Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiulek27

suche place na ciele dwumiesiecznej córeczki - co zrobić

Polecane posty

poza tym że powinnam póśc do lekarza, to wiem moja mała ma na rączkach i na pleckach, ogólnie jej skóra zrobiła sie troche szorstka, nie ma tych placów zaczerwienionych sa w kolorze skóry, obawiam sie że to alegriczne kapiemy ja w oilatum wiec napewno nic nie zmienialismy do kąpieli kosmetyków tez nie zmienialismy karmię piersia czy Wasze dzieci tez cos takiego miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwkuje ja p kazdej kapieli, ale narazie zobacze bede cały czas je natłuszczac i moze zgina z czasem w sumie moze powinnam isc do lekarzaa ale narazie mam ich dosc ostatno z mała lezałam na zakząenie dróg moczowych 10 dni myslałam że wysiade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może musisz zmienić oliwkę u mnie np Jonson bardzo wysuszał małej skórkę a teraz używamy Nivea baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze dzidzia uczulona jest na lanoline zawarta w kosmetykach.u mojego syna tak wlasnie bylo.polecam do kapieli zwykla ciekla parafine do kupienia w aptece.skora super oczywiscie wlewamy odrobine i nie kapiemy w niej zaczesto.polecam sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majja
jak stosujesz oilatum nie stosuj żadnej oliwki.,szorstkie plamy na ciele mogą byc objawem atopowego zapalenia skory,wyeliminuj ze swojej diety mleko i jego przetwory,miod,orzechy,cytrusy,to co najbardziej uczula i skontaktuj się z alergologiem,skierowanie da ci pediatra rejonowy,nie lekceważtakich objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie objawy, o jakich piszesz, ma moj synek od czasu, gdy skonczyl mniej wiecej 2 miesciace... Suche place byly na wysokosci lokci (najpierw byl 1 malutki, pozniej juz wieksze na obu raczkach), pozniej pojawily sie tez w okolicach kolanek. Mial tez sucha skore za uszkami. Natluszczalam to i nie pomagalo. W zeszlum tyogdniu pediatra stwierdzila, ze to skaza bialkowa :( Jako, ze karmie piersia, przeszlam wiec na diete eiliminacyjna - przede wszystkim musze unikac wszelkich form nabialu, oprocz tego wszystkiego, co uznaje sie powszechnie za alergeny. Dostalismy tez masc robiona w aptece z witamina a+e - w tym tygodniu lekarka ma sprawdzic jakie sa efekty stosowania tej masci i mojej diety - ale ja juz widze poprawe wygladu skory... no zobaczymy - na Twoim miejscu poszlabym do lekarza, jak najszybciej. No i dieta eliminacyjna jak najszybciej... Dla mnie nieobecnosc nabialu w diecie to maly koszmar... ciekawe, czy sie przyzwyczaje - nie mam juz pomyslow na to co mam jesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tak sie obawiałam ze to skaza ale ciagle jem nabiał, wyeliminowałam ser żółty bo mała ciezko po nim spała ale reszta jest kurde a co wapniem gdzie go szukac w jakich produktach jesli nie je sie nabiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj nawilżać mocno te placki kilka razy dziennie, np. co godzinę zwykłym bambino. Może to zwykła przypadłość jesienno-zimowa występująca u niemowląt, która znika sama po bardzo intenstywnym nawilżaniu. Nie kazdy zmiany skórne to alergia . Jeżeli po 2 tyg. nie ma efektu radzę wizytę u dermatologa. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek - wapn jest np. w szprotkach (a raczek w ich osciach i kregoslupach), ale przy skazie niewskazane jest jedzenie ryb, bo rowniez sa silnym alergenem - ja pije wapno w tabletkach - innego wyjscia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawilżać, ale nie jakimiś oliwkami tylko jak już ktoś napisał parafiną i faktycznie to może być na tle alergicznym, ale nie przyjmuj się przyczyna jest do wykrycia i do opanowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za rady w srode bede z mała na szczepieniu i zobacze co powie mi lekarz ostatnio dala mi jakąs maśc jak sie póxniej dowiedziałam od innej lekarki ze starydami wiec przestałam ja stosowac a w sumie stosoawałam raz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majja
żadnych sterydów!trafiłaś na bardzo nierozsądnego lekarza.możesz spytać o ELIDEL jest rewelacyjny wszystkie zmiany goi łagodzi ,jest drogi, kosztuje ok.80zł a jest go 15g tylko ale naprawde warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz ja chodze do lekarza a to mała miescina i o dobrego lekarza cięzko ja dokładnie dostałam hydrocortyzon czy cos takiego ( sorki ale nie chce mi sie iśc do pokoju małej zobaczyc bo boje sie że jak wejde to sie zbudzi bo mamy drewniana skrzecząca podłoge ) i pimacufort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majja
jeszcze mi się przypomniało,że super jest krem elo-baza jest to krem do kupienia w aptece ok.13zł dla osób o wrażliwej skórze i ze skłonnościami alergicznymi.a może pierzesz ubranka w nieodpowiednim proszku? spróbuj loveli napewno będzie dobrze..jakby coś to pytaj...mam małe doświadczenie jeśli chodzi o delikatne ciałko niemowlaczków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie proszek zmieniłam na jelp ale to zaczeło sie pojawiac wczesniej a objawy po jelpie sie nie nasiliły podejrzewam że to skaza :((( a ta elo baza jest na recepte?? patrzyłam o tym leku elidel i pisze tam że mozna stosowac od 2 roku zycia dzieka wiec odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek - nie stosuj zadnych masci na wlasna reke... a u lekarza juz bylas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek też miał takie suche palmy i było to atopowe zapalenie skóry niestety za wiele to mu nie można było pomóc też był kompany w oilatum i smarowany maścią dermobazą (jest to maść bez recepty do kupienia w aptece taka bardzo tłusta polecił ją dermatolog ) niestety mimoo tego nie było jakiejś znaczącej poprawy. Najlepszym lekarstwem jest lato! tak , naprawdę zauważyłam że te plamy występują u niego od jesieni do wiosny a porą letnią nie ma żadnych problemów ze skórą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z tym samym problemem
droga asiulko, najprawdopodobniej twoj maluszek cierpi na alergie pokarmowa, nie zwlekaj z wizyta u lekarza, jesli karmisz piersia uczula go jakis skladik ktory na podstawie wlasnych obserwacji musisz wyeliminowac z diety(czekolada owoce cytrusowe itp)zachwile poszukam strony i podam ci linka tam znajdziesz duzo pomocnych informacji)... badz mleko i tu niestety bedziesz musial przejsc na sztuczne karmienie, odpowiednia mieszanke dobierze lekarz.co do pielegnacji polecam kosetykli oliatum badz balneum do kupienia w kazej aptece mialam dokladnie ten sam problem i jak narazie swietnie dajemy sobie z tym rade. wyeliminowalam z diety wszystkie skladniki ktore uczulaly moja coreczke, teraz czekaja nas testy. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwróć uwagę na jeszcze jeden szczegół: moja mała miała podobne objawy, nie wiedziałam co to jest, a w końcu okazało sie, że była to przyczyna kąpieli córci na gąbeczce w wannie. Chodzi mi o taką gąbeczkę wyprofilowaną, ułatwiającą kąpanie dzidzusia. Otóż okazało się, że nie ma możliwości dokładnego wypłukania takiej gąbki po kąpieli i rozwijają sie w niej drobnoustroje. Po wywaleniu gąbki wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henrykietka
Myślę, że Puza i i-cin mają rację, że oprócz alergii zmiany skórne mogę być inne podłoże. Skóra Twojego dziecka może być za mało nawilżona lub rzeczywiscie owe plamy pojawiają się ze stycznością z drobnoustrojami. Chyba najlepiej problem obgadać ze znawcą skóry, czyli dermatologiem:) teraz własciwie kazde zmiany skóry nazywane są alergią:o nie zawsze tak jest i myslę, ze należy wziać pod uwagę wszystkie możliwości, a nie skupić się na jednym-alergii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wyeliminowaniu alregenu smaruję oliwą z oliwek. 100% naturalne. Skurka sper, wszystkie liszaje poznikały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro ide do lekarza kapiemy mała w oilatum bez gąbki choc ja mamy połozna nam ją odradziła domyslam sie że to alergiczne gdyz ja i mój mąż tez jestesmy alergikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam przejść na płyny do kąpieli emolium. Są naprawdę bardzo, ale to bardzo delikatne. Produkt dostępny jest na CoZaCena – www.cozacena.pl w niskiej cenie. Polecam gorąco. Ponadto wydaje mi się, że konsultacja z lekarzem będzie niezbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbyś nie zauważyła spamiaro, to konkretne niemowlę chodzi już do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×