Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Problem polega właśnie na tym, że mieszkan w małej miejscowości i lekarze robią wielkie oczy na wieść o tym że wogóle można przeprowadzić taki zabieg na fundusz. Dlatego zależałoby mi na informacji w którym konkretnym mieście, ośrodku i jaki lekarz (imię i nazwisko) dał takie skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmi71
Kasik Tobie nie jest potrzebne żadne skierowanie na zabieg. Idziesz do lekarza rodzinnego i prosisz o skierowanie do poradni chirurgii plastycznej, możesz podpowiedzieć, że kod N 62. Możesz od razu powiedzieć, że boli Cie kręgosłup i prosisz o skierowanie na RTG kręgosłupa i skierowanie do ortopedy. Najważniejsze dla Ciebie jest teraz skierowanie do poradni chirurgii plastycznej, jak go otrzymasz od np rodzinnego to idziesz na usg piersi i zapisujesz się na konsultację. W międzyczasie organizujesz zaświadczenie od ortopedy. Tak jest w Łęcznej, a gdzie indziej mogą od razu prosić o zaświadczenie od ortopedy. Widzisz, ze nazwisk lekarzy nikt bardzo nie podaje idź najpierw do rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narrow_minded
Karmi ma racje. Ja tylko dodam, że i tak Noe pojedziesz do innego miasta do lekarza rodzinnego, bo żeby dostać się na wizytę, to musialabys złożyć deklarację przynaleznosci do danej przychodni i wtedy automatycznie jesteś wpisana ze swojej przychodni. Nie musisz się tłumaczyć, że takie zabiegi są refundowane, a może Twój lekarz się dowie czegoś nowego. On Cię nie kieruje na operację, tylko daje skierowanie do poradni chirurgii plastycznej a tam dopiero lekarz zadecyduje. Kolejnosc dzialania jest taka jak napisała Karmi, musisz tylko wybrać gdzie chcesz zrobić ewentualną operację. Wiele z nas jest z małych miejscowości i naprawdę da się to załatwiać. Mój lekarz jak mu po zabiegu powiedziałam, że jak się zdarzy pacjentka z podobnym problemem co ja, to służę pomocą, powiedział, że jestem pierwszą, która się przyznała ze ma taki problem i ze kobiety się wstydzą. Warto walczyć o swoje zdrowie i komfort życia. Brak tego ciężaru na szyi jest bezcenny. Życzę powodzenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmi71
Kasik powiedz rodzinnemu ze chcesz na konsultacje do poradni chirurgii plastycznej zeby lekarz zadecydował czy trzeba zmniejszyć piersi . Ja tez jestem z małej miejscowości i dało sie załatwić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula75L
Cześć dziewczynki dawno mnie nie było czytam Was oczywiście dziewna sprzeczka wyszła no ale szkoda ten temat ciągnąć. Jestem po wizycie u neurologa noi ona sama noe wiedziała co napisać wpisała w kartę choroby to co mówiłam i bólach itp.. I kazała mi skserowac kartę to wszystko teraz pytanie czy mi to starczy tzn mam tak skierowanie do poradni chirurgii plastycznej rtg kręgosłupa piersiowego oraz szyjnego usg piersi oraz kartę choroby będzie ok?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narrow_minded
Paula 75L będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula75L
Narrow dziękuję Uf wszystko zamówiłam cieszę się teraz 4.08 mam wizytę u dr Mądrego i zobaczymy co i jak.. W kręgosłupie szyjnym wyszła mi jakaś lordoza. Tak naprawdę mam nadzieję że mnie zakwalifikuja do operacji denerwuje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmi71
Paula niestety ale obawiam sie ze potrzebne Ci bedzie jeszcze zaświadczenie od tego ortopedy czy tam neurologa. Te prześwietlenie i rtg nie sa dla doktora ważne . Chodzi zeby było konkretnie zaświadczenie na druku i tam moze pisać nawet jedno czy dwa zdania ze masz chory kręgosłup i tyle . Ksero historii choroby nie trzeba tylko króciutkie zaświadczenie ze masz takie a takie schorzenie . Nie martw sie to zaświadczenie można dowieść na operacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmi71
Idz do tej pani neurolog jeszcze raz i poproś ja zeby na druku zaświadczenie napisała Ci ze masz lordoza czy tam skoliozę i co jeszcze tam masz . Doktor na podstawie historii choroby na pewno Cie zakwalifikuje ale on musi mieć kompletne dokumenty w razie kontroli z NFZ i do tego potrzebne jest właśnie zaświadczenie . A jak nie zdążysz przed wizyta to dowiezienia na operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula75L
Kurcze ale w historii choroby jest napisane wszystko m ksero za zgodność z oryginałem... Trudno jadę tam z tym co mam. Dr nie bardzo chciała mi wypisać zresztą sama nie wiedziałam co ma tam napisać :-( Jakie to ma być zaświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmi71
Paula jedz z tym co masz . Ja miałam prześwietlenie rtg opis ile mam wad kręgosłupa a i tak musiałam dowieść zaświadczenie . Ale moze u ciebie wystarczy ta historia choroby bo Ka miałam tylko opis prześwietlenia . Jak ci nie wystarczy wyrazie czego to co masz to ci potem napisze co ma być na zaświadczeniu . Leczna ma to do siebie ze tam każdy co innego mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula mi rownież sie wydaje ze musisz mieć zaświadczenie :( a masz wogole skierowanie od internisty? Kurczę zaczynam odliczać... Do dnia zero zostalo mi równiutko 21 dni ... Zaczynam odczuwac delikatny dyskomfort i w końcu rozumiem co Wy wszystkie czulyście :( moze wiecie - czy jest teraz moze któraś z dziewczyn w szpitalu lub będzie w nim w najbliższym czasie ???? chodzi mi o sprawdzenie czy sklep ze stanikami nie wybiera sie na urlop i czy dysponują stanikami silima cara w rozmiarach 75 lub 80 miska b/c bo taki chyba polecacie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia40
Myślę ze najlepiej zadzwonić do tego sklepiku i zapytać. Sklep Medyczny Cezal 81 752 37 99 Kobitka bez problemu mówi jakie w danej chwili ma rozmiary na sklepie. czynny w godz. 8-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula75L
Ja75H ma skierowanie od internisty do chirurga plastyka rtg kręgosłupa piersiowego ( bez opisu) rtg kręgosłupa szyjnego ( z opisem) i historię choroby oraz usg piersi. Jadę tak najwyżej mi powiedzą że coś muszę przywieźć na operację będę wtedy kombinować co i jak.. Karmi ale reszta jest ok mam już Wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narrow_minded
Kurczę ja zapomniałam ze ten światek jest potrzebny potem do refundacji z NFZ, więc zaswiadczenie trzeba mieć. Ale mojego nikt w szpitalu nie chciał, nie ogladal i nawet o nie nie pytał. Także mam je w domu nadal. Na konsultacji pani dr chciała je zobaczyć i tyle. Paula 75L a Twój Nick to Twój rozmiar? Nie chcesz ładnej góry od kostiumu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia nie pomyslałam :) dziękuje za podpowiedź jutro dzwonię ;) Paula jeśli skierowanie od internisty z odpowiednim kodem masz, usg piersi masz i tak jak piszesz rtg + opis kręgosłupa tez masz wydaje mi sie ze na pierwszy raz jest jak najbardziej ok. Chociaż miej na uwadze to co dziewczyny pisały ze zaostrzyli nieco zasady ... :( jeśli masz (a masz) chwilę pokombinuj z tym zašwiadczeniem i będziesz miała 100% pewności :) Narrow jestes przesłodka z tym dzieleniem :) ja tez niedługo dołączę do klanu :) :) podzielisz sie fotami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula75L
Ja75H nie mam czasu załatwić teraz tego zaświadczenia pojadę bez niego. Wizytę mam 4.08 do neurologa czeka się miesiąc na wizytę najwyżej dowioze. Albo pojadę na marne. Jeszcze pytanie mam rtg kręgosłupa piersiowego ale bez opisu czy mam robić jeszcze raz rtg i poprosić by było z opisem? Mam rtg szyjnego z opisem Narrow tak to mój rozmiar z chęcią dawaj na maila zdjęcie góry od kostiumu paulinabloch12@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula75L
Narrow kupię oczywiście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmi71
Paula te rtg kręgosłupa nie sa ważne nic więcej nie rób , bierz to co masz i jak dostaniesz kwalifikacje to dowieziesz co trzeba . Tego mojego zaświadczenia tez nikt potem nie chciał bo powinno być dane na pierwszej konsultacji i pewnie lekarz juz zaznaczył ze jest . Sama dałam go młodemu doktorowi jak mi wypis przygotowywał i coś tam pytał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmi71
Paula tak naprawdę najważniejsze skierowanie do poradni chirurgii plastycznej i usg piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narrow_minded
Stosowała któraś z Was opatrunki hydrokoloidowe na rany? Kupilam dziś i zalozylam.podobno pomagają ma gojenie i utrzymują prawidłową florę. Mam w dwóch miejscach takie jakby dziurki,z których był wysięk a teraz zrobiła się ziarnina i tworzy się nowa skóra, tylko ze gazy się do tego przyklejaja i bolalo przy zdejmowaniu, a to może być kilka dni. Mam nadzieję ze pomoże... Pod piersią juz jest ładnie, najgorsze są te pionowe szwy i połączenie z skutkiem. A dziś zdjęli mi szwy i strupy podchodziły naokoło i tam tez ranki. Ufff jest z tym trochę zachodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdańsk75
Dzień dobry Dziewczyny mam operację 22.07 w Gdańsku (prywatnie) zaczynam się denerwować. Na drugi dzień po zabiegu do domu. Jak myślicie na jak długo będzie mi potrzebna pomoc męża w domu, nie wie jak długi urlop planować? Czy ból podobny jak przy cesarskim cięciu? może głupie pytanie, ale próbuję sobie wyobrazić. (miałam 3 cesarskie cięcia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narrow_minded
Gdańsk jak idziesz na drugi dzień do domu, to jak mąż ma możliwość, to niech weźmie 2 tyg.wolnego. Nie zrobisz zakupów, nie posprzątasz a na początku trudno się "oporządzić", choć to kwestia indywidualna i każdy ma inaczej. Ja 4 h po operacji poszłam siku, a niektóre pani leżą nawet całą dobę, bo nie mogą się ruszyć. Ból jest znośny, na pewno dostaniesz leki do brania w domu. Mnie osobiście po cesarce bolało bardziej. Cycki nie bolaly, bolały plecy od leżenia na nich i dziury z drenów, bo mnie to kłuło od środka. Jestem 2 tyg.po i normalnie funkcjonuję. Pierwszy tydzień był ciężki, teraz jest ok. Ale pomoc na pewno jest potrzebna, to nie ulega wątpliwości, trzeba dużo odpoczywać. Ja non stop spałam w domu, drzemka 2 h codziennie obowiązkowa :D Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem tu nowa jestem po operacji zmniejszenia biustu już 3 tygodnie zabieg miałam w Rydygierze w Krakowie dziś zdjęli mi szwy , dziewczyny naprawdę warto czekałam 7 miesięcy a dziś mam piękne d a było 80h, lekarze tam są super operacja była w piątek a w sobote juz w domu ból nie taki duży do zniesienia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdańsk75
ja czytam te forum od 3 miesięcy, chyba przeczytałam wszystkie posty od początku :) trzymałam kciuki po cichu za wszystkie z Was, które zbliżały się do terminu, były już po. Niedługo mój termin. Mam nadzieję, że wyjdą małe, ładne cycuszki :) W poniedziałek zawiozę dzieci do babci na wakacje, nic nie wiedzą, bo nie chcę ich denerwować, jak zauważą po 2 tyg. to im powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdańsk75
narrow bardzo dziękuję za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdańsk75
narrow, a samochodem możesz już jeździć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narrow_minded
Jeżdżę normalnie tylko pasy zapinam sam dolny a górny przeciągam za siedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×