Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

serdaczek

Pomoc merytoryczna dla dietkujących

Polecane posty

Zachęcam wszystkie odchudzające się panie do dbania nie tylko o dietę,ale i ciało, twarz. Przy utracie znacznej ilości kilogramów, napięta wcześniej skóra wiotczeje i wygląda nieestetycznie. Polecam dużo wysiłku fizycznego-pilates, brzuszki, basen. Także pomocne są preparaty kosmetyczne, nie muszą one być drogie. Bardzo dobry jest balsam do ciała z wyciągiem z bluszczu( np. kosztujący kilka złotych -Cztery Pory Roku). Jeśli kogoś stać, mogą to być droższe preparaty-np.Vichy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rady:D musze skoczyc do apteki po te krople....kurcze,ja to wlasnie tak mam,ze waga jest u mnie raczej stala i bardzo powoli idzie zarowno w gore,jak w dol....moja kuzynka bez jakichkolwiek cwiczen schudla 32 kg,a ja juz po 16kg mam problem....ech... cwiczyc juz zaczelam,oby przemiana skoczyla:D to zycze wszystkim udanego dietkowania!!!!:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze,wlasnie przeczytalam na innym temacie,ze dziewczyny lykaja kep,znaczy ten jod....ale zastanawiam sie czy jesli ktos ma zdrowa tarczyce,to czy jest to racjonalne....wlasnie dodam jeszcze,ze moja kuzynka (ta ktora schudla 32kg) ma niedoczynnosc i lyka jod....myslicie,ze to jej pomaga szybciej chudnac??? lepszy jod czy morszczyn?? i co bezpieczniejsze,zeby nie zrobic sobie krzywdy... dzieki z gory za rady:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a poprosze o jakis
skuteczny jadlospis dla osoby 40 letniej,prowadzacej siedzacy tryb zycia,kobiety,nie chorujacej na nic o powolnej przemianie materii i nadwadze ok 25 kg,prosze rowniez o rady w sprawie tanich preparatow ujedrniajacych do skory,dziekuje slicznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a poprosze o jakis
prosze jeszcze o rade jak zwalczac natarczywe napady glodu,czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mroowa Jeżeli nie masz żadnych problemów z tarczycą, nie powinnaś przyjmować preparatów jodu. Zawsze powinno to być konsultowane z lekarzem. Wyciąg z morszczynu jest całkowicie bezpieczny i możesz spokojnie go pić. Jest naprawdę skuteczny. Przetestowałam go też na sobie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroowa czy kuzynka
stosowala diete? czy schudla od samego jodu? ja slyszalam ze Kelp jest calkowicie bezpieczny,lyka sie 1 tabl na dobe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpis z 17:20 i 17:22 Tobie także proponuję dietę 1000kcal. Przykładowy jadłospis na 3 dni masz na pierwszej stronie topiku. Resztę możesz łatwo znaleźć w internecie. Ale dla ciebie mam niespodziankę i propozycję. Możesz każdego dnia zjeść ponadto kubek dowolnych owoców sezonowych, a po kolacji dowolną ilość świeżych warzyw. Zobaczysz, że będzie ci o wiele łatwiej. Koniecznie też musisz uprawiać jakiś sport, najtańszy-bieganie-nic nie kosztuje. Krzątanie się po domu, nie wystarczy. Nagłe napady głodu możesz łatwo zaspokoić. Przygotuj sobie wcześniej wodę, obierz jabłko i pokrój na plasterki, tak samo marchewkę. Gdy tylko pomyślisz o jedzeniu, natychmiast wypij szklankę wody, zagryź jabłkiem i marchewką. Możesz podgryzać dowolne ogórki-surowe, konserwowe, kiszone. Tani preparat ujędrniający, to właśnie ten z wyciągiem z bluszczu-Cztery Pory Roku. Ponadto balsamy tanich,ale dobrych polskich firm-Bielenda -żel z zieloną herbatą, Ziaja-Lipocell Bloker, Kolastyna, Soraya, Evelline-większość z nich kosztuje poniżej 10zł, możesz wybierać dowolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo dziekuje Serdaczku
🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej mroowa
napisz cos o tej kuzynce,jak udalo sie jej schudnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynka stosowala weight wathcer\'s,ale zero cwiczen....pisalam o tym chyba wczesniej,,, 32kg w rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podnoszenie:-) Za to kolejna rada. Jeżeli jesteście na diecie,ale pijecie kawę lub colę(oczywiście light;-)), koniecznie popijajcie magnez. Jest on silnie wypłukiwany przez te napoje. Nawet wypijanie 2-3l wody dziennie, może nie zapobiec niedoborowi tego pierwiastka,a jest on bardzo ważny dla funkcjonowania organizmu. Jeżeli łapią was kurcze łydek, mięni okrężnych oka, to znaczy że brak wam właśnie magnezu. Preparaty do rozpuszczania są tanie i ogólnodostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze,że mi w odchudzaniu bardzo pomogła L-Karnityna, przyjmowana przed wysiłkiem fizycznym. Przyspieszyła moją utratę wagi. Spaliłam tłuszcz, a nie mięśnie.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fankadietmanka
Ja myślę, że każdy sposób odżywianie warto sprawdzić dietmanem. Wtedy będzie wiadomo czy są wszystkie wartości odżywcze cz ich nie ma. Jedzenie trzeba bilansować ponieważ jest to warunek konieczny uniknięcia jo-jo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy program komputerowy ma swój algorytm. Skąd pewność,że akurat ten algorytm jest poprawny i dobrany do każdej z nas? Każdy człowiek się różni. Dr Dietman jest pożytecznym i przydatnym programem,ale nie powinien być nadrzędnym wyznacznikiem sposobu odżywiania. Może pomagać,ale nie sterować. Od prowadzenia diety jest lekarz i my, bo to przecież o nas chodzi! Program komputerowy może sygnalizować nadmiar kalorii albo niedobór pewnych witamin czy pierwiastków, ale to człowiek myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpowiedź: najwięcej się chudnie, kiedy po obiedzie nie zapadamy w drzemkę, tylko po półgodzinie idziemy na spacer. To nie musi, a nawet nie może być silny wysiłek(bo zwrócimy dobre jedzenie), tylko spokojne zaangażowanie organizmu w drobny wydatek energetyczny. Najlepszy czas na bieganie to godziny poranne. Na spacer południe. Na jogę popołudnie. Siłownia i basen wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o
solaren czy artecholin,kolezanka miala zalecone przez dietetyka przed kazdym posilkiem po 20 kropli mieszanki 1/3 solaren,1/5 artecholin i 90 gram kropli z szalwii-tlumaczyla mi ze to mialo niby pomoc w chudnieciu,zaparciach,czy miala racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o
dodatkowo wypijala mieszanke ziol,rumianek,krwawnik,kozlek,itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypijała bardzo dużo. Wystarczy w zupełności Artecholin-pół godziny przed posiłkiem, po 20 kropelek, tak jak napisałaś. Zwiększa on wydzielanie żółci, co poprawia trawienie, likwiduje wzdęcia i uczucie przepełnienia. Znikają też bóle brzucha. Natomiast po posiłkach możesz popijać herbatki ziołowe- z dziurawca czu rumianku. Polecam też malinową i imbirową(zwiększają przemianę materii). Ja na tej diecie schudłam już łącznie 25kg:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dokladny Twoj jadlospis
jak wygladal? czy to byla dieta 1000kcal? czy faktycznie ta mieszanka pomagala kolezance chudnac? i co do chudniecia ma szalwia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na diecie 1000kcal, ponownie jestem też. Miałam przerwę na poprawę metabolizmu. Dieta była ułożona wg zasad zdrowego żywienia(piramidy). Pierwszego miesiąca schudłam 8kg, przez kolejne po 4kg, na koniec ok.2,5kg na miesiąc. Potem zrobiłam przerwę i znowu chudnę 4kg na miesiąc. Mieszanka pomagała twojej koleżance w trawieniu i metabolizmie, a w chudnięciu poprzez dostarczenie dużej ilości wody;-)Jakoś przecież musiała wypić te ziółka.:-) Szałwia ma działanie ściągające i przeciwzapalne, może chodziło raczej o ochronę śluzówki przewodu pokarmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje za odp
tylko pogratulowac takich rezultatow:) rozumiem ze juz nie masz problemow z wagą? ciekawosc mnie zzera by zapytac skad czerpiesz tak ogromna wiedza o dietkowaniu ? slicznie dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze muszę zrzucić trochę kologramów. Moja wyjściowa waga była ogromna.( z różnych przyczyn,w tym oczywiście też z mojej winy) A wiedzę o dietkowaniu mam z doświadczeń własnych i z racji pracy,którą wykonuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam pytanie od ponad miesiąca stosuję dietę która w porywach dziennie wynosi jakieś 1500 kacl dodatkowa ćwiczę czego do tej pory nie robiłam i pijam czerwoną herbatę jakieś 2 l , czyli według mnie jest to dieta racjonalna i w moim wieku a mam 30 lat powinnam chudnąć powoli, ale skutecznie i trwale :) niestety nic takiego się nie dzieje, nie chudne i zaczynam myśleć czy aby nie przejść na diete o mniejszej zawartości kacl, ale nie chciałabym tego robić bo nie chce się głodzić.Co Twoim zdaniem powinnam zrobić??Może bardziej skrupulatnie liczyć kalorie i nie przekraczać 1000 kacl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odchudzasz się już miesiąc, więc organizm powinien zareagować. Jednak ważne jest ile kalorii jadłaś przed dietą, bo jeśli dopiero miesiąc temu zaczęłaś je liczyć, to może się okazać,że np 1700. Wówczas potrzebowałabyś miesiąca i 5 dni,żeby stracić 1 kg. Masz 30 lat, więc twój metabolizm jest wolniejszy. Ważne jest też czy ważyłaś się przed miesiączką czy po, ponieważ przed zatrzymujemy dużo wody i to może być przyczyną \"pozornego\" braku utraty wagi. Zależy też jak często ćwiczysz i jak intensywnie? Radzę ci intensywny wysiłek fizyczny tzn.bieganie, basen, aerobik co najmniej 3x w tygodniu. Nie musisz zmniejszać ilości kalorii,które spożywasz, po prostu pilnuj się,żeby na pewno nie dojadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysiłek fizyczny to moja słabość ćwicze słynne tu na kafeterii 8 abs 2x dziennie, ale zrezygnowałam ze słodyczy jem je sporadycznie.Myślałam żeby przejść na diete 1000 kacl ale niektórzy twierdzą że jest zbyt restrykcyjna, sama nie wiem.Nie chodzi mi o szybkość tylko o trwałość hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie, polecam raczej zwiększyć wysiłek fizyczny, niż zmniejszyć ilość kalorii. Tak jak już pisałam basen, bieganie, aerobik, tenis, stepaerobik- w ten sposób spalisz najwięcej tłuszczu. Ewentualnie,żeby nie było to dla ciebie za bardzo męczące, możesz iść na naukę tańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś już mnie o to pytał. Jest to dieta, na której traci się dużo kilogramów w szybkim czasie. Niestety też szybko spada przemiana materii i jest się bardzo narażonym na efekt jo-jo. Zauważyłam, że wiele kobiet nie jest potem w stanie utrzymać swojej wagi,szczególnie jeżeli utraciły dużo kilogramów. Dieta, nie dieta jedzenie śniadania jest najważniejsze!!! Jest to posiłek,który daje energię na cały dzień i ile by się nie zjadło, zostanie spalone całkowicie. Jest za to inny pozytywny aspekt diety-jest tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm wiesz może jednak skusze się na 1000 kacl zamiast tego biegania i tańców, tylko teraz wagę muszę kupić dla dużej wiarygodności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×