Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kajja

menopauza

Polecane posty

Ach, no i też wstawać rano nie muszę - sama słodycz. Nieterminowy czas pracy to coś, czego za żadne skarby świata nie oddam. Wolę pracować op trochu cały dzień, niż w konkretnie ustalonych godzinach i do tego w środku nocy - którym jest dla mnie godzina ósma ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ale wieczorna pora nie sprzyja sensownym zwrotom.nieterminowy = nienormowanyw jeszcze wcześniejszym poście warto skreślić albo \"ostatnio\", albo \"od niedawna\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam bardzo dobrze Morzyczyn.Miałam sie nawet tam budować,ale Pani Zrezygnowała ze sprzedaży działki i chyba dobrze ,bo ta część terenu dzisiaj mi nie pasuje.Mam tam koleżanke,która ma sklep spożywczy Ula Pater(Paulus)i jest zachwycona mieszkaniem właśnie Tam.No dobrze fajnie się gawędziło i jeśli nie bedziesz miała nic przeciwko temu ,że po miesiącu opisze swoją kurację i podam wyniki swoich badań na estrogen to napiszę ,czy zadziałało ,czy lecę do DR,Niedzielskiego.Dobranoc i życzę poziomkowych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajnie, jeśli będziesz mogła opisać jak tam u Ciebie. Wiele dziewczyn dzieli się kawałkiem swojego zycia a potem ludzie są ciekawi dalszego ciągu - bez efektu - więc jesli tylko będziesz miała czas i ochotę to chętnie doczytam czy coś się u Ciebie poprawiło albo o zmianach w leczeniu.Sklepu niestety nie znam, jeśli tam bywam to zachodzę tylko na deptak, do sklepu Madiza i rzecz jasna - do rodziców :) Tak się złożyło, że to rodzice się wyprowadzili, a nie ja, więc nie znam za bardzo terenów poza utartą ścieżką, którą jeździłam na rowerze czy ucząc się na prawko.Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Madiza to sklep mojej koleżanki,która u mnie się zaopatruje.Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaaa - bo myślałam, że Paulus to nazwa sklepu :-)Chyba też powoli zniknę pod pierzynę... bo nie wstanę rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prorok nocny
@Dorisa tak mi smutno, gdy czytam jak w wieku 44 lat jesteś ofiarą manipulacji i doświadczeń lekarzy. Teraz już jesteś na dobrej prostej do nastepnej diagnozy : nowotwór. Bo zapomniałas chodząc do wielu specjalistów pójść do onkologa. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do PROROCA NOCY!Świetny komentarz.Dzięki,ale nowotór czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prorok nocny
bo masz rozchwianą gospodarkę hormonalną w organizmie. A poziom hormonów w komórkach jest odpowiedzialny za niszczenie komorek nowotworowych - ktorych miliony codziennie powstaje. Reszte opowie Ci dobry i madry onkolog. Moja rada: odłóż wszystkie farmakologiczne środki i zacznij żyć w zgodzie z naturą. Wiem, ze to trudne ...nałogi i przyzwyczajenia..... Albo .... czekaj na zapowiedzianą diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prorok nocny
PS. " a nowotwór czego" tego żaden lekarz nie przewidzi. Może być np. języka, kości......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie zastanawiełam się po co mi te hormony,chciałabym żeby wszystko toczyło sie swoim torem,ale to ja uporczywie nalegam na miesiączki,chociaż do niczego nie jest mi to potrzbne.Moje poty i uderzenia gorąca są uciążliwe,ale do wytrzymania,To dlaczego żaden lekarz mi nie powiedział ,że to normalny stan i powinnam to przetrwac?Przyjmowanie hormonów w stanie menopauzy to reguła ,czy zagraża to zdrowiu.O co w tym wszystkim chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo im płacą za przepisywanie hormonów.Dobry lekarz by powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaznaczyć, skopiować i wkleić do przeglądarki:szkola.newsweek.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pani :-)Nie śpię, jakoś mi się... odechciało. Ale właśnie mi się chłop obudził i się zbieram.A poziom estradiolu sugeruję zbadać tak czy siak - przynajmniej będzie wiadomo - czego się w razie czego konkretnie uczepić, jeśli już trzeba się czepiać. Niektóre hormony należy regulować, jeśli się w nich namiesza, bo skutki mogą być przykre.Więc ostatecznie - dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co zaznaczyć?Co skopiować i dać do przeglądarki?Bo nie bardzo wiem o co chodzi.Dopiero uczę się komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link. Niestety na forum nie da się wrzucić linka tak, by działał. Skrypt tnie linki. Link - to adres strony www wklejony w post, takim adresem jest właśnie:szkola.newsweek.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=7poprawnie wygląda on tak: http://www.szkola.newsweek.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=7Ale wklejenie w takiej postaci powoduje, że często się nie otwiera To ochrona przed reklamami. To trochę tak jakby wysłać komuś pół urządzenia jednym listem a pół urządzenia drugim listem - by ktoś, kto mógłby ukraść przesyłkę - nie skorzystał ze zdobyczy :-)Dlatego to:szkola.newsweek.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=7należy skopiować. Zaznaczyć całość, nacisnąć prawy przycisk myszy i dać \"kopiuj\", potem otworzyć nową przeglądarkę i na pustym pasku prawym przyciskiem myszy dać \"sklej\" oraz enter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wyłączam komputer - to chyba jedyna możliwa opcja wciągnięcia mnie do łóżka. Nie lubię zasypiać, mam z tym ogromne problemy.Spokojnych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normy badań
oto link do strony z normami laboratoryjnymi http:// www.eioba.com/a71151/normy_laboratoryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ngLka.Nie wiem ,czy pamietasz naszą rozmowę odnośnie hormonów.Mówiłaś,że poziom estogenów i progesteronu trzeba zrobić w trzecim dniu cyklu,a u mnie trzeci dzień to właśnie jutro w niedziele.Co ja mam zrobić? Czekać nastepny miesiąc,a chyba nie mogę,bo miesiączkę dostałam w dniu kiedy przykleiłam szósty plaster,czyli dużo za wcześnie.Miesiączka powinna wystąpić w przerwie kiedy nic nie kleje i nie biorę tabletek.Czy badanie w czwartym dniu cyklu będzie nieprwidłowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
...dobre forum i latwo sie na nim pisze. Dlaczego kobiety nie wymieniaja sie wlasnie tu swoimi doswiadczeniami. Czyzby zadna nie miala problemow z menopauza. Ja mam i chyba nie do konca wiem z czym, czy jest to bardziej menopauza czy tarczyca. Bo moja gin. swierdzila, ze weszlam w okres przekwitania (po spadku hormonow) a mam wszelkie objawy chorej tarczycy. Hormony tarczycy sa w normie ale na USG jest stan zapalny i sa guzki. Od prawie dwoch lat codziennie czuje sie tak ze nie mam sily przezyc nastepnego dnia. Boli mnie wszystko, kazdy miesien, staw i sciegno. Do tego leca wlosy i na przemian mam okresy ze moglabym spac po 24 godz. na dobe jak i (teraz wlasnie od miesiaca) ze spie po jednej godzinei na dobe. Jestem padnieta. Trudno mi zebrac mysli i wogole zastanawiam sie czy jestem normalna. Do tego tyje na potege pomimo, ze jestem na scislej diecie. Bylam u endo. ale za bardzo nie wie co robic jesli hormony tarczycy w normie. Gin. chciala mi dac hormony ale ja za bardzo nei chce, bo w sumie nie chce miec juz miesiaczki. Chcialabym zeby sie juz wszystko skonczylo, ale tak zle sie czuje. Sama nie wiem co mi jest i co powinnam zrobic. Jesli ktos tu zaglada moze napisze cos sensownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_akk
Zgadzam się z angielką. Jednak w tym okresie kiedy dopada nam menopauza, zdecydowanie trzeba znalezc dla siebie lekarza specjalistę i to tego najlepszego, dobrze znającego się na tego typu kobiecych dolegliwościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajjetkowska
Kobiety nieraz sobie mysla ze jakos uda sie im bezbolesnie przez to przejsc ale nie jest to mozliwe, własnie jesli nie zdecydują sie na terapię hormonalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za pytanie...Po to sie chodzi do takiego lekarza zeby nie spodziewać sie tylko po prostu aby udało sie nam wyleczyć z danej dolegliwości i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie objawy menopauzy były na tyle dotkliwe że musiałam ratować się HTZ. Trochę się jej obawiałam ze względu na skutki uboczne ale mój ginekolog mnie uspokoił że dawki hormonów są niewielkie a dodatkowo zalecił przyjmowanie harmonelli, która chroni serce, naczynia i wątrobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie nie kazda z nas przechodzi dobrze ten trudny czas. Wiec moze najlepiej będzie kiedy już na samym początku wybierzemy sie do lekarza specjalisty http://www.neomed.pl/- to sprawdzony i polecony gabinet w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety nieraz sobie mysla ze jakos uda sie im bezbolesnie przez to przejsc ale nie jest to mozliwe, własnie jesli nie zdecydują sie na terapię hormonalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej włożyć wczesniej wkładkę mirenę ,która ma hormony i dobrze służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×