Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

podstolina

Jak otworzyć apteke???

Polecane posty

Witam, Co jest potrzebne?? jakim trzeba dysponowac kapitalem??? Jak to sie w ogole odbywa??? Prosze o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czybeza
Musisz miec lokal co najmniej 100m, wyposazenie, potrzebne sa lodówki min . i koncesja. kapitał, no coz skromnie licząc to około 50 tys najmarniej, na leki, i to raczej jest słąbiutko, koszt lokalu pracowników, to około 30 tys. miesięcznie . Teraz przy uruchomianiu Apteki jest wymagane stanowisko do wyrobu leków recepturowych. To w największym skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czybeza
Wiesz jak masz kapitał, to wystarczy zatrudnic ludzi z wykształceniem farmaceutycznym, koncesje dostaje sie na lokal, chociaz co do wymogu wykształcenia farmaceutycznego przez własciciela nie jestem przekonana,a wole nie wprowadza ccie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba musisz miec wyksztalcenie... albo musisz miec zatrudnionego kierownika ktory jest magistrem farmacji... moja mama jest po farmacji, pracowala w wielu aptekach a teraz ma swoja... moge Ci powiedziec, ze np zatrudniajac personel musisz wiedzec ze technik farmacji nie moze byc sam, moze byc tylko pod nadzorem magistra. poza tym musisz miec pelno drzwi do kazdego pomieszczenia, zaplecze, recepture, szatnie, osobne magazyny na leki i na higieniczne rzeczy (wata ?!) ogolnie to jest gigantyczna inwestycja... poza tym jest mnustwo smiesznych przepisow... ktorych jesli nie wypelniszx to mozesz sie pozegnac z otwarciem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czybeza
No własnie co do wykształcenia farmaceutycznego własciciela nie jestem pewna, wydaje mi się, ze nie ma obowiązku, wystarczy zatrudnic tak jak napisalą aczarownica kierownika. I teraz przy otwarciu obowiązuja juz nowe przepisy Unijne, ktore musza byc spełnine. Te funkcjonujące Apteki mają kilka lat na dostosowanie się. Problemem może byc tez to, ze to naprawede duża inwestycja, i jak w ogóle nie masz rozeznania, to możesz szybko wpędzić sie w kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to prawda, jesli nie mass o tym zielonego pojecia, to lepiej nie ryzykowac... poza tym teraz jest tyle aptek, ze jesli liczysz na jakieg mega giga zyski to mozesz sie przeliczyc... co do tej obowiazkowej receptury, to chyba tak nie jest , bo moja mama robi recepture do innych aptek tez... no ale to sa starsze apretki :/ to moze faktycznie musza miec zrobiona w iles tam lat :/ przyklad parodii : zlew w pomieszczeniu na wszystkie te bajery do sprzatania musi byc na tyle duzy ze zmiesci sie wiadro ( moja mama musiala wymienic zlew :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czybeza
Ten obowiazek posiadania stanowiska do robienia lekarstw recepturowych obowiazuje wszystkie nowo otwierane Apteki, te starsze maja jakis okres na dostosowanie sie do wymogów.Swoja drogą mnie to cieszy, bo naokoło aptek miałam bez liku, ajak potrzebowałam czegos do zrobienia, to była wyprawa.Tak samo jak nowym wymogiem jest to, ze apteka mam miec minimum 100m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mozliwe, nie wiem ... ale dzisiaj bylam wlasnie w aptece u mamy i chce sprostowac.. bo ten zlewo ktorym ja myslalam, w tym pomieszczeniu, musi byc wielki ale nie az tak.. bo one maja jeszcze jedno pomieszczenie takie male (!) taki korytarzyk (oczywiscie jak kazde inne pomieszczenie musi byc oddzielone drzwiami, oczywiscie w odpowiednim wymiarze) i w tym pomieszczeniu jest taki wielki zlew, troche nad ziemia podwieszony (co by bylo latwo wkladac wiadro) poza tym jest tam tez wiadro i mop :] no i musisz miec np szafe tam obowiazkowo.. i chyba obuwie zmienne :P albo musi byc okienko takie male miedzy receptura a pomieszczeniem hmmm sanitarnym (nie wiem jak to nazwac, tam w sumie jesttez zlew tylko i blat, bo to jest wymagane przy recepyturze, ale nie muze byc w tym samym pomieszczeniu tylko osobnym ale musza byc polaczone oknem w scianie :D ) i oczywiscie tam tez sa wielkie drzwi :D hehehe :D co za beka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez takie pytania zadawałam jeszcze rok temu. Otwieranie apteki na własną rękę, bez konkretnej wiedzy nie jest odpowiedzialnym zagraniem. Ja otworzyłam aptekę z pomocą firmą Pharmaco. Dziś bardzo dobrze się rozwijamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo ze potrzbeujesz lokalu, odpowiednich dokumentow, kapietlau i wiedzy. To wszystko juz za mna teraz wyposazenie. Zamierzam kupic w http://www.met-lak.com.pl/ czy ktos z was ma? korzysta? możecie polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×