść dermatologa, który jest naprawdę dobry. On też potrafi źle doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizniaczki09
Mam do was pytanie co bardziej polecacie skinor żel czy krem ?? mam cerę tłustą z przebarwieniami i trądzikiem. nie wiem co będzie lepsze słyszałam że krem zapycha pory pamiętam miałam go już ale nie pamiętam zbytnio jak na mnie działał. Kiedyś zbytnio przesadzałam ze słoneczkiem i teraz załuje :( teraz używam duac ale tylko trochę mi pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×