Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Malgorzatko, sliczny klocuszek z Julci ❤️ ;) ale kto jest z nia na zdjeciach? No chyba nie ty??? ;) i przeciez nie masz innych dzieci... Qrqa, chyba nie zasne z tym pytaniem na mysli :o Kolorowych snow mateczki i urwiski 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XENA00
Ide wiec jutro do lekarza bo po co ma sie dzidzia meczyc-ta plesniawka go chyba bardzo swedzi. DOBREJ NOCY WAM ZYCZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni, to nie ja :) moja siostrzenica. Wlasnie jestesmy trzy kobietki same w domu.. mala pomaga mi przy malenstwie. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
.....wiem, pozno juz, czekam z nastepnym karmieniem, nie ma sensu sie klasc :-) choc jestem wykonczona - moj muminek od 8am do 10pm spal w sumie ok godziny. Dokucza mu refluks, paskudna sprawa. Poruszany byl dzisiaj temat samochodow - mozna tu kupic sam. za grosze, z MOT przewalki odchodza dokladnie jak u nas w kraju, paliwo tylko troche drozsze niz w Polsce, jedynie co boli to te wysokie oplaty - ubezpieczenie i podatek i koszty ewentualnej naprawy.....takze MamaE, metro w Twojej sytuacji to oszczednosc. Szanta - w zaleznosci od tego na jakiej dlugosci urwal sie tlumiik - moze sie okazac, ze lepiej kupic nastepny sam. niz ten naprawiac :-) ...czas na butle :-) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Jestem szczesliwa,bo dali mojemu mezowi urlop od 2-8kwietnia i w tym czasie wyrobimy dzieciom paszporty :D Ostatnie sprawy sie pozalatwia w Polsce i mozemy jechac.Corka jest bardzo szczesliwa,bo chce miec oboje rodzicow przy sobie. Synek za maly,bo nawet nie wie co to tata :) Jak maz wyjechal to mial zaledwie 2 miesiace. Ciesze sie ogromnie,bo uwazam,ze rodzina na odleglosc to nie rodzina.No,ale sa wyjatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No przyznam,ze zastanawialo mnie pytanie: czy wszystkie julki maja niebieskie duze oczka?;) Ale nie spodziewalam sie stronki - super zdjecia!!:) U nas noc i wieczor - koszmarne...Mala wczoraj wieczorem niewiele zjadla - strasznie plakala podczas jedzenia i potem...na szczescie zasnela, ale w nocy 2 razy sie budzila. Oczywiscie to zeby - dzis rano za to zjadla cala butle jednym duszkiem - chyba byla baaaardzo glodna;) Chyba trzeba bedzie ja szybciej uczyc tej lyzeczki - bo jak nam sie to powtorzy,to... Dzis zamierzam kupic granulki na zabkowanie:) bo paracetamolu nie daje rady jej aplikowac - wszystko wypluwa, a zel jest skuteczny na kilka mnutek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - a probwalas panadol w czopkach? Jak pogadasz z GP to Ci przepisze, w wolnej sprzedazy nie sa dostepne, a skuteczne jak malo co. Jakby cos, to moge Ci przeslac :) Nata - rodzina na odleglosc to czysta fikcja + do tego straszna meczarnia, masz 100% racje, super ze juz niedlugo bedziecie razem! A my po szczepieniach dzisiaj, nie obylo sie bez lezek, no i z zacheta lekarza zaczne probowasc jesc nabial pomalutku...Trzymajcie kciuki zeby jednak tej alergii nie bylo! Zuzanna- mam nadzieje ze jednak to nei bedzie warte auta, bo to co mamy troszke sobie kosztowalo :p Mowili ze nie warto sciagac z polisy, excess mamy 150L, wiec licze ze w 200 sie zamkniemy... Zobaczymy jak zadzwonia :) A jak tam wizyta siostr? pouczyla sie troszke? Opieki nadz dzieckiem pewnie glownie???? ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adeczka
WItam jestem tu pierwszy raz i choć nie pasuje do tego tematu to bardzo mnie on zainteresował. Jestem mamą 2,5 letniej Mai i mieszkam w Polsce. Ale mój mąż od roku jest w UK. Ma dobrą pracę i dostał kontrak więc i zarobek będzie nie najgorszy a wręcz całkiem ok. Na jesień prawdopodobnie do niego dołączymy. Maja akurat będzie miała trzy latka. Próbuję więc coraz więcej czytać nt. szkół w UK jak to wygląda i jak polskie dzieci to znoszą. Myślę też o drugim dzieciaczku stąd moje zainteresowanie tematem mam.... Pozdrawiam was bardzo serdecznie i ucałowania dla waszych bobasków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
no 200L to jeszcze nie tak zle - moj luby odstawil firmowy sam. do servisu i za wymmiane oleju, filtru, tarczy hamulcowych i hamulcow do zaplaty przyszlo 900L - normalnie az mnie zatkalo. a siostra..............uciekla po 4 dniach a miala byc 7 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XENA00
WITAM. Dzis bylismy na wazonku i polozna powiedziala( tez) abysmy poszli z tymi plesniawkami do lekarza.Poszlismy sie zarejstrowac ale zapisali nas dopiero na piatek.Tutaj to dopiero jest pobimbana ta opieka zdrowotna.Ostatnio gdy moj synek byl chory i mial problemy z oddychaniem tez musielismy czekac na lekarza jeden dzien i pojechalam na ostry dyzur bo bym sie nie doczekala bo nastepnego dnia moj doktor wzial sobie wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ktorym tygoidniu zycia bobasa uslyszalyscie pierwsze magiczne MAMA? mi sie zdaje ze dzis to uslyszalam podczas takiego jakby placzu. Moze to moja wybujala wyobraznia, ale mmezus tez slyszal :) Mala odkryla nowe mozliwosci. Uparcie przewraca sie na brzuszek, zadowolona lezy na brzuszku a potem zaczyna plakac, bo nie wie jak sie na plecki obrucic, hehe Nawiasem mowiac, to czemu taka cisza tu dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Witam wszystkie mamusie w UK!!! Jestem nowa n tym forum poniewaz wsczesneij goscilam na "Ciezarne polki w anglii".teraz od 18.01.2007 jestem mamusia cudownego synka Jeremiego wiec postanowilam wlaczyc sie na to forum!!! Mam pytanko:czy jak dziecko jest chore to jak pojde do lekarzai bede chciala zeby zbadal mi dziecko to musze sie umawiac na wizyte(bo u mnie w przychodni na wizyte czeka sie ok. tygodnia i chyba jak pojde z chorym dzieckiem to nie beda kazali mi czekac tydzien bo przez ten czas moze byc gorzej????jak myslicie??Moze ktos wie ja mieszkam w Luton kolo Londynu!!!!! Moze ktos wie czy w kazdej przychodni przysluguje mi tlumacz??bo jak bylam teraz zarejestyrowac dziecko na pierwsza wizyte po porodzie tj.6 tyg. po urodzeniu(wiecie co na tej wizycie bedzie??-szczepienie, badania czy cos innego) to jak powiedzialam ze chce tlumacza to powiedziala mi ze mam przyjsc z przyjacielem znajocym jezyk bo oni nie maja??!! Pozdrawiam serdecznie!!! usciski dla wszystkich maluszkow mamus goszczacych na tym forum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
cd.Dziwne mi sie wydalo ze powiedziala mi ze nie maja tlumacza bo jak bylam w ciazy i poprosilam o tlumacza to byl na umowionej wizycie(ta sama przychodnia).wydaje mi sie ze mnie zbyla i jak myslicie powinnam pojsc i powiedziec jeszcze raz ze chce tlumacza-moze inna babka bedzie siedziala i mi zamowi tlumacza??ja nie znam dobrze angielskiego-dogaduje sie i rozumiem ale nie wszystko a jesli chodzi o wizyty u lekarza i to z malym dzieckiem to nie moge sie domyslac musze wiedziec na 100% -poniewaz to nie przelewki,wiec potrzebuje tego tlumacza!mam kolezanka co zna dobrze angielki ale ona akurat wylatuje do polki a reszta znajomych znajacych jezyk pracuje!!Pech!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XENA00
1.Ja na Twoim miejscu bym pojechala na ostry dyzur(emergensy-chyba tak sie to pisze) lub w szpitalu powinna byc jakas klinika (tu w Ladynie gdzie ja mieszkam tak jest) Nie czekaj. 2.Z tym badaniem 6 tydz. to mnie umowili do pielegniarki i ona przeprowadzala ze mna wywiad jak sie czuje?,jak tam sie wszystko goi?,itp...a jesli chodzi o pierwsza wizyte kontrolna z dzieckiem to lekarz sprawdza dzidzusiowi bioderka no i ogolne ogledziny calego c bobaska.Pyta sie czy cos Cie nie pokoi? 3.U mnie w przychodni nie ma tlumaczy -tylko w szpitalu. Jesli jest ktos w ciazy z naszej kliniki i ma wizyte z polozna w naszej przychodni to tez przyjezdza ale to tylko wtedy(gdy dzidzius ma szczepienie lub jest chory to nie przysluguje nam tlumacz no chyba ze jestes z dzidziusiem w szpitalu).Ale to tak jest tutaj gdzie ja mieszkam. pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas po jednej nocy koszmarnej - druga bardziej znosna:) Dzieki granulkom Teetha - homeopatyczne:) mala spokojnie zjadla kolacje, szybko zasnela a w nocy kolo 4 tez po jedzeniu latwo zasnela i taak do 9 spala:) Polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka - jak nie masz z kim pogadac - mozesz ze mna;) Ja nie mam tez do kogo sie odezwac bo moj maz od 7 do 18 jest poza domem i caly dzien siedze sama z Ola. Tylko daj znac!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie wiem. Zagladam tu i zagladam i pusto... :( A taka samotnosc to chyba wiekszosci mam dotyczy. Przynajmniej tych na urlopach macierzynskich. Ja tez towarzystwa nie mam. Na razie jest ok bo siostra blisko, ale potem bedzie pusto. Dobrze ze wiosna idzie. Jakos tak mnie to pozytywnie nastraja zawsze. Sztefka tak to jest. Ja tez ma takich bezdzietnych znajomych, sama dzwonie i zawsze czuje ze jakos sie narzucam. Wiec kontakt jest coraz rzadszy, wydaje sie taki z poczucia ocowiacku raz na miesiac. Mnie wkurzalo w tej chorobie ze nikt jej nie rozumial, jak to moze swedziec tak ze nie mozna wytrzymac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - samotnosc zzera mnie od 4 lat (odkad tu mieszkam :( ) Fakt ze odkad odkrylam kafe, jest duzo duzo lepiej, ale strasznie brakuje plotek przy kawie w realu :( Ktora przyjedzie do Portsmouth, zapraszam!!!!!!!! A z milszej strony - nowe zdjecia Malgorzatki, Julki , Mai, Mieszka i mnie - i tu zagadka, zgadnijcie gdzie??? (moze dzieki temu dziewczyny sie zmobilizuja, co Malgorzatka???) Witaj Ulus, nie potrafie Ci pomoc, ja nie potrzebowalam tlumacza, wiec nie wiem jak to dziala. Na emergency bym nie szla, chya ze chcesz czekac przez iles godzin, moze sa u Ciebie w kilnice walk-in clinics? Tam tez czekasz, ale przynajmniej nie w szptalu. Ale sprobuj sie umowic w przychodzni, u nas umawiaja z dnia na dzien... Felicity - super ze granulki pomogly, zaraz soie zapisze co to za magiczny srodek, za pare mcy bedzie jak znalazl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc! Sztefka - jezeli nie masz co zrobic z czasem - wez sie za nauke! Czytaj, ucz sie jezyka, rob kursy online - przestaniesz sie czuc samotna bo nie bedziesz miala czasu na rozmyslania. Ulus - w gp umawaiasz sie na wizyte ktora dotyczy Ciebie nie malego - a do niegoprzyjdzie pismo z wyznaczona data:-). Odnosnie szczepien maly tez bedzie powiadomiony pisemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta - to naukowcy tez plotkuja? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
...ja na przyklad po 8 nieprzespanych nocach nie mialabym ochoty na zadne towarzystwo - nie chialoby mi sie z nikim gadac - ale poczytac zawsze :-) Wczoraj bylam z malym w klinice i powiedzialam HV ze dziecko czasem placze a przyczyny nie moge znalezc - wiec HV na to, ze czasem dziecko trzeba po pprostu zostawic samemu sobie do wyplakania i juz. A potem dodala z usmiechem, ze ona wie z doswiadczenia, ze wszystkie matki Polki maja syndrom ciaglego przytulania i noszenia dziecka na rekach. No coz, w moim przypadku miala zupelna racje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XENA 00
Zuzanna 30- ja to musialam umawiac sie sama na wizyty z malym zarowno na szczepienia jak i w innych celach.Jedynie przyszly mi listy ze szpitala z data pierwszej wizyty z polozna(jak bylam w ciazy) oraz wizyta z pediatra ale widocznie co inna przychodnia to jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Powaznie? A nie bylo tak, ze skoro sama sie zarejestrowalas to juz nie bylo potrzeby informowania Cie? Do nas przyszlo juz kilka zawiadomien i usmialismy sie, bo adresowane na synka - jakby sam sobie mial to przeczytac hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - przede wszystkim plotkuja :) A co do wyplakiwania sie - powiem ci, ze przy drugim dziecku to samo przyhodzi :) I o dziwo, placz trwa, bo ja wiem, ze 2 minuty, a jak nosisz, to i 2 godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, te porady HV... Tesciowa mi opowiadala jak kiedys jednej takiej zadala pytanie ile ma dzieci ze tyle wie na ich temat,a ona na to, ze jest bezdzietna. Reakcja byla tylko jedna: \"Prosze opuscic moj dom\" :D. Cieta kobita z mojej mother-in-law ale na szczescie mnie lubi ;-)...jak do tej pory :D Ja tez duzo nosze Malego prawie caly czas. Mat mi czasami zwraca uwage ze go rozdziaduje (po czym sam bierze go na rece ;-) ). Za to moja mama mowi zeby tulic i nosic ile wlezie bo pozniej bedzie: \"mama nie przy ludziach bo obciach...\". Nas tez plesniawki dopadly. Wczoraj wieczorem byla jedna malutka a dzisiaj juz chyba z siedem naliczylam, paskudztwo no. Na szczescie jutro rano mamy umowiona wizyte u lekarza. Chyba zaczynamy sie lepiej rozumiec z Sean\'em (poza momentami kiedy mama chce zrobic sobie jakis obiad 😠 ). Juz jest troche mniej placzu a za to wiecej usmiechu. Normalnie cieplo mi sie robi jak widze ta usmiechnieta papunie, a do tego jeszcze \"ee aa guu gee\" ❤️. Zuzanna a jaki kurs proponujesz. Czyms bym sie zajela (no moze jeszcze nie teraz ale wkrotce), cos online i nie drogo :O. Najchetniej zrobilabym jekis certyfikat z angielskiego typu TOEFL bo mialam juz \"przedsmak\" ale nie wiem czy da sie internowo. Albo Szanta Ty podpowiedz co pomoze w znalezieniu pracy w labolatorium. Jak bylo u Ciebie z biotechnologicznym slownictwem? Mieliscie taki dobry poziom angielskiego na studiach czy sama siedzialas nad slownikiem? To dla mnie raczej dalekie plany ale mozna by zaczac cos robic w tym kierunku. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie mi prosze jakimi samolotami latacie do Polski tzn jakiego wybieracie przewoznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XENA 00
Zuzanna 30- HV z mojej przychodni powiadomila mnie,ze musze sie sama rejstrowac. Moj Jureczektez dostal list (z karta GP) -GDY ZOBACZYLAM ADRESATA TEZ SIE ZDZIWILAM. Wiem,ze wielu osobom takie imie sie nie podoba ale do niego pasuje idealnie(wybieral moj maz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik - siadasz na sieci, szukasz po publikacjach w ktorym labie robia badania, ktore Ci e interesuja, i piszesz do nich czy sie da zaczepic :) A co do angielskiego - slownictwo polskie i angielskie jest w sumie podobne, poza tym u nas sporo materialow na studiach bylo i tak po angielsku, z braku polskiej literatury. A potem jakos tak samo przyszlo, sila rozpedu. Toefla bym nie robila- po pierwsze amerykanski, po drugie wazny rok chyba tylko...Juz predzej jakies kursy Cambridge- FCE/ACE/PCE czy cos w tym guscie, jesli koniecznie chcesz papierki - bo przeciez i tak angielski wchlaniasz na codzien, nie? :D Lece ogladac MASHA - moje uzaleznienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×