Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Serduszko w rytmie cza cza

Mój chłopak jeszcze nigdy nie widział mnie bez makijażu

Polecane posty

Aha ktoś tam się pytał o zioła do spryskiwania maseczki z glinki, to jak Ala myślę, że każde będą dobre, na pewno lepsze niż czysta woda. Ja bym radziła skrzyp polny, rumianek, nagietek, korę dębu albo pokrzywę. I najlepiej do tego jeszcze dodać olejki eteryczne. P.s. A gdzie się podziała Kikuś?????? Jesteś tu dziewczyno? A Abla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam.
dzięki za odpowiedz o ziołach. jutro wypróbuje ;)) . a wy ten krem babydream czy jak sie to pisze to do twarzy czy ciala chcecie używać?? ja wlaśnie szukam jakiegos lekkiego i nawilzającego do twarzy. myślałam o niwea soft... myślicie że bylby dobry? mimo iż mam cere tradzikową ?? ;(( ehhhh życie :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>witam., ten Babydream można stosowaći do twarzy i do ciałą, ja go stosuje do twarzy (właściwie to od czasu do czasu na razie bo wykańczam inne), do ciała mam inne specyfiki ;) On nie jest taki lekki znowu, myślęże najlżejszy to byłby Żel-ja mam flos leku szłwiowy-jest ok ale chyba nie dla suchej skóry. >>Serduszko,ja mam od połowy lutego krem na dzień sorai i na noc ten żel szałwiowy i zostało mi trochęmniej niż połowa obu... Ja używam dosyćmało kremu/żelu bo jak dużo nałoże to mi sięszybciej świeci twarz. A twarz mam dobrze nawilżonąwięc nie potrzebujęsilnego nawilżania. U mnie jest nieładnie na twarzy. Wczoraj pare godzin siedziałąm w barze, pivo, full tapeta-spotkanie po latach ;) Noi dorobiłam sięnowych pryszczyków i ogólnie brzydko dziścera wygląda po tym wieczorze :( Ale cośza coś... Hehe. Muszę dziś jakimiś ziółkami przemyć się;) I może olej ;) W ogóle to zmartwienia różne i nerwy też widaćna twarzy. Uh, jak w tym kraju żyć spokojnie kiedy tyle różnych nieszczęś c dzieje się kżdego dnia ? :( :( :( Pozdrawiam, u mnie dziśbardzo ładna pogoda. Chyba \"pobawię \" siętrochęna ogródeczku z siostrzenicą;) Skóra sięmusi dotlenić po wczorajszym pub\'ie ;) No, za jakiśmiesiąc bedępewnie potrzebowaćjakiświtaminki bo na zdrowądietęczasu nie bedzie. Jużdziśzastanawiam sięco tezsobie zakupię;) Jak znam życie to pewnie Humavit Z podobnie jak rok temu o tej porze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alu smarowalam sie tym kremem dopiero raz i musze przyznac, ze jest calkiem fajny. Bardzo podoba mi sie jego zapach. Przy tym nie zostawia mi tlustej warstwy na twarzy i to jest duzy plus :) Z ziol to od czasu do czasu pije pokrzywe, bratka i nagietka. Do tego robie sobie toniki z wyzej wymienionych i z rumianku, lipy, szalwi, rozmarynu, krwawnika. Oczywiscie nie z wszystkich naraz ;) akwamaryna niestety takie badania sa drogie :O Gdy jestem u ginekologa to musze za nie sama placic ale ostatnio dermatolog dala mi na nie skierowanie i wszystko bylo za free! Serduszko moja siostra wczoraj wrocila do Polski. Niestety nic z Apothekera nie dostalam bo nie znalazla tego co sobie zazyczylam ;) A zalezalo mi na kremie z pigwy i rozanym toniku. Za to z Bubchenem sie postarali... mam teraz zapas na kilka miesiecy bo szwagier nakupowal wszystkiego podwojnie ;) Co do cen to nie mam pojecia czy jest taniej... najlepiej sprawdzic to w jakims zagranicznym sklepie internetowym. Nie mam pojecia na jak dlugo starcza mi krem :D bo ja je dosc czesto zmieniam a pozniej gdy mnie brak kasy przycisnie to je wykanczam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc kupiłam sobie krem i mydełko z serii Bebydream. Muszę powiedzieć, że składy wyglądają zachęcająco. Dzisiaj wypróbuję kremik na noc, a mydełko to jak moje propolisowe się skończy. A który wy kremik kupiłyście- bo były 2- jeden w takim płaskim okrągłym opakowaniu (100ml chyba) a drugi mniejszy w takim wyższym opakowaniu. Ja wzięłam ten w płaskim, bo wydawał mi się fajniejszy. Jutro napiszę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam ten mniejszy w wyzszym opakowaniu. Jestem padnieta.. niedawno wrocilam z aerobiku.. cos czuje, ze bede miec zakwasy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Widzę, że jakaś cisza się tu zrobiła i pustki. A to pewnie przez rozpoczęcie roku szkolnego. No ja mam niby jeszcze miesiąc, ale przez te głupie praktyki, to jakbym nie miała. A to już moje ostatnie wakacje, bo za niedługo kończę studia i trzeba się będzie za jakąś stałą pracą rozejrzeć. U mnie na twarzy sytuacja się poprawia. Wczoraj zastosowałam wieczorem ten Babydream i muszę powiedzieć, że fajny jest. Zapach faktycznie ma przyjemny. Fajnie mi nawilżył tą przesuzoną skórę. Nie wiem dlaczego mi się ta cera tak sztbko przesusza. Przecież używam tych nawilżających kremow, maseczek, piję dużo wody. Ale mi się wydaje, że to od wody w kranie. Mamy strasznie twardą, wapienną wodę i po każdym myciu ja mam już suchą skórę. Poza tym pryszcze zeszły, zostały tylko ślady po nich i oczywiście zaskórniki- moja zmora. Chyba dziś czas na jakąś glinkę albo cuś ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, uh, jakoś nie mam weny do pisania. Jestem na zastrzykach bo mnie jakiś dziwny virus żołądkowo-gardłowy chwycił i mnie teraz kłują. Eh, cholerna pogoda :( Cieszę sie, że zakupiłyście laski Babydream\'a. Hmmm, ja mam jakiś taki w raczej wyższym opak. 100ml, nie widziałam tam innego, był jeszcze jakiś na odparzenia, a na moim pisze ze jest do twarzy i do ciała. Może przeoczyłam ;) Ja mam jakąś szarą i bladą, nieładnącerę od paru dni co spowi\\odowane jest pewnie lekami, noi przez jakieś 2 dni źle się czułam... Noi doleczam syfki których sie dorobiłam po piątkowym tapetowaniu ;) A ostatnio zaleczam pryszcze maścią z wit A. Nie wiem jak to się dzieje ale ona dziala na mnie lepiej niż inne Acnofany itp. :) Wieczoram nakładam zawsze olej arachidowy/Alantan/maść z wit A. Na zmianę lub łączę :) I nawet ziółkami ostatnio przemyłam buźke :) Kurcze na brodzie rozdrappałam dziś ropniaczka i jeszcze coś tam mam nieładnego. Eh, ta broda to jakies przekleństwo, tam mam zazwyczaj gule i ropniaki :( Teraz to takie lightowe i malutko bo mam tabl anty ale co się bedzie działo za jakieś2-3 miechy w miare jak stężenie hormonów bedzie w moim org coraz mniejsze..?? Brrr, nie wiem czy bede mieć czas i środki by to powstrzymać. Niedługo zaczynam pracę, na razie się poduczam więc mam niewiele czasu. Zazwyczaj na noc coś porobię z moją twarzą i to wszystko :) Serduszko, ja bym się chętnie zamieniła na twoją przsuszoną skórę. Moja cera jest zawsze jakaś \'świetlista\", przesuszoną widziałąm ją pare razy w życiu chyba tylko jak stosowałam drastyczne ilości wysuszającyh-maści cynkowej+benzacne naraz grubą warstwe. Hehe, u mnie też jest okropnie twarda i syfiasta woda, strach się w tym myć (chociażi tak mam jakis filtr na rurze ;) ) Nom a co u reszty ludziów??? :D Jak wasze cery, jakieś nowe odkrycia? Cudowne środki?? No pochwalcie się jakie macie ładne mordki!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie cichutko tu sie zrobilo! Alu szybkiego powrotu do zdrowia zycze!!!! 🌻 Znalazlam dzis ta stronke http://maseczki.8am.pl/domowe.html sa na niej fajne przepisy na domowe maseczki. Jeszcze ich nie probowalam ale kusi mnie ta z jablek: Maseczka z jabłka do cery tłustej z trądzikiem Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęstnik ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać, Nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 10 - 15 minut Zmyć twarz chłodną wodą. Serduszko ile placilas za zielona glinke z Argiletz-u? Pytam bo jestem ciekawa czy znowu za cos przeplacilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala-----> jak tam wyzdrowiałaś? To pewnie przez te zmiany pogody. U mnie wczoraj 30 stopni a dzisiaj jakieś 18 pochmurno i ciemno jakoś ;-). Jak jak byłam w Rossmannie to były 3 rodzaje kremu Babydream- jeden w płaskim opakowaniu na odparzenia po pieluszkach, jeden w płaskim opakowaniu do twarzy i ciała (Zartcreame) i jeden też do twarzy i ciała w wyższym opakowaniu. No to ja kupiłam ten Zartcrame :-). Alu jeśli masz pryszcze na brodzie, to świadczy wybitnie o problemach hormonalnych. Takie gule na brodzie i linii żuchwy są typowe dla takiego trądziku. A gdzie kupujesz olej arachidowy- w spożywczym czy jakiejś zielarni? JA ostatnio chciałam kupić sobie lniany, ale nie mam pojecia, gdzie to się kupuje, ale chyba w spozywczym, jak myślicie? A co do przesuszonej skóry, to wcale nie jest fajne. Bo wiadomo, że przesuszenie wpływa z kolei na zwiększenie produkcji łoju, więc skóry szybciej się przetłuszcza. U mnie to przeważnie jest tak, że wieczorem jest przesuszona po myciu, a w ciągu dnia zaczyna się przetłuszczać, zwłaszcza czoło. Obłęd :-(. Nastia------> ja myślę, że te maseczki naturalne są dobre, ale mi się jakoś nigdy nie chce w tym babrać. Jedyne jakie robiłam naturalne, to te z białka i cytryny i z drożdży. Moja koleżanka kiedyś robiła sobie maseczkę miodową na noc. I to nie jakaś chemiczna z dodatkiem miodu, tylko normalny miód+coś tam jeszcze dodawała i tak z tym spała całą noc. Musiała spać na wznak, żeby to nie spłynęło i owinąć głowę dodatkowo jakimś ręcznikiem. Ale rano była zachwycona, jaka gładka skóra. No ale ona to ma już gładką i bez maseczki. Ale z miodem to lepiej uważać, bo może uczulać. Za glinkę w tubie z Argiletz płacę 18 zeta :-). U mnie na twarzy jest tak nienajgorzej i bardzo dobrze, bo od poniedziałku praktyki i muszę się prezentować. Doleczam kilka syfków, no ale ciągle wyłażą te wstrętne zaskórniki, ja się chyba wykończę przez nie. Chyba zacznę znowu stosować te Glyco A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serduszko pamietam jak wspominalas, ze pomaga Ci Acnefan... wczoraj kupilam go swojemu chlopakowi. Nie ma on coprawda duzego tradziku ale raz na ruski rok cos mu wyskoczy! Sklad ma fajny wiec zastanawiam sie czy nie kupic go tez i sobie. Wyskoczylo mi ostatnio kilka malutkich pryszczykow.. smaruje je benzacne ale po nim skora bardzo mi sie wysusza! Oleje zazwyczaj kupuje w sklepach ze zdrowa zywnoscia chociaz widzialam je tez w zielarskich. Alu to fajnie, ze juz jest wszystko ok :) A w korze debu i w szalwii plucze wlosy ;) do tego przed kazdym myciem smaruje je olejem kokosowym. Wlosy ladnie blyszcza i sa mieciutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze Wam powiedziec, ze to mydelko z babydream jest bardzo fajne.. w ogole nie wysusza skory! :) Serduszko powodzenia na praktykach!!! I nie daj sie tym dzieciakom :P ;) Ciekawa jestem czy Kikus zaczela juz usuwac swoje przebarwienia?? Hej Kikus odezwij sie!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nastia! Też mi się to mydełko podoba, jest bardzo delikatne i fajny ma skład. Z tego co się zorientowałam to moja klasa z praktyk jest raczej taka spokojna i mała (12 osób), więc chyba nie będzie tak źle. Gorzej jak mi wskoczy jeszcze jakaś inna, ale i tak uczniowie tej szkoly są dobrzy :-) i mam nadzieję, że bezproblemowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sudocrem
słyszałam że ten właśnie krem jest dobry na problemy ze skórą :) p.s. przeczytałam tylko pierwszą stronę postu i mam dyskretne pytanie- jesteś już po ślubie? :D ja zawsze obawiam się że facet się mnie wystraszy jak mnie zobaczy bez makijażu... :/ oczka robią mi się takie maluśkie i bezpłciowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka dziewczyny 🖐️ Sorki ze sie tak dlugo nie odzywalam :P ale wiecie, szkola, obiowiazki itp. :O U mnie z cerą very good :D Nakładam z rana tylko w kilku miejscach korektor i tak smigam do szkoly. Zadnych fluidow itp. Robią mi sie tzw. \"potówki\" i jeden pryszcz mi sie zrobil taki wiekszy a tak poza tym to spoko. Byłam juz 2 razy u gina. Zrobilam sobie badania i wyszlo ze mam za wysoką PROLAKTYNE :O i dostalam jakies tabletki na jej obnizenie. Czy poziom prolaktyny ma wplyw na cere?????? bo w sumie wszystko mam w normie tylko ten hormon. Moze jak mi obnizy to skoncza sie moje problemy z cera? hmm hehe :P sprobuje takim sposobem. A jeszcze sie wstrzymam z tymi tabletkami anty. Poza tym ograniczam sie z wyciskaniem! Tylko jak cos wiekszego wyskoczy to wycisne ale nie masakruje swojej buzki tak jak wczesniej bo wtedy tylko przenosilam zarazki i bylo gorzej. Pamietam ze jak dawalam fluid to tylko pograszalam sytuacje - zapychalam pory, pozniej nawyciskalam sie na wieczor i kolo sie zamykalo. Licze ze ta poprawa nie jest tymaczasowa. staram sie nie myslec o idealnych cerach bo wtedy mam zly humor. szkola sie zaczela to nie mam czasu przegladac sie non top w lusterku. zajmuje sie wieloma innymi rzeczami i nie jest tak zle . myje twarz tylko mydlem siarkowym. jem co popadnie. zobacyzmy jak to bedzie dalej. :) a jak tam u was??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilly20
Pierwszy raz na kafeterii napisze o kimś innym niż ja ;) Mam przyjacióke, ogólnie ładna dziewczyna, wysoka, świetna figura, ubiera się naprawde gustowie, ciemne loki do ramion... Ją nie tylko chłopak widział bez make-up ale wszyscy.. oczywiście cenie naturalność tylko w jej przypadku nie jest to wskazane..ma niesamowicie małe oczy i usta, jest tez bardzo blada. Oczywiscie normalnie nie zwracałabym na to uwagi, ale w jej przypadku twarz jest bez charakteru, przeźroczysta. Umalowała sie chyba miesiac temu jak ją ładnie poprosiłam. Jeszcze nigdy nie widziałam takiej metamorfozy, policzki ładnie podkreślone, neutralny błyszczyk i przede wszystkim duże oczy. Zrobiła się z niej w minute super dziewczyna, z resztą wszyscy to zauważyli. Nie potrafie zrozumieć dlaczego nie maluje się częściej, w jej przypadku jest to absolutnie wskazane, czasami rzuce jej jakąś radą, ale nic do niej nie dociera...a tak chcialabym żeby ładnie wyglądała ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera!!!!!!!!! wyskoczylo mi kilka pryszczy a do tego moja twarz wyglada na taka mega zanieczyszczona!!!!!! jestem zalamana 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja coś powiem olcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynki....
powiedzcie mi co zapycha pory... tak dokladnie jaki skąłdnik?? moze jakaś stonke podeslecie? ja dowiedziałam sie ze jakies parafinum cos zatyka i okazalo sie ze wszystkie moje kremy nawilżające jak nivea soft i lirene do cery tlystej go posiadaja... a nivea soft jest taki super ;(( kurcze no i okazuje sie ze nie mam czym nawilżać skory bo to co posiadam zatyka pory.... ehhh poradzcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczkaa łooodz
Heh... ja tak troszke wam przeszkodze w konwersacji, widze ze jest tu konkretny problem" moj chlopak jeszcze nigdy nie widzial mnie bez makijazu" u mnie jest to samo, tyle ze chyba powiedzialabym jeszcze gorzej, moj nie doszly chlopak zawsze widzi mnie gdy jest ciemno... a ze teraz jest j ciemno po 19 a wtedy mamy czas by sie spotkac to tak wychodzi, oczywiscie widzila mnie tez przy swietle zapalonym, ale to co inego, inaczej sie wyglada niz przy takim slonecznym, prawda? i co wy na to?:( jestem załamana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Widzę, że nastąpiło jakieś ozywienie topiku i bardzo się cieszę z tego powodu :-). Ala1984---> czyżbyś miała praktyki w szkole? JA właśnie jestem w trakcie i mam już 5 lekcji przeprowadzonych za sobą. Nawet mi się podoba. Znalazłam sposób na moich uczniów i w sumie wszystko idzie po mojej myśli. Pisałaś, że byłaś na solarium tzn twarz też opalasz, czy tylko ciała? A jak twarz, to musisz chyba tam chodzić już bez make up\'u nie? No nie wiem, ja nawet jak mam ok twarz, to nie poszłabym na solar, bo mi tak jakoś łyso by było ;-). Akwamaryna----->prolaktyna jak najbardziej ma wpływ na stan cery tzn może ją znacznie pogorszyć. Wpisz sobie w googlach trądzik+prolaktyna to Ci coś na pewno wyśiwetli. Szczerze mówiąc, to ja też u siebie podejrzewam, ze to może być przez prolaktynę, bo wiem, że moja mama swego czasu też miała podwyższoną. No ale z drugiej strony, to ponoć nie jest dziedziczne. A co dostałaś na obniżenie? Bo moja mama brała Bromergon i jej dość szybko zbił poziom tego hormonu. Tyle tylko, że może on dawać jakieś skutki uboczne chyba jakieś złe nastroje czy coś, ale moja mama tego nie miała, więc to pewnie zależy. Nastia----> kurcze domyslam się, co czujesz. Weź sobie jak najczęściej rób teraz maseczki oczyszcające z glinki, a na noc na syfki punktowo Acnefan lub glinkę też z olejkeim herb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zaczne sie znowu malowac... moja broda wyglada fatalnie.. wyskoczyly mi na niej 2 wielkie gule i robi sie trzecia :( Juz niedlugo zacznie sie szkola a ja wygladam strasznie :( Poradzcie mi dziewczyny jaki podklad/ puder najlepiej wedlug Was matuje?? Serduszko widze, ze dobrze sobie radzisz na praktykach! Oby tak dalej :) do dziewczynki- ja korzystam z tej stronki http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastia ciężko coś doradzić. Ja podkładów już w ogóle nie używam od ponad roku, natomiast pudry tak sobie matują. Tzn pierwsze kilka godzin jest ok, a po jakimś czasie i tak zaczyna mi się czoło świecić. Nawet pudry matujące sobie nie radzą. Ja z pudrów w kompakcie to polecam: 1. Rimmel Stay Mate (ok 16 zeta) 2. Micromix (ok 7-8 zł) 3. Sensique (ok. 4-5 zł) do kupienia w Drogerii Natura Te pudry najbardziej mi pasują głównie ze względów kolorystycznych i te kupuję, a ostatnio przyzwyczaiłam się do tych Micromixów. No ale mówię z tym matowaniem to tak średnio jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO witam was dziewczynki!Baardzo dawno mnie tu nie było....Ale.. juz jestem :) Nastia--> NIe!! choćby nie wiem co to nie zaczynaj się malować! Zobaczysz jak zaczniesz to potem cała walka z trądzikiem zacznie sie od nowa i dojdzie stres ktory rowniez pogarsza przebieg wysypu...Także prosze Cię....nie zaczynaj Bo puder to zguba dla skóry. Serduszko--> To super że masz ładna skórę. ja ostatnio się przekonałam że długie przebywanie na swiezym powietrzu jest bardzo korzystne dla skóry. Bo zabija te beztlenowce. czy to oznacza że kremy dotleniające by pozabijałay te beztlenowce? (beztlenowce= pryszcze ktore boją się powietrza) a u mnie lepiej byc nie może skóra piękna, czysta, matowa. A dzięki czemu? Dzięki mydełkowi siarkowemu, maseczką z zielonej glinki tormentiolowi i tonikowi ogorkowemu z Ziaji. Czy maśc ichtiolowa jest dobra na trądzik?? Co sądzicie o domowej walce tzn. myciu twarz płatkami owsianymi i maseczek z drożdży? Odpiszcie. pozdrawiam gorąco! 👄🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do guli na brodzie- to hormony szwankują prawie na 100%. Mi ostatnio wyjątkowo wyszła taka gulka na brodzie. Tak normalnie to prawie nigdy tam nic nie mam. No i ta gulka to była taka trochę wypukła ale nic w środku nie była. No i zeszła sama po jakiś 4 dniach. Dziwne. Może i u Ciebie tak będzie. Gorzej jak to jest z ropą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×