Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Szanta to nie grzech wziac mala do lozka rano. Te dodatkowe chwiele snu naleza Ci sie, wiec niepotrzebne wyrzuty sumienia. I tak zapracowana kobieta jestes. Ja podziwiam cie jak sobie dajesz rade z dwojka maluchow. Moj szkrab dal dzis popis co potrafi, a mianowice owinac sobie mnie wokol palca. Przyrosla do moich ramion i ani cycek, ani nic innego nie dalo rady ich zastapic. Mam nadziej ze to przejsciowe uzaleznienie. Mama E ja robie wlasnie to samo i dlatego czasem mimo ze mala spi jak zloto to ja oczy na zapalki. Nie narzekam bo to przeciez tylko moja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie! Malgorzatka-- mam nadzieje ze Julcia juz lepiej. Agaga--- wszystkie te chlopy takie same chyba. Jak juz im sie uda pomyslec to jest to zupelnie odmienny od naszego kobiecego tok myslenia. Ja czesto zartuje ze tak naprawde to mam dwoje dzieci w tym jedno jest starsze ode mnie ;-). Chociaz musze pochwalic moje \"starsze dziecko\" bo troszke pomyslalo i calkiem milo spedzilismy weekend. Dolaczam do grona chcacych sie wyspac. Kazdego ranka czekam az wybije magiczna piata godzina i Sean zajmuje miejsce Mata w lozku - nie musze wstawac, karmie na lezaco co uwielbiam i pelen luz - nie potrafie sobie odmowic tej przyjemnosci ;-). Zuzanna--- widze podobienstwo Malego do mojego brata. Normalnie jak na niego patrze to czysty brat jak byl maly - szkoda ze tylko ja to widze :D. Reszta rodziny, mojej i Mata, przesciga sie w pomyslach czyje uszy, czyje oczy, czyje usta. Zreszta czesto nam mowia ze ja i Mat jestesmy do siebie podobni wiec ciezko stwierdzic do kogo bardziej Maly jest podobny. Weszlam na wage pierwszy raz po porodzie: ubylo 15kg, zostalo +7kg (do wagi sprzed ciazy ale chcialabym zrzucic 12kg). Musze pomyslec o basenie. Fajnie byloby zabrac Malego na basen ale chyba jeszcze za malutki, poczekam pare miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!!! dawajcie jakas diete bo zaczynam takiego dola miec ze szkoda gadac! Ale taka diete gdzie moge cos zjesc - ja bez foodu nie potrafie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kofannne miejcie litosc JAKIE DIETY????????????:):):P Zaraz wprowadzacie mnie w kompleksy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, dzieki za slowa otuchy, ale tera zto juz sie za skarby swiata nie zmotywuje :p Tez uwielbiam dosypiac z malutka w objeciach, tak sie slodko wtula ze serce topnieje...Tylko mi Mieszka zal, bo przez to ze mala laduje u nas w lozku, on nie moze sie do woli przytulac do mamy ani po niej skakac. Teraz jest niezle, bo wysylamy go rano do babci, ale w marcu bedzie katastrofa :O... Do diety sie dopisuje, z tym ze u mnie bardziej to jakis sensowny fitness by sie przydal, a tu nie widze mozy przerobowych...niestety :( Ciekawe czy zmusze sie do biegania po okolicy, znajac siebie - watpie... O, baby - podsluchiwacz mi mowi ze mala tylko oszukiwala ze poszla spac, ale jeszcze sie nie awanturuje na tyle, zeby mame od kompa odciagnac :P Jak widzicie, uzaleznienie jest powszechne - a w co grasz, Mama E? Dobra, koncze, moze cos jeszcze mi odpowiecie dzis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta oj dobrze Ci z babcia:):)Jak ja tesknie za moja mama:):) Jakos dzisiaj nosem juz sie podpieram ,a mialam tyle napisac:(:( Dobranoc 😘 Szanta ty tez korzystaj z okazji i do lozka😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly - zgodnie z zaleceniem - aye aye sir :) Tylko jeszcze pozwol pod prysznic zagladne, bedzie z pozytkiem dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
no kobitki ale mnie zdolowalyscie,ja myslalam ze spanie z malenstwem jest takie powszechne,a tu guzik :-) moj maly w lozeczku spi gdzies tylko do 2-3 w nocy,a potem mam juz dosc wstawania co 5 minut i w rezultacie biore go do lozka,a ten duuuzy facet laduje niepocieszony w drugim koncu :-D kurcze widze ze musze zmienic polityke wychowawcza ,jak myslicie grozi mi ze Kacper do mnie przyrosnie? :-) no ja tez juz brykne spac dobrej nocki aaaaa jeszcze co do tej diety ,znam jedna nazywa sie MZ ( mniej zrec ) ;-) dobra zmykam juz i nie marudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie - dieta. Mnie ostatnio wlasna siostra zmobilizowala. Spojrzala na moj brzuch i zapytala: masz zamiar cos z tym zrobic? NIe ma jak szczerosc 😡 Ja to tak jakby w gore ide bo mi sie ciagle wydaje ze sie zle odzywiam - mala ssie i ssie, a mi sie naiwnie wydaje ze powinnam wiecej jesc. Wiec tak sie napedzam, a ze nie mam zazwyczaj czasu na porzadny posilek, to nadrabiam ciastkami :) albo co tam sie pod reka niwinie :) Mama E pochwal sie, pochwal w co grasz. Moze cos co i mnie zainteresuje No ja tez juz zmykam. Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Kochane - wspanialych Walentynek Wam zycze! W dniu Świętego Walentego masz życzenia z serca mego. Od początku znajomości w moim sercu stale gościsz i zostaniesz tam do końca, bo to rzecz nie ustająca ! :) Flyfly - no excuses!!! Pisz bo mi ciebie brakuje!!! Agaga - Kacper nie przyrosnie do ciebie :) a wiecie czemu ja nie spalam z niunia? Po pierwsze bo slyszalam jak trudno jest odzwyczaic dzieci po 6 mies. spania razem; po drugie bo nie wiedzialam ze mozna karmic na lezaco!!!! no i po trzecie bo mala jakos przesypiala do 5.30 -6 jak byla mala. Jak sie dowiedzialam i wyprobowalam to karmienie na lezaco to tez spalysmy sobie razem ale w ciagu dnia, bo juz pozniej to byla za bardzo przyzwyczajona do spania w swoim pokoju (tzn ja tak mysle ;) ). Szanta, mialas mi podpowiedziec o tej wspanialej spacerowce! zastanawiam sie czy juz nie kupic? Na lato na pewno! Malgorzatko, twoja siostra musialaby zobaczyc moj brzuchol!!! Na pewno by ci wtedy nie dogadywala! A gram narazie w te najprostsze gry, nothing fancy, zeby sobie troche pamiec pocwiczyc. jak sie ta gra nazywa, ta z chinskimi symbolami i musisz skombinowac dwa takie same? No widac ze duzo jeszcze ta pamiec musz cwiczyc .... :o Agaga, dieta MZ chyba najbardziej efektywna, szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Walentynki :) My obchodzimy tradycyjnie, czyli osobno :D Wojtek wczasuje sie na konferencji - szczesciarz, w wysypianiu sie przeszkadzaja mu wylacznie wydarzenia towarzyskie)... Mama E - ja mam spacerowke dla Mieszka najprostsza z mozliwych,firma no name, zdaje sie ze probaby, nie mam pojecia czy tu takie mozna w ogole dostac :) W Polsce z Geancie za 120zl chyba... Agaga - no jakze nie powszechne??? Ja wlasnie posypiam z malenka, dzis bylo pieknie, do 7.30, az nas drugi lobuziak obudzil, no i dobrze, bo do przedszkola czas sie bylo juz zbierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walentynki, Walentynki. Ja Wam duzo milosci zycze, nie tylko dzisiaj ❤️ Moja Jula tez do mnie przyrasta. Tak od wczoraj. Tylko na rece i na rece. A mi sie juz nie chce. Kurcze, mialam kiedys takie grzeczne dziecko. moja wina, moja wina 😡 Mama E to ja tez ma te kyodai. Jak lubisz chinskie to sprobuj to: http://pavel.piasta.pl/trash/gra.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
witam wszystkie Walentyny :-D szanta ,ja podobnie spedzam to dzisiejsze swieto,zadnych fajerwerkow ani romantycznych kolacji moj walenty dzisiaj w pracy,wiec wieczor spedze tradycyjnie z trojka malych Walenciatek :-D ale zrobilam sobie za to ulubiona salatke,mam nadzieje ze mi dupa nie urosnie zbytnio (chociaz moj maz pewnie by sie z tego faktu ucieszyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia479
Witam wszystkie mamusie! Jestem mama dwoch smykow,przyjechalismy do meza w grudniu na swieta i mielismy bilet powrotny ale juz zostalismy poniewaz nie chcielismy sie juz rostawac.Jesli macie ochote piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikanka
Czesc dziewczyny, nie wiem czy pamietacie pisalam o szpitalnych platnosciach ktore mi grozily za porod.Na szczescie obylo sie bez ale musialam im udowadnic ze jestem w Wielkiej Brytanii 9 miesiecy i zaraz po porodzie nie wyjade z kraju.Na szczescie mialam odpowiednie papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yowka
Witam wszystkie przyszle i obecne mamy na forum! Mam problem nastepujacy.Jestem zatrudniona w Polsce-pracuję w szkole na umowe na czas nieokreslony.2 stycznia br. wzięłam urlop bezplatny do 31 sierpnia 2007 r. i wyjechalam do Anglii. W tym czasie zaszlam w ciążę.Jestem kilka tygodni po testach z pozytywnym wynikiem (w sumie 3 zrobilam).Termin porodu przypadnie mi na ok. 15 pazdziernika 2007r. Raczej zostane tutaj w UK razem z moim patrnerem -on ma tu stala prace.Niestety ja nie zdarzylam tu popracowac . Jak narazie nie mam tu nawet ubezpieczenia zdrowotnego .Jednak mam nadzieje,ze zdołamy to zalatwic. Jestem juz umowiona na spotkanie w sprawie Insurance Number, ale nie pracowalam tu w ogole mam tylko zaswiadczenie od agencji pracy,ze poszukuje pracy.Nie wiem czy to wystarczy.Jak myslicie czy da rade zalatwic zaswiadczenie,ze jestem w ciazy tu w UK moze to bedzie podstawa do nadania mi Insurance'u?Oprocz tego zaswiadczenia posiadam wszystkie inne papierki potrzebne ale czy to wystarczy?Czy beda mi (nam) sie należeć jakiekolwiek benefity,skoro ja nie pracowalam tu w ogole? Czekam na odpowiedz ...dodam , że z niecierpliwością...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yowka
Bardzo proszę o kontakt z dziewczynami (najlepiej E-MAIL),ktore przyjechaly do UK i nie pracujac tutaj w ogole zaszly w ciążę tak jak ja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Dziewczyny - zajeta jestem wiec ja tylko na moment - milosnego wieczorka dzisiaj zycze :-) mam pomysl na diete - zyc miloscia! (chociazby do siebie samej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelikanka - super ze sie udalo, ale fatalnie trafilas ze sie tak przyczepili, masakra :( Yowka - nie mam pojecia, sproboj na topiku ciezarne w UK, tam beda dziewczyny bardziej na biezaco Zuzanna - ja to sobie moge pomarzyc :) Ale jak mezus wroci, nadrobimy :p A dzieciaki spia, cudownie :) Jakos wcale mi sie nie spieszy do momentu kiedy Maya urosnie i nie bedzie juz przesypiac prawie calej doby...Chyba ze przeskoczy od razu pare miesiecy i beda sie bawic ladnie z Mieszkiem :) O, pochwalilam sie, spadam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Wszystkiego najlepszego w Walentego🌻 No Asia potrzebna jest moja kopia chyba bo taka zalatana jestem ,ze nie wiem gdzie paluchy mam wsadzic😭 FLYFLY nr 2 prosze. Maly dzisiaj marudny dziadek na spacerku jesc nie chce to samo co przy zebach bylo wiec chyba cos sie rusza:(:(Moze zobaczymy co nowego wkrotce jak dobrze pojdzie>:):) Hmmmmm dalej lece bo mnie czas goni. Wieczorem maz przywiezie dla mnie prace to sobie spedze Walentynki na modelowaniu:P:PMaz bedzie pewnie czekal na cos romantycznego kupilam skarpetki z Homerem na golasa:):PNawet prezentu nie mialam czasu jakiegos porzadnego kupic wszystkow locie flyflyfly tylko gdzie ???????????????? No ispadam 😘 Adas przesyla cos dla dziewczyny😘😘😘 porzadny chlopak:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia479
czesc dziewczyny! Mam pytanie jestesmy w Wielkiej Brytani dopiero 5 miesiecy i chcemy sie starac o child benefit oraz child tax credit czy wie ktos jak to wyglada i jak sie o to starac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa zachorowalam na lozeczko - samochod dla Mieszka - aaaaaaaaaaa sprawdzilam ceny 250 funciakow cholera chyba ze zlota je robia czy jak????? 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikanka
Droga Yowko podobnie jak ty przyjechalam do Wielkiej Brytanii 8 czy 9 miesiecy temu i pracowalam tylko nie legalnie,wiec zatrudnienia stalego nie mialam.Jestem w 7 miesacu ciazy. Moja droga jako ciezarnej kobiety nie byla tu latwa i nie jest,biorac pod uwage tez moja podstawowa znajomosc jezyka no i tutejsza fatalna sluzbe zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta, Mieszko taki sobie zazyczyl czy to Twoj pomysl? Te lozeczka sa super, bardzo ladnie sie prezentuja w pokoiku. A z ta dieta MZ to nie jest tak prosto - bo jak chodzi za Toba caly dzien mysl - a coby tu podjesc - a dodam ze ta mysl jest natretna - to trudno sie skupic na czyms innym dopoki sobie nie ulzysz czyms smacznym. Dwa dni temu mialam taki dzien - wczoraj i dzis jest lepiej - zapewne to sprawy hormonalne bo wydaje mi sie ze lada moment dostane pierwsza @ po porodzie :-) Mama E - skarzylas sie ze za mala pamiec masz w laptopie ale widze ze wzielas sie na sposob i cwiczysz swoja! Co dwie pamieci to nie jedna :-) Moj muminek od dwoch dni cudnie sie usmiecha! Jaki to wspanialy widok! Wydaje mi sie ze generalnie jest do mnie podobny, ale poszczegolne czesci buzki jak oczka, usta, brodka odziedziczyl po swoim ojcu. Zastanawiam sie czy wyjsc na spacer - strasznie wieje........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia479
Dziekuje ci bardzo Zuzannko30, przyjdzie maz z pracy to wejdziemy poniewaz z moim jeykiem jest kiepsko. A tak wogole to siedzimy z chlopakami w domku tzn.z Igorkiem 2,5 i Olivierkiem 11miesiecy i troche sie nudzimy, znudzily nam sie uz wszystkie zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelikanka
KOniecznie musisz zarejestrowac sie w swoim gp.Najlepiej jak najszybciej poniewaz ta droga jest troche dluga.Przyznaja ci tam twojego lekarza i polozna.Lekarz wysyla list do szpitala a szpital do ciebie z zaproszeniem i data pierwszej wizyty.Koniecznie dowiedz sie czy badania i porod nie beda platne.Ja mialam bardzo nie mile doswiadczenie ze szpitalem.Po zrobionych dwuch usg okazalo sie ze chyba bede musiala placic za badania i porod co mnie strasznie zdziwilo.Musialam udowodnic im ze jestem w Wielkiej Brytanii 9 z 12 miesiecy i ze sobie zaraz nie wyjade. Na moje szczescie mialam odpowiednie papiery.Jezeli chodzi o NIN to bedzie potrzebny ci do wszystkich benefitow.Poradzono mi abym nie przyznawala sie na spotkaniu o Insurance Number ze jestem w ciazy.Tez staralam sie o insurance z pozycji bezrobotnego.Dodatkowo mialam listy z firm gdzie staralam sie o prace lecz jej nie dostalam.Tzn.bylam bezrobotna czynnie szukajaca pracy.Mam nadzieje ze tobie tez sie uda.W mojej sytuacji wszystkie benefity sa na mojego partnera tz.tax credit,housing benefit a reszta po porodzie.Sa to niewielkie sumy ale zawsze cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yowka
Pelikanko: ja mam tylko papier z agencji pracy-jednej bo w drugiej mi nie wydali, ze jestem osoba poszukujaca pracy..myslisz,ze to wystarczy?Jak zalatwic od pracodawcow....aby czasami nie wzieli mnie do pracy bo nie czuje sie najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×