Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Jańcio Wodnik
...CZEKAĆ, CZEKAĆ, CZEKAĆ... bąąąąąąąądźmy cieeeeerpliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jańcio Wodnik
...CZEKAĆ, CZEKAĆ, CZEKAĆ... ...bąąądźmy cieeeeeerpliwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Kochani .Dziś dostałam upragniony wyrok II instancji ,,małżeństwo nieważne".Jestem szczęśliwa,dzięki za wszystko (za pomoc w prowadzeniu procesu,uwagi,ciepłe słowa).Życzę Wam wszystkim-takich (pozytywnych)wyroków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocjan37
Mam pytanie odnośnie naruszenia reguł. Mianowicie kilka dni temu byłem w sądzie (Poznań) aby dowiedzieć się co z moją sprawą, skarga została złożona kilka miesięcy temu. Na miejscu ksiądz otworzył zeszyt gdzie obok mojego nazwiska i mojej ex było napisane - "reguła (...)". Nie doczytałem do końca bo szybko zamknął księgę. Nie było takiej adnotacji przy innych nazwiskach. O jaką regułę może chodzić? Może o to, że wycofałem część wcześniej dołączonych dowodów? A może o to, że moja ex rozpowszechniła wśród osób obcych moją skargę naruszając niejawność? O co chodzi? Nie chciałem pytać księdza bo wyszedłbym na wścibskiego a z drugiej strony ksiądz sam był niezbyt wylewny. Ale zaniepokoiło mnie to. O jaką regułę może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaoma***
Lilka 2000 gratulacje! Gdzie toczył się twój proces i jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi Mountain
Lilka 2000 wielkie i na prawdę szczere gratulacje śledziłam Twój proces szłyśmy jakoś tak mniej więcej równo. Czyli nowe życie heh :) ja tym nowym żyję już czas jakiś. Cierpliwości dla wszystkich bo na prawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000;)
Dziękuję za wszystkie gratulacje.Życzę Wam cierpliwości,bo czasami warto czekać. Ponad rok temu jeszcze razem z Hi Mountain byłyśmy na Waszym miejscu(pamiętam,strasznie się denerwowałyśmy:) )czekałyśmy na wyrok I instancji...teraz obie mamy to za sobą Moja sprawa została złożona w Łowiczu 19 marca 2009r. 27 lipca 2009 r-ustalono przedmiot sporu. Dopiero 21 maja 2012- dostałam wyrok I instancji, 13 grudnia 2012 Trybunał Metropolitalny Łódzki zatwierdził wyrok,dziś go odebrałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocjan37
Nikt nie pomoże? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
Kocjan, niestety chyba za mało informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to normalne?
Czy to normalne, że 1 sędzia trzyma już rok akta mojej sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onatojaaaa
nienormalne to by bylo jakby rozwazyli cala sprawe do 1,5 czyli przepisowo ;) ociaganie sie/utrudnianie/mataczenie jest w granicach normy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
Kwestia normalności jest ciężka do określenia. Generalnie według norm procesowych Sąd ma określony czas na wydanie wyroku, ale za niedostosowanie się do tego nie ma sankcji. Nie ma w prawie kanonicznym norm na wszystkie kroki i tak jest w tym przypadku. Jedyne co można zrobić to "wychodzić" swoje, tj. poprosić o przyspieszenie, przypomnienie się itp. OCzywiście można interweniować u odpowiedneigo przełożonego, ale to chyba żadko przynosi pozytywny skutek. Michał Poczmański prawnik-kanonista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam wyrok pierwszej instalacji i w zwiazku z tym mam pytanie..bo wyrok to kilka zdań na jednej kartce..z tego jednak co gdzieś po drodze wyczytalam inni dostaja cala dokumentację..zeznania świadków,wyniki badań biegłego itd Jak to wygladalo u was? Moze to wsxysto przyjedzie z sądu drugiej instancji? .pozdrawiam was wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam wyrok pierwszej instalacji i w zwiazku z tym mam pytanie..bo wyrok to kilka zdań na jednej kartce..z tego jednak co gdzieś po drodze wyczytalam inni dostaja cala dokumentację..zeznania świadków,wyniki badań biegłego itd Jak to wygladalo u was? Moze to wsxysto przyjedzie z sądu drugiej instancji? .pozdrawiam was wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
ja dostałam w uzasadnieniu wszystkie zeznania, uwagi obrońcy, fragmenty z opinii psychologa, było tego dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, może być tak, iż Strona Pozwana otrzyma uzasadnienie po uiszczeniu stosownej opłaty; czasami też może zaistnieć inna sytuacja, że gdy wyrok jest pozytywny, to Strona otrzymuje krótką inf. Kłaniam się dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie ja jestem z tych którzy dostali wyrok bez uzasadnienia.krótko i zwięźl ze nalzenstwo nieważne.czy moge w takim razie poprosic o caly komplet :)?i czy nalezy złożyć prośbę na piśmie czy wystarczy zadzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
pardomaja ale niedługo będziem zadawali pytania: a jak się najem to mogę się potem załatwić, wiecej inicjatywy w nowym roczku życzę jak w poszukiwania nowego chłopa czy babki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie otrzymałam wyrok II INSTANCJI potwierdzający wyrok I czyli jestem wolna!!!! Wyrok I brzmiał Udowodniono nieważność małżeństwa z tytułu niezdolności z przyczyn natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie mężczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwoan27. ogromne gratulacje!!! Bardzo się cieszę, że już jesteś "czysta". Bardzo szybko dostałaś wyrok z II instancji. Przypomnij mi kiedy miałaś wyrok I instancji? Jej, to może ja tez niedługo dostanę. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nipponia
do IWOAN27 Wielkie gratulacje. Wiem jak stresujace jest to czekanie i ta ciagla niewiadoma. Chcialam zapytac, jak dlugo czekalas na wyrok II instancji i czy otrzymalas jakas klauzule razem z wyrokiem? Ja swojej sprawy wczesniej nie wspominalam, jedynie czytalam Wasze wpisy, ktore zawsze byly bardzo pomocne. Moja druga polowa otrzymala w czerwcu 2012 wyrok pozytywny z I instancji w Poznaniu. We wrzesniu tego samego roku doszlo pismo informujace, ze Sad w Warszawie zajmuje sie sprawa. W tej chwili wiemy, ze obronca wezla malzenskiego przeglada wszystkie dokumenty. Czekamy na ten wyrok bardzo dlugo, wziawszy pod uwage poprzednie lata. Bardzo chcemy zawrzec Sakrament Malzenstwa i zalozyc rodzine. Stad zastanawiamy sie, jak dlugo Wy czekaliscie na wyrok z II instancji z Warszawy? Od czasu otrzymania przez Warszawe dokumentow minelo 4 miesiace. Zastanawiam sie rowniez, czy kazdy kto otrzymal uniewaznienie z powodu niedojrzalosci do podjecia istotnych obowiazkow - ma nalozona klauzule? Jak dlugo trwa proces jej "zdjecia/usuniecia"..? w poprzednich tematach, byly bardzo rozne i sprzeczne informacje - od tygodnia nawet do 6 miesiecy. Bardzo bylabym wdzieczna za pomoc i podzielenie sie Waszym doswiadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO gekona BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA WSPARCIE!! Wyrok I instancji otrzymałam 26 września. Dzisiaj całkiem sie tego nie spodziewałam i mam mój Boże mam!! Na pewno też na dniach otrzymasz TRZYMAM KCIUKI!! Teraz czekam na dekret wpłaciłam zaraz kasę powiadomiłam ich telefoniczne o wpłaceniu bo tak sobie życzyli i czekam! POZDRAWIAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nipponia Dziękuje bardzo! Jak wcześniej pisałam wyrok otrzymałam we wrześniu, natomiast klauzuli nie dostałam bo to nie z mojej winy było stwierdzone ale tak naprawdę to dopiero przyślą mi cały dekret i zobaczę co tam jest napisane teraz otrzymałam tylko informacje, że zatwierdzają wyrok I instancji. Ja sprawę miałam I instancja Kraków , a II w Katowicach. Od września po otrzymaniu wyroku z I instancji nie otrzymałam informacji z Katowic czy sąd zajmuje się ta sprawą czy nie. Dzwoniłam do Krakowa o otrzymałam informacje że trzeba czekać najwcześniej w maju mam pytać dzwonić do Katowic, a tutaj taka niespodzianka 5 miesięcy wcześniej i to na moje urodziny które mam jutro tak się cieszę. Najpiękniejszy prezent jaki mogłam otrzymać. POZDRAWIAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nipponia Dziękuje bardzo! Jak wcześniej pisałam wyrok otrzymałam we wrześniu, natomiast klauzuli nie dostałam bo to nie z mojej winy było stwierdzone ale tak naprawdę to dopiero przyślą mi cały dekret i zobaczę co tam jest napisane teraz otrzymałam tylko informacje, że zatwierdzają wyrok I instancji. Ja sprawę miałam I instancja Kraków , a II w Katowicach. Od września po otrzymaniu wyroku z I instancji nie otrzymałam informacji z Katowic czy sąd zajmuje się ta sprawą czy nie. Dzwoniłam do Krakowa o otrzymałam informacje że trzeba czekać najwcześniej w maju mam pytać dzwonić do Katowic, a tutaj taka niespodzianka 5 miesięcy wcześniej i to na moje urodziny które mam jutro tak się cieszę. Najpiękniejszy prezent jaki mogłam otrzymać. POZDRAWIAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nipponia
Do IWOAN27: Bardzo sie ciesze, zwlaszcza, ze niestety tego typu pozytywne niespodzianki zdarzaja sie niezwykel rzadko. Najczesciej niestety nalezy czekac znacznie dluzej. Byc moze jest to kwestia lokalizacji rowniez, bo zapewne Warszawa jest najbardziej "obciazona" ilosciami wnioskow. Duze duze gratulacje! Chyba trudno sobie wyobrazic jaka ulge i szczescie odczuwasz:)) Rozumiem, ze otrzymalas jedynie informacje, ze wyrok jest zatwierdzony, a dekret mam nadzieje, ze przyjdzie rownie szybko! Rozumiem, ze nowy zwiazek bedziesz mogla zawrzec wlasciwie od razu? Pozdrawiam Do WSZYSTKICH: Gdyby ktos byl w stanie pomoc w sprawie wspomnianej wczesniej klauzuli. Jak dlugo zazwyczaj trzeba czekac, aby mozna bylo zawrzec nowy sakramentalny zwiazek? Bede wdzieczna za wszelkie informacje i Wasze doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Do iwoan27 :) GRATULACJE!!!! Mam nadzieję że mnie również się uda zdążyć przed komunią synka. Jaką kwotę musisz wpłacić za II instancję? Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do agniecha@ Dziękuje nawet sprawy sobie nie zdajesz jak bardzo się cieszę dzisiaj dopiero to wszystko do mnie dochodzi wczoraj o był chyba szok!! Trzymam kciuki napewno zdążysz przed komunią synka.Kwota to 300 zl i trzeba zadzwonić i powiedzieć, że się zapłaciło teraz czekam na cały dekret. Pozdrawiam i Trzymam KCIUKI!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Do iwoan27 Mam do Ciebie jeszcze pytanie z jakiego tytułu toczyła się Twoja sprawa - chodzi mi o to czy była raczej prosta i oczywista. Dzięki Tobie mam nadzieję że też wkrótce otrzymam pismo z Sądu. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do agniecha@ Moja spraw toczyła się z tytułu niezdolności z przyczyn natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie mężczyzny i była po części oczywista , ponieważ ex mąż stosował wobec mnie wszystkie rodzaje przemocy, bywała policja , prokurator sąd karny itd,a przed ślubem leczy się psychiatrycznie o czym nie wiedziałam. To tak pokrótce. Napewno pomogło, mi to że miałam rozwód cywilny z jego winy. Trzymam za Ciebie kciuki mam nadzieje, że wkrótce otrzymasz pismo. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie.mam.dzis
jestem po rozmowie z ksiedzem i mam pytanie : czy zawsze wzywani sa swiadkowie ze slubu ??? mnie to zdziwilo, nie mam zamiaru powolywac ich na swiadkow rozprawy bo mieszkaja za granica i nie mam z nimi zadnego kontaktu a tu ksiadz sie uparl ze tak jest WSZEDZIE co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×