Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Serduszko w rytmie cza cza

Mój chłopak jeszcze nigdy nie widział mnie bez makijażu

Polecane posty

Gość oliviaa
tak, uzywam fluidu, ale cienką warstwe, jezeli mam opaloną twarz to wystarcza mi puder w kamieniu dla ujednolicenia i zmatowienia twarzy (aczkolwiek zdarzają mi sie też czesto jakieś krostki i takie tam , wtedy musz pokombinowac troche bardziej) aaa i koniecznie korektor pod oczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noe
ja bym poczekała jak bedzie promocja masek i kupiła jedna albo dwie pozadne poco wydawac kase na kosmetyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siamano.... U mnie te pogorszenie zanika bo było tylko tymczasowe.....W 100% spowodowane stresem przed egzaminem komisyjnym....Ograniczyłam kosmetyki pielegnujące do minimum, przynajmniej mi na dłużej starczą...Raz dziennie rano myje twarz mydłem antybakteryjnym i potem krem antybakteryjny nawilzający a potem wieczorem tylko tonik i Benzacne. I na tym koniec. I to mi służy...Pudru, fluidu itp itd nie uzywam w ogóle (i nie uzywałam nigdy) mimo ze kiedys troszke by sie przydało. Ale mimo to nie uzywałam i nie zamierzam.Pa..Pozdrowienia z Prudnika czyli mojego miasta.:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Doorota GRATULUJE zdanego egzaminu 🌻 Ostatnio zauwazylam u siebie malutkie pogorszenie, ktore moze byc spowodowane tym, ze okres tuz tuz lub tym, ze przestawiam sie na naturalne kosmetyki. Odnalazlam zapomniana tubke Benzacne, ktorym teraz smaruje sie codziennie wieczorem i widze poprawe ;) Jednak wczoraj wzielam ostatnia Dianke... mam nadzieje, ze organizm mi nie zwariuje :P Serduszko a pomaga Ci chociaz troszke ten olejek z drzewa herbacianego? 15.09. mam poprawke i w koncu MUSZE zaczac sie uczyc!!!! :O Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co sie dzieje?? >:| Czemu nikogo nie ma >:| Co to ma znaczyc >:| Nie pozwólcie temu tematowi zejśc na psy!! On mi naprawdę pomógł! I napewno nie tylko mi! Pierwsza czynnością po włazceniu komputera jest własnie wejscie w Ulubione i właczenie tego tematu!! Nie wyobrażam sobie nawet jednego dnia bez prezcytania tego topiku. Sledze go juz bardzo długo ale to baadzo długo!! Zawsze z utesknieniem czekam na kolejen posty i namietnie je czytam !! więc piszcie bo ta cisza jest gorsza niż krzyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! No dobra Dorotko- to ja coś napiszę, żebyś sobie miała co poczytać ;-). Oczywiście żart- bo i tak bym napisała i tak. Widać, że pojawiła się nowa grupa dziewczyn na naszym topiku, tzn takich, które mają cerę ok, ale i tak muszą się malować ze względu na oczy (Ładna w, brzydka bez, Puff, Olivia). Chociaż ja bym sto razy bardziej wolała mieć problem z malowaniem oczu, zamiast trądzik. Ale nie będę się licytować, bo każdy swój problem uważa za najgorszy. Witamy na topiczku ;-). Olivia----> z tego co ja wiem, to właśnie taki makijaż permanentny to też obejmuje brwi i rzęsy, bo jak sobie zrobisz taką hennę, to na pewno jakiś czas ona się utrzyma. Nie wiem, jak długo, ale tak z 2 m-ce myślę, że wytrwa. Możesz popytać. Puff------> no ja myślę, że niestey codzienne malowanie się ma wpływ na stan cery i to duży. Na pewno od pudrów i takich innych szybciej się robią zmarszczki. Ale powiedz, jakie my mamy inne wyjście? Żadne. Ja się maluję od jakiś 5 lat i nie wyobrażam sobie, żebym na dzień dzisiejszy mogła przestać się malować. Akwamaryna------> a czy Ty masz w ogóle się z czego odchudzać? Mi się wydaje, że zbyt drakońską tą dietę narzuciłaś, to wiadomo, ze nie zrezygnujesz od razu ze wszystkiego. Nie ma takiego bata. Tak uważam. I ja też nadal wyglądam nieciekawie. I silnej woli to ja nie mam za grosz. Co najwyzej słomiany zapał ;-). Ala1984-----> a tłuścisz się tak tylko w czasie okresu czy cały czas? Ja tak fazami, zależy pewnie od dnia cyklu, a najgorzej jest na czole. Muszę się odtłuszczać papierem toaletowym, bo inaczej tłuszcz. Ostatnio też zauważyłam, chociaż to chyba \"zasługa\" mojego nowego kremu z AVY- w sumie nie wiem czemu, bo jest nawilżający, to wieczorem jak zmywam tapetę, to jakbym jakiś olej z twarz zmywała. No taki tłuszcz, że coś strasznego. Chyba ten krem nie jest dla mnie, chociaż skład mi się podoba. Dziwne. A czym Ty myjesz twarz i jakie kremy stosujesz?? Dorota----> gratuluję zdania egzaminu z matmy. :-) Nastia----> gratuluję z rezygnacji z Dianki. Na pewno będzie dobrze. Co do poprawki, to na pewno będzie dobrze, tak jak u Doroty! A olejek herbaciany działa na mnie tak sobie. O dziwo lepiej działa na mnie jako składnik w Acnofanie, niż nierozcieńczony. Nie wiem, od czego to zależy. A u Ciebie jaki efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie brak mojego chłopaka źle wpływa na mnie i na moją cerę ;-). Jak on jest, to przynajmniej nie mam tyle czasu, żeby majstrować przy twarzy i się wyciskać. Żeby tak już przyjechał... :-). Na razie marzenia niestety. :-(. Moja cera ostatnio straszne niespodzianki mi robi, wyglądam jak ciasto z posypką :-(. Najgorsze, ze z tego czegoś nic się nie da wycisnąć, no ale jest wypukłe. Wygląda okropnie. Poza tym mnóstwo zaczerwienień na całej twarzy i strupków, a ja mam tendencje do ich zrywania. Sorry za takie masakryczne opisy. To mi podchodzi pod trądzik neuropatyczny. W ogóle to mi się wydaje, że ten mój trądzik, to jest hormonalny+neuropatyczny+kosmetyczny razem wzięte. Ja to już chyba nie wytrzymam długo z tą moją cerą :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie pogorszenie nadal trwa. ogladalam dzis zdjecia diewczyn na fotka.pl i stwierdzilam ze wiekszosci zazdroszcze ze zrobia swobie zdjecia spontanicznie a ja na zdjeciach zawsze musze jakos schowac moje syfy, zatuszowac, wydaje mi sie ze bedzie widac przebarwienia dlatego nie robie sobie prawie w ogole zdjec. mam dosc takiego zycia :/ wczoraj caly dzien nic nie zjadlam ;O musze isc do dermatologa :O czemu mam ten pierdolony problem :O juz bym wolala byc gruba to bym schudla a tak niczego mi nie brakuje! jestem ze wszystkiego zadowolona oprocz cery! echhh :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wkońcu ;) Mi juz te pogorszenie schodzi. Dzisiaj zamierzam wieczorem zrobić tak: *peeling *żelem umyć *maseczka z st.Ives oczyszczająco-rozgrzewająca *Benzacne na noc tradycyjnie ;) I amba fatima i pogorszenia nima! ;) A jak tam u Was ze skórą? Macie wszytsko ok czy pogorszenie? Ciagniecie dalej te swoje diety? Hehe...Opowiadajcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ładna w..brzydka bez
Dziewczyny,bylam na solarium z 3 razy wogole chodzilam bez fluidu 4 dni,ale teraz znajomi wrocili i musialam zaczac fluidzic troszke(bo tylko miejscami pod oczami i na policzkch troche)ryj:)Na rzie jest dobrze,ale i tak niewiem jak kiedykolwiek pokaze sie chlopakowi bez makijazu.Kolega mi caly czas nakazuje przyjsc n disco bez make upu.ja sie tylko z neigo smieje.ale ostatnio poszlam z nimi mikam na sobie jedynie troche fluidu na policzkach no i oczywiscie rzesy i kreseczki na gorze:)ale starl mi ryj:)i tak bylo ciemno:)wogole zaprsza mnie do zakopca,ale nie pojade pewnie bo nie zmyje ryja,w calosci napewno!ale przeciez moe miec troche fluidu w lozku i rzesy?skapnie sie jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ładna w..Brzydka bez weź idź
My tu mamy inne problemy niz kreski i rzęsy Tu chodzi o trądzik a nie kurwa o oczy i weź spierdalaj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę Was dziewczyny o odpowiedzi na moje pytania bo zamierzam sie wybrać do apteki. Co sądzcie o: -mydle siarkowym -brevoxylu -drożdżach w tabletkach -herbatce z bratka ( jaki ma smak, ile kosztuje, lepiej pic słodzoną czy gorzką?) >>>>>>>>>>>>>>>>>CzEkAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotko to moim skromnym zdaniem: - mydło siarkowe- ok, moze być jak dla cery trądzikowej. Tylko jak zauważysz jakieś przesuszanie, to lepiej odstaw na kilka dni. - Brevoxyl- na mnie nie działa w ogóle, ale było już o nim sporo pochlebnych opinii. Ma tą samą substancję aktywną co Benzacne tylko w mniejszym stężeniu. - Drożdże w tabletkach- nie brałam, ale są źródłe witaminy B a ta jest dobra dla cery trądzikowej. - Harbatka z bratka- jest ok, smak taki sobie, ale mozna wytrzymać, cena coś z 2-3 złote, lepiej pić gorzką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabina
Witam Tak sobie pocztalam kilka waszych postow. Od kiedy pamietam mam problem z cera krostki, zaskorniki i inne brzydale. Glownie z powodow hormonalnych, kiedys trafilam w aptece na masc biodermine, w bialo rozowej tubce ok 20zl, mialam o duzo lepsza cere....niestety ciezko ja dostac, jakby Wam sie udalo to polecam, a krem nr dwa to Lysanel MAt z SVR. A tak wogole to nie mozna dopuscic do przesuszenia skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serduszko dzis pierwszy raz posmarowalam dwa syfki tym olejkiem i jutro zdam relacje jak na niego zareagowaly ;) Raczej nie powinnas zrywac strupkow (wiem, ze dobrze sie mowi!) mi np. zostaje po tym czerwona plamka :O akwamaryna ja tez nie znosze zdjec!! Mam ich niewiele ale to raczej dlatego, ze jestem niefotogeniczna :P I nadal Ci polecam wizyte u dermatologa. Ładna w.... ja nie chodze w ogole na solarium... jakos nie bardzo podoba mi sie kolor takiej opalenizny ;) a poza tym skora bardzo szybko sie starzeje :O Dorota ja lykam drozdze ze skrzypem i pokrzywa z Humavit-u i te Ci polecam.. brevoxyl stosowalam i bardziej mi pomogl niz Benzacne (nawet moja dermatolog twierdzi, ze jest lepszy... no ale to juz kazdego indywidualna sprawa!), zamiast herbatki pilam ziolka z bratka oczywiscie bez cukru! Mydlem siarkowym tez sie kiedys mylam ale za bardzo mi wysuszal skore! zabina zgadzam sie z tym, ze nie mozna dopuscic do przesuszenia skory!! Niestety dzis mi sie to przytrafilo i teraz cierpie :( Zrobilam sobie maseczke z drozdzy, trzymalam ja na twarzy 15 min i skora niesamowicie mi sie przesuszyla!! Okolice oczu, nosa i na brodzie mam suche, czerwone i mnie bola 😭 Jest w tym moja wina bo dopuscialm do tego, ze ta maseczka wyschla mi na twarzy... no coz czlowiek uczy sie na bledach! Teraz siedze z gruba warstwa kremu Nivea- moze pomoze?! :( Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatrądzikowana
pewnie znacie to dziewczyny, ale zacytuje: "Czynniki zaostrzające przebieg trądziku Uważa się, że przyczyną zaostrzania zmian trądzikowych może być stres, aczkolwiek nie jest to udowodnione naukowo. Wiadomo, że niektóre leki (np. sterydy, anaboliki, lit, fenytoina, a nawet niektóre tabletki antykoncepcyjne) mogą powodować powstawanie albo nasilanie zmian trądzikowych. Również niektóre kosmetyki mogą działać komedogennie (zaskórnikotwórczo). Wydaje się, że przestrzeganie rygorystycznej diety w trądziku nie jest konieczne, gdyż pogorszenie zmian trądzikowych występuje u niewielkiego odsetka chorych (poniżej 10%) i tylko po spożyciu niektórych produktów (ta-kich jak czekolada, kakao, marynaty, przyprawy). Promieniowanie słoneczne powoduje okresową poprawę u większości osób, natomiast u części (około 20%) może powodować zaostrzenie zmian – prawdopodobnie wpływ na ten proces ma wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza. U około 60–70% młodych kobiet zmiany trądzikowe ulegają pogorszeniu w okresie przedmiesiączkowym. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatrądzikowana
" Trądzik jest przewlekłą chorobą skóry, objawiającą się przede wszystkim różnego rodzaju wykwitami skórnymi: niezapalnymi (zaskórniki otwarte i zamknięte) oraz zapalnymi (grudki, krosty, torbiele ropne). Powszechnie występuje głównie u osób młodych – dotyka 60–80% młodzieży w okresie dojrzewania. Szczyt zapadalności przypada u dziewcząt w wieku 14–17 lat, u chłopców nieco później, w wieku 16–19 lat. Zmiany trądzikowe z reguły ustępują w ciągu kilku lat, ale bywa też tak, że utrzymują się bardzo długo, nawet po 30. roku życia. Trądzik stanowi poważny problem kosmetyczny, między innymi ze względu na ryzyko powstawania po nim szpecących blizn. Zmiany trądzikowe dotyczą głównie okolic o największym zagęszczeniu gruczołów łojowych, tzn. twarzy (99% pacjentów), pleców (90% pacjentów) i klatki piersiowej (78% pacjentów), ale mogą również występować na barkach, ramionach i pośladkach. Jedna z postaci trądziku, tzw. postać odwrócona, charakteryzuje się występowaniem bardzo nasilonych zmian w okolicach narządów płciowych, dołów pachowych i pachwin. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki dziewczyny, kochane jesteście ;) A więc teraz u mnie ciężko z pieniędzmi w domu, ale jak mama dostanie wypłate to sobie kupię ten Brevoxyl i tabletki drożdżowe oraz może jednak herbatke ze skrzypu a nie bratka. Już mi się konczy tubka Benzacne 10% więc dzisiaj jeszcze dam se go na noc i juz domęcze go do końca. Jutro jadę na 2 dni do przyjaciólki na wioskę, tam mi skóra troche odzyje bo wiadomo-na wiosce lepsze powietrze.Ona pochodzi z bardzo biednej rodziny, więc nie mają pieniędzy na kosmetyki takie jak mamy my. (chociaz u mnie jest podobnie ale nie tak samo), więc myja twarz tylko zwyjkłym mydłem i smarują się byle jakimi tanimi kremami. A wiecie jakie maja skóry? Piękne, idealne, poprostu cudowne. To jest niesprawiedliwe.Do chuja pana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Serduszko, no ja mam nabardziej tłustącerę tuzprzed okresem i rzynajmniej ze 2 dni okresu, wtedy teżbardziej siępocęitp. standart u mnie... Teżsięodsączam bez przerwy, ażsiękoleżanki ze mnie śmieją ;) Papier toaletowy najlepiej szary najlepiej odsącza :) tylko taki z opakowania a nie z rolki w wc-siedlisko bakterii :D Ostatnio rano używam żelu Soraya lasy deszczowe kuracja wodna czy jakośtak, wieczorem mydełko Babydream, rano krem Soraya matująco-nawilżający z serii witaminowa terapia a na noc żel szałwiowy Flos lek. Póki co muszęszybko wykończyćten żel i krem Sorai żeby móc używaćtylko mydełka i rano kremu Babydream i na noc żelu szałwioweg-ten zestaw jest the best ale 3eba wykończyćstare nabytki :( A w ogóle to stosujętakie małe \"triki\" które pozytywnie wpływaja na cerę- jak zmywam mydło/żel to ostatnie \'chluśnięcia\" robięzimnąwoda- zamyka pory, orzeźwia, rozbudza noi hartuje skóre. A potem lekko wytręrecznikiem i czekam ze 2-3minutki zeby wyschła porządnie skóra i dopiero nakładam krem-kiedyśwyczytałąm gdzieśżeby czekaćażskóra będzie suchutka, nie wiem jak to działa ale najważniejsze jest to że działa pozytywnie, mam bardziej matowatwarz, krem mi sięlepiej wchłania na takiej suchutkiej skórze :) Poza tym dajębardzo niewiele kremu na dzień- zwłaszcza na strefęT :) Zawsze miałam wrazenie że wolno zużywam kremy ale jak zaczęłam więcej nakładaćto szybciej mi sietłuściła cera. Ostatnio miałam próbkęjakiegośkremu nawilżającego i jakoś była resztka i wtarłam dość dużo tego i o zgrozo-świeciłam siępaskudnie brrr. Uh, tyle moich wywodów :) >>>Dorooota, ja łykałam Humavit Z-drożdże z pokrzywą, nie zauważyłam jakichśefektów, myślę że lepiej byłoby łykaćwitaminęB-comlex, bo drożdży zazwyczaj każą łykaćnawet do 12 tabl dziennie i jest to uciążlliwe, a przecieżłyka sięje dla witamin z grupy B więc chyba łatwiej będzie z wit B-complex :) A tak nawiasem mówiąć to jestem przeciwna syntetycznym witaminom :) Ale to moje zdanie :) Ja sięobjadam Mussli ostatnio mniami-polecam-bomba witaminowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ładna w..Brzydka bez..
tytuł topiku nie sugeruje by byl to temat tylko i wylacznie o tradziku ale skoro tak to papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) No niektórzy majato szczęście i nie majątrądziku.. Zazdroszczę... Problem jest jeden- wstydzimy sięnaszych niedoskonałości i musimy je tuszować, przy okazji wywiązuje sięrozmowa na temat cery i trądziku, bo to on \"zmusza\" nas do używania pudrów itp-do maskowania tego. Gdybym ja miała czystącerę to w ogóle nie używałabym korektora czy pudru... Malowanie oczu, ust, róż itp to już inna sprawa. To po prostu lubięi ładniej wyglądam tak :D Topik przerodził się w rozmowe na temat pielęgnacji cery, doświadczenia z trądzikiem, kosmetykami itp. I jest miło :) Problem pokazywania się bez makijażu jest z tym wszystkim związany :) Jeśli poprawimy nasze cery to może wkrótce będziemy chodzić bez pudru itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie coraz gorzej :O załamka, wszystko wychodzi na wierzch...za tydzień szkoła, muszę jakoś wyglądać :( echh w poniedziałek idę chyba prywatnie do dermatologa. zaciągne tam mamuśke i mam nadzieje ze to bedzie przełom dla mojej cery. zapłace tylko nie chce juz sie meczyc ech :( takie ładne ciuszki dziś sobie kupiłam ale nawet nie chce mi sie ubierać bo twarz będę chowała echh :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moja twarza juz ciut lepiej... nadal mam sucha skore wokol oczu i nosa ale mysle, ze za kilka dni wszystko wroci do normy! Olejek za to zmniejszyl mi krostki gdzies o polowe!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Nastia, ja czasem używam olejku herbacianego i jak dla mnie jest super, czasem nawet dodam kropelkędo kremu jak nakładam na twarz, noi zazwyczaj także do maseczki z glinki parękropel :) Ja kocham zapach tego olejku. Następny olejek jaki kupięto będzie pichtowy chyba albo lawendowy :) Ale to jeszce nie teraz :) Oszcządzam ;) Skoro przestajesz braćDiane to skup sięna zdrowej diecie to może jakośpowstrzymasz wysypy i rozregulowanie hormonów :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam problem
Witajcie Dziewczyny! nie wychodze z domu bez tapety,powod jest taki,ze mam rozszerzone naczynka,najgorsze sa na skrzydelkach nosa,nienawidze widoku swojej twarzy bez korektora....probowalam zamykac laserem nie pomoglo...a mam ten problem juz od podstawowki....teraz mam ponad20 lat....nie cierpie tapety i duzo bym dala by nie musiec sie malowac....moj facet tez praktycznie nie oglada mnie bez makijażu,choc chyba mu to nie przeszkadza.natomiast uwazam ze bieganie przy facecie w papilotach,maseczce itd to blad,i tez nie nalezy mu zwracac uwagi na nasze niedoskonalosci,bo sam moze nie zauwazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figa bgh
a nie możesz się jakoś postarać pozbyć tych krost? podobno znikaja wraz z zajściem w ciążę to mogę cię pocieszyć,dobrze,że masz chłopaka wiele jest pryszczatych i bez chłopaka. Ale nie śpij w makijażu to nasila trądzik, na pewno nikt sie nie wystraszy, a potem sie pomaluj. Pij drożdże ja miałam kiedys problem z trądzikiem, ale jakoś w miare ustąpił. {Potrzeba dobrego dermatologa,kosmetyczmi i kasy)cameron Diaz też ma syfy i jest podziwiana, a nawet uważana za piękność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatrądzikowana
ja tylko dlatego to wpisalam, bo na ktorejs z ostatnich stron zastanawialyscie sie w jakim wieku przechodzi sie tradzik i co wmaga powstawanie krostek ! nikogo nie chcialam urazic:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --- figa bgh
figa bgh ale ty subtelna jestes :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie coraz gorzej i gorzej, zrobiłam bagno z mojej cery, nawyciskalam cala twarz, nie wychodze z domu, odwolalam spotkanie i zwodze tego chlopaka...czekam az mi sie cera polepszy :O echh jutro mam zamiar isc do dermatologa, mam nadzieje ze mama mnie zaprowadzi ech a jak u was ? pomaga wam glinka? nigdy nie uzywalam .. jakiej firmy kupujecie i ile kosztuje? napiszcie cos o glince bo nigdy nie uzywalam a chcialabym sie cos dowiedziec :) pozdro :] 🌼 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×