Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kajja

menopauza

Polecane posty

Gość ~pani Z
ja zdecydowalam sie na hormony i niestety troche dalo mi to w kosc, bole glowy, zmeczenie, a do tego suchosc pochwy, w koncu organizm musial sie przyzwyczaic do tych zmian, a na suchosc pochwy dostalam w aptece globulki hydrovag, ktore w kilka dni tak dobrze nawilzyly moja pochwe, ze bylo juz calkiem po problemie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym wieku pochwa jest już zwiotczała i wymaga stałego zewnetrznego smarowania.Nawet masowanie jej nie powoduje wilgotności,co u młodych jest ciecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda w pewnym wieku suchośc pochwy doskwiera i staje sie problemem, nawet chodzenie czasem powoduje dyskomfort. U mnie pomocny okazał się wspomniany Hydrovag. Wspomaga nawilżenie intymne i chroni przed infekcjami. Globulka jest tak wyprofilowana, że bardzo łatwo ją założyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po menopausie trzeba pochwę systematycznie smarować i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety scianki pochwy wiotczeją z powodu uciekających hormonów i brak naturalnego nawilzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuje provag żel, bo problem suchości pochwy praktycznie wykluczył seks, teraz jest dużo lepiej. Nie mam na niego uczulenia co przy innych żelach intymnych było normą. Fajnie że również chroni przed infekcjami bo zawiera kwas mlekowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli ja moge polecic to dr Jakubowicza w Krakowie. Sama mam bardzo duże zaufanie do tego lekarza i naprawde polecam, bo jest rewelacyjnych specjalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W okresie menopauzy spada ilość estrogenów, pochwa, nabłonek pochwy i srom stają się cieńsze, mniej ukrwione i wiotczeją to wszystko powoduje częstsze otarcia, infekcje i problemy z nawilżeniem intymnym. Pomocny dla mnie okazał sie Hydrovag, który przywraca elastycznośc nablonka, przywraca intymne nawilżenie i najważniejsze przywraca możliwość zbliżeń intymnych bez bólu i otarć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj faktycznie kwas foliowy jest bardzo wazny i uwazam ze zdecydowanie nie powinnysmy o nim zapominac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolasek
Ja szczerze mówiąc zaczynam mieć też poważne problemy z moją cerą. I mam tutaj do Was drogie kobietki pytanie, czy macie jakies swoje sprawdzone, skuteczne metody zeby nie było widać na naszej twarzy upływającego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak zachowuje się pochw/Czy firany ci opadły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pimpusia55
Na objawy menopauzy dla mnie liczy się tylko i wyłączenie menopauzin. Pozbyłam się bólów podbrzusza, rozdrażnienia i ciągłego pocenia w nocy. Naturalne składniki to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrederykaW
menopauza ma wiele objaw. Po za tym spotykają nas wtedy różne uciążliwe dolegliwości takie jak na przykład bezsenność. Trafiłam niedawno na taki artykuł http://www.forumginekologiczne.pl/porada/czy-menopauza-zabiera-sen/2861.html , dotyczący właśnie braku snu podczas menopauzy.Są metody by sobie z tym jakoś radzić, chociaż wiadomo jak bardzo moze to być męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie popieram przedmówczynie- ten gabinet równiez jest przeze mnie najczesciej wybieranym w Krakowie http://neomed.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do dobrego gabinetu- nie wiem gdzie mieszkasz ale jesli jest to Kraków to polecam taki gabinet ginekologiczny http://neomed.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację - menopauza to naprawdę niezbyt przyjemny czas w życiu kobiety, ale niestety każda z nas w końcu będzie musiała przez to przejść… Ja już chwilę temu zauważyłam u siebie pierwsze objawy menopauzy i od razu zaczęłam przyjmować suplement diety Doppelherz aktiv Aktiv-meno FORTE. To preparat z najwyższą dawką izoflawonów z soi i wyciągu z chmielu. Jestem zadowolona z działania tego suplementu, ponieważ zniknęły dla mnie bardzo uciążliwe uderzenia gorąca, a poza tym łatwiej mi zasypiać i ogólnie czuję się lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 48 lat i już dostrzegam u siebie pewne objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze w takiej sytuacji najlepiej jest się wybrac do naprawde dobrego lekarza , ja mogę polecic jednego z lepszych specjalistów jesli chodzi własnie o lekarza ginekologa http://neomed.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze w takiej sytuacji najlepiej jest się wybrac do naprawde dobrego lekarza , ja mogę polecic jednego z lepszych specjalistów jesli chodzi własnie o lekarza ginekologa http://neomed.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej jest wybrać sie do naprawde dobrego lekarza specjalisty i wówczas to on pomoze nam rozwiązac ten problem i wyjśc obronną ręka z tego okresu bądz co bądz ciężkiego dla kobiety. W Krakowie polecam tego lekarza http://www.neomed.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karolina ile jesli mozna wiedziec płaciłas za wizytę w neomedzie ? Ja musze też wyonać USG piersi, stąd najlepiej jakbyś podała mi ceny na poszczególne badania. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×