Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szukam pomocy

Mądra dieta.. ale jaka?? Apel o pomoc w ustaleniu dobrej metody!!

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkie forumowiczki i forumowiczów, którzy zaglądneli do mojego topiku.. Mnóstwo topików tu o odchudzaniu, metodach bardziej lub mniej skutecznych.. i ja również zakładam nowy. Wszystko dlatego że po prostu już się pogubiłam w tym wszystkim, trudno mi znaleść i odnieść do mojej osoby dobre porady.. jak powinnam prawidłowo jeść?? Tak więc kieruję apel do Was moi Drodzy. Proszę pomóżcie mi wydostać się ze ślepego zaułka w jakim niestety utknęłam.. Teraz może trochę o mnie. Mam 25 latek, 160 cm wzrostu. Od stycznia zaczęłam się odchudzać. Startowałam z wagą 72 kg.. Na dziś ---> 22.03. waga pokazała 64,5 kg.. Ale niestety waga taka się ukazuje już od dłuuuuższego czasu. W styczniu zaczęłam intensywnie ćwiczyć (godzina dziennie rano przed śniadaniem, rowerek, bieżnia bądź orbitrek, naprzemiennie z basenem). Ograniczałam się do 1000 kcal dziennie. Waga spadała do pewnego momentu, potem niccc, i tak przez miesiąc. Ogólne załamanie, próba diety norweskiej, na której spadło mi 2,5 kg i znowu niccc.. Mija trzeci miesiąc i mam poczucie traconego czasu, wszelkie ograniczenia idą na marne, bowiem efektów żadnych nie widać od dłuższego czasu. Nie wiem co teraz robić, jak powinnam się odżywiać, ile kalorii spożywać, jak rozpisać sobie kalorie (ile na śniadanie, na obiad, kolację itp.).. Wiem że powinnam spożywać określone ilości węglowodanów i białka --> ale ile? i w jakich porach?? No i poza tym co najlepiej ćwiczyć i kiedy? Czy dobrym rozwiązaniem jest ćwiczenie codziennie rano jeszcze przed śniadaniem?? Będe bardzo wdzięczna za pomoc w udzieleniu mi wskazówek.. Chciałabym stracić jeszcze ok. 7 kg.. Problem mam też taki, że o ile chudnie góra, to niestety nogi są takie jakie były i nic z nich \"nie schodzi\".. Ech.. sama nie wiem co jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Może ktoś mi poradzi?? Pozdrawiam i czekam na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Somebody from Great Britain
I could help you ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozia23
zapewne nie,tylko beda ci prawic moraly,inne glupstwa ale konkretnej skutecznej diety nie podadza,one tak mają,niestety|:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! To chyba nic mi nie pozostaje jak znowu polegać na sobie i brnąć w to wszystko na zasadzie metody: prób i błędów.. cóź, jakoś będę musiała sobie poradzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie kalorie
wychodząc z założenia, że wzrost masy ciała powodują przede wszystkim węglowodany, a takie są ostatnie wyniki badań, należy ograniczyć ich spożycie... podpieranie się jedynie ilością kalorii w diecie jest pozbawione razjonalnych podstaw. bo 1000 kcal możemy uzyskać np. jadając dziennie ok. 110g tłuszczu - czy takia dieta będzie skuteczna? oczywiście że nie tak więc, najważniejsze jest ustalenie sobie indywidualnych norm na ilość gramów białek, tłuszczów i węglowodanów i przestrzeganie tej normy w codziennych jadłospisach... oczywiście, zgodnei z tym, co napisałem na początku, ilość węglowodanów nie powinna być zbyt duża. myślę, choć nie znam Twoich 'wymiarów', że wstępnie możemy przyjąć: 60g białka 150 g węglowodanów 60g tłuszczu w celu osiągnięcia utraty masy ciała, należy dodatkowo ograniczyć Indeks Glikemiczny węglowodanów do max 50 zastosowanie takiego schematu żywienia, powinno zapewnić utratę masy ciała - jednak będzie ona powolna (1-2 kg / mc) ale skuteczna i trwała... taki sposób odżywiania, stosowany przez dłuższy czas (kilka miesięcy) pozwoli na zmianę nawyków i przyzwyczajeń żywieniowych, co pozwoli zapewne zapomnieć o słdyczach, frytkach , białym pieczywie i innych tuczących produktach oczywiście całodzienne jadłospisy powinny być jak najbadziej zrównoważony - dostarczać odpowiednie ilości witamin i minerałów... top tyle na wstępie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Wiem ze nie chodzi tylko o kalorie.. i ze powinno zastosowac sie odpowiednie zaleznosci miedzy tluszczami, bialkiem itp.. Dlatego otworzylam taki topik, bowiem nie wiem jak prawidlowo to zrobic. Nie zalezy mi na osiagnieciu spadku wagi 10 kg w ciagu miesiaca. Jestem nastawiona na dlugotrwala walke z kilogramami, troche mi się juz udało i chcę działać dalej.. Dzięki za odzew.. może podpowiecie mi coś jeszcze? Jak znaleść odpowiedni indeks glikemiczny?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie kalorie
była tu mowa o takim programie, co się nazywa Dr.Dietman on liczy indeks glikemiczny posiłków, ilość białek, węglowod., tłuszczów i td. ogólnie sprawdza odżywianie... np. pokazuje od czego w jadłospisie mozna tyć!!! można go za darmo ściągnąć ze strony www.jedzdobrze.pl na tej stronie są też tabele odżywcze, które pokazują zawartość składników pokarmowych i indeks glikemiczny produktów - jest tam ponad 1700 prod. jeżeli chodzi o program, to tak w zasadzie on moze zrealizować założenia zdrowej diety... można sobie ustalić ilość kalorii, węglowodanów i tłuszczów i program pokażę, czy odżywiasz się zgodnie z założeniami fajna sprawa - u mnie, jak zaczałem z niego korzystać, zaraz pokazał,że mogę tyć od chleba ... (nie mówiąc o słodyczach) było to jakiś miesiąc temu i już przestałem jeść biały chleb i bułki. nawet schudłem 2-3 kg :) ale niestety PIWO też tuczy :( - bardzo mnie to smuci i chyba tak szybko z niego nie zrezygnuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slyszalam o tym programie.. tylko problem w tym, ze jakos u mnie stronka ta nie chce sie otworzyc, nie wiedziec czemu?? Ja ostatnio sciagnelam sobie program moj komputerowy dietetyk, mozna sobie tam ustalac posilki, wpisywac dane itp. ale niestety nie ma tego indeksu w nim zawartego :( Co do piwa.. hehe, no niestety tuczy, tuczy.. ale czasem troche przyjemnosci tez trzeba sobie dostarczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie kalorie
to ciekawe - wpisz w przeglądarkę (a nie korzystaj z likna), może to coś pomoże a jeśli chodzi o Dietetyka - to jest tam ciut mało produktów w bazie (dietman ma ponad 1700), nie ma IG (ale to już zauważyłaś), nie ma zawartości witamin i minerałów w produktach poza tym nie ma najfajniejszej rzeczy, jaką ma dietman - wykresu wchłaniania posiłków z informacją o tym co i kiedy może powodoawać tycie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie MK dietetyk
jezu... próbowałam używać tego dietetyka, ale nie mogłam zrozumieć o co w nim chodzi... to jakaś tragedia była :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i klops.. Nie wiem dlaczego, ale w żaden sposób nie mogę się dostać na stronkę z tym programem Dietman.. brrr. Może ktoś poradzi skąd mogę go jeszcze pobrać?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Hej! Może jeszcze ktoś się wypowie na temat mądrej diety?? Plus ćwiczenia.. Jakie zasady polecacie.. co robić by chudnąć? Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam gruba.Ważyłam 76 kg przy 167 cm wzrostu i czułam się jakoś,ale.. pewnego dnia moja szefowa powiedziała mi,że szkoda,ze zniknę z pracy.Byłam zdziwiona.!!Powiedziała,że chce usłyszec ode mnie wprost,że jestem w ciąży i ile mnie nie będzie.Zaprzeczyłam i stwierdziłam,że osiągnęłam szczyt wagi!! Zaparłam się!! Jadłam tylko groszek z puszki.Świetnie zamula żołądek i można wytrzymac.Męka,ale warto było. Dołożyłam do tego stepper.1 godz. dziennie,uprzednio wysmarowana żelem ujędrniającym-jakimkolwiek i owinięta folią.Efekty zaskakujące,choc czasu wymagało.Teraz ważę 55 kg,czuję się bosko.Właże w rozmiar 34 i wreszcie czuję się naprawdę fajną kobietką.Teraz robię sobie dietki co jakiś czas.Czasem głodóweczka 1-2 dniowa,jem orzechy co 1-2 dni po 100g,a jak już decyduję się na jakiś posiłek to trzymam się diety Diamondów-nigdy nie łączę węglowodanów z białkami.Najczęściej makaron z warzywami albo ziemniaki z warzywami.Na mięso nie mam ochoty.Wystarczy mi cokolwiek,żeby zapchac żołądek.Prawda,że piję kawe,bo ona zamula.Trochę przesadzam czasem z dietką,ale warto,bo czuję sie extra i moge śmiało spojrzec w lustro w przeciwieństwie do moich 23-28-letnich kolezanek.Mam 36 lat,ale smiało zakadam obcisłe spodnie i krótkie bluzeczki,a moj facet to uwuelbia. Życzę wytrwałości w walce o figurkę.WARTO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewikaaaaaa
NIEDZIALA TEN LIK COS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Anulki
czyli co mam jadac? tylko sam groszek? moglabys napisac jasniej i doradzic? napisz konkretnie co jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka o to samo pytam
co tak cicho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onazzielonymi
witaj. mysle, ze moge Ci pomoc. jesli chcialabys dowiedziec sie czegos wiecej i ewentualnie sprobowac to napisz do mnie :) onazzielonymi@o2.pl pozdrawiam, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ona z zielonymi
czy Twoja pomoc nie bedzie oparta na ofercie jakis spalaczy tluszczu??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość please Anulko
podziel sie z nami opisem swego odchudzania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak myślałamże nikt
mi nie pomoże,wszyscy raptem zamilkli....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulko gdzie jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pndamn
Anulka a ty jadlas sam groszek? z puszki? ile czasu? jakie efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytający szukający
tez szukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e tam nic nie wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×