Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aiszza

ZAJADY, co na nie?

Polecane posty

Gość e rady
mialem kiedys okropne zajady ale na szczescie latwo sie ich pozbylem, niestety nie bardzo pamietam co mi pomoglo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imf
Polecam świeżo wyhodowane kiełki rzeżuchy. W moim przypadku przy uporczywych zajadach po kilku dniach regularnego spożywania kiełków do kanapki na śnadanie i kolację doszło do całkowitego wygojenia. Wcześniejsza kuracja wit. B2 kupioną w aptece nic nie pomagała. Zajady warto też posmarować maścią tormentiol, ale kiełki to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaDarc
Mój syn ma bardzo wrażliwą skórę. Najlepiej pomagają maści z mocznikiem i z wyciągiem z owsa. Majtami brudnymi nie polecam, szczególnie gdy były noszone przez dorosłą osobę. Pieluchy po słodkich bobaskach i owszem. Oczywiście tylko te posiusiane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag12136
Moja koleżanka na zajady jadła banany i podobno jej pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag12136
Bardzo dobrze działa maść nagietkowa, wystarczy pare dni i znikają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 47 lat. W młodości nieprawdopodobnie cierpiałam na zajady (dobrych parę lat). Najbardziej pamiętam wizyty u stomatologa, gdzie nie mogłam ust otworzyć, kąciki bolały i krwawiły. Jeść się też nie dało. Poza tym niezbyt było to przychylne urodzie:( Leczyłam się dermatologicznie i nic nie pomagało. Pewnego razu przeczytałam w jakimś maminym brukowcu (była tam rubryka poświęcona poradom) przeczytałam, że zajady najlepiej się leczy smarując kąciki ust Amolem. Nie bardzo wierzyłam, ale wypróbowałam. Efekt prawie natychmiastowy. Po tylu latach zajady po prostu zniknęły bezpowrotnie. Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo z tego powodu cierpiałam, w chwili obecnej widząc jakaś osobę z zajadami (nawet obcą), bez skrupułów podchodzę i udzielam porady. Naprawdę, to pomaga w 100% i dziwi mnie bardzo fakt, bo zawsze myślałam, że leczenie zajadów trzeba zacząć \\\"od środka\\\". Pozdrawiam wszystkich i naprawdę polecam tylko AMOL:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Król_Sebastian
Marysiu 123. Co do Twej metody leczenia majtkami nie wskazałaś, którą stroną usta należy pocierać - tą żółtą, czy tą brązową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamys17
Maść Tormentiol... Zszedł mi zajad po 3 dniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 2 tygodni mecze sie z nimi ale wyprobowalam maslo na noc i apap rozkruszony ugniatac w palcach i nakladac na kaciki dorba tez jest pasta do zebow dzis juz prawie nic nie ma:) rany wygojone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta33
Do merkaby: przy zajadach chodzi o niedobór witaminy B2 a nie B6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta33
polecam zestaw witaminowy a zewnetrznie pimafucort w przypadku stanu zaawansowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta33
Przy stanie mniej zaawansowanym pomagał mi Tormentiol, jak równiez woda utleniona w żelu!! Obowiazkowo zestaw witamin! Przy czestych nawrotach nalezy zaopatrzyc sie w zelazo i zaczac zdrowo sie odzywiac (miesko, watróbka - jak i produkty mleczne zawierajace zywe kultury bakterii) Bez tego zadne 'czary-mary' tj. specyfiki i wynalazki o których mozna tu poczytac :) nie sa w stanie zadziałac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olu
ja mam zajady od kilku miesięcy bez przerwy... ostatnio sie dowiedziałam, że pomaga witamina B2.. a kiedyś jak byłam w dentystki, to ona mi powiedziała, że dobrze jest smarowa zajady wazeliną.. to faktycznie działa.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajadek
moze to zabrzmi glupio, ale kiedy zaczyna Was swedziec kacik ust, tudziez ich okolica to potrzyjcie to miejsce dosc mocno skórką od chleba, badz plasterkiem cytryny. najpierw zrobi sie to miejsce czerwone, ale po jakiejs godzinie zniknie jakikolwiek slad ;) sprobujcie.. ja jeszcze nigdy nie mialam prawdziwego zajada, ani opryszczki ;) dzieki tej metodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkonsfribal
Ok, własnie miałem zajady, zajrzałem tu na stronkę, temat przemyslałem i ...po zajadach. Zrobiłem tak: 1. multiwitamina + żelazo (zawierająca B1, B2, B6, B12) 3 tabs rano, 2 w południe i 2 na noc przez trzy dni (czyli silny kop witaminowy do momentu ustąpienia zajadów) 2. chlorchinaldin H smarowany w popękanych kącikach ust 3 razy dziennie Efekt: zajady zniknęły w przeciągu trzech dni. Po tym czasie nie stosuję już chlorchinaldinu H, tylko aplikuję multiwitaminę w ilości 3 tabs dziennie i zamierzam za parę dni zredukować ilość do 1 tabl dziennie. Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uska
Jesli chodzi o ta rade z majtkami, to prawda, z tym ze nie musisz uzywac akurat majtek. Moja babcia rowniez pomogla mi sie wyleczyc z moich zajadow, wystarczy ze bedziesz je pocierac okolo 3 razy wewnetrzna strona koszulki ktora masz na sobie ubrana (musi byc wewnetrzna strona) i pomoze w przeciagu paru dni! Mi przeszly w 2 dni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaTkA oD PiEtRuSzKi
Ja na zajady stosuję witaminę B2 w tabletkach...Tylko jest jeden problem...Weźmiesz całe opakowanie tych tabletek i przejdzie ci na 6 miesięcy,a potem znowu wracają :\'( Mam problem i nie wiem jak sobie poradzić. Nie chcę się już truć tabletkami....Jest coś (oprócz maści) co można stosować codziennie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleś powyżej....
gdyby ludzie z każdą pierdołą, którą można wyleczyć lekami bez recepty i domowymi sposobami latali do lekarza to pomyśl jakie by kolejki były.... ludzie by zaczęli w tych kolejkach umierać, bo z poważną chorobą (np. zapalenie płuc) musieli by czekać, aż lekarz przyjmnie wszystkich z zajadami, przecietymi palcami, bólem głowy itp. Oczywiście w niektórych wypadkach wizyta u lekarza jest wskazana - jesli zajady są naprawdę bardzo dokuczliwe i nic na nie nie działa a do tego dochodzi gorączka czy inne dolegliwości. Ale jak jest zwykły swędzący zajad, to najpierw warto wypróbować domowe metody czy leki bez recepty a nie kolejki w przychodni wydłużać ... Sama mam zajady od zeszłych wakacji. Czasem mam tydzień spokoju, czasem objawy się bardzo nasilają - tak jak teraz. Prawy kącik mam tragiczny, lewy jest w miarę ok. Miałam zaleczone zajady, ale w sobotę byliśmy w kinie i solą z popcornu sobie je podrażniłam. Od wczoraj smaruję maścią rumiankową, bo tylko to mam pod ręką... Przeczytałam watek i jak tylko będe miała przypływ gotówki to uzbroję się w jakieś konkretne witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kichaastraszana
Po przeczytaniu całego wątku ześfirowałam Już nie wiem czego próbować :/ Jak się dziada pozbęde napisze czym go wytępiłam Ale jak czytałam mężowi o tej spermie i sexie analnym oczywiście w formie żartu, że tu ludzie takie bzdury wypisują tak się chłopak ucieszył, że jest mi chętny pomóc w walce z zajadami :/ no się załatwiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyyyy
ja mam zajady juz 4 lata,probowalam juz tyle sposobow ze szok...juz nie mam sily poprostu. Bylam ostatnio u dermatologo to przepisala mi tabletki na alergie,,,:) juz kolejne...:) i nic..............to jest naprawde straszne ze nic na to nie pomaga...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poinformowanaa
Ludzie. xD żadne szmatki brudne majtki nie pomogą. Ja męczyłam się długo nie z jakiś malym zajadzikiem tylko z mega zajadem duzym ze strupem -,- Łykałam ciagle witaminy tzn. B complex i smarowałam przepisaną mascią... Nic to nie dało. Wkoncu zrezygnowana zadzwoniłam do mojej babci. Powiedziała zebym posmarowała zwykłą maścią cynkową. POMOGŁO. ALLELUJAAAA !!!!!!!! koniec z zajadem boze drogi.. jestem taka szczesliwa..haha xD masc cynkowa rządzi i kosztuje 1.6o xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agada
Ja z zajadami mecze sie od miesiaca. Bralam B2 i B kompleks - nie pomoglo. Przekopalam caly internet i stwierdzilam, ze sprobuje wszystkiego na raz, co inni proponuja: 1. tran 2. kompleks witamin - falvit 3. witamina B2 4. masc stomatologiczna - sachol 5. masc z witamina A Pomoglo. Tylko nie wiem co. Na razie nie odstawilam tylko sachol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrs
Jako leczenie pierwszego rzutu: >Preparaty wieloskładnikowe - wielowitaminowe, >zmiana diety (najprościej dodać drożdże - dużo witamin z kompleksu B), >sok marchwiowy zawierający karotenoidy które są bezpiecznym prekursorem witaminy A - praktycznie nie da sie przedawkowac >krople z witaminą A - tylko miejscowo na powierzchnię skóry Hiperwitaminoza witaminy A może spowodować nasilenie się zajadów! Jeśli zajady znikną i po krótkim okresie powrócą znowu, warto wybrać sie do dietetyka/lekarza i nie bawić się w łykanie wszystkich pigułek. Jeśli zajady się utrzymują przez okres dłuższy niż 14 dni, bezwzględna wizyta lekarska, bo zajady (zapalenie kącików ust) są objawami skórnymi nieswoistymi, więc nie musza być wynikiem hipowitaminozy. Mogą być zwiastunem poważnych chorób: >grzybice >niedokrwistość z niedoboru żelaza >Zespół Plummera Vinsona >cukrzyca >choroby układu immunologicznego >stan przedrakowy Warto zaznaczyć, że zaniżona wysokość zwarcia zębów może powodować gromadzenie się śliny w kącikach ust i sprzyjać grzybicom >zajadom. Tak samo zajady mogą powstać zimą i być wynikiem przesuszenia i pękania skóry - pomadka, wazelina pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wnika
Moja Mamuśka też ma do polecenia coś dziwnego :) ale to nie majtochy ;))) Tylko miód z własnego ucha LOL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dtw
aaa dziecko sąsiadki mojej babci miało trądzik i kiedys biegła po łące - przwróciła się i wpadła twarzą prosto w krowi placek - po tygodniu sliczna buźka sie zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzanetka
Hej;)czytam co napisaliscie na temat zajadów,wlaśnie z nimi walcze,nie mam w domku witamin B itd ale znalazłam maść OXYCORD A tylko,ze jest napisane :maść do oczu,ale posmarowałam,nie mam nic innego a musze się ratować,o skutkach napisze jak będą hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fnzfnfhnfgn
TYLKO Pimafucort naprawde dziala ale na recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość student medycyny
Pozwole sobie tutaj cos nieco napisac. Po pierwsze sposobow na leczenie zajadów jest mnóstwo. I pewnie wiekszość jest skuteczna skoro wam pomaga. Czasem po prostu wszystko samo mija po paru dniach co normalne a wy przypisujecie to cudnym okladom i innym fajnym rzeczom. Po drugie stosowanie jakichs zoviraxow czy vratizolinów jak ktos tam napisal to ok ale nie na zajady tylko na opryszczke. Nie myslcie ze wszystko na wszystko dziala. Zajady maja podłoże grzybicze wiec powinny być leczone przede wszytskim lekami z tej grupy czyli np clotrimazolum jak najbardziej, chlorchinaldin moze byc dodatkowo zawiera sterydy wiec przyspieszy gojenie sie tłumiąc reakcję zapalną. Do tego przez kilka dni jeść witamine B2 ale B2 a nie od razu wszytskie. I jesli bedziemy to leczyc przez ok 6 dni powinnismy miec spokoj na dlugi czas. Chyba ze mamy jakiegos chorego kochanka/ke ktor Nas zaraża całując:P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość student medycyny
pimafucort też może być:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×