Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a moze wymienimy

najmniej kaloryczne i najsmaczniejsze artykuly do szamania?

Polecane posty

Gość a moze wymienimy

tak co by byo latwiej :) ja zaczynam: jogurt lightjogobelli ma 90 kcal, a normalny 150 ;) sprawdzilam zwykly sok ma w 100ml 40-50 kcal a w ficie tymbarka jest 24kcal ;) w jogurcie do picia jest ok 30kcal mniej w 100lm niz w zwyklym lub zbozowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze wymienimy
ciemny chleb najlepszy jest z otrębami, bo poprawia przemiane materii hmm co by tu jeszcze napisac.. jak sobie przypomne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa ogorkowa
zupa jest fajna , bo ciepła , a składa się tylko z warzyw , wody i kostki rosołowej , która ma raptem 30-50 kcal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa ogorkowa
koli light nie pijcie , bo to syf nie z tej ziemi , żrący i okropny , może i schudniecie , ale ile to szkody narobi to szkoda gadać.... lepiej sięprzekonać do zwykłej wody mineralnej czy źródlanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grapka
ja polecam warzywka mrożone- te z torebek są ok bo to wkoncu tylko warzywa zamrozone bez zadnej chemii.robie tak -rozrazam i dodaje mase przypraw- najwiecej papryki czerw- ostre przyspiesza przemiane- jak ktos nie lubi to oregano, bazylia- bo przyprawy sa zdrowe i maja wsplyw na przemiane!! jesli ktos nie lubi to mozna dac troszke maselka..ja uwielbiam takie warzywka- sa rózne mieszanki np. chńska, brokuły z dodatkami, sałatka warzywna, włoskie, azjatycka, orientalna...sa zdrowe i maja tylko ok 50 do 60 kcl , swietnie wypełaniaja zołądek - mozna mieszac ze zbozami lyb inny mi dodatkami...polecam Rózwniez uwoelbiam- wszelkie gotowane- np buraczki, marchewka, seler...super działaja na żoladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małe co nieco
grapka - ja tez zajadam sie mrożonymi warywami, teraz jest wiele takich różności z Hortexu... POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to teraz moje typy:) 1.batoniki cini minis i wszzytkie z tej serii oraz te z belvita 2.czekolada toffi z alpen gold-ma 450kcal i tlko 20 tluszczu-najmniej ze wszystkich czekolad,a slodka niesamowicie 3.sos pieczarkowy czerowny i bialy z pudliszki-ten bialy ma tylko 43 kcal i 1,1g tlusczu w 100g!!!! tez nie moglam uwierzyc:D 4.oczywiscie wszystkie produkty z serii light 5.serek wiejki z patnicy 3% tluszczu na razie nic wiecej mi do glowy nie przychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenene
Najbardziej zabijają węglowodany, a nie tłuszcze. To węglowodany są przez organizm zmieniane w tłuszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,a z tluszczu to organizm niby co robi??moze bialka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli mozesz to opisz mi proces zamiany weglowodanu w tluszcz i na ile jest to energetycznie dla organizmu opacalne:) ciekawa jestem :> prawda jest taka,ze wiekszosc diet opiera sie albo na tluszcz (Atkinsa) albo weglowodanach (weight watchers choc to nie dieta)....nie nie,moment....atkins to chyba tez nie dieta...w sumie trzeba chyba tak ciagnac praktycznie do konca zycia,prawda?? czyli te tzw. diety (cos co daje szybki efekt i nie ciagnie sie tego dlugo),to zdaje sie to co oparte na samych owocach,warzywach i cwiczeniach....cholera te potoczne nazwy utrudniaja porozumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze wymienimy
oo topik rosnie, super;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczywo chrupkie Light
po raz kolejny tutaj-polecam mrożonki:)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuśka
A co robicie z tymi mrozonkami? Omrażacie i co? Gotujecie, czy można podsmażyć? Gotownych nie lubię, ale smażone tak, tylko, czy one się przy rozmrażaniu nie "rozpluśkują" ? Wiecie, co mam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Mroowa, to prawda z tą przemianą nadmiaru węglowodanów w tłuszcze ---> po rozłożeniu wielocukrów do cukrów prostych (już w ślinie działa enzym-amylaza rozkładająca cukry dlatego wszędzie piszą by dokładnie przeżuwać kęsy) glukoza metabolizowana jest do pirogronianu, a ten następnie przekształcany jest w acetylo-CoA. Normalnie produkt ten jest spalany w cyklu Krebsa do wody i dwutlenku węgla (dzięki temu organizm uzyskuje energię do przeprowadzania rozmaitych procesów no i między innymi trawienia), ale jeśli jemy zbyt dużo węglowodanów to cykl Krebsa nie jest w stanie nadążyć ze spalaniem acetylo-CoA i związek ten jest wówczas wykorzystywany do tworzenia kwasów tłuszczowych, które następnie w wyniku estryfikacji (z glicerolem) tworzą tłuszcze. A te paskudne dziady odkładają się nam na dupce :( Część glukozy wbudowywana jest też do łańcucha glikogenu, który stanowi jej zapas wykorzystywany, gdy spadnie nam poziom cukru we krwi. Ot co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
Brawo Sensuel - jesteś chyba pierwszą (ym) co pisze wprost o szkodliwości cukrów i o tym że liczenie kalorii to największa bzdura zresztą niczym nieuzasadniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde mi to jest cięzko zzucic cokolwiek,waze 58kg i mam 1,68 :/ tak z 5-6 kg chcialabym zrzucic, bo tylek mam za duzy :p , nawet mama mi to mowi, wiec to prawda ... :/ np dzis zjadlam: 4 wazy, serek wiejski, jogurt, 2 kostki czekolady, garsc orzeszkow :p, 1 gołąbka na obiad, i nestle fitness z mlekiem :/ poza tym wypilam duzo soku pomaranczowego, 2 kawy bez cukru, herbate z miodem i... wode mineralna .. fest co? i co tu jest zdrowego.. chyba jogurt:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezacz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a czy picie 2litrow plynow ale neiw ody mienaralnej ale herbat typu earl grey czy poprawiajacych trawienie jest mm dosc akloryczne:P:P:Poczywisice bez cukru te herbatki są:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej nie sa
zwykla herbata ma 5kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja popieram warzywa z Hortexu wymiataja ;] jeszcze wafle ryzowe (jeden 30 kcal) serek wiejski light (120 kcal opakowanie) pomidor ;] (15-20 kcal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serek wiejski z piatnicy rządzi!!!! :) otręby w jogurcie suszone śliwki warzywa z hortexu z ryżem :) krówka śmieszka light!:) mleko 0,5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoroko
i tak najlepsza jest i będzie CZEEEEEEEEKOLADAAAAAAAAAAAA :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stracilam apetyt na czekolade :D bylam uzalezniona ale przeczkalam i sie odzwyczailam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qrakp
Z piatnicy masz na mysli? W kazdym supermarkecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w kazdym, kazdym :) taki w bialym kubeczku.. firma PIĄTNICA nazwa SEREK WIEJSKI tylko nie pomylic sie i brac ten lekki - 3% tluszczu a na wieczku jest taka chatka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×