Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Pik12
Cześć! 3 latka i 2 miechy i 8 godzin trwa, moja sprawa (Uwaga z tymi godzinami to żart!) A ja mam wrażenie, że to wieki trwa. Ponad 2 miesiące minęło od wyrokowania mojej sprawy i nadal czekam na wyrok. Cóż, chyba pozostaje mi zapytać kiedy będzie wyrok Ducha Świętego bo On wzystko wie, a w sekretariacie niczego nie wiedzą. Miłego wieczoru, pozdrawiam Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Pik, a gdzie była Twoja sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w końcu WOLNA:)
W Lublinie IIga Instancja trwała u mnie 1 miesiąc, natomiast w Siedlcach sprawa trwała niecałe 4,5 roku przy czym 1,5 roku przeciągał były swoim niestawiennictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do W końcu Wolna
Serdeczne gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Ona jescze trwa, Sąd Kościelny diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskany 1986
Witam Pani Arletto w którejś wypowiedzi napisała Pani iż sąd może zakazać drugiej stronie (pozwanej) ponownego małżeństwa bądź nałożyć inne sankcje odnośnie małżeństwa jakie będzie chciała poczynić. Podczas procesu w sądzie wziąłem na siebie odpowiedzialność za to iż nie byłem gotowy do tego kroku i byłem niedojrzały. W tamtym czasie kiedy nie miałem jeszcze 20 lat zgadzam się byłem niedojrzały i moje decyzje były pochopne ale teraz 7 lat później nabyłem nowego pogądu na świat i uważam że dorosłem. Przepraszam z góry może to trochę dziwnie brzmieć. I teraz rodzi się pytanie czy sąd może mi orzec iż nie mogę zawrzeć ponownie małżeństwa? Jak często się to zdarza co może wpłynąć na taką decyzje? Co z innymi sankcjami. I jeszcze jedno pytanie czy to 1 czy 2 instancja orzeka to gdyż mam już wyrok pierwszej instacji orzekający nieważność i nic tam nie było napisane. Czy nagle może się okazać iż druga orzeknie iż nie będe mógł zawrzeć małżeństwa? Także prosiłbym o sprecyzowanie jeśli znajdzie Pani czas jak wygląda druga instancja wiem że pisano o tym w poprzednich wątkach ale powiem szczerze że się trochę pogubiłem. Akta z pierwszej instancji są wysyłane do 2-ej czy trzeba tam coś zapłacić żeby w ogóle zaczęli rozpatrywać czy sprawę czy się płaci już po orzeczeniu wyroku? co muszę teraz zrobić aby sprawa w drugiej ruszyła. Zależy mi na tym gdyż w drodze mam dziecko i chciałbym móc uczestniczyć w jego duchowym rozwoju a także stać się prawdziwym mężem jego matki. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Przedmówcy, odpowiem tylko na pyt. dotyczące zakazu: Sąd może, ale nie musi, taki zakaz nałożyć, z łatwością się go jednak można cofnąć, np. w P. syt., kiedy nie dotknięty był P. jakąś chorobą psychiczną, a chodziło b. o niedojrzałość. Pozdrawiam dr A. Boelsta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Pik 12 halo - no to moja sprawa trwa 4 lata, 2 miesiące i 1 tydzień. I też 2 miesiące temu było wyrokowanie (I instancja) a wyrok nie przychodzi... Oczywiście wyroku nie znam, nie chcieli udzielić takiej informacji telefonicznie. I tak sobie naiwnie wierzę, że radosna informacja dotrze przed świętami..... (I instancja Tarnów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do zatroskanego
Powinni Ci przesłać informacje o tym,że Twoja sprawa trafiła do II instancji oraz standardowo informację o zapłacie przekazem za II instancję.Wszystko zależy pewnie od praktyki Sądu.pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
Ja dostałam pismo najpierw z I instancji razem z wyrokiem, że przesyłają dokumenty do II instancji, to było w lipcu, a w listopadzie z II instancji, że przyjęli sprawę, skład sędziowski oraz informację, że mam przesłać 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka do zatroskanego
z autopsji Po pozytywnym wyroku I instancji,dostałam pismo o przyjęciu mojej sprawy do II inst.z pytaniem czy zgadzam się na skład osobowy Trybunału do spr.,a także czy chce powołać jeszcze jakiś świadków. Zawsze możesz się nie zgodzić z wyrokiem I instancji,albo możesz nie chcieć danego składu sędziowskiego W piśmie wskazano kwotę do zapłaty (oczywiście przekazem pocztowym na adres Sądu).Czyli dopiero po zapłacie sprawa rusza z miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
ja mam pytanie odnosnie swiadkow nie mam pojecia kogo wezwac, oczywiscie bedzie to mama, ale...malzenstwem bylismy krotko, maz szybko zaczal mnie zdradzac i ze wszystkim dzielil sie z 2 kolegami i kolejnymi kochankami czy tych kolegow i ewentualnie jakas kochanke moge powolac na swiadka ? nie chce powolywac kogos kto zna nasza sprawe tylko ze slyszenia z jednej (mojej) strony drugie pytanie to czy ktos skladal skarge w Bydgoszczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
To niestawianie sie ,,byłej'' moze az tak opozniac???? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Czy kotos z Was uniważniał lub unieważnia swoje małżeństwo w Lublinie? Jestesmy na samym początku i chcialabym sie czego sdowiedziec jak to wygląda mniej wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Amelkowatej
Z tego co wiem Głos obrończy to podsumowanie i przytoczenie argumentów za nieważnością danego małżeństwaprzysługuje stronie procesu po zapoznaniu się z aktami sprawy.Nie jestem prawnikiem,ale jeśli coś nie zgadza w sprawie to należy się odnieść np. do zeznań świadków lub drugiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z piekłą rodem
wczoraj dostałam wyrok pierwszej instancji... moje małżeństwo uznano za nieważnie zawarte i nie istniejące:) jejku..jak sie cieszę..cudowny prezent na święta:)jestem przeszczęsliwa:) Wesołych Świąt i w nowym roku samych szczęsliwych dni:)i satysfakcjonujących wyroków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj dostałam wyrok pierwszej instancji... moje małżeństwo uznano za nieważnie zawarte i nie istniejące :) jejku..jak sie cieszę..cudowny prezent na święta jestem przeszczęsliwa Wesołych Świąt i w nowym roku samych szczęsliwych dni i satysfakcjonujących wyroków...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
z piekła rodem Gratulacje i wszystkiego najlepszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka 2000
Dołączam się do gratulacji.Wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
to gracisze no gratulacje i życzonka - wszystkim dobrych soków trawiennych no bo zbliża się pora żarła i kasy, kasy no money aby nie narzekać że bida boć wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Do z piekłemrodem GRATULACJE -SUPER PREZENT SWIATECZNY JA NIESTETY TAKIEGO JESZCZE NIE DOSTAŁAM MAM NADZIEJE ZE NA WIELKANOCNE SWIETA DOSTANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
Wiem, że w tej części forum jest wiele osób zainteresowanych tematyką procesu kościelnego i stwierdzenia nieważności małżeństwa, dlatego wszystkim, którzy szukają informacji jak zacząć taki proces chciałbym polecić II już wydanie książki opisującej początkowe stadium procesu oraz sposoby skutecznego przygotowania skargi powodowej. http://www.empik.com/stwierdzenie-niewaznosci-malzenstwa-jak-przygotowac-skarge-powodowa-poczmanski-michal,p1047613084,ebooki-i-mp3-p W razie pytań proszę o kontakt: 607-841-951. MIchał Poczmański prawnik-kanonista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jańcio Wodnik
Wszystkim Oczekującym na rozstrzygnięcia w swych sprawach życzę u progu Nowego 2013 Roku; - zdrowia, - szczęścia, - miłości, - pieniędzy, - CIERPLIWOŚCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
prinzeska, jak z Twoim wyrokiem? Dzwoniłem kilka dni temu do Sądu i dowiedziałem się jedynie, że uzasadnienie mojego wyroku jest obecnie opracowywane i za około 3 tygodnie może go już otrzymam, pozdrawiam Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona.bez.meza
hej, jest tu ktos kto ma proces w Pelplinie ? jak dlugo trwal proces ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiem,że został
zredagowany mój wyrok,ale nie wiem jaki jest. Strasznie się denerwuję...podobno został już wysłany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo Pik :) my niestety dalej czekamy.. Wyrok podobno zapadł 18 tego października i do miesiąca, czyli do 18 tego listopada miał dotrzeć. Dzwoniliśmy do Sądu a tam tradycyjne - "czekać" : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jańcio Wodnik
...czekać, czekać, czekać... bądźmy cierpliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×