Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rybak z Daru Młodzieży

lubię słuchać jak szumi morze

Polecane posty

Gość a co sie dzieje z 'szept nocy'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZept nocy tudzież Szelest jedwabiu zyje i ma sie dobrze Zawsze Was pozdrawia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cjjcvkcvkclucclukc
znam ,pracuję jako majtek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myjesz pokład
:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pleonazm cnotliwy rozpustnik
Pleonazm (z gr. pleonasmos "nadmiar"), pot. masło maślane jeden z błędów logiczno-językowych; niepoprawne wyrażenie, w którym jedna część wypowiedzi zawiera te same treści, które występują w drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pleonazm cnotliwy rozpustnik
Nie bądz za ciekawska bo dostaniesz długiego noska:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugiego noska dostaje sie od czego inngo i wydaje mi sie ze "cnotliwy rozpustnik" to inny srodek stylisyczny nie chodzi t o maslo maslane a o ten kontrast, o sprzecznosc przewroptna taka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setka pozdro też trzymam
dobrze sie tu pojawia W dniu 14 lutego 2010r. w Teatrze Kamienica odbędzie się prapremiera sztuki ukraińskiego dramatopisarza Anatolija Kryma pt. „Testament cnotliwego rozpustnika. Jej bohaterem jest hiszpański uwodziciel, słynny łamacz niewieścich serc Don Juan, uwielbiany przez kobiety i znienawidzony przez mężczyzn, który u kresu życia postanawia rozliczyć się ze swoją przeszłością. więcej ... Reżyserem sztuki jest Emilian Kamiński, który jednocześnie wciela się w postać tytułowego rozpustnika. Na scenie towarzyszyć mu będą: Anna Gzyra/Maria Niklińska, Anna Iberszer, Przemysław Cypryański/Marcin Przybylski i Jarosław Witaszczyk. Don Juan w interpretacji Emiliana Kamińskiego rozbawi do łez, ale również zaskoczy. „Testament cnotliwego rozpustnika jest historią przepełnioną humorystycznymi dialogami oraz komicznymi sytuacjami, opowiedzianą w rytmie flamenco. Sztuka jest pretekstem do rozważań na temat miłości i jej wartości w życiu każdego człowieka. Inscenizacja utrzymana jest w konwencji kostiumowej komedii romantycznej. a zazdrosni win

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pleonazm zaskoczony pewnie
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o to mi chosi za leniwy
poszukać.Dzięki:D😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam :) Oksymoron (z gr. oksmron, od okss ostry i mros głupi), antylogia, epitet sprzeczny figura retoryczna, którą tworzy się przez zestawienie wyrazów o przeciwstawnych znaczeniach. Oksymoron najczęściej składa się z rzeczownika i określającego go przymiotnika (np. gorący lód, żywy trup), albo z czasownika i określającego go przysłówka (np. śpieszyć się powoli). Jest odmianą paradoksu o znaczeniu metaforycznym. Oksymorony pojawiały się często w literaturze baroku, np. w wierszu Andrzeja Morsztyna Vaneggiar d'una innamorata: I mrozem pałam, i ogniami leję Mróz gorejący, a ogień lodowy Żyjąc umieram, konam nieśmiertelnie. Zastosował je również Franciszek Karpiński w swoim wierszu Pieśń o Narodzeniu Pańskim, np.: Ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice Nieskończony. Ciekawostką jest, że niektóre oksymorony wchodzą do powszechnego użycia, tracąc swoje paradoksalne, sprzeczne znaczenie. Takimi wyrażeniami są np. "wirtualna rzeczywistość", "ciepłe lody", czy "zimne ognie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cnotliwy pisz i do mnie jeśli.
...możesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Secia super
ale ja też chcem poklikać z nim, daj jego i dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko do pana, pani >
pleonazm cnotliwy rozpustnik i nie bdż taki/a/ madry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boje się powiedzieć komukolwie
Nie czytałam poprzednich postów... Ale lubię słuchać jak szumi morze :D posłucham i to już za miesiąc :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Secia super
zazdroszczę zazdroszczę i jeszcze raz ubóstwiam morze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książe z bajki...
milutkich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o to mi chosi za leniwy
no pomylić się każdy może a głupiec zmądrzeć może,więc jeszcze cuś:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o to mi chosi za leniwy
co oznacza dadaistyczna nowomowa.W googlach jest ale na chłopski rozum jak to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×