Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość puszek okruszek

mam kilka pytan do kogos mieszkajacego w Stanach...

Polecane posty

Gość puszek okruszek

Wyjezdzam do Stanow ale nie z jakiegos programu typu work&travel wiec nie bede miala pozwolenia na prace ani tez ubezpieczenia. Mam wyjazd legalny ale turystyczny. Mam pare pytan: - Jak to jest z numerem ssn? Czy mozna go zdobyc w Polsce? - Czy nie majac tego numeru mozna legalnie pracowac? tzn czy ktos tam przyjmie do pracy? - Jak jest z mieszkaniem bez numeru ssn? - Co trzeba zrobic na poczatku jak sie znajdzie prace? Gdzies trzeba sie zarejestrowac? - Jak to jest na granicy? Wiem, ze dopiero tam sie dowiaduje na ile moge zostac w Stanach. Na ile najczesciej daja wzjad? Jakie jest prawdopodobienstwo ze mnie nie wpuszcza w ogole? Czy jest cos czego nie mozna zabrac do samolotu? Czy np mozna miec aparat? z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejnie
Nie mieszkam w Stanach, ale moj krewny meszka i bylam u niego. Odpowiem na niektore Towje pytania: *Co trzeba zrobic na poczatku jak sie znajdzie prace? Gdzies trzeba sie zarejestrowac? -Chcesz pracowac na wizie tutystycznej czyli bedziesz pracowac nielegalnie, bo pozwolenia na prace w usa nie masz, wiec nie rejestruj sie nigdzie bo cie deportuja. *Jak to jest na granicy? Wiem, ze dopiero tam sie dowiaduje na ile moge zostac w Stanach. Na ile najczesciej daja wzjad? Jakie jest prawdopodobienstwo ze mnie nie wpuszcza w ogole? -Na wizie masz napisane ile mozesz zostac w stanach. Granice przekraczasz tu w Polsce, tam w stanach na lotnsku juz nie moga cie zawrocic - kiedys tak bylo ale przepisy sie zmienily. Tam pytaja sie ile zostaniesz w stanach. *Czy jest cos czego nie mozna zabrac do samolotu? Czy np mozna miec aparat? -Oczywiscie ze tak, ja mialam - robilam zdjecia z samolotu.. Nie mozna miec ostrych rzeczy(chociaz ostatnio podobno mozna, ale lepiej dmuchac na zimne). Tak samo inny sprzet elektroniczny, mozesz wziac, ale uzywac dopiero po starcie - np laptop czy discman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejnie
Acha co do ostatniego pytania - wez ze soba dlugopis, w samolocie wypelnia sie deklaracje celne, ja nie mialam i czekalam az sasiadka wypelni swoja i mi pozyczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek okruszek
dzieki za odpowiedz czekam na odpowiedzie innych osob, rowniez na pozostale pytania A co do tego na ile pozwola wjechac to wiem ze niby mialo byc tak ze juz nie wracaja na granicy w stanach ale kilka miesiecy temu kolega jechal i nie pozwolili mu na wjazd i wracal spowrotem samolotem do domu. Wize mam na 10 lat ale nie moge pojechac odrazu na 10 lat tylko na granicy powiedza mi ze moge tyle i tyle zostac. Zreszta jesli mialabym jechac odrazu na 10 lat to wiadomo ze jechalabym do pracy bo kto jedzie na tyle na wakacje tylko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jom
Nie powiedza ci na granicy ile mozesz zostac. To jest z gory okreslone - tzn na wizie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERMONT
Mieszkam w stanach. Social security number niae dostaniesz na turystycznej wizie , no chyba ,ze dostalas wize B2. Nielegalni jakos zawsze znajduja prace i radza sobie . Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek okruszek
czyli jesli mam wize na 10 lat to na tyle odrazu moge jechac?????????????? cos nie bardzo w to wierze tym bardziej ze slyszalam ze na granicy mowia na ile a Ty JOM jezdzile/las do stanow? I wiesz ze tak jest na pewno? Mam wize B1/B2 wiem ze nie dostane tak wizy ale podobno mozna potem sie o nia starac i chcialabym wiedziec jak to zrobic? czy mozna w polsce to zrobic, chociaz chyba jednak nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddp
Na 10 lat??? hahaha:D Cos ty...na 3 miesiace jak masz wize turystyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jom
Mialem na mysli to ze to zalezy od wizy - jest z gory okreslony czas max jaki mozesz przebywac w stanach. Poza tym polecam forum polonii w stanach na gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkk
Mozesz wjechac min na 6 iesiecy ale celnik moze ci wbic na wiecej Nigdzie sie nie rejestruj, mozesz wystapic o taki numer, nie ss tylko inny ( zapomnialam nazwy). A gdzie jedziesz dokladnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek okruszek
a jeszcze jedno pytanie: czy mozna jakies jedzenie zabrac ze soba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkk
na wlasna odpowiedzialnosc, bo jak znajda to kaza wyrzucic A gdzie dokladnie jedziesz?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refren
Roznie to bywa z jedzeniem. Ogolnie nie wolno. Moja ciotka miala pol walizki kielbasy i tak trafila, ze nie bylo kontroli i przepuscili. Ale bywa tez ze zabieraja. Na pewno nie wolno wwozic owocow i warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vermont
a ja mam pytanie do tego kogos z pod nika vermont:)jestes w vermont?ja tam bylam przez wakacje dokladnie w ludlow:)a ty gdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek okruszek
no wlasnie wiem ze na 10 lat nie ale z tego co pisze jom to tak zrozumialam chociaz wiem ze to nie jest mozliwe A na wizie mam napisane tylko do kiedy wazna ona jest czyli do 2016 roku. A ja pytam na ile mozna wjechac, na ile daja na granicy? Nie przez jaki czas moge wjezdzac. No i wlasnie wasze odpowiedzi tez sie roznia. To w koncu najczesciej na 3 miesiace daja czy minimum pol roku bo tez slyszalam juz obie wersje a chce wiedziec na co mam sie przygotowac bo to ronica 3 a 6 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jom
To zle mnie zrozumialas. Mowie ci zajrzyj na forum polonii w stanach na gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek okruszek
jade do chicago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek okruszek
ok dzieki jom dzieki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERMONT
Hey vermont, jak ci sie u nas podobalo? Co do wiz to juz mowie: dziesiecioletnia wiza znaczy ,ze nie musisz sie ubiegac o nastepna przez nastepne 10 lat. Na granicy Immigration Officer decyduje na ile wjezdzasz na ta konkretna wizyte.Na ogol ludzie dostaja pobyt na 6 miesiecy ,ale niektorzy na 3, a raz sie spotkalam ,ze na 1 miesiac. Ten pobyt mozna przedluzyc w urzedzie immirration na nastepne 6 miesiecy. Dodrze ,ze masz wize B1/B2 ,bo masz szanse na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ta wiza
jest tak pozwolenie na wjazd masz na 10 lat ale dlugosc jednorazowego pobytu wbija ci na lotnisku w usa moze to byc 3 miesiace moze byc 6 moze byc 1m-c.jak sie im spodobasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ta wiza
hej !!to ja ta od vermont-ale sie z ta odpowiedzia zgralismy;) co do vermont to ladnie tam fakt..ale ludlow to strasznie male miasteczko-malenkie wiec troszke nudno ale to tak w perspektywie dluszego pobytu bo jak na moje 4 m-ce to bylo baardzo fajnie i ciekawie:)chociaz teraz OKEMO pewnie sliczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ta wiza
a Ty w jakim miescie?pewnie w burlington bo tylko tam spotkalam 2 polakow!!!wszedzie gdzie bylam poza ludlow ani jednego polaka!!!!!w sumie to dobrze bo jak pozniej porownalam z chicago...to jednak zdecydowanie lepiej w vermont bylo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszek okruszek
no wlasnie o to pytalam, na ile moge wjechac dzieki za odpowiedz a co z dalsza czescia wypowiedzi? :) na co mam czanse majac B1/B2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERMONT
W tym roku zima slabiutka byla ,a ja tam tez tylko sezonowo jezdze i przyjaciol mam. Mieszkam niedaleko NY.POwinnas zobaczyc to miasteczko i nie byloby ci nudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ta wiza
nyc??widzilam rzeczywiscie fajniutkie;)w tym roku jade do NJ ale moze vermont tez odwiedze a ty w vermont jakie miasteczko odwiedzasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERMONT
Puszek. Masz szanse nz SSN. Jesli zajdziesz madrych ludzi ktorzy ci podpowiedza jak.Chicago to brutalne miasto jesli idzie o polonie ,ale oni tam maja opanowane wszystkie tricki z immigration.Uwazaj na cwaniakow. Zarcia nie bierz.Jak cie nakryja kara $500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERMONT
vermont-mam dom w Dorset niedaleko Manchaster. Jak bedziesz w NJ to masz krok do NYC. Pozatym plaze w NJ se fajne ,ale na poludniu.Takze slyszalam , ze w Maryland w OceanCity poszukuja sezonowych pracownikow. MD jest slodkie ,Polakow malo ,ale tubylcy kochani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ta wiza
kurcze ale masz fajnie:)bylam w manchaster slodkie;)i tanie fanitkie ciuszki-chociaz to to tak przy okazji;)a to MD to co?nie bardzo sie orientuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERMONT
O przepraszam ,MD to maryland stan miedzy nja washingtonDC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ta wiza
a tak przy okazji jesli to nie problem to jak dlugo Jestes w usa:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×