Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Do z piekła rodem Kto Ci takie mądrości podsuwa do cytowania...??? :-) Wierzysz w nie?? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, w Krakowie jest tak, iż wraz z pozwem strona pozwana nie otrzymuje danych Świadków; proszę razem ze świadkiem złożyć taką prośbą o utajnienie. Jak zostanie rozpatrzona - o to proszę zapyt. w na msc. Kłaniam się dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem twojej ironii ,ondre:P z wiekiem dochodzę do wniosku,że nie warto tracic czasu dla kogoś,kto tego czasu nie ma dla mnie;) pozdrawiam was wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do z piekła rodem! A potem bedziecie żyli dlługo, długo i szczęśliwie !!! Ja tam byłem i widziałem, miód i wino weselne piłem....ee dalej mi już babcia nie czytała chyba, bo nie pamiętam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
ondre, ale to jest tak, to że ktoś pisze, że jest szczęśliwy, to nie myśli, jam księżna, on książe, nie, czasem jest tak: ja z wadami, on z wadami, zobacz: on po zawodówce, ona tys, ale są szczęśliwi, mają wpólne hobby, nie że polują na jakieś łosie, ale idą do pubu, trochę piwa popiją, potem tv i już, i niech tak będzie:) każdy znajdzie drugą połówkę;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ondre:P ja nie wygladam za jakimś księciem bez wad:) nie oczekuje wiele..chciałabym kogos z kim fjnie się rozmawia o wszystkim,kogos z kim wspólnie chciał będzie człek przejśc przez życie bez obawy o zdrady..i jakieś inne dziwne akcje:)faceta wielkiego,ciepłego,dobrze wychowanego:)ech..pomazyc dobra rzecz..lata leca a ja grymaszę:P..byle kogo jednak nie wezmę:P a niedługo zostanę panna..starą panna z dzieckiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
money! No właśnie każdy znajdzie swoją połówkę! nawet z piekła rodem :-) Tylko nie czekajcie kobiety na księcia z bajki, bo tacy są tylko w bajce. A w życiu, trzeba troszkę oko przymknąć!...byle nie za bardzo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
ech, Z PIEKŁA RODEM powinna zmienić ksywkę na z nieba rodem, bo normalnie myślisz, ale panną to już nie będziesz, tak jak ja prawiczkiem:) starą to co innego; a ONDRE tys ma rację, ale za bardzo przymykać oko nie ma co, bo potem wychodzi bajzel na kółkach, niby się chłopa ma, kobitę ma, ludziska nie mówią, żeś sam, ale to ja z tym chłopem mam żyć i z tą kobitą, ludziska w swoich za to piernatach, w wyborze kierujmy się własnym mózgowiem, choć nie on zawsze ok działa a nie a co ludzie powiedzą, mają język to niech gadają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do Pani Arletty B.
1) Czy adwokat kościelny może fizycznie reprezentowac osobę w Sądzie biskupim i to w trakcie trwania sprawy? Nadmieniam iż jeszcze sprawa nie zabrnęła do biegłego sądowego? 2) Na czym polega pomoc adwokata sądowego reprezentującego osobę(tylko na poradzie prawnej i sporządzaniu pism?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Przedmówczyni: polecam artykuły pisane przeze mnie, w których poruszam te jak i inne kwestie: http://wieszjak.pl/eksperci/915,dr-Aletta-Bolesta.html Spokojnego wieczoru dr Arletta Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do Pani Arletty B.
Przeczytałam Pani artykuł-b.dziękuję nie ma konkretnej odpowiedzi na moje pytania,jeśli Pani może to proszę o odpowiedź na wcześniejsze moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, odróżnić trzeba to, co adwokat może, od tego, co jest w praktyce, i tak ja reprezentuję Strony w DE, w PL jest z tym różnie (gdy chodzi np. o udział w przesłuchniu); to związane jest poniekąd z odp. też na P. drugie pytanie. Spokojnej ndz. Kłaniam się dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Do Pani Arletty Witam, Chciałabym zapytać czy jeśli mam wyrok z Krakowa (Iinstancja) z 19 września to akta zostały już przekazane do Katowic - chodzi mi o to czy można już dzwonić do Katowic i pytać czy muszę czekać (bardzo zależy mi na czasie). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO GEKONA lub Agniechy@!! Ludzie macie odpowiedź z Katowic u mnie mija miesiąc od otrzymania wyroku I instancji z dnia 26 września. Dlaczego nie wysyłają potwierdzenia otrzymania dokumentów? Po otrzymaniu wyroku dzwoniłam do Krakowa powiedziano mi ze do miesiąca otrzymam pismo z Katowic. Martwię się boje się że druga strona zacznie się odwoływać. nie mogę spać nocami!! A MOŻE KTOŚ KTO OTRZYMAŁ PISMO Z KATOWIC NAPISZE ILE CZEKAŁ PO OTRZYMANIU WYROKU Z KRAKOWA!! LUDZIE PROSZĘ O WSPARCIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Ja mam wyrok z 19 września i narazie cisza, zastanawiam się czy można dzwonić do Katowic i pytać - strasznie zależy mi na czasie , mój synek ma komunie 26 maja i miałam nadzieję że zdąże do tego czasu. Dziewczyny (iwoan oraz gekona) jak będziecie coświedziały to piszcie na maila : aga.skaziak@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do agniecha Mój syn też ma w maju komunie i czekam co będzie. Jak coś będę wiedziała dam znać.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Do Iwoan27 Dzięki za odpwiedź, napisz do mnie na maila- cieszę się że nie jestem osamotniona w mojej sytuacji. Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Agniecha: przepraszam, ale nie mam w zwyczaju odp. na pytania, które można postawić wprost w sekretariacie, albo Sądu w Krakowie, albo w Katowicach. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny a.bolesta@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreseczkaa
Kochani, sama jeszcze nie mogę w to uwierzyć ale wczoraj dla mnie skończyło się czekanie ! Dostałam wyrok II instancji potwierdzający nieważność mojego małżeństwa !!!!!!! Od wczoraj jestem najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi. Jest jednak jakaś sprawiedliwość na tym świecie a Opatrzność czuwa. Chwała Panu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreseczkaa
Kochani, sama jeszcze nie mogę w to uwierzyć ale wczoraj dla mnie skończyło się czekanie ! Dostałam wyrok II instancji potwierdzający nieważność mojego małżeństwa !!!!!!! Od wczoraj jestem najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi. Jest jednak jakaś sprawiedliwość na tym świecie a Opatrzność czuwa. Chwała Panu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Do Kreseczka Gratuluje!!! Ile czasu minęło od wyroku I instancji do końca II ? Ile płaciłaś za II instancję, czy za wyrok osobno trzeba płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finkowo1986
Witam, wlasnie rozpoczela sie u mnie II instancja. I w zwiazku z tym mam dwa pytania; 1. Czy pytania zadawane na poczatku sprawy przez Trybunal prowadzacy II instancje tj. Czy mam zastrzezenia do skladu sedziowskiego i czy wnosze nowe wnioski dowodowe otrzymuja obie strony, pomimo ze jedna ze stron w I instancji zostala wykluczona ze sprawy i nie brala w niej udzialu? 2. Czy po zakonczeniu II instancji i pozytywnym rozpatrzeniu powod dla ktorego zostalo uniewaznione malzenstwo tj. Wykluczenie dobra wiernosci zostaje odnotowany np w parafii i czy moze miec jakis wplyw na zycie parafialne? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Do gekona i iwoan Dziewczyny dzwoniłam dzisiaj do Katowic, dowiedziałam się że nie wysyłają pism że sprawa została przyjęta do II instancji, tylko w przypadku potwierdzenia wyroku I instancji wysyłają odrazu dekret i informację na temat opłaty, natomiast w przypadku gdy nie zgadzają się z wyrokiem wysyłają pismo że sprawa została przyjęta do procesu no i oczywiście info o opłacie. Dowiedziałam się że moje akta są obecnie u obrońcy , następnie trzech sędziów no i jak dobrze pójdzie to dekret. Mam nadzieję że do komunii synka zdążę, bo ogromnie mi na tym zależy. Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreseczkaa
do Agniecha.. i innych zainteresowanych :) Cała moja sprawa trwała 4 lata. Wniosek o stwierdzenie nieważności złożyłam w listopadzie 2008 w Katowicach. Pozytywny wyrok dostałam stamtąd dokładnie 1 czerwca tego roku. Najdłużej trwało wydanie opinii przez biegłego i obrońcę węzła oraz samo wyrokowanie (od otrzymania dekretu o zakończeniu procesu do ogłoszenia wyroku upłynęło aż 16 m-cy). Z Krakowa - II instancji, w połowie lipca otrzymałam pismo informujące o przyjęciu sprawy i prośbę o zapłatę 400 zł. Wyrok przyszedł przedwczoraj, czyli II instancja trwała u mnie 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do agniechy! Dzięki Wielkie! Ja też mam nadzieje, że do maja otrzymam wyrok II instancji. Czekam z utęsknieniem na pozytywne rozpatrzenie sprawy! Uda nam się na pewno będzie dobrze!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzeska82
czy ktoś się orientuje jak to jest z tym wyrokiem? Tzn. wiem , że wyrok już jest (I Instancja). Niestety sędzia prowadzący sprawę nie chciał telefonicznie udzielić informacji czy jest dla nas pozytywny czy nie. Podobno od zapadnięcia wyroku mają miesiąc na jego opracowanie i przesłanie. czy faktycznie sędzia nie mógł nas o wyroku poinformować telefonicznie, czy jest jakiś zakaz - a może nie chciał przekazać złych informacji :( Oszaleję z nerwów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaowcatoja
do pani Arletty czy mozna wystapic do sadu o wrot kosztow za wydanie opini bieglych psychologow? otoz obaj psycholodzy (w I i II instancji) stwierdzili niedojrzalosc pozwanego do podjecia obowiazkow malzenskich a w wyroku negatywnym rzecz jasna mam zapisane uzasadnienie ze 'co prawda obie biegle mowia o niedojrzalosci pozwanego, jednak czyms innym jest niedojrzalosc w rozumieniu psychologicznym a czyms innym w rozumieniu kanonicznym' :/ wobec tego poco powoluja takich niekompetentnych bieglych bo ja nie rozumiem. mogli powolac psychologow katolickich znajacych sie na tych niby roznicach tak czy nie? ponawiam pytanie wiec czy moge wystapic o zwrot kosztow poniesionych za opinie bieglych ktorzy wogole zle rozpatrzyli sprawe w opini sadu? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, witam serdecznie! Pani ma całkowite prawo nie zgadzania się z opinią, ALE to nie Biegli wydają wyrok a Sędziowie, którzy opierają się na zasadach z pr. kan. Co do zwrotu kosztów, to wg mnie kwestia już prawa cywilnego, nie jestem tu kompetentna, ale tak jak pisałam, wyrok wydany zostaje nie przez Biegłych, nadto opinia przez nich sporządzona to jeden ze środków dowodowych - a zatem nie jedyny, stąd to nie opinia przesądza. Kłaniam się dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaowcatoja
dziekuje za szybka odpowiedz ALE :) nie moge sie zgodzic z Pani zdaniem do konca. To ze nie biegli wydaja wyrok jest sprawa jasna. Moim zastrzezeniem jest to ze to SAD powolal TYCH KONKRETNYCH bieglych cywilnych (nie znajacych sie jakoby na psychologi kanonicznej) a potem podwaza ich zdanie. To jest wedlug mnie dzialanie na ewidentna moja szkode czyz nie? Czemu nie powolano zatem do tej sprawy bieglego psychologa znajacego psychologie ichniejsza bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×