Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietanocy

polecam kazdemu, kto nie rozumie partnera!!

Polecane posty

Gość kobietanocy

Z moim mezczyzna jestem od 3 lat, w naszym zwiasku, dobrze sie ukladalo jednak jak minal 2 rok zaczelo sie cos psuc, mielsmy do siebie pretensje o byle co...poprostu siebie nie rozumielismy. przetrwalismy tudne chwile, a w tej chwili mimo ze misiu jest w wojsku, nasze uczucie zwieksza sie diametralnie. a to wszystko za sprawa jednej ksiazki- MĘŻCZYŹNI SĄ Z MARSA< A KOBIETY Z WENUS. (john gray) na poczatku myslalam, ze to kolejna bezajdziejna kupa stron, a tu mila niespodzianka. Autor opisuje jak miłość widzą kobiety, i mezczyzni-a dla niewtajemniczonych owe spojrzenia sa zupelnie inne. mamy rozne potrzeby, i roznie okazujemy milosc. to co mowi jest niby kazdemy oczywiste, ale jak sie okazuje w praktyce jest duzo gorzej. np. kobiety lubia radzic, i np ja mojemu misiowi ciagle mowilam aby poszedl na studia, nie chcialam go w ten sposob ulepszac, czy tez zmieniac, ale sadzilam ze jest na tyle inteligetny ze szkoda by bylo aby sie nie udal na wyzsza uczelnie. a moj misiek w momencie jak dawalam mu "dobre rady" myslal ze jest do niczego, i dlatego chce go naprawic, i w ten sposob zawsze jak wspominalam o studiach on czul sie nie kochany. to juz chyba nie jest tak oczywiste, prawda? Albo inaczej... gdy czuje sie zle to lubie przytulic sie do misia i opowiadac mu o moich zartwieniach, jak to zle mi w pracy, i ze placek mi nie wyszedl itp. w wtedy moj mezczyzna odbiera to jako "ona mnie za to obwinia" i znow zatlacza sie w klebku, ze jest do niczego. a jak mezczyzna tak mysli to przestaje sie starac okazywac uczucia bo uwaza ze i tak jego partnerka go nie doceni (a to dla niego bardzo wazne) i tak naprawde wiekszosc z nas nie rozumie roznic ktore wystepuja miedzy kobieta a mezczyzna, powstaja w ten sposob sprzeczki, urazy, niechec, brak rozmowy, w konsekwencji zanik milosci i szacunku. mamy inne potzreby, i nawet nie wyobrazamy sobie, ze partner nie potrzebuje tego czego my tak naprawde pragniemy. a wiec tak KOBIETY PRAGNA OTRZYMYWAC: 1. TROSKE 2 ZROZUMIENIE ICH PROBLEMOW 3.SZACUNEK DO JEJ UCZUC 4. POSWIECENIE 5.UZNANIE 6.ZAPEWNIENIA (ps kobieta lubi dostawac drobne gesty milosci, tzn jak przyjdziesz z pracy przytul ja) MEZCZYZNI PRAGNA OTRZYMYWAC: 1.ZAUFANIE- ZE TO CO ROBI JEST SLUSZNE, I ZE SOBIE PORADZI 2. AKCEPTACJE JEGO TAKIM JAKIM JEST (chocby nawet pozornie, mozna powiedziec ze np nie podobaja mi sie twoje rozrzucone skarpetki, ale i tak cie kocham i szanuje ze wkladasz je pozniej do pralki) 3. DOCENIANIA (za to co robi, np to ze cie nieoczekiwanie przytuli) 4. PODZIW 5. APROBATE 6. ZACHETE DO DALSZEGO DZIALANIA. ps dla kobiet- mezczyznie musza czuc ze jest dla was rycerzem, ktorego sie podziwia i nie radzi mu sie jakiej broni uzywa, czy tez nie karci sie go za to ze zgubil droge do zamku, a wazne jest to ze trafil do ksiezniczki i uratowal ja od smoka. i mimo ze to co jest tu napisane wydaje sie nieistotne, lecz tak naprawde niezrozumieie jest pzyczyna wszystkich klotni i niepowodzen w zwiazkach. bardzo polecam lektore, jakby co to moge ja troszke strescic, jak byscie chcieli, i moge odpowiedziec na pytania. PS mi bardzo ta ksiazka pomogla w zrozumieniu mojego misia, a takze samej siebie. zrozumialam dlaczego moi rodzice sie rozwiedli, i dlaczego np niektorzy sa ze soba 50 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna książka
dzięki kobietonocy, to bardzo ważne co napisałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi54
Mój mężczyzna, pomimo "przykładnego" :D wypełniania przeze mnie podanych sześciu punktów ma ewidentne problemy z podejmowaniem decyzji (motywacja do działania). Dlatego książka książką, a życie jednak życiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wam powiem,ze ja rozumiem to wszystko i znam te wszystkie zasady,ale nic to nie da jesli tylko jedna osoba bedzie przestrzegac tych zasad.W koncu dlaczego tylko my mamy byc takie wyrozumiale.A faceci??? Wydaje mi sie ze oni takze powinni poczytac takie ksiazki.No ale jak znam zycie to tego nie zrobia bo to jest dla nich za dluga i nie ciekawa lektura.Ja bylam wyrozumiala przez kilka lat a moj maz nie potrafil mnie szanowac i tylko sie wyrzywal na mnie.I co mialam zrobic? Wedlug tej ksiazki popatrzec na to z innej strony? Wydaje mi sie,ze nie tedy droga.Do tanga trzeba dwojga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filemonaGRT
powiem ci że zaciekawiłaś mnie ta ksiązką...... moze kiedys przeczytam .... ja jestem w pół rocznym związku, i to ja zdobyłam mojego chłopaka - mi bardziej zależało! Jedne co mnie troche wkurza to to że on czasami za mało uczucia mi okazuje, znaczy sie jak jestesmy razem to jest super ale jak sie nie widzimy to wiesz czasem napisze takiego sms-a ze serce sie raduje a czasem nap.jak do kolegi... potrafi sie cały dzień nie oddzywać a za chwile znowu czyms umie moje serce! Ja to kocham go do szaleństw i najchetniej co chwile mówiłabym mu ze go kocham ze testknie itd... no ale faceci chyba nie lubia "przesady"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa..
kobieta nocy moglabys cos wiecej napisac , ze faceci nie lubia , jak mamy sie zachowywac wobec nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietanocy
Tak, właśnie tak tylko wiecie on jest teraz w wojsku, no bo niby co robić bo tej zawodóce, i strasznie zdradza mnie z dziewczynami z zawodówki handlowej ( o przepraszam była jeszcze jedna cukiernica!). Wiecie jak to jest szkoła blisko koszar. Ja jenak i tak go kocham i jego fajnego malucha, lubię jak jedziemy do remizy na dyskotekę i ta jego płyta CD pod lusterkiem tak dynda, fajnie jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agent
taaa ? i co jeszcze? na kilometr czuc podszywaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×