Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcąca zmienic diane35

Na jakie tabletki zmieniłas Diane35 i czy to był dobry wybór?

Polecane posty

Gość owieczka84
hej :) hm... widze ze tu powazny temacik :) jesli chodzi o tableteczki to ja biore microgynon21 i jestem zadowolona :) dostalam male boczki ale to dlatego ze chlopak mnie rozpieszcze heheh nom a kochamy sie i to bez gumki ... gumka jest bleee :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcąca zmienic diane35
Dziewczyny za 2tygodnie koncze diane35 i nie wiem co dalej robic--- zrobic przerwe i całkowicie odstawic tabletki???????? czy od razu zmienic na inne??????? jakie??????? plissss radzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do reevy
steridil to sa pigulki dla kobiet przy menopauzie diane ja biore 3 lata bo tak zalecil mi lekarz, wcale nie jest az tak szkodliwa dla watroby, jest kilka innych rodzajow tabletek ktore maja tyle samo hormonow jak diane, a niektore maja nawet gorszy wplyw na watrobe niz diane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara wyjadaczka diany
a ja biorę dianę juz czwarty rok-bez przerwy:) jestem pod stałą opieka lekarza, co pół roku badania ogólne, poziom hormonów i watroby-idealne. w ciążę nie zaszłam, nadmierne owłosienie zeszło, hormony się uspokoiły. nie tyje i jestem b. zadowolona. więc jezeli chodzi o hormony to podstawa sa regularne badania i lekarz. a nie ulotki informacyjne:) dodam, ze nigdy w życiu nie miałam problemów z trądzikiem. a histurycyzm owszem, przyplątał się. pozdrawiam i życze wesołych świąt:) ps. jezeli bierzecie dianę nie tylko jako antykoncepcję, ale takze z powodu innych chorób o zmianie powinien zadecydować lekarz, poniewaz zbyt krótkie leczenie moze powodować nawroty choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tableta
Dziewczyny mam pytanie!! Czy po odstawieniu tabletek piersi któe wiadomo troche podrosły wróciły do poprzednich rozmiarów?? bo fajniej by łoby gdyby takie pozostały :D a kto ma problem z "boczkami" tudzież inna nazwa "schabikami"? i jak to zlikwidowac ? :/ a czy inne tabsy (niż diane 35) też działają na trądzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka23
po odstawieniu diane 35 kocham sie z chlopakiem do tej pory nie wpadlismy czy to od tego leku prosze o kontakt dziewczyny ktore maja podobny problem pozdrawiam ps.bardzo chcemy dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultacja lekarska
Moje kochane wy tak szybko zmieniać nie zmieniać brać nie brać kochać się nie kochać... tak nie można... jestem młodą lekarką i jednocześnie jestem po bardzo długim leczeniu, w tym biorę też Diane 35 od 1,5 roku Ginekolodzy zbyt chętnie przepisują środki antykoncepcyjne, a z doświadczenia wiem, że mimo iż najczęściej potrafią "wcelować" w lek który pasuje i jednocześnie zabezpiecza to też dużo częściej im się nie udaje... Tu ZAWSZE!! potrzebna jest konsultacja endokrynologa nie wspominając już gdy : 1) tyjemy - boczki 2) pojawia się nadmierne owłosienie na przykład małe jasne włoski które miałyśmy na rękach ciemnieją, pojawiają się włosy w większej ilości na brzuchu (ale proszę tu nie szaleć! dziewczęta które mają naturalną linię włosków idących od wzgórka łonowego aż do pępka, to najczęściej nie jest nadmierne owłosienie,tylko genetyka ;) ) na plecach, na klatce piersiowej... 3) cykle są nierówne czyli raz mają 20 a raz 60 dni lub więcej każda z nas jest inna, podczas brania hormonów nasze cykle mają 21 + 7 dni ale znam zdrowe i płodne kobiety które mają naturalny cykl 42 dni albo 35 dni (każdy etap cyklu jest u nich wyraźny i zaznaczony z tym, że trwa odpowiednio dlużej 4) może też występować nadmierne łysienie, tworzenie się zakol 5) trądzik ale tu też nie mylcie paru pryszczy z trądzikiem!! a już szczególnie jak się ma do 18 lat!! jak staje przedemną 15 -letnia dziewczynka i mnie przekonuje, że ona ma trądzik i że tyje i że musi tabletki antykoncepcyjne... to mam ochotę dać jej w twarz, żeby oprzytomniała i zajeła się jeszcze przez 3 lata nauką i własnym rozwojem... ale na szczęście znalazłam dobry sposób na te "dziewczynki" 6) to co jest też istotne a tanie - badanie cukru i holesterolu! podwyższone jeszcze bardziej pchają nas do lekarza!!!!!!! takich przykładów mogłabym wam podawać więcej... tak więc śmiało jeśli macie wątpliwości do lekarza pierwszego kontaktu , porozmawiać i zapytać o skierowanie do endokrynologa... długo się czeka - fakt - mi brak słów ale warto... jak zaczełam "świadomie" chorować, ponieważ przez 5 lat nie wiedziałam o chorobie... natychmiast poszłam do endokrynologa... na szczęscie bardzo dociekliwego... w przeciągu 3 miesięcy byłam bez przerwy badana i nim lekarz podjął decyzję o podaniu mi czegokolwiek wiedział jaki jest stan mojej wątroby, (przyznam też że jestem bezglutenowcem, mogę zjeść ilości śladowe glutenu ale bezpośrednio nie mogę go jeść) stan moich jelit i żołądka itp... a co najważniejsze wiedziałam dokładnie czy przyczyną powyższych kilku objawów nie jest na przykład przysadka mózgowa, tarczyca, grasica, czy poważna choroba jajników nie skaczcie z leków na leki! badajcie się i dobierajcie leki! sprawdzajcie jak na nie reagujecie! tabletki, które pomogły koleżance, wam mogą zaszkodzić. każda z nas inaczej reaguje, niektóre zaczną tyć, inne będą wymiotować bo żołądek nie będzie mógł znieść tabletek... tu nie ma reguły. uczcie się własnego organizmu. co do samego Diane - to jest to lek hormonalny, antykoncepcyjny jest tak silny, że zajście podczas stosowania go w ciąże wynosi 0,02% czyli na 10 000 kobiet co go stosuje, około 2 są tak płodne, że mogą zajść w ciąże. jakie hormony byśmy wszystkie nie brały i niezależnie co piszą w ulotce PODCZAS PIERWSZEGO MIESIĄCA nie mamy zabezpieczenia przy słabszych hormonach nawet 3 MIESIĄCE! dla dziewczyn, które chcą zajść w ciąże po kuracji hormonalnej : odstawiamy tabletki 3 cykle wcześniej 3 cykle zaleca się stosować gumkę wtedy nasz cały układ rozrodczy spokojnie wróci do pewnej normy środki antykoncepcyjne są różne i różnie działają jedne np.: obniżają zdolność zatrzymania zapłodnionej komórki w macicy i ona obumiera i podczas miesiączki jej się pozbywamy jeśli odstawiając takie tabletki natychmiast zaczniemy starać sie o dziecko może dojść do poronienia. Inne bezpośrednio wpływają na komórkę jajową, zbyt duży wpływ hormonów może spowodować choroby płodu. ODSTAWIAJCIE TABLETKI I CIERPLIWIE PRZYGOTOWUJCIE SIĘ DO CIĄŻY MINIMUM 3 CYKLE! i konsultacje u lekarzy profilaktyka MILIARD razy lepsza niż już samo leczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupoty
jesteś lekarzem???? GŁUPOTY PLECIESZ!!!!!!!! uważasz,że po 3 miesiącach brania tabletek dopiero jesteś zabezpieczona?? Boże....Dziewczyno zastanów się co pleciesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
niezależnie co piszą w ulotce PODCZAS PIERWSZEGO MIESIĄCA nie mamy zabezpieczenia przy słabszych hormonach nawet 3 MIESIĄCE! CO TY WYPISUJESZ????????? TO CO W ULOTCE KŁAMIA ???? JAKI MAJĄ W TYM CEL???ŻEBY DZIEWCZYNY W CIĄŻE ZACHODZIŁY?? DZIEWCZYNO ZASTANÓW SIE CO WYGADUJESZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes lekarzem
zacytuje tę bzdure bo mnie śmieszy : niezależnie co piszą w ulotce PODCZAS PIERWSZEGO MIESIĄCA nie mamy zabezpieczenia przy słabszych hormonach nawet 3 MIESIĄCE! Dziewczyny tabletki wogóle nie dają zabezpieczenia!!tak się je tylko łyka dla zabawy!!! oczywiscie to żart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhhhhhhhhhhhhhhhhh
jeśli brałyście diane 35 to już współczuję jak będziecie się w przyszłości starać o dziecko, po odstawieniu diane 35 pół roku nie miałam owulacji ani miesiączki, potem wiele lat nieregularne cykle i 10 lat starań o dziecko, więc puknijcie się w głowę nie bierzcie diane 35 , we Francji były przypadki śmiertelne przy tej antykoncepcji ,, prowadzi do poważych zakrzepic a nawet do udaru, w ogóle to lekarze przepisując pigułki nakręcają kasiorę klinikom niepłodności, jak dziunia odstawi pigułki po 30 -tce to szanse na zajscie w ciąże są mizerne i nie zawsze nawet droga klinika pomoże, poza tym kobieta która bierze pigułki, nie stosuje prezerwatywy , ufa facetowi a wiadomo facet natura niewierna i naraża się na HIV i inne choroby , laski młode sprawy sobie nie zdają jakim zagrożeniem jest pigułka antykoncepcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całkowicie zrezygnowałam z tabletek. Póki co zabezpieczamy się prezerwatywami, ale myślę też o komputerze cyklu do npr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komputery cyklu są bardzo dobre, sama używam takiego - cyclotestu. Jestem naprawdę bardzo zadowolona, ciesze się że uwolniłam się od hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×