Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanko takie małe

jesteś matką-poradź

Polecane posty

Gość pytanko takie małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko takie małe
sorki nie zadąłam pytanka:) żeby nie zakłądac non stop topiku jakiegoś to tu zadam pytanka,jak ktoś wie to prosze o odp. 1.w którym mieisącu podaje się żółtko dzidzi i w jaki sposób drogie mamy dałyście. 2.czy moge dać do mleka(karmie butelką) lub kaszki troche jakiegoś deserka ze słoiczka lub troszke soczku ?.Synek ma praiwe 7 m. i nie chce jeśc owoców a o sokach też nie ma mowy 3czy moge podac już synkowi danonki i biszkopty??? 4.w którym miesiącu daje się kisielek ? z góry dzięuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żółtko przetrzeć przez sitko dodać do zupki, na początek pół. Deserek do kaszki - tak. Z danonkami i biszkoptami poczekaj, aż dziecko skończy minimum 10 mies., wcześniej można biszkopty bezglutenowe. Jeśli kisielek zrobisz sama, tzn. nie z torebki, tylko z soczku z mąką ziemiaczaną, to możesz już! Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 7 miesiąca - 1/2 żółtka co 2 dzień i biszkopty bezglutenowe, mieszanki mleczne w postaci kisieli, kasz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak sie robi taki kisielek samemu??? tzn. nie z torebki ja tez mam problem z soczkami moje dziecko tylko rumianek pije z butelki a soczki tylko łyzeczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy dajecie gotowe zupki ze słoiczków czy robicie je same????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisielu jeszcze nie daję, więc nie pomogę. Moja mała zaczęła niiedawno 5 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie odnośnie wit D3 ile jej podawac u dziecka 7 miesiecznego??? ja podaje 1 krople ale rozne syszałam opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ilości kropelek D3 decyduje pediatra.Mój mały ma prawie 7 miesięcy i ze względu że dobrze się rozwija to nadal podaje jemu 1 kropelke. Ja też bym chciała się dowiedizeć jak robi się taki kisielek samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeminiki
co do kislu to dokladnych proporcjinie podam ale np.jablko gotujemy w szklance wody i dodajemy maki ziemniaczanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile wiem, to kisiel - obrać jabłko, zetrzeć ugotować w niedużej iości wody. Mąkę ziemniaczaną rozmieszać w zimnej wodzie i dodać do gotującej się papki. Mieszać, pogotować około 10 minut. Co do zupek dla bobasa, robię je sama, ponieważ okazalo się ,że zupki ze słoików po pierwsze nie smakują mu , po drugie dostał po nich wysypki. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka radzi
Wszystko zalerzy od tego co już podajesz swojemu dziecku. Moje zaczęło jadać jak miało ok4miesięcy i mowa oczywiście o gotowanych przezemnie obiadkach, nie ze słoiczkach. Danonki dostawał jak miał 6miesięcy. Do mleka sztucznego z kartonika, dodawałam z tej samej serii kaszki, odpowiednie do wieku. A do mleka od tzw krowy ( Milko. Jana ) zwykłą kaszkę manną, lub budyń ale w postaci płynnej. Biszkopty tez dawałam wcześnie razem z tartym jabłkiem. A żółtko ok 6miesiąca gotowane na parze ( na garnuszku z gotowaną wodą połozyłam naczynie z jajkiem i trzymałam je az się zetnie). To musisz dostosować do wlasnego dziecka i wiedzieć, co juz mozesz mu podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisielek - maka ziemniaczana, jakis sok smakowy, woda, wymieszac, zgotowac, i kisiel gotowy! ja dawalam gdzies od 5 miesiaca kaszki ryzowe na wodzie, banana, zoltko w rosolku, sloiczki, zupki gotowane przeze mnie, tarte jablko. potem kaszki mleczno-ryzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×