Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nomi omi 26

czy majac 16lat mozesz sobie zalozyc konto?

Polecane posty

Gość nomi omi 26

czesc!czy majac 16lat musisz isc z rodzicem zeby sobie konto zalozyc czy ta osoba moze isc sama?moj brat chcialby miec konto w banku ale bez wiedzy ojca ma dorosle siostry ale niewiem czy my moglybysmy z nim isc. ktos mi cos powie na ten temat? dziekuje pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to musi być rodzic ale proponuję założyć konto w mBanku gdzie wyślą paZadzwońcie najlepiej na mlinie i tam wszystko wyjaśnią zresztą Ty jako siostra równiez możesz założyć młodszemu braciszkowi konto bo niby dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co sie orientuje 16latek moze załozyc konto np.w sląskim konto luz, ale zawsze jest potrzebna zgoda rodzica, gdyz jest to osoba nie pełnoletnia. o ile sie nie zmieniło nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ucięło mi w trakcie pisana. U góry miało być, ze mBank wysyła papiery do podpisania pocztą tylko musicie zrobić ksero dowodu rodzica i najlepiej podac swój numer kontaktowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja2555
Ja zakladalam jak mialam 16lat i faktycznie byl potrzebny podpis rodzica, jezeli chodzi o inne banki to moze byc potrzebna wizyta rodzica wraz z dzieckiem, czesto jest jeszcze tak, ze rodzic musi miec konto w danym banku. Polecam mbank!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomi omi 26
dziekuje za info. sprawdze jak to jest jak ja bym chciala mu to konto zalozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesttey bez zgody rodzica nigdzie nie zalozy nieletnia osoba konta. nawet w mbanku. Ppotrzebna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, wiec ty mu nie pomozesz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shini
ja mam 15 lat i konot z mama w pocztowym banku :D Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gps
dobra wiadomość to taka, że nawet jeśli rodzic wyraża zgodę na założenie konta osobie niepełnoletniej, to nie może KORZYSTAĆ z tego konta, a wypłaty TYLKO z podaniem przeznaczenia. Jest to w pewien sposób ograniczeniem przed ukrywaniem np. lewej kasy na kontach dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kontem, które jest w Polsce najstarsze i przeznaczone jest dla młodych, to bodajże Graffiti w pko. Obecnie jednak oferta rynkowa jest tak bogata, że z pewnością wybór jest baaaardzo duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wpłacać a jakże możesz ale wypłacić nie tak łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci miały założone konta już w wieku 14 lat, ale to nie wymagało, ani mojej, ani męża wizyty w banku, bo to załatwiła bratowa , która w tym banku pracowała :-). Ale nie było żadnych ograniczeń w dysponowaniu pieniędzmi ! Wiadomo, było ograniczenie, że dziennie można było wybrać ileś tam złotych, ale nie, że były jakieś ceregiele, gdy dzieciak chciał wypłacić 20 zł. z bankomatu, albo jak chciał zapłacić kartą za książkę w księgarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawnie wyglada to tak że musi byc opiekun czyli rodzic,ale mozna to pominąć i moze załozyc mu 18 letni kolega ustanawiając młodego pełnomocnikiem.Nie wypłaci młody wtedy kasy w okienku ale z karty w bankomacie jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×