Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Zgadzam się z Angelą. Ja ufam nowoczesnej technologii, nie takie rzeczy człowiek wymyślił! Zwłaszcza, że ta technologia jest niemiecka :P kto jak to, ale oni są super precyzyjni, a powstanie urządzenia poprzedziło wiele lat badań. Pierwszy LC wypuścili już w 1986r.! 23 lata temu. Tu jest lista publikacji na temat testów klinicznych: http://www.raxmedical.com/clinical-studies.php Poza tym...nie ma metody zabezpieczającej w 100% :( dziewczyny, mam pytanie: jeśli macie zielony dzień, a po nim zaraz czerwony (co oznacza, że zielono jest do następnego pomiaru) to można uprawiać sex jeszcze tej \"zielonej\" nocy? czy już lepiej nie ryzykować skoro następny poranek jest \'czerwony\" w prognozie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
Angela a ty jak długo juz stosujesz to urządzenie bez dodatkowych zabezpieczen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela007
Stosuje LC od 3 miesiecy. Ja nie ogladam sluzu i nie zastanawiam sie nad tym czy to powinien byc dzien plodny czy tez nie bo nie mam na to czasu i nie po to kupowalam LC. Podjelam decyzje o zakupie komputerka i naprawde mu ufam. Jak mam czerwone to stosuje gumki jak zielone to hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia ja nie rozumiem po co wydawac tyle kasy jak od roku zabezpieczasz się jeszcze czymś innym. Ja stosuje Baby comp już prawie rok i żadnej wpady nie było. Jak mam zielone to kocham się bez żadnego zabezpieczenia a jak czerwone to gumki. W końcu BC jest moja metoda antykoncepcji i to bardzo drogą dlatego nic innego w zielone dni nie stosuję. ja znam np 2 kolezanki które wpadły stosując tabletki a one mają taki sam współczynnik pearla jak te urządzenia więc pewnie ktoś się znajdzie kto wpadnie bo niema 100% metody. Ale szanse są takie jak przy tabsach i innych metodach hormonalnych bardzo małe więc niema co panikować Co do pytania oryental kiz: Ja jak mam zielone to kocham się nawet nad ranem przed kolejnym pomiarem:P te urządzenia biora pod uwagę żywotność plemników itd. więc jak jest zielone to jest ono do następnego pomiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
hehe ja tez nie rozumiem tego co robie, z jednej strony chciałabym tak spontanicznie sie poddac chwili, ale z drugiej strach mi na to nie pozwala. Nie jestem gotowa na dziecko. Na przyszły rok mamt dopiero slub zaplanowany i nie chce isc do ołtarza z brzuszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna8686
hmm wiesz jak chcesz mieć 100% pewności to pozostaje tylko abstynencja. Wiesz te komputery cyklu sa drogie więc nie rozumiem czemu się zdecydowałaś na pearly skoro i tak nie korzystasz z jego możliwości. Chyba musisz poprostu uwierzyć w jego skuteczność bo tak to tylko wydane na marne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
Po prostu ze strachu, ale mam zamiar sie przełamać wkrótce :) zobaczymy co z tego bedzie hehe mam nadzieje, że nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela007
Lusia wrzuc na luz i zobaczysz ze bedzie dobrze. Pamietaj pozytywne myslenie to podstawa! jak bedziesz caly czas myslec o tym ze zajdziesz w ciaze to jeszcze naprawde ci sie uda bez wzgledu na to jaka metode bedziesz stosowac. Przeczytaj sobie ksiazke Rhondy Byrne "The Secret". Zreszta wszystkie sobie przeczytajcie bo naprawde warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina 24
Dokładnie Lusia musisz poprostu wrzucić na luz i zaufać urządzeniu a zobaczysz że warto. I seks jaki przyjemny bez tych wszystkich zabezpieczeń A co do książki "the secret" to chciałam ją kupić ale jakoś w końcu chyba zapomniałam ale dzięki teraz poszukam na allegro i na pewno zamówię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna8686
No tak to chyba nie ulega żadnym wątpliwością, ale w dni czerwone jakoś trzeba się zabezpieczać ostatnio mojej kolezance pękła gumka w czasie seksu i teraz troche sie boje w te czerwone dni na gumkach jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
dziweczyny mam do Was pytanko. Któras z Was pisała, że LC dokładnie wie w który dzień wystapi miesiaczka. Moja LP zawsze 5 dni przed miesiaczka pyta czy mam M. To dziwne i wydaje mi sie, ze powinno to urzadzenie wiedziec kiedy wystapi miesiaczka a nie 5 dni wczesniej pytac. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia ja mam LC juz 3 lata i wpadki nie zliczyłam to chyba coś znaczy :) musisz się w końcu przełamać bo inaczej się wykończysz. Zacznij najpierw korzystać z zielonych dni po owu to jest 100 % bezpieczne a potem jak juz się przekonasz korzystaj z reszty nawet przed owu gdy jest zielono :) Mnie LC pyta o M jakies 2-3 dni przed, 5 dni to dość sporo ale może masz nieregularne cykle? i potwierdzam zdanie katasha7 seks bez niczego tj. zabezpieczeń to jest frajda na maxa :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22anulka2222
lusia troche wyrzucilas pieniadze w bloto ale musisz sie przelamac.mam znajomych ktorzy nie wpadli przez 5lat prezerwatywe(ja bym sie bala ylko przy niej ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina 24
wiecie ja przy samej prezerwatywie tez bym się bała bo jednak ona nie jest za bardzo skuteczna często zdarza się że gumka peknie. Mi na szczęście jeszcze nie pekła nigdy ale też mam stresa w czerwone dni czasami jak uzywamy gumek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z gumkami różnie bywa trzeba kupować je tylko w aptekach bo te w sklepach to mogą byc przeterminowane lub np. źle przechowywane. jak tak prezerwatywa poleży na słońcu trochę to wtedy może pęknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
Nam tam nigdy nie pękła gumka i mam nadzieje ze nie pęknie. Ale od zawsze durexów używaliśmy. Moja kolezanka wpadła przez gumy chociaż im nie pekła i sie też nie zsunęła. Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż nie ma 100 % antykoncepcji więc to chyba stąd ja znam parę która na tabletkach anty wpadła mimo, że nigdy nie zapominała wziąć tabletki o czasie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ,nom wlasnie ja tez nie mam zaufania do samych prezerwatym ale oni sie nie boja,ja uzywam tabletek i tak mam stracha ze moge byc w ciazy (jesli nie uzywamy dodatkowo gumki...)napalilam sie na kompka ale tak jak lusia pewnie bym robila ze dodatkowo cos jeszcze ze strachu....dziwna sem wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj odpuściłam sobie pomiar bo spalam może ze 3 godz. po imprezie...Pewnie będę mieć więcej czerwonych teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna8686
Wiesz niekoniecznie ja po całonocnych imprezach tez opuszczam i zauważyłam że to zalazy w jakim dniu cyklu opuścisz czy juz po ovu czy przed. Jak po ovu to więcej czerwonych nie będzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic, dzięki, może nie będzie tak źle. Prognozę owulacji mam za 6 dni, więc i tak same czerwone na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
He he Andzia czuje, że mamy ze soba wiele wspólnego. Kiedyś stosowałam plastry Evra, ale dodatkowo gumek używaliśmy, bo bałam sie bez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znow sie pojawiam - tym razem z dobra wiadomoscia :) Dzis dostalam @, LC nie pytal oczywiscie, wiec przewertowalam instukcje i wprowadzilam informacje o tym. Szkoda mi tylko, ze poprzedni cykl jest praktycznie stracony - LC sadzi, ze porzedni cykl byl 27-dniowy, a to tylko przez moja nieumiejetnosc wprowadzenia poprzednich @. Wiec chyba zamiast dwoch cykli, poczekam az 3, aby miec taka najwieksza mozliwa pewnosc. Wkurza mnie dalej, ze po zmierzeniu temp LC ni pokazuje plodnosci... Moze gdyby LC mnie budzil, pokazywalby od razu, a tak, pewnie bede musiala grzebac w nim, aby dowiedziec sie, jaki jest kolor... W kazdym razie to dopiero moj drugi prawdziwy @ po odstawieniu tabletek i ciesze sie, ze pojawia sie dokladnie co 28 dni. Zawsze to jakies ulatwienie dla LC. Mam nadzieje, ze z biegiem czasu bede sie bardziej przyjaznic z LC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusia -)))hehehe ja tez tak czuje .pewnie mialybysmy wiele wspolnego .podobnie pewnie myslimy i lepiej byc pewnym co nie... ja caly czas mysle o peraly ale boje sie tak zaufac bez niczego komputerkowi choc pewnie jest swietna rzecza..a Ty do swojego lady compka juz sie przekonalas?pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mokrelka LC pokazuje od razu kolorek pewnie coś robisz albo naciskasz bo to widać od razu jak zadzwoni że koniec pomiaru pokazuje tempke i kolorek. U mnie tak działa a czasem budzę się przed budzikiem i sama zaczynam pomiar i jest tak samo jak z budzikiem. Napisz co i jak robisz? dziewczyny do tego sprzętu trzeba się przekonać i przełamać bo potem to jest na prawdę luz. Ja mam LC już coś koło 3 lat i nic :)) i nie stosujemy w zielone nic więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia311
Andzia niestety musze sie przyznac, że jeszcze nie ufam Pearly (choć mam ja juz od roku) :P Stosujemy jeszcze gumy, ale ze i im nie ufam to czasami dodatkowo globulki hehe. Wiem wiem zaraz zostane zaatakowana hehehe Pozdórwka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzma_ple
dziewczyny, ja wiem ze na pewno ta odpowiedz juz tutaj padla, ale nie mam sily wertowac 28 stronek - jaka jest roznica miedzy LC i Pearlem? To drugie jest rownie skuteczne tylko mniej odlotowo wyglada? czy sa jakies powazniejsze roznice? dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jest porównanie obu urządzeń: http://www.ladycomp.pl/porownanie.php -W pearly dane do wydruku dostępne są z 99 dni wstecz, w 2 pozostałych dłużej. -pearly jest na baterię (nie trzeba go ładować, ale trzeba wymienić baterią za 2-3 lata,przy czym wymiana jest niedroga, dziewczyny tu pisały, że kilkanaście zł), LC trzeba ładować. -Wyświetlacz w pearly jest niepodświetlany, nie ma dostępnej "statystyki" cyklu, czyli jakie długie cykle etc. -Pearly tym jest lżejszy i krótszy, waży tyle co nic, mniej niż komórka :) -Sensor w pearly jest wbudowany, w LC można go dokupić/wymienić bo jest na kablu. Jak dla mnie jedynym mankamentem pearly jest niepodświetlany wyświetlacz, poza tym jest super! bardzo kompaktowy i kobiecy. LC da się przekształcić w BC jeśli ktoś ma zamiar konstruować bobaska :) BC ma dodatkowo: # informacja o cyklach bezowulacyjnych # informacja o niewydolności ciałka żółtego # informowanie urządzenia o współżyciu no i można robić chłopczyka albo dziewczynkę według wskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×