Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość biała myszka

kto miał refluks żółciowy?

Polecane posty

Gość luizkad
witam wszystkich.Ja mam refluks żółciowy stwierdzony po gastroskopi, odżwiernik wielki ziejący i się nie domyka. Moje objawy to gorzki smak w buzi , bardzo biały język z nalotem dość sporym, sztywnienie karku i bóle w łopatkach, bóle w mostku, bóle skroni, bóle podbrzusza, dostałam tabletki debridat ale zle się po nich czuję, czy mogli byście na[isać czy mieliście takie sztywnienia karku ??? podejrzewam też u siebie kandydoze po antybiotykch na Helico bacter które brałam 2 mies temu, w sumie 90 tabletek antybiotyku, masakra, lekarka dała mi juz 3 rózne specyfiki na grzyba i nie wiedze poprawy, ostatnio zrobiła wymaz z gardła i zobaczymy jaki wynik, dodam ze mieszkam w Irlandii a tutaj to róznie bywa z diagnozą. napiszcie wasze objawy>pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszedzie tak samo zle wyglada z diagnoza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich serdecznie - od tygodnia dowiedziałam się że mam refluks konkretnie po badaniu gastroskopowym mam niesamowitą gorycz w ustach, a w żołądku takie uczucie jakbym najadła się kamieni, całkowity brak apetytu i łaknienia jedyne co mogę jeść do owoce schudłam przez ponad pół roku 20 kg jestem załamana do tego mam już anemię - nie mogę się zmusić do jedzenia, byłam u lekarza pierwszego kontaktu zapisała mi Controloc 40, duspatalin retard200, metronidazol no i antybiotyk bo mam też helikobakter. Lekarka uważa że nie mam w przełyku żadnego guza i niemożliwe bym nie mogła jeść poradziła mi wizytę u psychiatry a ja dalej nie jem Pomóżcie proszę jeśli jest taka możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, że masz refluks żółciowy? Podaj proszę wyniki gastroskopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawi
wrucilam do poczatku tematu i sie usmialam z was dziewczyny i zoladek na chwile sie uspokoil chyba w chwilach zwatpienia musze czesciej przegladac temat od poczatku i to tez innym polecam :) wiem ze to jest dziadostwo i nie ciesze sie cudza choroba ale ....zawsze w grupie razniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sezamowy
Mam to dziadostwo już rok. Ta choroba kompletnie odsuwa od jakichkolwiek większych aktywności społecznych. O grillu ze znajomymi czy czasem nawet wypadzie do kina mogę pomarzyć, bóle po byle zupie są tak dokuczliwe że trudno się skupić nawet na czytaniu książki. Znacie jakieś skuteczne sposoby żeby zmniejszyć ten rodzaj refluksu? Dodam że próbowałem wszystkie rodzaje leków od inhibitorów pompy protonowej, Proursanu, Venteru po leki prokinetyczne i uspokajające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę spróbować hericium kapsułki też to mam i odkąd zaczołem brać tz od dwuch tygodni objawy zdecydowanie się zmniejszyły proszę spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiek
Koniecznie zrobcie badanie na LAMBRIE, najlepiej z krwi, bo one czesto powoduja refluks zolciowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej jak poszukacie pomocy u o.Bonifratow,przyjmują w prawie każdum dużym mieście we Wroclawiu przy ul.Traugutta.Przyjmuje tam lekarz medycyny,ktory jednakze uzywado leczenia medycyny naturalnej,ziół.Sprawdzone,polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym schorzeniem nie da się wygrać, szczególnie u osób po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Męczę się już 3 rok i jest tylko gorzej, a ból potrafi być straszny. Jeśli ktoś ma jakieś panaceum na złagodzenie objawów, to proszę niech napisze. Mam nadzieję, że zaglądają tutaj osoby z tym problemem i po usunięciu woreczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit3r
Na pewno jest to schorzenie związane z pęcherzykiem żółciowym jeśli macie żółć w żołądku i nie mieliście wycinanego ów pęcherzyka to na pewno macie przewlekłe zapalenie tegoż narządu musicie tylko zbadać przyczynę czy są nią: -kamienie -bakterie -pasożyty A potem leczyć się w danym kierunku. To chyba jedyna droga żeby z tego wyjść, chory żołądek jest tylko wynikiem zapalenia pęcherzyka żółciowego. Zdrowia : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika7777
pytanie do osoby gość ja też niemam woreczka od 6 miesięcy i męczy mnie ten refluks zółciowy biorę proursan ,venter, zulbex i nic nie pomaga mam gorzki słony smak niekiedy piką usta ,proszę czy uciebie się porawiło non stop myślę że mam raka robiłam markery rakowe na zołądek nic niewyszło ale człowiek myśli zawsze źle ,lekarze powtarzają że to nerwica przed operacją nic mi nie było czyli mnie okaleczyli do kogo teraz o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość mój mąż nie ma zgagi tylko raz gorzko w jamie ustnej raz szczypie język podniebienie mówi uczucie jakby imbir jadł był w szpitalu 4 dni na badaniach eus refluksu zwykłego niestwierdzili tylko zapalenie zółciowe zołdka ,póxniej był zagranica u hemopaty stwierdził lekkie zapalenie trzustki w badaniach ma podwyższoną amylazę w moczu a w polsce w szpitalu mąż pyta się o ten wynnik nic takiego teraz ma lekki hemopatyczne zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawi
dieta jak przy zaparciach stolca...... oczywiscie "wielkie"porcje kiszonki,kefir,tosty,mleko(dobre na zwieracze)soki warzywne (pani z apteki mi polecila ) pomidorowy,wielowarzywny,,,,,,co ja tam jeszcze jem??? ziemniaki mi pomagaja troche nawet cipsy :o,ziemniaki oczywiscie cieniutki krupniczek ja dodaje troszke ryzu dla lekkiego zagestnienie,wyczytalam ze czekolada pomaga na lepsze trawienie ten kwas tam zawarty nie wiecej niz kosteczka dwie bo pozniej skutek odwrotny,jak wczesniej pisalam kawa mi pomaga czarna gorzka 1/4 albo pol kubeczka,,, jak zle to bardzo mocna i doslownie dwa trzy malutkie lyczki tyle jak na lekarstwo,wiem ktos sie moze pukac w czolo ale mi troszke pomaga,sok pomaranczowy mi szkodzi ale pomaranczowy plus calcium i witamina D juz nie...pomieszanie z poplatanym,ostatnio jeszcze zostalam bezczelnie zarazona wirusem hpv i teraz jeszcze to doszlo do kolekcji ,nic tylko sobie w leb strzelic,nie przeklinam goscia niech sobie zyje szczesliwie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale chrzanicie ja mam od 97 roku, tak od 97 , refluks i achalazja przełyku. Da się z tym źyć, przy cierpliwym leczeniu objawy zanikają. Co jakiś czas wracają.i wtedy znowu pełna kontrola. I żeby nie było, miałam mieć wstawianą stentę,do przełyku, już tak był ciężki stan. A tu czytam staruszka, zero życia spłecznego, bosh. Może lepeij psychiatra niektórym pomoże , bo nie wierzę, że refuks tak działa. Bardziej sobie chyba wmawiacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawi
wegiel podobno pomaga ,ja robie sobie tylko tosty w opiekaczu ok 1 tost :) z maselkiem i zimne mleko do popicia ...az pol szklany WOW i jakos ciagne.....reszta posilkow tyle co w zlozonej dloni by sie zmiescilo,ok ide se strzelic pol szklany kawy na noc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 4;46 .....tu jest mowa o refluksie zolciowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawi
zapomnialam dodac...... dieta jak przy zaparciach stolca + jak dla wrzodowcow,tylko to nam moze pomoc,ja trzy lata z notesem co mi pomaga a co szkodzi,,,,leki odstawilam,nie jest super ale jest lepiej niz jak na poczatku choroby to ok nascie lat jak sie nie myle......stres oczywiscie dowidzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam refluks nadżerki w przełyku st. C. Wszystkim cierpiącym mogę polecić Emanera 40. Łagodzi wszystkie dolegliwości no i oczywiście dieta, wszystko na parze i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caralajnaaaa
Hej, czy w związku z zarzucaniem żółci do żołądka czli refluksem żółciowym, Wy również załatwiacie się na żółto? Nie mogę znaleźć przyczyny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc95
Czy ktoś jeszcze zagląda na tą stronę? Potrzebuję pomocy oraz wymienić z kims doświadczenia zwiazane z ta choroba. 5 lat temu miałam zapalenie błony sluzowej zoladka zakazenie bakteria helicobakter. Bralam wtedy antybiotyk i ipp. Wszystko przeszło w miarę szybko od zaczętego leczenia. Teraz od maja tego roku znowu powróciły objawy. Ucisk w żołądku nudnosci zgaga. Wszystko męczyło mnie miesiąc. Zrobiłam gastroskopie wyszło. Refluks żółciowy z niewielkim niezytem błony sluzowej zoladka. Dostałam nolpaza rano 30 min przed posiłkiem i nie ukrywam że słabo mi to pomaga. Objawy ustąpiły na jakiś miesiąc i znowu powrocily. Niekiedy m tak, ze przez tydzień jest okej potem przez dwa tygodnie jest bol.. I w okresie kiedy jest (tydzień bólu) pojawiają sie tez krótkie paru godzinne biegunki (nie codziennie). Pomóżcie mi. Czy nolpaza 20 która biorę rano jest za słaba, czy warto zmienić lek na inny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Adela_
Witajcie, jestem rok po funduplikacji Nissena i od kilku miesiecy mam refluks zolciowy.Mam straszne bole pod zebrami,promieniujace do lopatek,zalatwiam sie na zolto,czesto mam biegunki.Lekarze mnie olewaja probuje sie leczyc sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo męczyłam się z refluksem żółciowym. 10 lat temu usunięto mi pęcherzyk żółciowy, polipy i stan zapalny i od tego momentu moje życie bardzo zmieniło się. Czeste bóle brzucha, biegunki, nieregularne stolce. Odwiedziłam mnóstwo lekarzy w między czasie.  Przyjęłam chyba wszystkie możliwe leki od refluksu.  W międzyczasie  przeszłam zapalenie żołądka,  nadżerki, niedobór żelaza. Miałam tak silne bóle żołądka,  że nie mogłam złapać powietrza i kończyło się pogotowiem.  Zauważyłam,  że na mój stan, duże znaczenie miało moje samopoczucie,  stres, etc. Postanowiłam zawalczyć o siebie i spróbować  naturalnych sposobów.  Mój stan bardzo poprawił się, już od długiego czasu nie biorę żadnych leków.  To co mi bardzo pomogło to: z rana przed śniadaniem łyżeczka miodu Manuka, 20ml suplementu z 21 ziół,  a przed snem olej konopny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam usunięty pęcherzyk żółciowy. Od tego momentu zaczęły się moje problemy z żołądkiem. Żółć dosłownie zalewa mi żołądek. Wszystkie wykonane badania są dobre. Zatem przyczyną  refluksu żółciowego jest brak pęcherzyka. Mam okropne dolegliwości i pomimo stosowania dostępnych leków- IPP, proursan, venter, prokit, cholestyramina,  itd..... Przewlekłe zapalenie żołądka, nadżerki, duża ilość żółci w każdej gastroskopii, bóle, pieczenie klatki piersiowej i pleców, gorycz w buzi, biegunki na przemian z zaparciami, puste odpijanie. Dolegliwości mają charakter ciągły, pomimo stosowanej diety, po każdym jedzeniu, po wodzie, i na czczo. Mam pytanie do IZABELI -cieszę się, że znalazłaś sposób na swoje dolegliwości,  czy możesz dokładnie podać  jaki rodzaj miodu (stężenie), zioła (producent) i olej konopny stosowałaś, w jakiej ilości, jak często. Liczę na Twoją odpowiedź. Życzę wszystkim duuużo zdrowia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy jakie macie ostre objawy stwierdzonego refluksu żółci owego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×