Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ewelinaewelina1

Mamy maleństw z hipotrofia łączcie się!!!

Polecane posty

Witam:) Od 28tc miałam dojrzałe łożysko na III st.....w pierwszym dniu 36tc odeszły mi wody z krwią i zaczęła się akcja porodowa...KTG, badania, USG (wg niego dziecko ważyło 2690g) - niestety nie było rozwarcia, więc z powodu tego krwawienia decyzja o cc..szybko, sprawnie poszło... i szok....moje dziecko w chwili urodzenia ważyło 1740g...taka kruszynka :( mimo niskiej wagi urodzeniowej dostała 9 w s.a. Była wydolna oddechowo i wszystko było w porządku..w 1 dobie waga spadła do 1650g i przetransportowali ją na patologię noworodków...leżała tam 8 dni i przy wypisie osiągnęła wagę 2170g: Wczoraj skończyła 3 miesiące o waży już ok 5 kg (karmienie mieszane) i rozwija się prawidłowo:) żadnych oznak wcześniactwa i hipotrofii nie widać:) W niektorych umiejętnościach przeganiała rówieśników (np. głowkę trzymała wszytwo w 11 tygodniu życia:) Także głowa do góry!!!!!!!!!!!!! To nie wyrok i napewno będzie dobrze:) Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JagaN
jestem w 40. tyg ciąży i dowiedziałam się, że moja mała też ma hipotrofię, czasami załuję że zyjemy w takim świecie, gdzie wszystko trzeba mierzyć i porównywać. bo ja urodziłam się 26 lat temu z podobnym problemem i nikt wtedy nie mówił o hipotrofii, dzięki czemu oszczędzono mojej mamie nerwów, czego nie mogę powiedzieć o sobie - 9. miesiąc ciązy będę wspominać jako największy stres jaki przeżyłam, i tak naprawdę nie wiem czy uzasadniony, bo moje dziecko ma podobno 2850 kg i żadnych innych negatywnych wyników badań, przepływy i łożysko super. Ale lekarze kochają straszyć asekuracyjnie, a tak naprawdę jak poczyta się na forach o hipotroficznych dizeciach, to trudno znaleźć coś naprawdę strasznego, oprócz tego że niektóre są potem drobne... Więc z tą hipotrofią to uważam że to takie trochę takie naciągane... dlaczego niby moje dziecko ma być bydlakiem 4,5kilowym? a może chce być szczupłe... TYlko że jest prawie 3:00 w nocy a ja nadal nie śpię. ECH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mama 32
JagaN będzie dobrze:) Zobaczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazynka -
JagaN --> Twoje dziecko ma PODOBNO 2850 g (a nie kg ;-) ) Te wyniki z USG sa tylko orientacyjne (plus-minus 500g) ! Masz troche racje z tym straszeniem :-O Moja corcia urodzila sie w terminie (dzien przed), wazyla 3090 g i miala 47 cm i na szczescie nikt o zadnej hipotrofi nie wspominal. Jak bylam na USG w 32 tygodniu to mi lekarz powiedzial "ok 2400 g... bedzie drobna ale do 3000 g powinna dociagnac ;-)" Nie wszystkie dzieci to "klocki", nie wszystkie maja 4500 g i 60 cm... Male dziecko nie oznacza od razu hipotrofi ! GLOWA DO GORY !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja o hipotrofi dowiedizlam się będąc w 37tc, synek ważył wtedy miedzy 1900g-2100. Zalewałam się łzami,ale na szczęście to nic poważnego:) Przez 2 tygodnie leżałam w szpitalu,miałam podawaną kroplówkę z glukozą, w dniu porodu Kuba ważył 2750 i 50cm. pamiętam,ze był najmniejszym dzieckiem na sali,ale bardzo szybko nadrobił. W 6tygodni przytył 2kg, teraz ma 6ms i waży ponad 9kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka urodziła się z hipotrofią 8 lat temu....29 tydzień ciązy i tylko 1040g.Jadła odkąd pamiętam zawsze mało i nawet dziś je mniej niż jej prawie 2 letni brat.....ale....problemów zdrowotnych nie ma żadnych tylko chuda jest jak patyk:) myślę że nie ma powodów do niepokoju...będzie dobrze:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tereferekukubęc
Dziewczyny, jestem w prawie 39 tyg ciąży, z przedwczorajszego USG wynikało, że moja Królewna waży tylko 2300g. Na wieść o tym w momencie zeszło ze mnie powietrze:( Ostatnie USG we wrześniu sugerowało, że córunia rozwija się prawidłowo, powiem więcej, lekarz mówił "zapowiada się być dużą dziewczynką". Po wizycie następnego dnia poruszyłam niebo i ziemię by dostać się do dobrego specjalisty w Łodzi, mimo że terminy mają na "za miesiąc" uprosiłam lekarkę o przyjęcie mnie nakreślając jej całą historię przez tel. w 4 godziny później leżałam w gabinecie i robiono mi dokładne badania, a więc przepływy w łożysku i pępowinie, pomierzono jej główkę, brzuszek itd. sprawdzono czy wszystkie organki prawidłowo funkcjonują i są dojrzałe. Moja dziewczynka odpowiada wagowo 34/35 tyg. Rozwojem narządów prawie nie odstaje bo różnica wynosi niecałe 2 tyg. Jest tylko takim szkielecikiem pokrytym skórką, ale po tej wizycie wiem jaka jest prawdopodobna przyczyna, jakie mogą być komplikacje po i co najważniejsze wiem, że mimo to nic jej nie dolega. Dzięki odpowiedniej ilości płynu owodniowego ma zapewniony komfort i jest dotleniona. Dziewczyny nie wiem co mnie natchnęło by zrobić to ostatnie USG, po prostu tak czułam. Nie sugerujcie się niczym i nikim zawierzcie sobie i róbcie badania nawet jeśli mają was brać za histeryczki. Żądajcie badań, macie prawo wiedzieć. Te nasze Maleństwa są od nas całkowicie zależne, obcy ludzie nie będą potem za was cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami305
WITAM SERDECZNIE WSZYSTKIE MAMY NASZYCH KOCHANYCH MALEŃSTW :) MOJA LENKA URODZIŁA SIĘ W 40 TYG Z WAGĄ 1940 G ZA PARĘ DNI SKOŃCZY 5 MSC I WAŻY ZALEDWIE 3750 :( BARDZO MAŁO JADLA CAŁY CZAS I W SUMIE TERAZ TEŻ ZA WIELE NIE JE,JEST MALUTKA DROBNIUTKA ALE MIMO TO BARDZO SILNA. DROGIE MAMY NAPISZCIE MI JAK WASZE MALEŃSTWA PRZYBIERAŁY NA WADZĘ ? BO JA JUZ ODCHODZĘ OD ZMYSŁÓW :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Podobno tylko 10 % dzieci z hipotrofią nie dogania rówieśników w ciągu 2 lat. Mój synek do nich należy. Waga urodzeniowa - 2250, po pół roku 6 kg, na roczek 8,5. Obecnie ma 4 lata i 14 kg. Waga w żaden sposób na szczęście jednak nie wpływa na jego rozwój. Jest bardzo drobniutki, ale poza tym OK. Trzeba stawić tylko czoło "znajomym" wśród których panuje wyścig czyje dziecko jest najcięższe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corka to przebija
wszystkie na glowe... urodzila siew 35 tc z waga 1100. 2 miesiace w szpitalu. wg usg i innych badan zdrowa jest. a ja nie moge nawiazac z nia kontaktu. Ma teraz 3 miesiace, wazy 3 kg :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami305
MOJA LENKA POD KONIEC 3 MIESIĄCA PRZEKROCZYŁA 3 KG TERAZ SKOŃCZY 5 MSC A NIE MA JESZCZE 4 KG TAKŻE TEŻ SŁABO ROŚNIE,ALE NAJWAŻNIEJSZE JEST , ŻE WOGÓLE ROŚNIE I NIE SPADA Z WAGI,CIESZĘ SIĘ Z KAŻDEGO JEJ GRAMA,POWOLI ZACZYNA SIADAĆ I TO AŻ ŚMIESZNIE U NIEJ WYGLĄDA , NA SZCZĘŚCIE ZACZYNA SIĘ ZIMA MNIEJ SIĘ WYCHODZI TO MOŻE PODROŚNIE DO LUTEGO ŻEBYM MOGŁA JĄ WŁOŻYĆ DO SPACERÓWKI BO JUŻ TERAZ JAK WKŁADAM JĄ DO GONDOLI TO JEST KRZYK NIESAMOWITY. A ZNAJOMI NO NIESTETY ZAGLĄDAJĄ DO WÓZKA I JAK SPOTYKAM SIĘ Z MAMAMI KTÓRE RODZIŁY W TM CZASIE CO JA TO NIE UKRYWAM ŻE CZASEM MNIE TRAFIA.W TEJ CHWILI RÓŻNICA WAGOWA Z RÓWIEŚNIKAMI TO JAKIEŚ 2 KG.MAM NADZIEJĘ ŻE NADROBI SZYBCIEJ NIŻ MYŚLĘ :-) POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMY :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny wy podajecie
glownie wage. a jak jest ze wzrostem??? czy takie dzieci maja wzrost w normie, a po prostu sa chude, czy sa generalnie mniejsze, drobinki??? moja urodzila sie majac...39 cm wzrostu!!! W 3 miesiace urosla 10 cm, czyli teraz ma tyle, co noworodek i to wcale takie niewypasiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek jest drobny i pod względem wzrostu i wagi. Od niedawna jednak dostaje hormon wzrostu, więc mam nadzieję, że wkrótce dogoni rówieśników i siatkę centylową. W każdym takim przypadku radzę skorzystać z pomocy endokrynologa, bo pediatrzy zwykle bagatelizują problem. Za to - jak wynika z moich obserwacji - takie maluchy są zwykle bystre i zwinne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami305
WZROST TEŻ JEST NIEWIELKI,MAŁA URODZIŁA SIĘ TO MIAŁA 49 CM PRZEZ PRAWIE 5 MSCY UROSŁA ZALEDWIE 9CM TAKŻE I WZROST I WAGA JEST DO TYŁU. TAK TO PRAWDA JEST BARDZO ŻYWA I CIEKAWA ŚWIATA,JEST POPROSTU NORMALNYM DZIECKIEM 5-CIO MIESIĘCZNYM TYLE TYLKO ŻE MNIEJSZYM.ALE MAM NADZIEJĘ ŻE JUŻ NIE DŁUGO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do McDuszla.......
a ile ma twoje dziecko? jaka mialo wage i wzrost przy urodzeniu??? Jak jest teraz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek urodził się w 39 tyg. z wagą 2250 i 45 cm wzrostu. Jak miał roczek ważył niecałe 8,5 kg i miał 68 cm. Teraz ma 4 lata - 14 kg i 95 cm. Rośnie i przybiera na wadze zatem proporcjonalnie, ale nie nadgonił (mój drugi synek - też hipotrof dogonił rówieśników w ciągu pół roku ). Zwróciliśmy się do endokrynologa, bo to jednak chłopiec, więc pewnie źle by się czuł w szkole wśród rówieśników. Nie zdiagnozowano u niego żadnej konkretnej choroby, która powodowałaby tę filigranowość, został jednak zakwalifikowany to takiego porgramu dla dzieci urodzonych z hipotrofią i z tego właśnie programu dostaje hormon wzrostu. Efektów na razie nie znam, bo trzeba na nie poczekać co najmniej pół roku, a nam minął dopiero miesiąc. Pani doktor powiedzaiła jednak, że - sądząc po innych tego typu przypadkach - do podstawówki pójdzie już równy z innymi dziećmi (czyli dogoni siatkę centylową), choć chude kości zostaną mu pewnie na całe życie. Cóż, dobrego zawsze mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tychykamila
Hej Jak juz pisałam moja córeczka urodziła się w 35 tyg Postaram się Wam przedstawić jak przybiera na masie dzisiaj ma juz 8 i pól miesiąca. urodziła się z wagą 1190 długość 40cm obwód głowy 27 obwód klatki piersiowej 23 Przy wyjściu ze szpitala (6 tygodni) ważyła 2215 obwód głowy 30,5 3 miesiąc 2730 obwód głowy 32,5 4 miesiąc 3230 obw. głowy 33 długość ciała 52 5 miesiąc 3750 obw. głowy 35 6 miesiąc 4220 obw. głowy 36 długość ciała 58 7 miesiąc 4579 obw. głowy 37 8 miesiąc 4880 obw. głowy 38 8 i 1/2 miesiąc 5100 obw. głowy 39 długość ciała 62 Jesli chodzi o jedzenie je bardzo mało aczkolwiek lekarze mówią że dobrze co do wielkości. Na dzień dzisiejszy je o 8:00 --- 80 ml mleko + kasza o 12:00 ---- 90 ml mleko + kasza o 14:00 ---- 1/2 małego słoiczka owoców o 16:00 --- 90 mleko + kasza o 18:00 ---- mały słoiczek zupki o 22:00 ----- 100 mleka na cały dzień wypija 120 ml wody, soków itp. Lekarze do których uczęszczamy okulista neurolog rehabilitacja logopeda psycholog audiolog kardiolog genetyk endokrynolog Na dzień dzisiejszy mała jeszcze nie siedzi samodzielnie, nie mówi. ewi24 U mojej małej było podobnie nie reagowała, po badaniach u audiologa okazało się że mała była głucha, na szczęście wraz z kolejnymi wizytami okazywało się że wada słuchu wraz z rośnięciem główki się cofa na dzień dzisiejszy na prawe uszko słyszy w 100% a na lewe ma 30 % niedosłuchu. Musisz być dobrej myśli. W razie jakiś pytań piszcie chętnie Wam odpowiem na wszystkie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tychykamila
moja corka to przebija ( ta wiadomość miała być do Ciebie) U mojej małej było podobnie nie reagowała, po badaniach u audiologa okazało się że mała była głucha, na szczęście wraz z kolejnymi wizytami okazywało się że wada słuchu wraz z rośnięciem główki się cofa na dzień dzisiejszy na prawe uszko słyszy w 100% a na lewe ma 30 % niedosłuchu. Musisz być dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corka to przebija
Dziekuje Ci, Kamilo, za informacje. Parametry u mojego dziecka w chwili urodzenia byly podobne. Teraz musze uciekac sprzed kompa, ale bede wchodzila na ten topik, mam nadzieje, ze bedziemy sie tu mogly wspierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami305
Nie ukrywam że bardzo pocieszają mnie wasze wypowiedzi,już myślałam że tylko moja Lena jest taka malutka ale widzę że nie jestem sama..... czy wiesz czym była spowodowana hipotrofia u Ciebie ? U mojej córki na 2 bdaniach wyszło że nie słyszy,teraz jadę na trzecie badania,też usłyszałam że przyczyną może być to że jest bardzo malutka i ma małą główkę,mam nadzieje że teraz juz usłyszę coś innego. Moja Lena wypija dziennie miedzy 500-600 mleka +3/4 deseru u 3/4 obiadku.mam nadzieje ze w koncu ruszy z wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corka to przebija
Podlamalyscie mnie troche faktem, ze mniejsza glowa moze oznaczac gluchote. Nasza cora miala robione badanie po urodzeniu i wynik mowi o ryzyku uszkodzenia sluchu ze wzgledu na wczesniactwo. Ale obawiam sie, ze cos jest na rzeczy, bo zachowuje sie "dziwnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corka to przebija
jeszcze mi napiszcie, ja wygladaja wasze maluchy? czy sa pulchne jak niemowlaki, ale mniejsze, czy takie chude??? Bo moja jest chuda, niestety, czaszke ma taka koscista, konczyny rowniez :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami305
Moja Lena też jest chuda i koścista dopiero teraz delikatnie zaczęły jej się robić małe fałdeczki na udkach:-) a tak to taki mały patyczak jest,ale ja widzę że słyszy bo reaguje na głos i mam pewność.a;r konkretnie dowiem sie 17 grudnia na badaniu audiologiczny. Dlaczego uważasz że zachowuje sie dziwnie ? Moja bardzo dużo gaworzy-czekałam na to jak na zbawienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corka to przebija
Nie wiadomo, co bylo przyczyna hipotroii. Nie pale, nie pilam w ciazy grama alkoholu, odzywialam sie normalnie.... Pod koniec ciazy mialam robione przeplywy i wyszly fatalnie, wiec to spowodowalo niedozywianie dziecka, ale wczesniejsze badania usg wychodzily okey - w tym lozysko i pepowina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami305
Ja też nie piłam i nie paliłam,przepływy miałam dobre do samego końca niby lezałam na POlnej w Poznaniu więc miałam robione co tydzień i były dobre,miałam dwunaczyniową pępowinę i małowodzie,ale konkretnie nikt mi nie powiedział co było przyczyną,domyślam się że poprostu sami nie wiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Co do szczupłości - mój synek to też patyk.Małe dzieci mają na dłoniach, pod palcami na kostkach, takie słodkie dziurki. On miał od początku rączki ja dorosły - z wystającymi kostkami. Na żebrach do dziś można uczyć się anatomi, a każde spodnie, nawet te na gumce trzeba było zwężać. Ale najtrudniej było z butami. Ma tak chude nogi w kostkach (pediatra śmieje się, że mu znikną), że żadnego paska, czy rzepa nie dało się tak naciągnąć żeby nie klapały. Jeszcze teraz kozaki na rzepy wkłada i zdejmuje bez rozpinania. Jak był mniejszy jadł taki preparat tuczący. Nazywa się fantomalt, dosypuje się go do jedzenia, dzięki czemu ta sama ilość ma więcej kalorii. Trochę to pomogło. Co do słuchu - też na początku były złowróżbne diagnozy. Ostatecznie okazało się, że ma małe i wąskie kanaliki słuchowe. Nie przeszkadza to w słyszeniu, ale te aparaty badawcze sobie z tym nie radziły i dlatego wychodziły złe wyniki. Ostatecznie synek słyszy i mówi bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami305
a czy mały dużo przybrał na tym preparacie dosypywanym do jedzenia ?widać było po nim różnice? obiadki i deserki też są niby wysokokaloryczne ale jak nrazie nie widzę żeby moja Lena na nich tak rewelacyjnie tyła,ja ją karmię i czekam na efekty ale czasem ręce opadają,jak widzę że je tyle co dzieci w jej wieku a waży co najmniej o 2,5 kg mniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corka to przebija
McDuszla... powiedz, czy Twoi synowie, a zwlaszcza ten starszy, normalnie osiagali wszystkie etapy, czyli zaczynali sie usmiechac, siadac, chodzic itd... Bede wdzieczna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami305
moja córka to przebija-wydaje mi sie ze dzieci z hipotrofia maja opóźnienie tylko we wzroście i wadze,bynajmniej ja to zaobserwowałam u swojego dziecka.i jak pytałam o takie rzeczy lekarza to powiedział mi że nie powinno porównywać się dzieci bo jedno e danym miesiacu robi to a drugie co innego,moja mała zaczełam się usmiecgac jak miala 3,5 msc niecałe 4 msc zaczęła gaworzyć i 4 jak zaczęła pchać sie do siedzenia ale za to dopiero w 4 miesiacu zaczeła sztywno trzymac glowe lezac na brzuchu co tez mnie bardzo niepokoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corka to przebija
Wiecie co? Usmiechnela sie!!! Wlasnie przed chwila sie z nia bawilam, gadalam, cwierkalam i ona siw W R E S Z C I E usmiechnela...........to chyba beda z niej ludzie, co??? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×