Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Gość kasiagliwice
częsotliwość zabiegów zalezy od lekarza i po pierwszym zabiegu tez będziesz obserwowac jak to sie wszystko zachowuje bo z tego co wiem to na kazdą bliznę laser może inacze zadzałać. Na blizny pooparzeniowe na pewno trzeba wykonać serię zabiegów i więc efekty są stopniowe - po jednym zabiegu mozna zobaczyć różnicę ze blizna się wygladza ale na pewno nie zlikwidwiduje to jej tym bardziej jeżeli blizna ma jakieś głębsze bruzdy..tyle mojego doświadczenia. Ja po prostu zaufałabym lekarzowi w tym temacie..ja mam zabiegi co 6 tygodni na pewno zabieg moze być wykonany po całowitym wygojeniu się skóry po poprzenim zabiegu..sama to będziesz obserwować. Na blizny pooparzeniowe nie ma zadnych badań związnych z dzałania laserem niestety więc trzeba to samemu sprawdzić. A na brzuchu to na pwno mam dużo mniej widoczne rozstepy i skóra układa się ładniej teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hordka
do kasiagliwice Moje blizny są już w podobnym wieku. Jeszcze kilka lat i stuknie im czterdziestka. Do tej pory nic z nimi "nie robiłam". Myślałam,że są już zbyt stare na jakiekolwiek zabiegi. Dopiero twoje wypowiedzi tchnęły we mnie nadzieję. Z tak różnymi opiniami się spotykałam odnośnie laseroterapii na blizny pooparzeniowe,że zwątpiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey
Inforuję was ,że już nigdy nie skorzystamy z zabiegów u dr.Adama Kruka.Zmarł 25 września-rak.WSPANIAŁY,MĄDRY I DOBRY CZŁOWIEK!!!!Nie mogę w to uwierzyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,21.04.2012.r zostałam poparzona w wyniku pożaru,moja twarz już wygląda dobrze włosy pomału odrastają ale plecy,ręce,dłonie to coś okropnego same blizny dłonie po przeszczepie,ręce naj bardziej bolą,skóra ciągnie moje palce nie wszystkie się zginają.Obecnie nosze rękawiczki uciskowe na rękę mam silikonowa opaskę,wiecznie biorę leki na ból ,maż mnie codziennie smaruje cepanem a od dziś chodzę na lasery i lampy.Z chęcią bym się spotkała z osobami które były poparzone z Gdańska aby wymienić się doświadczeniem bo możne dowiem się czegoś nowe.W gdańsku nie mam pomocy takowej lekarskiej wszyscy ręce rozkładają nie wiedzą co robić muszę sama szukać i czytać w internecie co robić dalej jak zmniejszy blizny.Mam 33 lata i dwoje dzieci wiec mam dla kogo żyć.Pozdrawiam wszystkich.mój majl to wgmk@op.pl lub zapraszam na Facebook Wioletta Kozaczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, wioletto. twopje blizny i skóa sa swieze, tez sie oparzyłam nosiłam ubranka smarowałam masciamia głównie contractubexem, efekty sa tak naprawde widoczne po 2 latach skóra juz nie ciagnie i zaczyna sie nieczerwienic, od mojego wypadku mineło juz 2 lata i do teraz co pare miesiecy usuwane mam przyukrcze blizny, stosuje rowniez plastry granuflex extra thin, po pół rocznym keljeniu blizna na szyj zbladła i zrównała sie ze skóra normalna nie odstaje;) jedne co moge poradzic to cierpliwosc w leczeniu i przeczekaniu upałów, a z lekarzy to chiriug Anna Chrapusta z Krakowa , lecze sie u Niej od poczatku i nie mam prawa narzekac- przecudowna i kompetenta osoba, wyszłam prawie bez szwanku po pozarze dzieki niej i jej metodach leczenia.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna j
witam mam 34 lata zostałam poparzona jak byłam niemowlęciem całe plecy wczoraj doczekałam się swojej kolejki na zabieg ścierania naskórka w Polanicy Zdrój czy ktoś może mi powiedzieć jak to będzie wyglądało jak długo będzie boleć, ile dni będę miała zwolnienie gdyż jestem aktywna zawodowo i nie wiem co powiedzieć pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do joanny j
hej! juz po zabiegu? jak samopoczucie? bo na efekty przypuszczam potrzeba duzo czasu po takim zabiegu. pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna j
nie zabieg w listopadzie 26 teraz mam czas na szczepienia wyniki i stomatologa im bliżej tym więcej obaw jak wrócę to dam znać jak było i na bierząco opiszę jakie efekty da operacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiae
Ja jade do Polanicy 19listopada, po 8 latach oczekiwania, ale mam nadzieje,ze wart bylo czekac. mam 28 lat, poparzylam sie jak mialam 1,5roku. Mam blizne ma prawej rece. Ciekawa jestem jaki rodzaj zabiegu bede miala no I ocsywiscie Jakie beda efekty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiae do joanna j
Jesli chodzi o dlugosc pobytu mozesz zadzwonic do sekretariatu I zapytac, ja dzwonilam dzisiaj I powiedziano mi ze bede tam podobno ok 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna j
Witam Kasiu szkoda że się nie spotkamy, dzwoniłam to będę tam ok.5 dni ,ja mam sporą bliznę na plecach i zastanawiam się jak długo potrwa gojenie czytałam że około 2 miesięcy a na tyle chorobowego nie mogę sobie pozwolić pozdrawiam Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiae
Szkoda,ze sie nie spotkamy, ale ja ide na "pierwszy ogien", wiec bede relacjonowac ze szpitala jak wszystko przebiega. A potem bede za Ciebie trzymac kciuki:). Ja mam o tyle dobrze,ze prowadzimy swoja dzialalnosc, wiec nie man problemu z powrotem do pracy.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie ile lat trzeba aby blizny nie robiły sie czerwone na zmiany temperatur? jestem po wypadku 2 lata ale nadal gdy potrzymam rece spuszczone wzdłuż ciała lub gdy jest zimno albo bardzo ciepło nadal te blizny sa czerwone. czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwwkowska
Moja koleżanka miała niedawno robiony zabieg w Elite w stolicy. Dopytam ją o szczegóły jak to dokladnie wyglądało i napisze Wam, ale z tego co widziałam efekt zabiegu był świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna j do kasiae
cześć jak tam przygotowania do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia e
hej Asia, jutro ide zrobic badania krwi, moczu, mam juz skierowanie od lekarza do szpitala, bede miala juz komplet dokumentow na wyjazd. powoli zaczyna do mnie docierac, ze to juz coraz blizej, jakis taki malutki stresik..:) a Ty masz juz badania? czy jeszcze nie robilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna j do kasiae
hej wyniki są ważne 7 dni tak mi lekarz powiedział to zrobię je na ostatnią chwile na razie choruję i mam nadzieje że się wykuruje przed zabiegiem bo jak nie to nici z zabiegu 6 lat czekania na marne ja też im bliżej tym bardziej się zastanawiam czy to ma sens tyle lat miałam bliznę a teraz na stare lata będę się poprawiać ale już marzę o tych sukienkach ,których nigdy nie miałam odwagi założyć pozdrawiam Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna j do kasiae
napisz do mnie na email jwjoan@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czy ktoś z was używał silikonowych plastrów na blizny sutricon. Zaczęłam ich używać po kolejnej operacji i nie wiem czy mi pomogły czy zaszkodziły. Zrobiły mi się twarde zgrubienia miejscowe na szwie blizny Nie wiem czy tak ma być bo mam taką reakcję na nici rozpuszczalne czy to wina tych plastrów i lepiej ich odstawić? Napiszcie proszę opinię jeśli ich używaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja coreczka oparzyla sie goraca herbata w zeszlym tygodniu. jest to wciaz swieza rana. doktor powiedzial ze jesli za 2 tygodnie rana ta nie pokryje sie rozowa skorka lepiej zrobic przeszczep skory. oan ma dopiero poltorej roczku. nie wiem co robic. prosze poradzcie cos. na pogotowiu stwierdzili ze jest to poparzenie 2 stopnia glebokie, ranka jest biala co niby oznacza ze jest glebokie. rana jest okolo3 cm. jak moze wygladac blizna po takim oparzeniu. blagam odpiszcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasio792012
dobre rezultaty mozna uzyskać przy pomocy zabiegów z wykorzystaniem roll citu. Można zdecydowanie zredukować blizne a czasami nawet skutecznie ją zlikwidować. To jest dość nowa metoda. w Warszawie wykonują ją w CM Krajmed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waleczny
Przeczytałem w całości ten temat (54 strony) . Też jestem poparzony. Poparzyłem się ogniem.Powoli zaczynają się robić blizny (nie równości) i przebarwienia na dłoniach. Pewnie część z tego zniknie krótszym lub dłuższym czasie. Obecnie stosuje ubranie uciskowe i smaruje różnymi kremami i maściami na blizny i przebarwienia. Wiem że nie zaleca się stosowanie jednocześnie kremów różnego typu ale nie występuje uczulenie i dlatego to robię hm.. . Po oparzeniu jestem już ponad pół roku. Z racji że dzisiaj jest wigilia nic teraz nie napisze z pobytu w CLO Ś Ś. Pobyt w tym szpitalu to było coś strasznego. Napiszę o przebywaniu tam innym razem. Życzę wszystkim poparzonym i nie tylko im Wesołych Świat. Nie podawajcie się i nie załamujcie się. Kiedyś będzie lepiej i słońce i bardzo ciepłe dni już nie będą wrogiem i co najważniejsze inni ludzie będą spoglądali na nas jak na zwykłych ludzi a nie jak na odmieńców. Ja bardzo wieżę w to nigdy się nie poddam "bezwarunkowo i nieodwołalnie". Jesteśmy najpiękniejsi i razem mamy "niepotrzebne rzeczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 bartek
witam mam blizny 2i3 stopnia na plecach rekach 23 lata . Mam bliznę na lewym łokciu najbardziej mi ona przeszkadza mysle ze dzeki waszym rada jakos sobie z nia poradze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna j
hej jestem już po mikrodebrazacji zabieg miałam w Polanicy 26 listopada niestety już wiem że zabieg nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i będzie poprawka choć nie wiem czy się zdecyduję na kolejny ból rana jeszcze się nie zagoiła w tej chwili moja zagojona część blizny wygląda gorzej niż przed zabiegiem skóra jest różowa miejscami mocno brązowa i wciąż pozostały zgrubienia , czekam aż całość się zagoji i zacznę używać maści na blizny i odzież uciskową mam nadzieję że efekt końcowy będzie satysfakcjonujący choć z tego co czytałam to świeże blizny goją się do 3 lat w szpitalu byłam 3 dni pozdrawiam joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie?
Cześć wszystkim. Znacie na pewno wielu lekarzy, więc może odpowiecie na moje pytanie? Bo moja wypukła blizna nie daje mi spokoju... Chcę znaleźć gabinet, gdzie wykonają mi zastrzyk sterydowy, ale do kogo nie napiszę to najpierw konsultacja, a dopiero wtedy ocenią czy nie lepiej laserem, ale ja laser już miałam i wielkiego efektu na bliznę nie zauważałam - spłaszczenie minimalne, a widziałam dużo opinii, że te ostrzykiwania są naprawdę skuteczne. Dodam, że mieszkam w woj. podlaskim, tutaj pewnie nie ma za wielu specjalistów, chociaż może jacyś się znajdą. Wiecie gdzie w podlaskim ktoś wykonuje takie zastrzyki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może wiecie?
Napisałam pytanie, ale oczywiście coś się nie wyslało, więc piszę jeszcze raz - mam bliznę wypukłą, stosowałam lasery itd, ale za bardzo się nie spłaszczyła, słyszałam, że ostrzykiwania sterydami przynoszą dobre rezultaty, ale w moim woj. nie mogę znaleźć kogoś kto takie coś by wykonał. Chcą naciągać na lasery... Wiem, że jesteście tutaj z róznych województw, więc może ktoś z was wie czy ktoś w podlaskim wykonałby zabieg ostrzykiwania sterydami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może wiecie?
a jednak się wysłało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syluminka
Hej, czy ktoś może polecić w województwie wielkopolskim naprawdę dobrą klinikę gdzie wykonują lasery frakcyjne lub roll-cit, bądź też ostrzykiwanie sterydami, o których tu się dowiedzialam ? Po tylu wypowiedziach sama już nie wiem co jest dobre. Każdy pisze tu swoje różne opinie na temat różnych metod na poprawienie wyglądu starej blizny pooparzeniowej, że niektórym coś pomogło, a innym nie. Chciałabym chociaż trafić do klieniki ze szczerymi specjalistami, którzy nie chcieliby tylko na mnie zarobić, a szczerze doradzili. Dlatego proszę, czy ktoś z własnej autopsji może taką polecić? jakieś konkretne adresy klinik, nazwiska lekarzy.. już nie wiem co wybrać, tyle jest tych rożnych klinik, nie wiadomo, któremu lekarzowi wierzyć.. i w ogóle komu wierzyć. Pozdrawiam, syluminka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×