Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość lodzka_mysza
Hej Dziewczynki ! Ale tu cisza.... Wiem, wiem, czas zadumy, 1 listopada, Zaduszki.... Ale ja jestem z Wami. Za moich zmarłych pomodliłam się w domu, odpuszczając wycieczkę na cmentarze. Bałam się, że ktoś może mnie popchnąć, uderzyć, bo ludzi dużo i wszyscy zaaferowani doniczkami, zniczami itd. Minął dokładnie miesiąc od mojej operacji. Czuję się ogólnie dobrze, ale cały czas miejsca cięć nie są u mnie pogojone. Co jakiś czas gdzieś zaczyna się coś czerwienić (szczególnie te blizny pod piersiami), robią się takie małe jakby bąbelki i zaczyna szczypać i coś się sączyć. Zasypuję cieniutko alantanem w pudrze, bo wszystkie maści (nawet ten sam alantan) pogarszają sprawę. Pan Doktor zalecił smarowanie oliwą z oliwek i rzeczywiście te miejsca, które wyglądają na wygojone, tak właśnie traktuję. Ale tam, gdzie jeszcze coś się sączy, to tego nie robię, bo działa niekorzystnie. Ale mam nadzieję, że w końcu wszystko się zagoi. Troszkę już nawet jestem zniecierpliwiona, bo chciałabym założyć jakąś stanikową bieliznę, a przez te ranki cały czas biegam bez w samych tylko koszulkach bawełnianych. MEGA WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA DZIEWCZYN PRZED LUB TUŻ PO OPERACJI : pisze większość z nas, że spanie na plecach po operacji, to dramat i ta pozycja pół leżąca(w której przez pierwsze dni spędzamy większość czasu) też bardzo nie komfortowa. Otóż mnie od miesiąca życie ratuje tzw. worek SAKO, czy jak kto woli ECOPUF, fotel FATTY itd. Są na Allegro różnych wielkości i w różnych cenach. Specjalnie nie podaję linków, żeby nie było, że reklamuję. Ja praktycznie spałam w nim i przebywałam przez pierwsze dwa tygodnie bez przerwy. Ból pleców, ani tyłka nie istnieje przy korzystaniu z tego sprzętu. Jedyny mankament, to to, że mebel jest wypełniony granulatem styropianowym i po kilku godzinach w nim jest się spoconym i trzeba się przebrać (bo fotel normalnie grzeje). Ale nawet teraz z lapkiem na kolanach siedzę właśnie w moim ulubionym fotelu. (a kupiłam go mojemu synkowi na 7 urodziny w lutym, nie wiedząc, że tak mi się bardzo przyda). POLECAM WAM !!! Rekonwalescencja ułatwiona, a mebel później bardzo przydatny w domu. Buziaki dla Wszystkich !!! Odezwijcie się Małobiuściaste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnn
Witajcie Dziewczeta :) To moj pierwszy post :) Podobnie do Was, zastanawiam sie od dluzszego czasu nad redukcja i podniesieniem - nosze rozmiar F-G. Ale jak czytam o tych kosmicznych sumach, jakich zadaja lek. w Polsce, to wrecz chora jestem :( Powertowalam troche w necie i co znalazlam? Czechy. A konkretnie opinie (na rozowym forum) na temat doktora Daniela Furmanka, ktory specjalizuje sie "w piersiach" wlasnie. Troche daleko, bo jestem z Pomorza, ale trudno - raz sie zyje :):) Dr i personel szpitala mowia po polsku! Cena o polowe nizsza niz u nas, w tym 2-3 doby hospitalizacji, calodobowe wyzywienie i opieka lekarsko-pielegniarska. Trzeba tylko dotrzec do Cieszyna, a potem taksowka 20 km bodajze do szpitala w Trzyncu :) Kochaniutkie, mysle, ze nie ma sie nad czym zastanawiac :), a moze ktoras z Was juz zna doktora? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PILNE ZAMIENIE TERMIN KWIETNIOWY ,TUZ PO sWIETACH NA WCZESNIEJSZY.... agatgo@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula_
123Marteczka123 dzięki Ci za informację, chyba zdecyduję się na tego lekarza co Ty, nie wiem jeszcze jak z terminem, u nas w szpitalu są okropne położne, nie wiem, czy mnie nie zjedzą dosłownie jak powiem, że nie karmię, mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie, na tą chwilę chciałabym jak najszybciej po porodzie, ale wiem, że czasami sytuacja weryfikuje plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnn,w pierwszej chwili stwierdzilam,ze to rewelacyjny pomysl,tez o tym myslalam rok temu.Koszta w sumie minimalne w porownaniu do polskich,polowa ceny ale... a jesli bedziesz mosiala jezdzic do lekarza co tydzien??? a co jesli wystapia komplikacje??? jak wrocisz z Czech po 3 dniach,sama? telefony... robia sie dodatkowe koszta... W sumie to jednak lepiej jak dla mnie miec lekarza w zasiegu rki. Dobry pomysl aby zaoszczedzic ale czasem mozna przeplacic:) Takie jest moje zdanie Pozdrawiam DZIEWCZYNY,mam cicha nadzieje,ze los pozwili mi wkoncu,w nowym roku na zmiejszenie piersitek;)Napiszcie mi prosz w jaki sposob dobrac stanic sportowy przed operacj? tzn.jaki rozmiar aby nic nie uciskalo.Chce powoli komowac rzeczy.SAko juz mam;)))) caluski kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnn
Witaj, agatgo :) Dziekuje, ze odpisalas :) Hmmm, no fakt, ale z drugiej strony, jesli o komplikacjach mowa, to tym bardziej lepiej, bo to jest jednak szpital i za plecami, jak by co zlego sie dzialo... odpukac :) mam oddzial intensywnej terapii :):) A czytalam posta dziewczyny przedwczoraj w watku u Polaka, ze o malo co nie znalazla sie na tamtym swiecie, bo w czasie zabiegu korekcji nosa przestala oddychac i czym predzej musieli odwozic ja karetka do najblizszego szpitala... :(:(:( Przytomnosc odzyskala dopiero po 6 czy 7 godzinach walki o jej zycie. Takze sama widzisz, jaki scenariusz... Na dodatek musiala zaplacic szpitalowi 5000 zl. Jesli chodzi o ewentualne komplikacje po zabiegu, owszem, ale raczej ja nie slyszalam o takowych :) i mam mocna nadzieje, ze i mnie omina :):) W koncu jest tyle kobiet operujacych sie z dala od domu... :) I jeszcze jedna, najwazniejsza rzecz: Daniel Furmanek to szanowany wsrod Czeszek wysokiej klasy specjalista. :) (Bo u Polaka np. nie operowalabym sie, nawet gdyby mi za to zaplacil...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minęła już 3 tygodnie od mojej operacji i przyznam , że jest coraz lepiej. Jęli chodzi o temat wizyt to ja miałam operacje w środę, a na zmianę opatrunków byłam w poniedziałek a potem za tydzień w środę na wyciągnięcie szwów. Czyli razem z zabiegiem 3 wizyty i oczywiście wcześniejsza konsultacja. Teraz powinnam pojechać za jakiś miesiąc do "obejrzenia". Czyli właściwie 3 wizyty i później kontrolne. Należy wziąć to wszystko pod uwagę przy wyborze lekarza. A u mnie blizny bardzo ładnie się goją. Psykam je Octaniseptem i nacieram raz dziennie Oliwką. Mam pytanie do dziewczyn po - kiedy zaczęłyście masować blizny? Bo ja ostatnio czułam takie uwieranie w ich okolicy i zaczęłam masować nie tyle blizny co piersi bo wydawało mi się , ze mam jakby zgrubienia czy guzy. Przyznam , ze po tym rozmasowaniu piersi lepiej się czuję i zdecydowanie lepiej funkcjonuję na co dzień. Właściwie to już robię wszystko i nawet śpię na boku ! Na brzuchu niestety jeszcze się nie odważę. lodzka myszka - lepiej już u Ciebie - dałaś na luz i odpoczęłaś choć trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123marteczka123 bardzo cenne info.Jak wyglda druga lub 3 doba po operacji? kiedy mozna smarowac mascia ,napisz prosz. Tak bardzo ch byc juz po a tu cigle cos si dzieje i cigle przekladam termin;( ech... Co ze stanikiem jaki kupilas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzka_mysza
Marteczka ! Jasne, że dałam na luz, bo nie miałam innego wyjścia. Organizm mi się zaczął buntować.... Ale u mnie nadal bez szału, jeśli chodzi o gojenie. Jak już pod piersią zrobił się gigantyczny strup (ja go tak postrzegam) i przestało się sączyć, to teraz wokół brodawki ropne wysięki w 3 miejscach... :-(((( Za to piersi naprawdę ładne. I ogólnie czuję się już lepiej. Żeby tylko z tym gojeniem jakiś przełom nastąpił, bo czuję się już trochę zmęczona tą ciągłą niepewnością. Ale gojenie, to bardzo indywidualna sprawa, a w moim przypadku są jeszcze duże obciążenia chorobowe w tej materii, więc... Cierpliwie czekam. Buziaki dla Was Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam panie odnonie Vat-u,rok temu dr cos wspominal ale czekal na ostateczna decyzje.Wiecie juzjak jest teraz? placilyscie z czy bez? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loda cycasta,co do biustonszy to nie polecam PRIMARKU,w Uk i nie tylko to jedna z najtanszych firm a raczej sklepow.Ciuchy sa bardzo tanie i n iestety jakosc kiepska.Dziewczyny pisaly o innych firmach,drozszych stanikach ale z pewnoscia lepszych jakosciowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Wydaje mi się , ze Vat jest. Ale musisz dzwonic do wybranej kliniki i pytac o to. Bodajże na tym forum czytałam, że istnieje jakies zwolnienie z VAT jeśli ma się uzasadnienie chyba od ortopedy czy jakos tak. Przepraszam ale nie pamiętam szczegółów. Dzwoń do kliniki i przy rozmowie o cenie spytaj o VAT i o ewentualne zwolnienie z niego. Myślę, że każda z klinik inaczej kalkuluje swoje koszty w końcu same cenniki też są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarcys
@ agatgo Z VATem jest tak, ze jezeli robisz to prywatnie- to warto sie dopytac ale zwykle chirurg sam moze wystawic zaswiadczenie, ze operacja jest ze wgledow zdrowotnych a nie kosmetycznych( i o to tu chodzi- wszystkie kosmetyczne objete sa 23% VAT). Jezeli robisz to przez NFZ, to nie dotarlas do chirurga bez takiego zaswiadczenia, wiec problem powinien byc z glowy. Co do stanikow w UK- nie ma nic lepszego niz bielizna z Marks& Spencer, chyba ze kogos stac na bravissimo(niestety nie moje zarobki). Primark to raczej tanie marka i sa ku temu powody- bielizna na normalnych cyckach- czemu nie, do gojenia...darowalabym sobie. M&S nie jest taki drogi jezeli rozmiary miseczki nie przekraczaja DD- a potem tez nie jest tanio, ale nie tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakuranka
Witam ponownie, już wcześniej pisałam o mojej duuużej asymetrii piersi teraz bym chciała wam powiedzieć ,że Pan chirurg z gryfic powiedział mi ,że nie należy mi się refundacja zabiegu od NFZ ponieważ zabieg kfalifikuje się do zabiegu ESTETYCZNEGO. Ludzie do cholery :( ja chce normalnie żyć a nie jak potwór z jednym wielkim cycem :( jestem załamana bo lekarz oznajmił mi ,że to taka moja "uroda". Ja nie chcem mieć dużych pięknych implantów i niewiadomo jakiego wygórowanego zabiegu ! Ja chciałam poprostu mieć w miare równe piersi ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatgo Druga doba i trzecia po operacji do najfajniejszych to nie nalezą , trudno jest się podnieść z łóżka i chodzić też niewygodnie. Ja nie musiałam brać silnych przeciwbólowych - jedynie paracetamol mi wystarczał ale lepiej przygotować sobie wcześniej apteczkę z jakimiś przeciwbólowymi. Spanie jest utrudnione bo praktycznie na siedząco spałam bo leżeć tez mi było źle a w dodatku z leżenia gorzej było mi się podnieść. Co do stanika to ja dostałam w klinice , jego koszt wliczony był w zabieg. To jest z firmy Caromed taki raczej gorset a anie stanik. A u mnie zauważyłam jakaś niebieską nitkę wystającą z otoczki brodawki, próbowałam to wyciągnąć ale nie chce wyjść. Nic na szczęście nie boli i nie paprze się w tym miejscu ale mam stracha. Dzwoniłam do kliniki i pani powiedziała, ze jeżeli nic nie boli to nie panikujmy, lekarz na kolejnej wizycie za miesiąc spokojnie może to wyjąc ale do tego czasu może się zdarzyć , że sama wyjdzie.Ogólnie blizny po miesiącu os zabiegu mam bardzo ładne - psykam Octaniseptem, wietrzę aby powietrze dochodziło i smaruję raz dziennie oliwką dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnn
Witaj, Sakuranka :) A moze bys sie wybrala do Kubasika (Poznan)? Wiem, ze operowal kilka dziewczyn z asymetria w ramach NFZ wlasnie. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jestescie. Tak bardzo chce byc juz po... to moze ja sie przypomne:) chetnie po raz kolejny zamienie termin,obecnie mam wyznaczony w kwietniy tuz po swietach.Zamienie die na poczatek lutego ewent.koniec stycznia;) Raz jeszcze dziekuje za odpowiadz na moje pytania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarcys
@Sakuranka To moze uderz prosto z mostu do docelowego Pana chirurga i zapytaj czy ma zaprzyjaznionego ortopede,czy kogos takiego, kto to zaswiadczenie wystawi. Kurde nie wierze, ze to nie ma wplywu na twoj kregoslup...sie nie lam, tylko dzwon ile wlezie, do kogo sie da i mow jak ci lopadka po tej stronie wysiada i jak cie ramiono rwie... Naprawde sa lekarze, ktorzy rozumieja nasze problemy- szukaj, a znajdziesz! Powodzenia i nie dawaj sie zbyc! Ja mam operacje 15 grudnia i zaczynam miec takie dziwne sny, ze sie budze po operacji i z ran leci mi ropa, ble...w dzien nie mam czasu o tym myslec...w nocy mnie za to dopada...oj joj joj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarcys
A propos stanikow Widze ze najwiekszym "wzieciem" jesli chodzi o stanik pooperacyjny cieszy sie Triumph Thorpy N (79.90zl) http://www.glori.pl/biustonosze/biustonosze-sportowe-1/triaction-trophy-n-biustonosz-triumph-1 A co myslicie o tym(2xdrozszy-130zl) Biustonosz Model SPORT bez suwaka http://www.sklepuroda.pl/product-pol-61-Biustonosz-Model-SPORT-bez-suwaka-.html Pogrzebalam dalej i te staniki pooperacyjne mozna kupic online: http://www.padtech.pl/index.php?menu=upiersi Albo sklep jest w warszawie: P.A.D. Technologies Ltd., Sp. z o.o. Adres: ul. Belgijska 11 lok.12 02-511, Warszawa Polska Moze sie komu przyda takie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakuranka
w Gryficach bylam u Krajewskiego, na 12 grudnia umowilam sie w Szczecinie do dr. Dmytrzaka moze on bedzie bardziej ludzki . A jak bedzie trzeba pojade do poznania jak mowi annnnn bo jakby mnie bylo stac zeby poprawić biust to bym z siebie balwana nie robila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sakuranka,trzymam kciuki:) musi sie udac.caly czas zastanawiam sie jaki rozmiar pooperacyjnego kupic. Teraz mam 30g lub gg bravissimo.w zaleznosci Od modelu.zakladajac,ze bede miala c po zabiegu ... Hm...co z rozmiarem pod biustem???? Sorry,ze taka namolna jestem ale chce byc przygotowana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jestem po konsultacji w Szpitalu Orłowskiego u prof.Jethona.Czy któraś z was miała u niego zabieg? Jeśli tak proszę o kontakt: krecik2004@poczta.fm. Mam kilka pytań a zabieg na 20.06.2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda cycasta
witam, czy panie po zabiegu, refundowanym przez NFZ ponosiły jakieś koszta tego zabiegu ? płaciłyście za pobyt w szpitalu lub jakiś VAT ? albo ogólnie jakieś opłaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerferkawawa, Kiedy zostałaś zakwalifikowana do operacji? Ja w Gdańsku już czekam ponad rok i zastanawiam się , czy nie jechać na ponowną kwalifikację do Warszawy. W Gdańsku powiedzieli mi, że mogę czekać nawet jeszcze 2 lata, czyli razem około 3 lat. Z tego co widzę w Wawie czeka się około pól roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) co myslicie o bizmucie na rany lub trybiotyk aha sa jeszcze dosc popularne plaster zelowe bardzo popularne w uk.Przyklejane zaraz po zdjeciu drenow.Szukam najlepszego sposobu na przyszle rany... Co ja bym dala aby byc juz po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wczoraj już 1 miesiąc minął od mojego zabiegu. Zrobiłam zdjęcia jak wyglądają moje piersiątka. Jeżeli chcecie je zobaczyć to dajcie adresy na maila martasoltys@wp.pl. Wyślę dla porównania jedno z przed zabiegu i te teraz abyście zobaczyły co i jak z tymi bliznami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda cycasta
witam dziewczyny :) mam prośbę do MAŁOBIUŚCISTYCH czy mogły byście przesłać mi zdjęcia swoich pięknych nowych cudeniek ? i tak żeby było widać bliznę ? (jeśli macie to też do porównania zdjęcie z przed zabiegu) oraz napisać jaki był rozmiar przed i jaki teraz jest ? wiem że to prośba nie na miejscu ale chciałabym po prostu zobaczyć magda_2128@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakuranka
Jak już wcześniej pisałam w Gryficach mi powiedzieli ,że moja aymetria to "taka uroda" i się zastanawiam, czy nie powiedzieć ,że to przez karmienie piersią się powiększyła (kłamiąc) jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2xbigcyc
123Marteczka123 - no jestem pod wrażeniem! Tylko miesiąc po operacji a takie male blizny! A boli Cię coś w środku jeszcze? Rękoma możesz normalnie już machać? Ja też mam ten sam rozmiar co Ty przed zabiegiem, ale moje wydają mi się jakieś większe.Może dlatego, że mają trochę inny ksztalt. Dzisiaj w końcu dodzwonilam się i umówilam na konsultację. Mam ją za 2 tygodnie...Wybieram się do dr Ireny Grobelny z Perfect Medica w Gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×