Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Przed planowanym zabiegiem można pojechać do doktora na bezpłatną konsultację z wynikami badań i tak ogólnie porozmawiać na temat zabiegu, np. co trzeba zabrać do kliniki , na którą godzinę przyjechać itd. Ja pojechałam i rozmowa była bardzo przyjemna, nawet powiedziałabym zabawna. Co do szczepienia przeciwko żółtacze są dwa tryby normalny sa 3 dwaki szczepienia( dwie w odstępie miesiąca) i po drugiej można mieć zabieg a 3 dawka pół roku od przyjęcia pierwszej przyspieszony: są 4 dawki szczepienia: 3 w przeciągu 3 tygodniu i po 3 można mieć zabieg a czwarta dawka po roku od przyjęcia pierwszej Ja brałam w trybie przyspieszonym, gdyż moja operacja planowana była na maj 2011 i nie spieszyłam się tak bardzo ze szczepieniem, ale wyszło inaczej To już za dwa dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agamonia
do patta Dzięki za miłe słowa. Mam nadzieję, że znajdziesz dobrego lekarza:-) Warto poszukać, popytać, zwłaszcza jaką renomę ma w okolicy dany lekarz lub klinika, bo złe wieści szybko się rozchodzą i jak popsują coś to szybko wychodzi na jaw. Ach te nasze biusty. Ja w ten weekend pierwszy raz wybrałam się na imprezę bez stanika, no było super. Wreszcie czuję się tak kobieco, niesamowite uczucie:-))) Oczywiście był to na razie jednorazowy "wyskok", bo stanik jeszcze musi być noszony przynajmniej w dzień. Wczoraj oglądałam swoje byłe "Namioty", hihi, zostawie je na pamiątke. Oczywiście na końcowy efekt trzeba poczekać, rekonwalescencja musi być i tyle. Piersi muszą ułożyć się, nabrać kształtu. Trzymaj się ciepło, a ja życzę Tobie aby wszystko poukładało sie tak jak chcesz:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasneżetak
Proszę was napiszcie jaki jest średnio koszt operacji zmniejszenia biustu, jakie jest ryzyko, gdzie i u kogo najlepiej ten zabieg przeprowadzić. Oglądałam jakiś czas temu rozmowy w toku na ten temat i niektórym kobietom spaprali zabieg i były bardzo niezadowolone. Macie takie doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EPSON-TRZY ZABIEGI
do jasneżetak zawsze istnieja ryzyko ,że taka operacja może się nie udać , sama jestem tego żywym przykładem mam za sobą 3 operacje i uwierz mi ,że idąc na pierwszą [4 lata temu] nie sądziłam ,że będę musiała zrobić ją jaszcze raz i jeszcze raz .Za pierwszym razem było najgorzej piersi różniły się nie tylko wielkością [jedna miała rozmiar C a druga D] ale różniłly się kształtem , a czucie w piersiach wróciło po roku ,o bliznach ,a raczej sposobie zszycia nie wspomnę bo na samą myśl przechodzą mnie ciarki-twórcą tego antydzieła był dr JANIK z CLINIKI MEDICA W GDYNI.Drugi zabieg miał przywrócić mi kobiecość niestety znowu się nie udało ,piersi nadal rózniły się wielkością i kształtem ,a lekarz dr MURASZKO Z CLINICi MEDICA W GDYNI dodał kilka własnych oszpeceń i zrobił mi otoczki różnej wielkośći , jedyny plus to taki ,że nie utraciłam czucia w piersiach i miałam lepsze blizny.I w końcu trzeci zabieg miałam go w tym roku w lutym u dr GROBELNY W GDAŃSKU i jak dla mnie tylko ona ma prawo nazywać się chirurgiem plastycznym ,zrobiła mi równe piersi ,równe otoczki i piersi mają jednakowy kształt. widaćjak się potrafi coś zrobić to wszystko się uda,jedyny minus to to że ,zle reagowałam na nici do zszycia ran i rany goiły się bardzo długo i przez to mam trochę większą bliznę ,ale czym ona jest w porównaniu z tym co przeszłam wcześniej.Jak widać podczas takiego zabiegu może się wiele wydarzyć i zamiast poprawić sobie jakość życia można popaść w depresje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaskierkikia
Do Agamoni: U kogo robiłaś operację, i ile twoja operacja kosztowała...? Jestem młodą osobą ale chcę tej operacji.... po tylu negatywnych opiniach o polsce skłaniam się do wyjazdu... możesz napisać coś więcej? i jak z tym odchudzaniem ? ile ważyłaś w stosunku do wzrostu a do jakiej wagi schudłaś?? będę wdzięczna za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka 172 wsztsko OK. Klinka super.We wtoerek mam zdjęcie banaży więc zobaczę efekty operacji, ból jest bardzo niewielki i tylko przy wstawaniu i siadaniu, bo to dgdzieś tam ciagnie. więcej napisałam na forum o klinice szczytaSam zabieg, narkoza i to jak się czuję po to jest dużo lepiej niz sobie wyobrażałam. Odezwę się jak zobaczę efekty operacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dwa dni temu miałam zabieg zmniejszenia piersi w klinice dr szczyta. Wyniki operacji poznam w najbliższy wtorek - po zdjęciu banaża, ale jesli chodzi o przygotoanie do zabiegu jak i opiekę przed i po to REWELACJA! a narkozy naprawdę nie ma się czego bac. na ok 1 godz. przed zabiegiem dostaje się śrdoki uspokajające po których zasnęłam a na sale operacyjną szłam grzecznie jak dziecko i w ogóle nie stresowało mnie to jak sie kładałm na stół operacyjny, póżniej dwa oddechy w maskę i odlot .........po ponad dwóch gozinach słowa anastezjologa ; Pani Aniu już jest po operacji i tyle......... nie odczuwam żadnego większego bólu tylko jak się podnoszę i siadam ale ziś już mniej niż wczoraj. W najbliższy wtoek jadę na zdjęcie bandazą i wtedy zobaczę efekty.....jedyne co przszkadza to włąsnie ten bandaż no i spoanie na plecach, ale da się przeżyć. ogólnie klinka zapewnia naprawdę świtne warunki , w nocy co jakis czas zagląda do pacjentów pielgniarka i anastezjolog. Pan Szczyt także przycgodzi do pacjentów i spradza czy wszystko OK. Klinka naprawdę super, mam tylko nadzieję iż wyniki operacji też będą zadowalające. jęśli ktoś będzie miał jakieś pyt. to chętnie udzielę odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akela
do biaziczka : to ja mam pytania (; 1. Gdzie robiła pani operację i jakie były jej koszty? 2. Z jakiej miseczki do jakiej zmniejszono? przepraszam jeśli już pani pisała na ten temat, ale nie czytałam wszystkich stron. pozdrawiam i życzę zadowalających efektów (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akela Witam i odpowidam Operacje robiłam w Kilice dr. Marka Szczyta w Wraszawie Przed operacją mój rozmiar to brytyjski 65 G, polski miseczka H Zmniejszałam do miseczki C, ale jutro mam zdjęcie bandaży no i zobaczę. Zreszta tak naprawdę to o rozmiarze miseczki mozna mówic, ale tylko przy połaczeniu z obwodem pod biustem, bo np. 70 C bedzie mniejszy niz 80 C (a niby miseczka taka sama) Na chwile obecną biust jet obandazowany i jakis taki mały mi się wyadaje. Jutro będę miała załozony stanik chirurgiczny .......i oczywiście stresuje bo zobzczę efekt operacji.. Pozdraiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akela I jeszcze jedno koszty operacji to 10 tys zł, cena zawiera: zabieg, stanik chirurgiczny, oraz wizyty w klinice w celu zminy opatrunku czyli założenia stanika pooperacyjnego, wizty w celu zdjęcia szwów - może być tylko raz a może być więcej w zależniości od potrzeby oraz dwie wizyty po opracji - mieiąc i trzy miesiące po aby lekrz sprawdził czy wszystko OK Oczywiście zabieg to także opieka po w trakceie pbytu w klice a o tym zapewniam że jest naprawdę OK Na stronie internetowej tej kliniki cena takiego zaboegu [odana jest od 10 do 12 tys. Mniemam, ze zalęzy od wielkości biustu i to lekarz sam podczas pierwszej konsultcji określa koszty zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akela
do biaziczka : bardzo dziękuję za odpowiedź :) cóż... ja tylko czekam na zakończenie okresu dojrzewania i również pójdę zrobić z tym porządek (; To przerażające, że jeszcze na początku roku kupowałam stanik w rozmiarze 85C a teraz potrzebuję E ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akela
pod biustem ok. 72cm (przynajmniej teraz) w biuście ok. 102cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To są wymiary na 30(65)H angielskie/polskie 65M (to chyba tylko Gorsenia ma), u Ewy Michalak (polecam) musisz wyliczyć na stronie bo to marka o specjalnej rozmiarówce. Jeśli przy tych wymiarach nosisz jakieś 80E czy 85E to się nie dziwię, że nie lubisz swojego biustu, musi Ci być strasznie niewygodnie! :( Po zmianie rozmiaru na lepszy możesz się spodziewać takiej zmiany wizualnej: http://stanikomania.blox.pl/2008/02/Biust-osiemnasty-czyli-pozegnanie-z-DD.html http://stanikomania.blox.pl/2007/08/Kwestia-rozmiaru.html A tego w sferze wygody i samopoczucia: http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203,75213023,,Co_mi_dala_zmiana_rozmiaru_stanika_na_wlasciwy_.html?v=2 Marki jakie mogę Ci polecić to np. Panache Cleo, Curvy Kate (zwykłe i Showgirl), Bravissimo (model Alana zwlaszcza), Masquerade (ale dopiero wiosenna kolekcja) - poczytaj linki z mojej sygnaturki, tam będzie dużo więcej :) Kup dobre staniki (jak masz w okolicy sklep ze Stanikowej Mapy to super), i zobaczysz, czy operacja jest ciągle niezbędna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patta
best-bra niestety ja rowniez nie moge juz czytac Twoich "dobrych" rad ma temat duzych piersi i zle dobranych stanikow!!!! Moja praktyka zaprzecza calkowicie Twojej teorii. Ale zaczne od poczatku. Od kilkunastu lat borykam sie z problemami w okolicach karku, ramion , dloni itp. Mam 43 lata i od ponad 20 lat duzy biust / 75cm i 115 cm/. Pogodzilam sie juz dawno z tym wybrykiem natury. Jednak w ubieglym roku bol i ograniczenie ruchow w lewej rece zmusily mnie do wizyty u lekarza i to nie jednego ale kilku. Ostatnim dyl ortopeda ktory stwierdzil rozlegle zwyrodnienie w ramieniu, ktore trzeba bylo operowac. Przy okazji znaleziono u mnie poare innych "placow budowy":) np dyskopatie miedzy 5i6 oraz 6i7 kregiem. Ramie dalam sobie zoperowac ale mojego ktegoksupa nie pozwole. Dodam iz od mlodych lat uprawiam sport i nie rozumie jak moglo do tego dojsc. Pan doktor mi wyjasnil dokladnie jak do tego doszlo. Moje ciezkie piersi wygraly walke z dobrze umiesnionym cialem i zawsze starannie dobranym stanikiem. Mimo iz ramiaczka sa szerokie to uciskaja na nerwy w okolicach ramion i dlatego dretwieja mi dlonie itd. Lekarz zalecil jako kuracje zmniejszenie piersi!!! Napisalam do kasy chorych prosbe o przejecie kosztow operycji, dolaczylam wszystkie zaswiadczenia lekarskie i dostalam odmowe. Kasa chorych na terenie niemiec ( bo tam mieszkam od paru lat) wysyla dokumenty do MDK, to jest odpowiednik komisji lekarskiej, ktora tak jak Ty zwala wszystko na zle dobrane staniki itp bzdury. Moja jedna piers wazy 1,5 kg a oni twierdza ze 800g. Coz, MDK dba o finanse kasy chorych a Ty chyba firm produkujacych styniki! Nie obraz sie, ale jest to strona dla kobiet majacych problemy z piersiami /obojetnie jakiego rodzaju one sa/ szukajacych dobrych lekarzy plastykow a nie biustonoszy! Operacja to powazna sprawa krora przemyslalysmy dokladnie i reklama stanikow chyba nas wszystkie doprowadza do szalu. Z wyrazami szacunku A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1804
Witam wszystkie forumowiczki. Na wstępie dziękuje Wam wszystkim za ten temat. Czytałam cały wątek od początku i teraz jestem trochę skołowana. Szukam odpowiedniego lekarza i miejsca na zabieg pomniejszenia biustu dla mamy. Sama mam dość duży biust ale jestem młoda i będę coś z nim robić dopiero po urodzeniu dzieci. Czy któraś z Pań mogłaby napisać jak zacząć starać się o operację na NFZ? Nie mamy pieniędzy aby zapłacić aż 12 tys zł i w tym nadzieja dla mojej mamy. Zorbie to dla niej tak czy siak ale jeżeli nie uda się przez NFZ ( czytałam na ten temat w internecie i mama kwalifikuje się bez żadnego ale- jednak różnie to bywa jak wszyscy wiemy ) to będzie musiała czekać aż skończę studia i zarobię na ten cel. Gdyby któraś z Pań pomogła i jeszcze była ze Szczecina będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patta, to nie czytaj, nikt Ci nie każe. Twoja "praktyka" zaprzecza (jaki rozmiar nosisz przy tych wymiarach? 70JJ? ), praktyka dziesiątek innych kobiet potwierdza (poczytaj zalinkowany wątek "co mi dała zmiana rozmiaru stanika na właściwy"). Poza tym do jasnej anielki napisałam: „Kup dobre staniki (jak masz w okolicy sklep ze Stanikowej Mapy to super), i zobaczysz, czy operacja jest ciągle niezbędna więc przestań się czepiać, bo nie masz do tego żadnego powodu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patta
Moja droga best_bra, ja sie nie czepiam tylko stwierdzam ze: - jest to portal pt. Chirurgia plastyczna, nie poradnik jak i gdzie kupic dobrze dopasowany stanik. Wszystkie doskonale wiemy gdzie je mozemy dostac. - dobrze dobrany stanik nie zmieni ilosci kilogramow jakie nosimy, a te kilogramy doprowadzaja w miare uplywu lat do deformacji kregoslupa. - przykladow jest wiele, dlatego doswiadczeni lekarze ortopedzi proponuja operacje zmniejszenia piersi i napewno nie maja w tym ineresow prywatnych. Dlatego moja prosba, nie rob z nas idiotek, ktore nie potrafia kupic sobie odpowiedniej bielizny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patta: - nie wszystkie wiemy, gdzie je dostać. Przeciwnie, zdecydowana większość kobiet ciągle nie wie, na co przykład masz choćby parę postów wyżej (dziewczyna męcząca się w 85E zamiast nosić wygodne i ładne 65M/30H). - dobrze dobrany stanik zupełnie inaczej te kilogramy rozkłada, biust przestaje wisieć na ramionach i obciążać górną część kręgosłupa, ramiączka przestają żłobić rowy naprawdę polecam poczytać ten wątek: http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203,75213023,,Co_mi_dala_zmiana_rozmiaru_stanika_na_wlasciwy_.html?v=2 - ja też nie mam interesu prywatnego w tym co robię, dzielę się tylko moją wiedzą i doświadczeniem, i naprawdę nie chcę kolejny raz tłumaczyć i wyjaśniać co jak i dlaczego, bo robiłam to już tutaj parę razy. Ja i dziewczyny, które z moich rad skorzystały wiemy, że to co robię ma sens :) - a lekarze ortopedzi jakby poczytali o bra-fittingu to też by tak ochoczo nie wysyłali pod nóż, tylko najpierw do dobrego sklepu z bielizną. A idiotki z kobiet przez lata robiły (i ciągle niestety robią) sklepy z rozmiarami do de, wciskając dziewczyny w źle dopasowane, szkodzące zdrowiu biustonosze. Ty jako osoba z 32JJ angielskim/ polskim 70R powinnaś świetnie o tym wiedzieć, bo właściwe dla Ciebie rozmiary nosisz od kiedy? Roku? Dwóch lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patta
best_bra, Jednak jak na bezinteresowna, bardzo interesujesz sie biustami, rozmiarami itd. Ciesze sie, ze istnieja jeszcze na tym swiecie ludzie pomagajacy innym bezinteresownie:) Mojego zdania nie zmienie bo "super" staniki mi nie pomogly i nie pomoga i watpie aby komukolwiek naprawde pomogly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, podałam Ci link do strony gdzie masz mnóstwo wypowiedzi dziewczyn, którym pomogły, więc nie wiem czemu wątpisz :) A interesuję się, bo każdy się czymś interesuje i pasjonuje, w moim przypadku to jest między innymi bra-fitting. To znam, to umiem więc tym się dzielę i pomagam :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamapka
no dziwczyny...Rozejm!!!! bo dopiero zajmiecie miejsca na forum..... niepotrzebnie!!! Mój drugi termin tuż tuż,,,,,a ja jak na złośc "szczekam" jak szalona i nie mogę się tego kaszlu pozbyć....Wiem,że mam być zdrowa jak ryba, bo nawet z katarem zaliczę trzeci termin... a on ?? jak na złśc... Czyżby wszystkie znaki na niebie krzyczały " NIE RÓB TEGO!!!?? Myślenie w takich momentach powinno być surowo Wzbronione haha bo przypuszczam ze 1/4 dziewczyn "wymięka" właśnie w tym momencie.... pzdrawiam iii SPOKÓJ DZIEWCZYNY!!! :) :) zODA bUDUJE HAHAHAHAHAHAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akela
do best_bra: nie stać mnie na twoje staniki za sto-pare złotych z których wyrosnę za 2 miesiące, a poza tym nie uwolnią mnie od bólów kręgosłupa, garbienia się, niemożliwości uprawiania sportów... chodzę jeszcze do szkoły i obowiązuje mnie W-F, a niestety nie załatwię sobie z niego zwolnienia tak łatwo jak z zajęć na basenie. Poza tym Patta ma racje, że nie jest to miejsce dla ciebie. Wydaje mi się, że my wolimy wydać raz 10tys. i mieć problem z głowy niż wydawać co jakiś tam czas 100 zł na stanik + 100 zł na ortopedę i ewentualnie kolejne sumy na masaże, biorąc pod uwagę, że przy odrobinie szczęścia pożyjemy sobie do osiemdziesiątki. I wiesz co... nie łatwo znaleźć na siebie ładną bluzkę. nie wspominając już o sukienkach. A może Ty się pochwalisz jakie masz wymiary 'pod biustem/w biuście/wzrost' ? Strasznie mnie to ciekawi. Pozdrawiam a ciekawe też jak tam efekty u biaziczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patta
AKELA, dzieki za wsparcie. Przykro mi ze tez musisz sie meczyc. Kiedys slyszalam ,jak ktos powiedzial " biegajac z duzymi piersiami narazamy siebie na podbicie oka lub udezenie niewinnego jamnika":) Uwazam, ze cos w tym prawdy jest:) Sama w wieku 17 lat musialam zrezygnowac z gry w koszykowke w lidze z powodu duzych, bolesnych piersi. Zycze CI aby Twoj okres dojzewania szybko minal. A wracajac do "cudownych " stanikow!!! Jak wszyscy wiemy anglicy zawsze byli i sa "inni". My mamy litry a oni pinty,kwatry,galony; my metry a oni yardy, stopy...... kierownica po prawej stronie..... I obojetnie jak to sie nazywa, optycznie jest takie samo. W angli biustonosz o rozmiarze 75 M pewnie odpowiada europejskiemu rozmiarowi 75 F lub cos w tym rodzaju bo nie przeliczalam. Jednak miseczka pozostanie wizualnie tej samej wielkosci. Co kraj to obyczaj. Best_bra twierdzi, ze Triumph jest przereklamowany a ja jestem innego zdania i nie mam zamiaru robic mu rekamy bo jej nie potrzebuje. KAZDA Z NAS kupuje to co dla niej wygodne i na co sobie moze pozwolic. Pozdrawiam wszystkie nieszczesliwe posiadaczki buzych biustow, zycze szybkiego znalezienia dobrego chirurga, udanej operacji, malych blizn, udanych zakupow nowych, malych biustonoszy i szybkiego wyzdrowienia przed operacja:) A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akela
Patta, trafne uwagi (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dobrze dobrany stanik to 80 procent sukcesu.Ja mialam 75 dd co wogole bylo straszne,bo nie dosc,ze spore to jeszcze dosc nisko;))) teraz mam wysoko,rozmiar ten sam ale stanik inny 30G.Piersi sa wysoko podniesione,bluzki inaczej wygladaja i ja czuje sie atrakcyjniejsza.Co nie oznacza,ze za rok ich nie zmniejsze u dr.Szczyta;))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akela, jak sobie chcesz. Tylko, że racji nie masz, bo po pierwsze 100 zł za stanik to jest raczej normalna cena (za każdy dobry stanik, w każdym rozmiarze; nawet dobrze skonstruowane i uszyte 75B swoje będzie kosztować, tanie jest bieliźniane badziewie, uświadomione ziewczyny małobiuściaste też podobnie płacą, bo dobrych marek na mniejsze piersi jest raptem kilka, w tym polska jedna) ale rozumiem, że nie każdego stać wtedy od zakupów jest Ebay, promocje, Brastop, Allegro, giełda Lobby... Po drugie nawet nie chciało Ci się zajrzeć do tego, co zalinkowałam bo po co Ty wiesz lepiej, nie? A tam było mnóstwo wypowiedzi kobiet, które po zmianie stanika plecy przestały boleć, które zapomniały co to garbienie się (bo biust ich już do dołu nie ciągnie), które nie mają problemów z uprawianiem tak intensywnych sportów jak jazda konna czy taniec irlandzki (bo od tego są dobre staniki sportowe, które piersi „przymurowują), WF to przy tym pikuś. I jesteś kolejną, która nie potrafi albo nie chce zrozumieć, że dzięki prostej zmianie stanika, za cenę tych 100 zł a nie 10000 zł „problem można mieć z głowy (a raczej z ramion, bo tam Ci w złych stanikach wisi niepotrzebnie biust), przynajmniej w znacznej części. No i zauważ, że zanim te 10 000 będziesz mogła wydać to czeka Cię jeszcze długa droga, i jak tę drogę przebędziesz w złych stanikach to operacja przed ortopedą i bólem pleców na resztę życia Cię niekoniecznie uratuje, bo możesz zdążyć nabawić się w najlepszym przypadku wad postawy, w gorszym - trwałych zmian degeneracyjnych w kręgosłupie (przypominam, że okres wzrostu szkieletu kostnego trwa do ok. 25 roku życia - czyli jeszcze parę lat przed Tobą - i póki się nie zakończy ciało jest bardzo podatne na wszelkie deformacje). A ja mam 32DD/32E przy wzroście 170 cm, zaspokoiłam ciekawość? ;) === Agatgo, 🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Patta, tu masz porównanie polskiej i angielskiej rozmiarówki (proste tabele, zrozumiesz): http://pl.wikipedia.org/wiki/Biustonosz#Rozmiary http://spreadsheets.google.com/pub?key=0Aueflw6frAwBcHhwaTZzekpFR2piOC1yLWFFS2s5SHc&gid=31 To polskie 75M daje angielskie 34(75H), czyli taki spory, ale przeciętny biust: http://balkonetka.pl/katalog/size/34h I jeszcze tu: http://stanikomania.blox.pl/2008/09/P-jak-Prawdziwy-R-jak-Rozmiar.html I tak, miseczka 75M (em!) z Triumpha będzie miała taką wielkość jak 34(75)H z Freyi czy z Curvy Kate. Teraz pokaż mi w triumphie 75M na te zalinkowane dziewczyny w tych ślicznych stanikach. Europejskiemu rozmiarowi 75F odpowiada angielskie 34(75E), czyli biust ciut mniejszy niż tu: http://stanikomania.blox.pl/2008/06/Dobry-stanik-Nic-prostszego.html I jeśli Ty z Twoimi wymiarami nosisz cokolwiek z Triumpha (no chyba, że jest to 70R wtedy chętnie zobaczę, gdzie Triumph takie sprzedaje :D) to cóż, ostatnim tematem, na który się powinnaś wypowiadać jest dobór stanika i jego wpływ na zdrowie i wygląd, bo w życiu dobrze dobranego biustonosza nie miałaś i nie masz zielonego pojęcia o tym, co i jak dobry stanik zmienia! To, że szkodzisz sobie to pół biedy, ale takim dyletanctwem szkodzisz też takiej biednej Akeli, która zamiast poczytać i pomyśleć naiwnie Ci wierzy. Chcesz mieć na sumieniu jej kręgosłup i cierpenia to kontynuuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×