Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Gość babab
Witam..prawie dwa lata temu kupiłam BC..m.in dzięki niemu udało nam się z pierwszym cyklem zajść w ciąże..teraz jestem mamą 10 miesięcznej córeczki..karmie piersią..od paru tygodni ograniczam karmienia ponieważ nie dostałam jeszcze okresu, a chcielibyśmy z mężem mieć już kolejną kruszynkę..moje pytanie..używam komputerka ponownie od około tygodnia,jednak według tego co pisze w instrukcji puki nie będzie @komputer nie będzie pokazywał dni płodnych ani owulacji..jak mogę poznać, że to właśnie te dni...(dni płodne) i owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babab jeśli w dalszym ciągu karmisz piersią to możesz jeszcze długo nie mieć owulacji, ale dobrze że wracasz do BC bo możesz obserwować temperaturę. Jeśli wystani skok to komp Cię o tym poinformuje i dając zielone światło będziesz wiedziała ze płodność wraca, cierpliwości Ci życzę , bo tyle ile jest kobiet, tyle jest różnych przypadków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babab to bardzo odważnie przy takim maluchu decydować się na kolejnego. Wiesz powrót płodności możesz poznać po wzroście temperatury. Więc pomiary możesz rozpocząć poprostu szybciej dowiesz się kiedy dostaniesz @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babab
Małą karmię od paru dni już tylko wieczorami, także mam nadzieję, że już niedługo moja płodność powróci:) a czy mimo to, że nie mam jeszcze @ BC poinformuje mnie o zbliżającej się owulacji czy samemu trzeba śledzić temp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bedzie skok tempki i utrzyma się to znak że owula była i pewnie komp przejdzie z żółtego na zieleń ale u mnie np przed pierwszą @ nie maiłam żadnego skoku wiec pewnie owuli też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio chwaliłam wam się że w pierwszej ciąży miałam mdłości tylko rano a teraz mam przez cały dzień już czasem mam dosyć tym bardziej podziwiam babab że już chce się starać o drugie. Ostatnio lekarz przestrzegał mnie tez przed dzwiganiem mojej córy ale ona jest już duża i zrozumiała że mama ma dzidzie w brzuszku i nie może jej nosić a takiemu malutkiemu dziecku ciężko będzie przetłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babab
My mieszkamy z rodzicami także mamy pomoc..puki co muszę cierpliwie czekać..bo chwilowo o odstawieniu nocnym od piersi nie ma mowy (mała strasznie płacze i nic prócz pierś nie pomaga:( ) mam nadzieje, że mimo to płodność już wkrótce powróci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babab
a czy jakaś mama mogłaby się podzielić ile czekała na powrót owulacji po odstawieniu/ograniczeniu karmienia piersią....mierzę temp. ok 2 tygodni..na początku była powyżej 36...później spadła poniżej (różnica nawet do 1stopnia) dziś znowu było 36.13..czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny u mnie 41 dc i nadal czerwone.... temp nie wzrasta. jestem coraz bardziej przerazona. latwiej byloby zrobic test, ale poczekam jeszcze 2 dni. kurcze ostatni cykl tez byl 40 dni. nie wiem co sie dzieje. przed tabletkami mialam 30-33 dni, tabletki odstawilam 7 mies temu, czemu on sie tak wydluzyl.. mam nadzieje, ze Pearly nie zawiodl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Gość po co będziesz robić test skoro masz czerwone więc owulacji nie było i na ciążę nie ma szans co innego jak byś miała zielone długo. Pociesze Cię ze ja mam tym razem też dość kolorowy cykl 27 dc i pomarańczowy od 6 dni skoku nie było i temperatury dziwne i cykl juz na pewno 40 dni zaskoczy no moja wina trochę stresu miałam a pomarańczowy zamiast czerwonego mam bo sobie raz zmierzyłam tempie o 2 w nocy nigdy o takiej porze nie mierzyłam i komputerek się uczy mojej pomyłki. I testu nie mam zamiaru robić bo wiem ze owulacji brak wkurza mnie tylko to ze cały czas potencjalnie mogę zostać mamą bo ciągle jestem w dniach płodnych liczę ze skok nadejdzie. Komputerek cię nie zawiódł tylko owulacja ci się spóźnia. Jak cię to uspokoi to zadzwoń na infolinie LC tam naprawdę kompetentne panie powiedzą ci jak to działa i będziesz oczekiwać tak jak ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak jak tempka niska i owu nie było to szans na ciążę nie ma niepokoić by się można było jakby się zielone w nieskończoność po owuli przedłużało. więc spokojnie widać cykl dziwny albo będzie mega długi albo bez owulacji poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zielen byla tylko po @, wiec wyglada na to ze nie bylo owuli. dzieki dzieczyny. uspakaja mnie to :) wlasnie kupujemy mieszkanie, wolalabym by Stasiek byl troche pozniej ;) czekam na okres, czekam, czekam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Gość raczej skoku temperatury się spodziewaj i owu niż @ no chyba ze trafi ci się cykl bezowulacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że raczej bezowu. Zobaczymy. Zdam relację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym bezowulacyjnym to całkiem możliwe, no i sama widzisz że masz dłuższe te cykle.. więc spoko bez paniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pamiętam że też byłam kiedyś taka panikara, że jak tylko przedłużał mi się cykl to myślałam o ciąży. Ale dopiero jak poznałam podstawowe zasady cyklu to sie uspokoiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwykle mialam cykle 32-35 dni, ale nie 43 :/ jednego pomiaru w srodku cyklu nie bylo, a tam byla lekko rosnaca temp, wiec pomyslalam, ze moze wtedy byla owu, a ze nie zrobilam pomiaru to pokazuje czerwone. niby wczorajsze wpisy mnie uspokoily ale dzis znowu panika. na niczym sie skupic nei moge, caly dzien o tym mysle. dzis rano mialam wyzsza, ale to juz wynik tego, ze chyba sie rozchoruje. mam nadzieje, ze juz w weekend dostane @ i bedzie spokoj. a jak nie, to ide po test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiówa na 102
Tak to jest jak się używa kompa bez podstawowej wiedzy z NPR. Kobieto jak nie miałaś owulacji to jaką ty ciąże chcesz testować masakra ile ty masz lat ? Nie wiesz nawet jak kobiecy cykl wygląda poczytaj trochę bo aż przykro używasz kompa ok ale żeby nie mieć pojęcia o jego działaniu dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościuwka na 102 nie przesadzaj aby używać kompa nie musisz mieć wiedzy ja jak zaczęłam używać też nie maiłam dopiero w trakcie używania z dnia na dzień więcej dowiadywałam się o cyklu. gość to może się nie stresuj i od razu kup test przynajmniej się uspokoisz. Na ciążę to naprawdę nie ma szans jak nie było owulacji. Więc spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ciągle czerwone a nie współżyłaś bez zabezpieczenia to nie ma co panikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Ja jak kupowałam kompika to dokładnie zapoznałam się na jakiej zasadzie on działa co pozwoliło mi mu zaufać nie mogłabym stosować czegoś nie mając o nim podstawowej wiedzy. Mam przypadek koleżanki która bierze tabletki anty i myśli ze ma owulację a tabletki robią czary mary i nie ma ciąży dlatego warto wiedzieć co i jak żeby nie panikować. Też mam ten cykl długi kilka razy podchodziłam do owu ale nadal niskie i przez myśl mi nie przyszło ze mogę być w ciąży bo niby jak. :) najważniejsze przestrzegać kolorków i nie zaburzać temperaturki a resztę kompik zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsesa
Mam pytanie..rok temu urodziłam córeczkę..od jakiegoś czasu sporadycznie karmie ja piersią, ale okresu nie dostałam od porodu..dziś ostałam od ginekologa leki na wywołanie@...jakie waszym zdaniem są szanse, że ten okres z wywołania poprzedzi owulacja? pytam bo planuję kolejne dziecko i nie miałabym do nikogo żalu gdybym nie przegapiła tej pierwszej owulacji:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiem Ci tak... nie mam problemu ze zrozumieniem faktu, ze jak nie bylo skoku to nie bylo owulacji. ale jest tu jeszcze jedna sprawa, ze nei mialam wszystkich pomiarow (stad mogl dac czerwien z niepewnosci i nie przejsc w zielen, bo brakowalo mu pomiarow do okreslenia czy skok byl czy nie). w tej chwili czerwien przeszla w zolte, choc nie bylo owulacji i juz nie bedzie. przeszla dla tego, bo jeden dzien byl goraczkowy. w ciazy nie jestem. uprawialam sex bez zabezp w zielone po @, stąd niepewność. tym bardziej, ze przez caly cykl mam temp nizsze nie zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa na 102
Chyba nadal nie rozumiesz istoty npr jak masz niskie tym bardzie niższe niż zwykle to zero szans na ciąże hormony powodują wzrost temperatury i w ciąży są wysokie takie jak po skoku zawsze masz. :). Mierzenie temperatury pozwala nam kobietom być pewnym o ciąży bez testu i to jest super w npr :) a pominęcie kilku pomiarów i tak komputerek by owi wyłapał. Na necie znajdziesz masę stron w temacie poczytaj to cię uspokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zdrowej ciąży, u zdrowej kobiety z prawidłowymi poziomami hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co rozumiesz przez zdrową ciążę ale nie da się być w żadnej ciąży jeżeli nie było owulacji i nie są wysokie temperatury. Spokojnie jak się cały czas stresujesz to zrób test wtedy przestaniesz panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucka88
Witam Jestem tu nowa i nie wiem czy w dobrym wątku piszę. Ale poszukuję instrukcji obsługi do komputera cyklu lady comp i baby comp, może to być w postaci pliku pdf, skany lub zdjęcia. Uw zastanawiam się nad kupnem tylko nie jestem pewna czy lc czy b.c. Chcę poczytać obie instrukcje i podjąć odpowiednią decyzję. Proszę pisać na maila dorota1781@wp.pl. Będę bardzo wdzięczna Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się. Pewnie, bo organizm to zegarek i działa zawsze zgodnie z zasadami.... To, ze znaczna większość przypadków zachowuje się w zgodzie z zasadami nie oznacza, ze inaczej się nie da. Można mieć problemy z hormonami i ich niedobory, w związku z tym za niska temperaturę i problemy z utrzymaniem ciąży. Ale się da, nie jest to niemożliwe. Zdrowa ciąża to wysokie temperatury przez ok 100 dni, do czasu aż łożysko w pełni podejmie swoje funkcje. Wysoka temp nie jest przez cała ciążę swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość nie panikuj nawet jak opuściłaś 1 pomiar to nie tragedia. Komp nie wyznacza owuli na podstawie 1 pomiaru wyższego ale na podstawię większej ilości danych. Tempka ciągle niska więc owulacji nie było, jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kucka 88 jeśli się wahasz BC czy LC, zadzwoń sobie na infolinię, zapytasz się o wszystko co Cię interesuje i otrzymasz konkretne odpowiedzi. Babki na infolinii są bardzo sympatyczne i mają sporą wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×