Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ksiegowa

kurs ksiegowości

Polecane posty

Gość MUNA
„Profesjonalna księgowa od podstaw 30.04.2011r. (soboty) godz. 09:00 - 16:00 Warszawa ul. Chłodna Opis kursu: Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rachunkowością. Kurs ten zalecamy jako wstęp do rachunkowości. Przedstawia on szczegółowo podstawowe zagadnienia oraz pojęcia wykorzystywane w rachunkowości. Zagadnienia te uzupełnione są przykładami, dzięki którym stają się czytelne i przystępne dla odbiorcy nie zaznajomionego jeszcze z rachunkowością. Cele szkolenia: Uczestnik po zakończeniu szkolenia nabędzie umiejętności: grupowania aktywów i pasywów oraz obliczania ich wartości; poznania funkcjonowania kont bilansowych aktywnych i pasywnych; ewidencji operacji bilansowych; sporządzania bilansu w uproszczonej formie; sporządzania, kontroli i przechowywania dowodów księgowych; w zakresie zasad funkcjonowania kont analitycznych i rozrachunkowych; w zakresie zasad funkcjonowania kont wynikowych; sporządzania rachunku zysków i strat w formie uproszczonej. Zapewniamy możliwość kontynuacji szkolenia na poziomie zaawansowanym! Program szkolenia (40 godz.): I Istota, funkcje i znaczenie rachunkowości -2 godz. - pojęcie rachunkowości i jej elementy, - podstawy prawne funkcjonowania rachunkowości , - krajowe i międzynarodowe standardy rachunkowości, - zakres i funkcje rachunkowości. II Majątek i kapitały (fundusze ) jednostek gospodarczych -6 godz. - klasyfikacja charakterystyka majątku - aktywa , - klasyfikacja i charakterystyka źródeł finansowania majątku pasywa, - ustalanie wartości aktywów i pasywów z podziałem na poszczególne grupy. III Bilans, operacje gospodarcze i wpływ operacji na składniki bilansu 3 godz. - pojęcie i układ bilansu, - elementy składowe bilansu, - pojęcie i rodzaje operacji gospodarczych , - wpływ operacji na bilansu. IV- Konta bilansowe -10 godz. - pojęcie i elementy konta księgowego, - zasada funkcjonowania kont bilansowych aktywnych i pasywnych, - kolejność czynności od bilansu początkowego do bilansu końcowego, - rodzaje błędów księgowych i zasada ich poprawiania. V-Dokumentacja księgowa -3 godz. - pojęcie dokumentu księgowego, - zasada sporządzania i cechy dokumentów księgowych, - rodzaje i zadania dokumentów księgowych, - dekretacja i archiwizacja dokumentów księgowych, - symbole podstawowych dokumentów księgowych (bankowych, kasowych, magazynowych). VI Kierunki uszczegółowionej ewidencji 3 godz. - zasada łączenia i dzielenia kont; - pojęcie kont syntetycznych i analitycznych, zasada ewidencji; - funkcjonowanie kont rozrachunkowych. VII Konta wynikowe 10 godz. - podstawowe pojęcia dotyczące kosztu, wydatku, przychodu, wyniku ze sprzedaży, zdarzeń nadzwyczajnych, wyniku z całokształtu działalności; - pojecie kont wynikowych i zasada ewidencji na kontach wynikowych; - zasada ewidencji kosztów w układzie rodzajowym i funkcjonalnym w jednostce produkcyjnej i handlowej; - zasada ewidencji przychodu ze sprzedaży w jednostce produkcyjnej i handlowej; - ewidencja zdarzeń nadzwyczajnych. VIII Zasada ustalania wyniku finansowego- 3 godz. - metody ustalania wyniku finansowego, - rachunek kalkulacyjny i porównawczy, - funkcja konta „Wynik finansowy, - zamknięcie kont wynikowych. Trener: EWA ROSOLSKA - magister ekonomii Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH). Nauczyciel dyplomowany, wieloletni dydaktyk i wychowawca. Wykładowca rachunkowości w szkole średniej i na wielu wyższych uczelniach w Warszawie (Wyższa Szkoła Handlu i Prawa, Wyższa Szkoła Bankowości i Ubezpieczeń, Wyższa Szkoła Działalności Gospodarczej, Warszawska Szkoła Zarządzania- Szkoła Wyższa). Autorka „Zbioru zadań z rachunkowości wydanego przez Oficynę Wydawniczą „Adam. Prowadzi zajęcia z przedmiotów- „Rachunkowość, „Pracownia ekonomiczna, „Przedsiębiorczość. Cena: 1500,00zł (zw. VAT) Cena zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe (skrypt, notes, długopis), certyfikat ukończenia szkolenia oraz przerwy kawowe w trakcie szkolenia. Informacje i rezerwacje: tel. 604-587-831 e-mail: biuro@muna.waw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka2
A ja polecam zdecydowanie kurs w Fundacji Rozwoju Rachunkowości w katowicach. Są w samym centrum miasta, może i kamienica z zewnątrz odstrasza, ale kursy robią naprawdę świetnie. Rok temu chodziłam na podstawy księgowania i mogę polecić, bardzo dużo zajęć odbywało się na komputerach i od razu zakładaliśmy firmy, tak wiec nie było niepotrzebnej nikomu wiedzy z podręczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka w
a czy ktoś może polecić mi dobry kurs księgowości we Wrocławiu???? dodam ze nigdy nie mialam do czynienia z ta materia, wiec przede wszystkim interesują mnie kursy z nastawiniem na praktykę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam proszę o poradę jestem po studiach pedagogicznych chcę się przekwalifikować na księgową czy lepiej rozpocząć studia podyplomowe czy kurs księgowości? Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ElżbietaAnnaCzyman
Olu, miałam taki sam problem, szukałam kursów, ofert było wiele, ale zdecydowałam się na kurs księgowości od postaw w Goworku, bo zarzekali się, że kładą nacisk głównie na praktykę, a na tym mi właśnie zależało. No i na szczęście się nie zawiodłam :) Zero zbędnej paplaniny, prawie same ćwiczenia praktyczne, a po ukończeniu kursu dostajesz dyplom, który upoważnia Cię do pracy w zawodzie, dzięki niemu zdobyłam pracę. Także myślę, że warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej co chce wygryzc
oby cie spotkalo to samo. a poza tym,za durna jestes na ksiegowosc, coz z tego,ze znasz dwa jezyki? nie masz smykalki do rachunkowosci to z czym do ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mspmpwe
po kursie nie macie co liczyć na porządną kasę a tym bardziej przejecie obowiązków księgowego po studiach - matko wy nawet nie wiecie o czym piszecie - skończyłam 3 letnie licencjackie, 2 letnie mgr, zdawałam egzamin ministerstwa - ludzie z czym do ludu :D trzeba było wybrać normalne studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisssssssiiiiiiiiiiaaaaa
im się chyba wydaje że księgowość czy rachunkowość to kilka operacji - serio nie wiecie o czym piszecie, na studiach ma full przepisów, dużo prawa, tysiące operacji analize finansową i inne tego typu rzzeczy - nikt po kursie nie będzie traktował cie jak poważnego kandydata do prowadzenia pełnej księgowości w porządnej fiirmie, a audycie możesz pomarrzyć, kariery też po kkursie nie zrobisz co najwyżej możesz prowadzić książkę w jakies małej firemce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,
a na studiach na pewno nauczą cie księgowości :D dobre sobie :D z audytem się zgodzę na staż sie zalapiesz, bo oni tam uczą wszystkiego od początku. jak ktoś chce się nauczyć praktyki niehc idzie do biura rachunkowego pozapierdala parę lat to się nauczy. tam są tak niskei wynagrodzenia że nie powinno być problemu z przyjęciem się na etat murzyna. w urzędach skarbowych tez pracują takei tłuki i stażyści że nei powinno być cięzko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,
w zapomniałem napisać tego po co to wszedłem unikajcie kursów w gworku bo oni wszędzie spamują wiec muszą mieć wątpliwą jakoś szkoleń że muszą nocami sami siebei reklamwoac podajac się za swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ..
czy po kursie księgowości w stowarzyszeniu ksiegowych łatwo dostać pracę? po studiach ekonomicznych ale bez jakiegokolwiek doświadczenia w tej branży. Czy łatwiej będzie miała osoba która ma choćby najmniejsze kilkumiesięczne doświadczenie w pracy w np. biurze rachunkowym czy osoba bez doświadczenia ale z certyfikatem po tym kursie? Obie po studiach ekonomicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freta777
spamuja? watpliwa jakosc szkolen? porozmawiaj najpierw z kims, kto faktycznie byl na kursie z goworku a pozniej sie wypowiadaj. ja akurat bylam i nie uwazam, ze jakosc ich szkolen jest watpliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób, cholera
gdyby jakoś była dobra to nie musieliby ludzi wynajmować i nie spamowali forów tym samym tekstem o zaletach swoich kursów :D dobry towar sam się sprzedaje a ten zdezelowany trzeba na siłe wpychać. tak samo byłaś na kursie w gworku jak ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób, cholera
jakośc bo mi coś zjadło ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalala321
Jassssne, najlepiej sobie Waszym zdaniem strzelić w łeb jeśli komuś nie wyszło po studiach znaleźć pracy w zawodzie. W ogóle wszystko według Was jest niemożliwe i nieosiągalne do zrobienia, a to nieprawda. Nikt nie mówi o prowadzeniu audytów po kursie, ani nawet o pełnej księgowości, tylko od czegoś trzeba zacząć! A poza tym zawsze można zrobić studia zaoczne i wszystkiego się można nauczyć. Głowa do góry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak jest w skwp w rzeszowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest tu ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy byliście na tym kursie w skwp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustatautrata
oczywiście, że doświadczenie jest bardzo istotne i często bardziej istotne niż certyfikat ukończonego kursu. jednak w pewnym momencie nie jesteś już w stanie uczyć się na samej praktyce, potrzebne jest jakieś zaplecze teoretyczne. wydaję mi się, że trzeba po prostu się spiąć i zrobić i to i to. a co do goworku to skoro prosperują i zainteresowanie ich kursami jest spore to chyba jednak coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata Wilk
Zależy kto jest z jakiego obszaru Polski i co chciałby uzyskać poprzez taki kurs-wiedzę czy papier. Ja po kilku kursach-zniesmaczona przekazywaniem wiedzy książkowej, przez przypadek trafiłam na strone www.edukadr.pl i tam znalazłam indywidualne zajęcia z księgowości. I o to mi chodziło, bo wkońcu ktoś usiadł i nauczył mnie od początku, przejrzyście i praktycznie. I jeszcze dostałam symulacje pracy w biurze rachunkowym, gdzie maiłam księgować różne firmy. Powiem tak-kursy grupowe dały mi wiedzę, ale jak usiadłam i zaczęłam się zastanawiać czy umiem księgować to mi wyszło że nie umiem. Jak poszłam na zajęcia indywidualne, to raz, że mogłam powiedzieć co chcę się nauczyć (fajnie bo dopasowane były do mnie) dwa, że miałam prowadzącego "tylko dla siebie". mi ta opcja odpowiadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaElla
Kurs w gowork mogę polecić. Byłam na podstawowym. Mam nadzieję, że podobnie prowadzą ten na wyższym poziomie, bo będę chciała dalej się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomożemy Ci zawodowo! U nas rekrutacja trwa cały rok! Wystarczy 1 rok by zostać specjalistą ! Nie wymagana matura. TOP kierunki: Asystent nauczyciela przedszkola, dekorator wnętrz, instruktor fitness, filolog języka nowożytnego, grafik komputerowy multimediów, instruktor terapii uzależnień, rejestratorka medyczna, specjalista ds dietetyki, wizażystka/ stylistka, technik elektryk i wiele wiele innych! Zapisz się do NOVA Centrum Edukacyjne ul. Dworcowa 39/1, Zielona Góra,mail: @ lub zapisz się ON-LINE: www.nova.edu.pl Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W MDDP robiłam jakiś czas temu i potwierdzam, że warto. Rzetelnie i przyjemnie. Ale przede wszystkim czuje, że mam kompetencje, a nie tylko papier. Ja jestem bardzo zadowolona, że podjęłam decyzję o kursie u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurs podstawy księgowości tylko w NOVA CE http://novakursy.pl/kursy-i-szkolenia/kursy-i-warsztaty Osoba, która chcą rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu rachunkowości i księgowości. Osoba, które nie miały wcześniej do czynienie z tematyka ekonomiczną, ale chciałby pracować w tym obszarze. Uczestnik kursu Podstawy Księgowości zapoznaję się z podstawowymi terminami księgowymi, zna podstawy prawne dotyczące rachunkowości. Zapraszamy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa
Dnia 31.10.2018 o 12:00, Gość gość napisał:

W MDDP robiłam jakiś czas temu i potwierdzam, że warto. Rzetelnie i przyjemnie. Ale przede wszystkim czuje, że mam kompetencje, a nie tylko papier. Ja jestem bardzo zadowolona, że podjęłam decyzję o kursie u nich.

Dzien dobry

 Mam pytanie a jak wygladaja egzaminy u nich?? Test teoria czy zadania i jak zdawalnosc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2018 o 12:00, Gość gość napisał:

W MDDP robiłam jakiś czas temu i potwierdzam, że warto. Rzetelnie i przyjemnie. Ale przede wszystkim czuje, że mam kompetencje, a nie tylko papier. Ja jestem bardzo zadowolona, że podjęłam decyzję o kursie u nich.

Podpisuję się pod komentarzem. Też polecam 🙂 Słyszałam, że Akademia MDDP zmienia nazwę na ADN Akademia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na studiach niewiele jest konkretnej wiedzy która jest używana na co dzień. Wielu studentów rachunkowości ma problem z podstawowymi rzeczami po ukończeniu studiów i staje przed problemem braku doświadczenia. W zawodzie trzeba się nieustannie dokształcać. Aby nie być w tyle. 

Sporo dobrych szkoleń ma to centrum szkoleniowe https://szkolenia-css.pl/szkolenia-otwarte/ubezpieczenia-spoleczne/ Na przykład szkolenia z zus. Prowadzone są w wygodnej formie online. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda scrull. Zgadzam się Tobą. Zdecydowanie lepiej wypadają kursy oraz szkolenia z zakresu księgowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×