Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość gosczabka681968
Aduska.Dopiero jade w czwartek na pierwsza wizyte i tez sie boje ,ze moze nic z tego nie wyjsc,ale mam mocne skierowanie od rodzinnego i zasw. od ortopedy.Reszta w mocy boskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosczabka681968
Aduska czekam tez na wynk mammografi i mam nazieje ,ze jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia68
Aduska, ja mam do lecznej 350 km, a podroz na konsultacje tam i z powrotem kosztowala mnie 300 zl. Biustonosz po operacji 2 szt. po ok 200 zl, podroz i pobyt w szpitalu to ok 700 zl, kolejne wizyty chocby tylko dwie kazda podroz po 300 zl. Nie da sie bez kosztow,ale to zawsze taniej, niz prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosczabka681968 co napisał Ci ortopeda i rodzinny w skierowaniu? Może mi to coś pomoże..? Gosia68 za pobyt w szpitalu się płaci? Jesli tak, to jaka to kwota / ile dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosczabka681968
Aduska. Ortopeda napisal ,ze nie ma przeciwwskazan do zabiegu zmniejsznia bistu,ze poprawi to biomechanike.Nie bylam z tego zadowolona,ale lekarz rodzinny na skierowaniu napisal-silne bole kregoslopa,spowodowane przerostem sutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem.. za 30 min idę do rodzinnego :) a mammo trzeba robić po zaleceniu chirurga czy na własną rękę już przed konsultacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosczabka681968
Aduska.Ja zrobilam na wlasna reke 85zl,bo madry ginekolog nie chcial mi dac skierowania i wypisal skerw.do onkologa,a wizyte miala bym dopiero w grudniu.Wiec poszlam prywatnie i czekam juz na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyjaśniam: za pobyt w szpitalu się nie płaci, Gosia68 pewnie miała na myśli koszty z tym związne, np. wykupienie recepty po wyjściu ze szpitala, czy choćby 2 złotówki na telewizor czy kawa na wyjście dla pielęgniarek :) Wynik mammografii lub USG piersi trzeba mieć, jeśli jesteście około 40-tki już na konsultacji. Jeśli na mammografii cokolwiek wyjdzie, choćby tłuszczak, czy włókniak musicie mieć dodatkowo zaświadczenie od onkologa, że to nie jest przeciwskazaniem do operacji. Zaświadczenie od ortopedy czasem jest w Łęcznej wymagane, czasem nie, zależy do jakiego lekarza traficie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka681968
zdesperowana68.Witam.Jak zwykle dzieki za dokladne wyjasnienia,chociaz byly one bardziej do Aduski,ale dla mnie kazda informacja jest cenna.Ja jestem zadowolona i odleglosc mnie nie odstrasza,a wiadomo koszty zawsze jakies sa.Jesli mi wszystko pojdzie dobrze,to koszt bedzie okolo 1500zl,a nie 15tys.Pozdawiam:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Aduska, W najgorszym razie można jeszcze się ratować zaświadczeniem od psychiatry. Nie wiem, jak na to patrzą w Łęcznej, ale NFZ refunduje takie operacje, jeśli są wskazania ortopedyczne, neurologiczne albo psychiatryczne. Zdaje się, że można też mieć zaświadczenie od dermatologa o obtarciach, ale nie wiem, czy to samo by wystarczyło, czy tylko jako dodatkowy argument. Koniecznie idź do dra Mądrego. Myślę, że w Warszawie w Orłowskim trudniej się zakwalifikować. Co do terminów - ja też wyszłam z założenia, że nie ma na co czekać, w Orłowskim dostałam dużo odleglejszy termin. Bałam się, że NFZ może się rozmyślić do tego czasu i cofnąć refundację albo że skończą się pieniądze na ten cel i w końcu mi nie zrobią. Ja też mam dość daleko do Łęcznej (220 km), ale się zdecydowałam, bo zależało mi na czasie. Jeśli chodzi o kontrole po operacji, to znalazłam sobie chirurga w Warszawie i chodzę do niego, jak mnie coś niepokoi. Wychodzi dużo taniej niż jazda do Łęcznej. Tak a propos, to dziś znów byłam u chirurga, bo mi się zrobiła minimalna szczelina na pionowym szwie lewej piersi, gdzieś na odcinku 1,5 cm i zaczęło mi się stamtąd trochę sączyć. Ale powiedział, żeby się nie przejmować. Dziewczyny, też miałyście coś takiego? Minimalnie mi się też sączy na styku szwu okołobrodawkowego z pionowym w prawej piersi. Ania75, stosowałam bactigras do środy zgodnie z zaleceniem dr Magdy z niedzieli, a wbrew zaleceniu dra Mądrego z poniedziałku. We środę tutejszy chirurg powiedział, żeby już nie stosować, ale jeszcze z raz zastosowałam. Ten dzisiaj powiedział, żeby jednak stosować na same szwy, więc teraz stosuję na same szwy:-) trochę to głupie, że każdy mówi co innego:( Po tej wyprawie do chirurga myślałam, że umrę - tak się zmęczyłam. Dziewczyny PO, ile Wam zajęło dojście do niezłej formy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia68
Oczywiscie,ze za pobyt w szpitalu sie nie placi, to byly koszty calej wyprawy. Cycasta Malgosiu, ja tez musze sie rozejrzec za chirurgiem. Chcialabym jak najszybciej po operacji wrocic do pracy, myslalam,ze 2 tygodnie po operacji dam rade, ale mam watpliwosci. Malgosiu, o ile dobrze pamietam, to do szpitala zglosilas sie w poniedzialek,we wtorek operacja,a wyszlas w kolejny wtorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosiu, ja bactigras przykładałam tylko w te miejsca, gdzie mi się coś sączyło, po to, żeby mi się opatrunki nie przyklejały, bo potem odrywanie było bolesne, poza tym bactigras odprowadza na zewnątrz opatrunku tą wydzielinę, z której się robi tkanka martwicza, no i dezynfekuje więc ja bym na Twoim miejscu jednak przykładała :) Była dzisiaj u mnie koleżanka, która jest z urodzenia mikrobiuściasta i jak jej powiedziałam, że mam dalej za duże, to kazała mi się leczyć u psychiatry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Zdesperowana, dzięki kochana. Przykładam dalej:-) Nie wiem, czy to normalne, ale mnie się wydaje, że mi się coraz bardziej sączy, a nie coraz mniej:( Nie, teraz sobie zajrzałam, jakby mniej jednak. Nawet nie wiesz, jak mi się faktycznie ten Twój stanik przydał, musiałam mój już uprać i - Twój jak znalazł na zamianę. Gosia68 - ja poszłam do szpitala w poniedziałek (cały dzień badań), a we wtorek rano miałam operację. Wyszłam w następny poniedziałek. Ja tak myślę, że jak jest możliwość i nie dzieje się nic wielkiego (na przykład wymagającego ponownego szycia czy coś w tym stylu), to zupełnie wystarczy normalny chirurg gdzieś blisko. Ja mam na szczęście chirurga za darmo, ale nawet jakbym nie miała, to i tak taniej by mnie kosztowały konsultacje u niego, niż jeżdżenie do Łęcznej, pomijając już fakt, że na takie jeżdżenie to ja po prostu póki co nie miałabym siły. Nie wiem, czy dwa tygodnie Ci wystarczą, ja wracam do pracy za tydzień (czyli; po 3 tygodniach od OP) i trochę się martwię, czy podołam. Ale oczywiście każdy inaczej dochodzi do siebie, mnie dobił na samym początku ten cholerny ząb. A ciężką masz pracę? W pełnym wymiarze godzin? Może warto chwilę dłużej posiedzieć na zwolnieniu. Czy nie możesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Ania75, współczuję Ci z powodu bólów głowy, mnie przestała boleć od środy. MOże to jeszcze reakcja po narkozie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie dziewczyny :) mam już skierowanie do chirurga i ortopedy, wystarczy czekać na wizytę i okaże się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosiu, tak myślałam, że się przyda, sama wiem, że jak musiałam jeden uprać, a jak wiesz upały były straszne, więc prałam go prawie codziennie, to musiałam mieć drugi na zmianę i czym prędzej kupiłam ten, w którym teraz śpię :) No właściwie już śpię bez, przełamałam się i jest ok ale jak przychodzę z pracy, to się w niego przebieram, taki domowy się zrobił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania75D
Małgosiu pewnie bóle mojej głowy to po narkozie. Mam taką nadzieje ,że to szybko minie. Dzięki Bogu że moje dzieci coś ostatnio długo lubią pospać to ja z nimi też nawet do 9 śpimy :D Jak ja nie mogę się przyzwyczaić do spania w staniku. Ale jak trzeba . Jak długo dziewczyny po operacji spałyście w staniku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, ja miałam operację 5 czerwca, a bez stanika śpię dopiero od trzech dni :) Jakoś wcześniej miałam opory, nie wiem dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
ania75d ok 5 tyg, jak w nocy darowalam sobie stanik to dzieki temu ze nie mam przycisnietych zadnych gazikow szybciej mi sie zacelo goic, dzis wyjelam 7 szwow-masakra jakas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Aduska, na stronie 53 naszego forum jest wpis paniusi1, która miała rozmiar 75G/H, a bez problemu ją zakwalifikowali na operację na NFZ. Także trzeba być dobrej myśli. Super, że masz już zaświadczenia:-) Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
zdesperowana, a mogłabyś mi linka przysłać do tego stanika, w którym spałaś? Tego w cielistym kolorze? Pokazywałaś mi stronę, ale dostałam sklerozy po narkozie:-) Kupiłabym sobie zaraz, tobym Twojego nie musiała używać.:-) I taki sam rozmiar mam kupić jak pooperacyjnego w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Ania75, To dobrze, że przynajmniej pospać trochę dają.:-) Pozdrowienia i oby ból głowy szybko przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia68
Cycasta Malgosiu, dziekuje za informacje o wyjsciu. Mam prace biurowa, wiec niby lekka,chcialam wrocic po 2 tygodniahc, bo pracuje tam zaledwie 5 m-cy. Mam nadzieje,ze jakos to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycasta Małgosia dziękuję za informację :) najwazniejsze,żeby ortopeda wystawił solidne zaświadczenie, zawsze to troszkę pomoże..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
paniusia1.Witam ,czy mozesz sie do mnie odezwac,bo wyczytalam,ze mialas zmniejszane piersi rozm G w szpitalu kolejowym.Czy byl to zabieg na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×