Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość biała myszka

kto miał refluks żółciowy?

Polecane posty

Gość anek30
kkrzyz Czy pomaga Ci kreon na refluks żółciowy? W jakiej dawce zażywasz Proursan? Rozmawiałam z chirurgiem na temat przyczyn zarzucania żółci do żołądka po cholecystectomii. Jedną z nich jest słaba perystaltyka jelit o czym pewnie wiesz. Inne, to osłabienie napięcia odźwiernika, czy zbyt duża ilośc żółci wytwarzanej przez hepatocyty. Jeśli przed operacją nie było problemów z refluksem żółciowym a pojawiły sie dopiero po zabiegu, to można spodziewać się, że odźwiernik i jelita funkcjonują prawidłowo i niestety wątroba wytwarza zbyt duże ilości soli żołciowych. Ja podejrzewam u siebie, to ostatnie. To jedyne logiczne wytłumaczenie mojego refluksu. Niestety lekarz powiedział, że na nadprodukcję żółci nic się nie poradzi, ale wraz z wiekiem wątroba może wydzielać jej mniej i problem zarzucania zniknie. Natomiast w przypadku zbyt wolnej perystaltyki pomagają leki propulsacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"anek30 Witajxagnieszkax Przeraziłaś mnie, że Twój tato zachorował na raka żołądka i miał refluks żółciowy" w sumie tak na prawde nikt nie powiedział, że nowotwór na 100% wywołany był przez refluks, ale w dużej mierze na pewno się przyczynił, tato miał od zawsze nieciekawą dietę czyli mięcho, smażone pieczone, masa soli, przypraw do tego ze 2 paczki fajek, dużo piwa :P od operacji jakieś 11lat temu trochę poprawił styl życia i dietę, ale nadal czasem lubi ''zaszaleć'' siostra taty ma również ten refluks, zawsze w gastro ma masę żółci co BARDZO dziwne u niej nie wywołuje to żadnych złych objawów, nie ma stanu zapalnego w żołądku, nudności itd. Je zdrowo, ale nie ma żadnej diety czytałam, że zdarzają się takie przypadki, że niektórym osobom żółć w żołądku nie szkodzi nikt niestety jak dotąd nie ''odkrył'' dlaczego tak się dzieje ja niestety nie mam tyle szcześcia co moja ciocia :P gdyby ktoś miał ochotę ze mną popisać podaję maila : aga_karolina@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać, że znam kilka osób, które wyleczyły się z tego refluksu całkowicie, ja odczuwam poprawę ale u mnie dolegliwości były tak straszne na początku, że na prawdę nie życze tego najgorszemu wrogowi, przez rok potworne nudności i bóle żołądka, utrata pracy, spadek wagi do poniżej 40, mega anemia-poziom żelaza 2 o.O masakra jednam słowem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anek30 ja lykam jeden kreon dziennie do obiadu 25000jm lipazy. Tak mi zalecil gastrolog z powodu ze potrafie miec podwyzszona nieznacznie ale jednak amylaze w moczu i lipaze we krwii ale ciekawe ze nigdy nie mialem podniesionej amylazy we krwi. Jak rozmawialem z internistka to mowila mi o tych wynikach jak ona to nazwala tło trzustkowe mam, mozliwe ze troche mi to zarzuca zolc do przewodu trzustkowego ale ze to nie ma istotnego wplywu na prace trzustki tak mi powiedziala. A proursan biore 2x250mg dziennie. Sam zauwazylem u siebie ze gdy przestaje brac IPP to zaczyna sie u mnie zgaga a przy tym wszystkim potrafie miec podwyzszona temperature potrafi tak skoczyc do ok37,1 ale ostatnio gdy mierze to wychodzi mi 36,7 36,8 niby norma bo moze byc do 37,0. Przy tym potrafi mnie pobolewac niemal codziennie a w szczegolnosci z rana nadbrzusze az pod splot sloneczny. Refluks to z pewnoscia ciagnie mi sie od mlodosci bo zawsze bardziej badz mniej odczuwalem jakies takie mrowienie pod splotem. Jak chcesz wiecej porozmawiac o szczegolach to pisz na moj mail krzyzano@wp.pl a ja jestem z Gdańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojo196.2pl
Przewlekłe przyjmowanie IPP powoduje osłabienie mięśni zwieraczy a to prosta droga do refluksu żółciowego. Prosty mechanizm: mniej kwasów w żołądku to mniejsza jego perystaltyka. Zorientowałem się, że to tak działa na własnej skórze i to po 2 latach żarcia IPP i bezmyślnego leczenia/ pieczenia żołądka/ przez niedouczonych gastrologów. Wreszcie z trudem odstawiłem te leki i zacząłem normalnie jeść. Przede wszystkim mięso, wędliny, jaja ale mało.Mało chleba. Mało ryżu i makaronu. Żadnej surowizny. Tylko gotowane i pieczone. Po 2 tygodniach takiej diety przeszły dolegliwości. Nie dziwię się też, że ci co jedzą zielsko i tylko nabiał często doprowadzają się do refluksu na własne życzenie. Zbyt lekkostrawne żarcie w dłuższym czasie osłabia zwieracze i mięśnie żołądka i u niektórych ludzi refluks jest murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"...Zorientowałem się, że to tak działa na własnej skórze i to po 2 latach żarcia IPP i bezmyślnego leczenia/ pieczenia żołądka/ przez niedouczonych gastrologów..." zgadzam się z tym, mój doktor (mimo, że nie jest specjalistą gastrologiem) też kazał mi powoli odstawić te leki, zażywałam je coś ok. 1,5 - 2 lata obecnie biore tylko doraźnie małe dawki czyli lek Emanera 20mg jeśli czuję, że mam trochę za dużo kwasów wolę podjadać płatki migdałów, garstkę przed posiłkiem co do wędlin, lekarz powiedział mi, że obecnie mięso i wędliny nie są takie jak kiedyś, i że jedyne co poleca i co jest w miarę ok to gotowane mięso z indyka jojo196.2pl - u Ciebie również był problem z refluksem dwunastniczym czy tylko występowało pieczenie w żołądku i stan zapalny z innego powodu niż zalegająca żółć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DziwnaOdLat
No kochani od razu weselej...i optymistyczniej hehe....wyleczymy TO ;)...dowiedzialam sie ze połowa sukcesu to najpierw wyleczyc a wlasciwie wyciszyć( bo nerwica jest nie wyleczalna :("nerwice wegetatywna" ktora jest w wiekszosci przyczyną niestrawnoosci i wszelkich chorób żółądka ;).............a teraz święta białe choc wielkanocne hahahahaha...grunt ze zyjemy :D..Ja sobie nospe strzelam i trochu placuszków podjadam w te dni......;0...Zdrowych, i przedewszystkim pogodnych świat dla wszystkich refluksowiczów :*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rexka
Witam Ja też borykam się z tym problemem od 8 miesięcy. Prawdopodobnie mój refluks jest na tle nerwowym, gdyż zachorowałam w okresie dla mnie bardzo stresującym, a dokładnie pojawił się natychmiast po wyrwaniu zęba trzonowego. Martwi mnie to, że Wasze objawy są zupełnie inne niż moje, ponieważ na samym początku cały język obłożony był żółtym nalotem, którego nie dało się niczym usunąć, a po prawej stronie języka pojawiło się wielkie pęknięcie (rana nie krwawiąca). Oddech był tak cuchnący, że można było nim zabić. Wykonano mi gastroskopię, na której wyszło, że błona śluzowa żołądka jest lekko zaczerwieniona, z zawartością średniej ilości zażółconego soku. Dostałam na to tabletki ZIRID, które trochę pomogły, tzn. rana na języku się zagoiła ale osad nadal się utrzymywał, musiałam przestrzegać diety, ponieważ gdybym zjadła np. coś słodkiego, słonego, kwaśnego czy ostrego to natychmiast znowu pojawiają się ranki na języku z tym że teraz są one małe i jest ich kilka (zawsze z prawej strony). Ale to nie wszystko, na błonie śluzowej po odchyleniu dolnej wargi pojawia się biały nalot taki jakby kożuch. Czy macie takie same objawy z tym językiem i błoną śluzową jamy ustnej? Bardzo proszę o odpowiedź jeżeli ktoś miał lub ma taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DziwnaOdLAt
Przy refluksie bialy jezyk tez mam , ale jak biore długo IPP to wraca do normy , Mozesz miec silną drożdzycę przełyku i jamy ustnej , moglas sie tym zarazic w gabinecie dentystycznym nawet ;( ...(to tyko moje przypuszczenie jednak) najlepiej udac sie do jakiegos dobrego diagnosty nie koniecznie gastrologa Moja internistka np jest swietnie obeznana w soprawach gastrycznych...Powodzenia :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rexka udaj sie z tym bialym jezykiem do dermatologa albo laryngologa i niech ci zrobi wymaz z tego jezyka mozliwe ze przy okazji refluksu masz tez jakiegos drozdzaka candida albicans albo innego candida ale nie panikuj masz zaburzona flore trawienna i przez to moze byc to zakazenie ale bez zbadania nic nie stwierdzisz tylko bedziesz sie nakrecac. Ja np. tez mam candide albicans na jezyku ale powoli juz dochodze co tego jest przyczyna. wiem ze to dosc niski poziom witaminy b12 ale tez moze byc niski kwas foliowy i witamina b6 a to mozliwe ze przez ten moj refluks. bo nie wiem czy wiesz ze niski poziom witaminy b12 jest miedzyinnymi spowodowany przez zaburzenia wystapujace w zoladku miedzy innymi niezyt zoladka czy choroba Addisona-Biermera albo niedokwasnosc zoladka. I mozliwe ze bedziesz sie musiala suplementowac witaminami z grupy B ale to musisz potwierdzic badaniami czyli mozesz prywatnie zrobic sobie poziom witaminy b-12 kwas foliowy i b-6 a badanie najpierw w kierunki candida albicans. najlepiej udaj sie do dermatologa i popros o takie badanie mowiac o swoich problemach z jezykiem i dodaj tak dla picu ze cie piecze by uwiarygodnic twoje obawy w jego oczach by cie nie zbyl tak jak niektorzy potrafia potraktowac pacjentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie np. Imunolog wykryl ze mam podniesiona homocysteine i wysyla mnie do genetyka bo podejrzewa ze mam mutacje genow odpowiadajacych za podwyzszona homocysteine bo mam za malo witamin z grupy B a ten gen powoduje wlasnie to niski poziom kwasu foliowego witaminy 12 i b-6. Ale ja mysle ze u mnie to z powodu zaburzen trawiennych ale jak chce to niech bada genetyk zawsze dla mnie to cos nowego genetyka a jak to fajnie brzmi hehe :). a tak wogole to jestem pod dobra opieka immunologa wojewodzkiego A trafilem do tej dokotorki wlasnie od dermatologa gdy wykryla u mnie candide albicans i mnie skierowala do poradni immunologicznej a teraz mnie wysyla do profesorka genetyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze ci dodam ze moja corka ostatnio nabawila sie drozdzycy kobiecych spraw a wszystko przez to ze naduzywala w ostatnim czasie antybiotykow w leczeniu przeziebienia i oslabila sobie tymi antybiotykami organizm i drozdzaki to wykorzystaly bo to sa oportunisci te mikroby korzystaja ze sposobnosci by sie rozmnozyc gdy tylko natrafi im sie taka okazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rexka
Kkrzyz dziękuję Ci bardzo za Twoją radę i dziękuje że w ogóle zainteresowałeś się moim przypadkiem. Dzisiaj już zrobiłam wymaz z gardła, czekam na wynik. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg_27
xagnieszkax a czy moglabys polecic mi lekarza do ktorego chodzisz jak sie nazywa jak nie chcesz tu to na email: ucho24@interia.eu bo ja jestem z Krakowa a Ty w okolicach mieszkasz to moze jest gdizes blisko ten lekarz, bo mam problemy z zoladkiem i trawieniem mialam gastroskopie ktora wykazala zapalenie dwunastnicy na co tylko mi moj gastrolog przepisala ipp i to bralam ale nie pomagalo zwrecz spowodowalo zastoj, potem przepisala debretin ale to mi tez nie pomaga, i szukam innego gastrologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izolka827463784638
Moje objawy ewoulowaly w czasie a maire stosowania roznych lekow i terapii. Nie bede opisywac calej historii, bo to bylaby naprawde dluga wypowiedz. Moje poczatkowe objawy: ciagly ucisk w zoladku, odbijanie, biegunki, ciagle mdlosci, uczucie goryczy i kwasu, puste odruchy wymiotne, bole glowy, zmeczenie, placzliwosc, bialy gruby nalot na jezyku, nieswierzy oddech, drzenie konczyn, zawroty glowy Dopiero po kilku miesiacach zostal zdiagnozowany u mnie refluks zolciowy, moje leczenie trwa 2 miesiace, stosuje: Ulgastran, controlog, ursocam, ziola ojcow bonifratrow, mlody jeczmien i wyciag z piwonii. Terazniejsze objawy: mdlosci po posilku (nie zawsze, zadnej logiki tu nie ma), uczucie ucisku w zoladku Miewam juz momenty w ktorych czuje sie calkowicie normalnie, bo wczesniej zawsze mi cos dolegalo, chocby ucisk w zoladku, kwasy itd. Kuracja ponoc trwa miesiacami, ale ja widze poprawe. Bywaja dni ze jest tak zle jak bylo kiedys i wtedy jest bardzo ciezko psychicznie, lek ze wszystko zaczyna sie od nowa, ale to mija wraz z dolegliwosciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amaly
Czytam Wasze zmagania z refluksem i niestety widze ze nie ma regul dla tej choroby. Ja byłem niemal pewny ze wygrałem z refluksem. kilka moich spostrzezen: - czesta przyczyna jest stres - objawy sa zdecydowanie łagodniejsze albo przechodza całkowicie gdy poswiecimy swoja uwage na inne czynności: bieganie, rower, siłownia etc. Trzeba byc aktywnym. - refluks powrocił w moim przypadku po 12 latach. Walczyłem z choroba bez skutku 2 lata potem samo przeszło i niestety jest powrot :-( teraz mam nieco łagodniejsze obiawy, ktore potrafia przechodzic na 1,2 miesiace ale wracaja zwykle na jesien - podczas grypy, anginy objawy refluksu ZAWSZE ustepują natychmiast tak jakby organizm zaczął sie zajmowac innym problemem????? polecam tez miksture oczyszczajaca w/g Sloneckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Mnie również od jakiegoś męczy refluks żółciowy. Leki pomagały mi tylko na jakiś czas lub wcale. Bolał mnie brzuch, strasznie męczyła mnie zgaga i to po wszystkim :(....Na jakiejś ze stron wyczytałam ze komuś pomogło zażywanie magnezu, wit. B12 i wit. C. Spróbowałam i mnie również pomogło :) Proszę też spróbować magnez zażywam dwa razy dziennie a wit. B12 i wit. C raz.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NA refluks żółciowy u mnie pomocny był helicid tabletka na czczo i tak od sześciu lat ale u mnie objawami były bóle brzucha i biegunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To juz 6l bierzesz tabletki??Nie wolno tak długo.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mozna dołaczyc??? ja od wczoraj ze stwierdzonym refluksem i zapaleniem błon zoładka pomocy ból prze okropny jestem na IPP i jeszcze małe dziecko krmie gastologioczne badanie jak wyglada tajk dokładnie tak się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej jestem tu nowa ja mam kamienie i woreczek do usunięcia właśnie teraz dowiedziała sie ze mój refluks żółciowy może być spowodowany tymi kamieniami w woreczku ciekawe czy się sprawdzi >>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa nie masz się czego bać nie jest tak strasznie ale gastroskopię radziła bym zrobić prywatnie lebsze podejście jak bedziesz brała leki to stan sie polepszy pewnie masz to po ciąży tak jak ja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zgagę jest dobry proszek zsadowy i jelita poczytajcie sobie o nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacklow
witajcie, moja historia to prawdziwa droga przez pasmo błędów medyków ,same złe diagnozy spowodowały że refluks żółciowy wykryli dopiero na 3-ej, gastroskopii ,a wcześniej kleszcz borelioza znów zła diagnoza, póżniej antybiotyki spowodowały wyniszczenie jelit przyszła candida a po niej stworzył się ten paskudny refluks żółciowy teraz biore ursafalk i jest troche lepiej pomaga również wymienione zioło pau,darco donkonale zabija candide i probityki ,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy możesz coś więcej napisać na tema ziół czy są one na każdy refluks ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacklow
witam, jeśli chodzi o zioła to najlepszy jest czystek to takie zioło które zabija paskudzwa typu candida ' czy helico, na żółciowe tematy to dobry jest ostropest, jest również odmiana siemienia lnianego które wiąże żółć pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok dzięki będę próbować to nie zaszkodzi a może pomoże zresztą sama nie wiem czy mam refluks który będzie już zawsze czy to od woreczka który jest do wycięcia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaj, to nie musi być woreczek geneza powstania jest nie znana ja twierdze że nerwy grają tu pierwszą role pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anek30
Jak się czujecie przy tym schorzeniu? Czy macie bóle, pieczenie żołądka, palenie przełyku? Jakie leki Wam pomagają? Ja nie mam pęcherzyka żółciowego (operacja w 2011), mam codziennie bóle-pieczenie żoładka i palący ból w przełyku non stop. Zażywam Ursofalk 500 mg, Helicid 40 mg, Zirid, czasem Venter i Gaviscon. Nic nie łagodzi pieczenia, czasem pali mnie też język. W gastroskopii ciąglę wychodzi mi stan zapalny żołądka, w hist-pat. dużego stopnia, nieregularna linia Z w przełyku, jego stan zapalany-hist-pat. oraz wypustka typu żołądkowego w przełyku. W żołądku mam żółć, nie było jej tylko 1 raz podczas gastroskopii, a tak to ciągle się cofa do żołądka. Może jakieś rady, sugestie od Was, jak się leczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×