Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Milena moja mala majac 6 miesiecy wazyla prawie 7.5 kilo i napewno nie za duzo:) waga bardzo dobra , i przez rowne pol roku karmilam ja tylko piersia i nie podawalam nic do picia , nawet jak bylo goraco , a teraz ma juz 7 miesiecy ponad 8 kilo i czasem chce jej dac jakis soczek ale nie jest zbytnio zainteresowana, mozesz tez slaba zwykla herbatke, rumiankowa , koperkowa lekko poslodzona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
HEJ MALGORZATKO I FELICYTY JA TEZ BYM CHCIALA SPOTKAC MIESZKAM W BIRMINGHAM KOLO CHEMSLEY WOOD WIEC CO O TYM SADZICIE TO BLISKO OD WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka26- z tymi przedszkolami to mniej wiecej tak. Jak dziecko chodzi do prywatnego tj Day Nursery to placisz dana stawke - ja np placilam za godz ok 4 f. Teraz przenieslismy corcie do Play Group - przy kosciele katolickim- i za sesje 2.5 godzinna placimy 5 f. Ale jesli dziecko skonczy 3 latka do panstwo oplaca przedszkola ale to tez zalezy w ktorym miesiacu. Moja Ola skonczyla 3 latka w kwietniu i dopiero od wrzesnia ma darmowe przedszkole tzn ta Play Group ale jesli dziecko skonczy do ktoregos marca 3 latka to od kwietnia ma za darmo. Mysle, ze tak jest we wszystkich panstwowych przedszkolach. Przynajmniej takie zasady sa w tym moim:D:D Co do cen to chyba zalezy od danej placowki ale nie wiem na 100% Acha, do tej grupy co Ola chodzi to przyjmuja dzieci od 2,5roku lub od 2 lat. Bo mniejszych dzieciaczkow tam nie widzialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jesli chodzi o szkoly to tutaj sa pelne tabele http://news.bbc.co.uk/1/shared/bsp/hi/education/05/school_tables/primary_schools/html/886.stm wpisz swoj kod pocztowy lub region i bedzie lista szkol w trzech ostatnich kolumnach sa wyniki z egzaminow (SAT lub 11+) z angielskiego, matematyki i nauk przyrodniczych:)) pierwsza kolumna to value added czyli o ile szkola sie zmienila na lepsze od ostatniej inspekcji - oczywiscie dobre szkoly czasami juz nie maja jak sie zmienic na lepsze:)))) jesli jakies jeszcze pytania to chetnie odpowiem moja corka juz od paru lat w szkole co do katolickich oczywiscie maja dobra opinie ale moja corka np miala wybor katolicka czy niekatolicka i wybrala niekatolicka:))) jestesmy obie zadowolone, szkola jest lepsza od tej katolickiej:))) ale to zalezy od miejscowosci - zarowno katolickie jak i niekatolickie beda w tabelach. mozna tez zapisac do kilku szkol (ja tak zrobilam); dac dziecko na dzien probny i potem zdecydowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć i czołem :) włąśnie wypuściłam ze swoich szpon ostatniego studenta, jeszcze tylko wwyślę do redakcji artykuł i moje sprawy tutaj sa zamknięte :) za 8 dni przylatuje małż -jak sie znam to do tej pory zdążę nas spakować choć plan jest taki że pakujemy w sobotę i niedzielę z chłopem chyba będe musial sie poorientowac z tymi przedszkolami bo chciałabym posłąć MAcka między dzieci jak skończy 2 latka chociaz na parę godzin w tygodniu-nauczy się maluch języka bez zmudnego wkuwania słówiek jak rodzice :) całuski-jeszcze z Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość braga
Hej babeczki jutro jedziemy na pare dni odpoczac nad jeziorko, maz chwilowo w Polsce wiec trzeba korzystac z czasu razem , tak szybko ucieka a pozniej do pazdziernika rozlaka. Ale mam cucha nadzieje ze znajdzie sie termin w pazdzierniku na wspolne spotkanie z wami gdzies w Londynie na plotki i przyjmiecie mnie do klubu na ploteczki. Siobhan dzieki za tabele i obsluge ich na pewno skorzystam. Jak twoja mala radzila sobie z jezykiem w szkole ? Sl;yszalam ze to problem nauczyciela zeby dziecko go rozumialo a nie dziecka zeby sie odnalazlo jak jest naprawde?Czy twoja corcia szybko sie odnalazla?Nie byla odseparowano i zestresowana? Mam przebojowa corcie gadajaca bez przerwy i towarzyska ludze sie na razie ze szybko sie z kims zaprzyjazni. Magda744 Efik27 dzieki za rady. Sztefka trzymaj sie, my trzymamy kciuki mimo ze sie nie znamy i wytwarzamy dobra enegie. Twoj slub chyba niedlugo jezeli tak to nasze najserdeczniejsze zyczenia. pozdr.aga caluski dla milusinskich maluchow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niusiek - no to widze ostatnie przygotowania :) Z posylaniem dziecka do przedszkola uwazam ze super pomysl, od skonczonych 2 lat mozna posylac do nursery school albo pre-school, platne, roznie w zaleznosci od szkoly, od skonczenia 3 roku zycia refundowane 5 sesji po 2.5h na tydzien. Siobhan - dzieki wielkie za te tabele, bardzo mi sie przydaly!!! Co do spotkania - jak rozumiem nastepne bedzie w Portsmoth :D daj koniecznie znac jak stoisz z czasem! Dziewczyny - co do niedzieli - mamy jakis plan B w razie ulewy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plan B bardzo dobry pomysl, trza troszke pomyslec.... tylko ze wszystkie miejsca ktore znam to uczeszczalam przed ciaza.... w Camden nie ma sie co wpychac bo niedziela i ludziskow bedzie az strach, ale jest troche fajnych i spokojnych kafejek w Primrose Hill w razie czego.... W samym Regent\'s jest tez kilka kafejek. Szanta, plan B odpowiada czy chcemy raczej cos ciekawszego niz kawa i ciacho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jovka
no widze,ze jestescie kobietki zorientowane w tych roznych rzeczach,ja tu bede z dwojka juz urodzonych dzieci(calkiem dawno-10 lat synek i 8 dziewusia) a teraz czekam na trzeciego maluszka, jestem w trakcie zalatwiania tych wszystkich formalnosci,bylam juz na spotkaniu o NIN,teraz sprawa mieszkania,Londyn jest dosc duzy,szkol jak grzybow po deszczu,a moj partner pracuje calymi dniami i nocami :) teraz ide na pierwsze spotkanie z pielegniarka,a do tej pory bylam pod opieka fnego ginekologa w polsce,ciekawe,co mnie tu czeka,mialam dwie cesarki poprzednio i niestety teraz kolejna jest juz nieunikniona,moze wiecie to i owo? dzieki za info :) a i pozdrowienia dla mamusiek przyszlych i obecnych :* moj malutek powinien sie pojawicok. 10 pazdziernika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze pomoglam z tabelami :))) Braga moja mala zaczela z zerowa znajomoscia jezyka majac lat 6:) jestem pewna ze bylo jej ciezko ale znosila to dzielnie, jest tez gadula jak twoja wiec to najbardziej meczylo; ale miala od razu duzo kolezanek mysle ze to byla egzotyka dla nich wtedy:))) po 3 miesiacach juz dobrze sobie radzila:) miala nauczycielke dodatkowa - raz w tygodniu 1 godzina , po trzech miesiacach juz byla nieprzydatna. Po roku byla i nadal jest w czolowce klasy, z angielskiego takze. nie wiem czy wiesz, ale tutaj sa tzw sety czyli grupuja uczniow w zaleznosci o zdolnosci - najlepsze sa w najwyzszym a slabe ciagna sie w ogonie. Ogolnie szkoly przyjazne dzieciom, nie daja im sie przemeczyc nad czym ubolewam. czasem mam wrazenie ze nic ich tam nie ucza, praca domowa 2 razy w tygodniu i moja cora robi to 5 minut:) Co do odseparowania i zestresowania - to tego wcale nie bylo - wrecz przeciwnie szybko starano sie ja wciagnac w zycie klasowe:)) stres byl jak wspomnialam jedynie dlatego ze nie mogla gadac bez przerwy:)))) wiec nie martw sie:))) Szanta..hmm portsmouth to niby blizej a dalej bo via Londyn trzeba..wszystkie drogi prowadza przez Londyn w south east:)))))) kiedy bede wolna trudno powiedziec bo jeszcze tylko 7 tygodni i mala beksalka bedzie z nami..ale damy rade cos zorganizowac:)))) pozdrowionka dla wszystkich ale ale czy to nie dzisiaj Sztefka slub miala? jesli tak - to WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ZYCIA:))) tylko szczesliwych dni i duuuuuuuuzzzzooooo zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama E - jak dla mnie kawa (dekaf z soja :() i ciacho to super opcja, ale zapytaj Mieszka, Adasia i Myszke co oni na to :) Jak bedziemy miec pomoc facetow, to dobrze by bylo albo kafeje z zabawkami dla dzieci albo jakis kulkoland czy cos wymyslic...Nie mam pojecia gdzie cos takiego by bylo w okolicy R.Park, zdaje sie na Was, dziecwczyny :) O, a teraz lece na sniadanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jovka - cc sie nie martw, opisywalam pare stron temu moje wrazenia, podsumowujac - swietna sprawa, bylam baaardzo zadowolona. Widze ze tez nazywasz maluszka malutkiem :D Siobhan- wiesz, ja w Portsmouth mieszkalam do 40 tyg ciazy i nic mi sie nie stalo :D A bardziej serio - to chyba rzeczywiscie nici z tego, bo zanim ja Polski wroce, to Ty sie juz rozwiazesz, no coz, bedziemy sie spotykac w wiekszym gronie :) Ech, zeby ta pogoda wypalila, nie wiem jak w Londynie, ale tu 4 pory roku codziennie przerabiamy...Nie wiadomo w co sie ubrac, a na spacery chodze z taaaaka wielgachna torba, bo i od deszczu i od slonca i kurcze chyba sanki tez zaczne ze soba zabierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze raz ja - dziewczyny, czy wiecie moze, czy mieszanki mleczne angielskie odpowiadaja polskim zwyklym czy HA? Tzn np Cow & gate = bebiko czy bebiko HA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w Polsce podawalam mleko Bebilon a w Anglii jest identyczne mleko cow & gate o tym samym skladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jovka
szanta!dzieki za odpisanie,poszukam opisu Twoich wrazen,szczerze mowiac jestem tu troche zagubiona,i ciaza i dzieci do nowej szkoly i wlasciwie bede to towarzystwo sama wychowywac (tak sie na to zanosi),czasem wrocilabym z powrotem do kraju na stare smieci,ale tak juz nakrecilam dzieci... jestem w sumie dosc silna osobowoscia,ale chyba przez te hormony mnie takie nastroje lapia... wszelkie formalnosci tez przeciagaja sie w czasie,wysylam papieryo mieszkanie z counsilu,a co bedzie? sporo tych niewiadomych,trochemnie to przerasta... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jovka
widze,ze jestescie zajete,ja juz po obiadku i odpoczywam,poczytalam wasz topic,to skarbnica informacji, widac,ze trzeba znac troche swoich praw,a wszystko powoli sie pouklada,dosc to pocieszajace no i to,ze zawsze mozna liczyc na wasze wsparcie tutaj, jestescie naprawde cieple i serdeczne,nic wasnie dziwi atolerancji nieedna osoba moglaby sie od was nauczyc! super,bardzo fajnie,bede zagladac, bo jest mi tu naprawde milo :) pozdrowienia dla wszystkich mamus :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
hej kochane! wiecie jakie jaja przyznali mi ten working tax credit,teraz tylko powstaje pytanie.Poniewaz moj ukochany zmienil przce i zarabia znacznie wiecej,a we wniosku podawalam tez jego dane,czy uwazacie ze musze to gdzies zglosic czy poprostu to jest niezalne od tego,przyznali mi bo sie nalezy.Ale sie ciesze normalnie sie nie nastawialam,zaskoczona jestem jak jasny pierun buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ivnka
trzeba to zglosic w revenue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata - dzieki - musialo mi sie pokrecic - ale wracajac do rzeczy - podawalas bebilon zwykly, tak? nie HA? jovka - milej lektury zycze, bedzie dobrze, na pewno, ale kazdy przezywa/l tu chwile zwatpienia. Ivonka - musisz to zglosic do Inland revenue, i niestety jest mozliwosc ze Ci tax credit obniza po podniesieniu zarobkow meza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik27
mam pytanie czy jak mi i mojemu mezowi przyznali working tax to jest mozliwe ze nam nie przyznali benefitu na housing benefit bo ja sie zmezem staralammi nam odpisali ze mammy za duze dochody aloe maZ SAM PRACUJE NA DWOJKE DZIECI I MNIE A DOSTAJE 3OO GBP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jovka
A dziendoberek :) zajete wszystkie Brzuszki i Mamuszki? To pozdrawiam slodko :) Caluski !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po dlugiej nieobecnosci... pozdrawiam Was serdecznie na wstepie i napisze tylko kilka słow i uciekam musze duzo odpoczywac... Szanta ja podaje malej bebilon pepti tu jest odpowiednik COW & GATE Pepti juz Ci o tym pisalam my po mleku Nan ha nie moglismy sie zalatwic tzn mala czerwona jak balon a kupki jak kamyki a po tym ok musisz isc do lekarza i da Ci recepte. wlasciwie ja juz podaje bardzo malo tego mleka bo moja dr z Polski kazala próbowac zwykle wiec kupilismy bebilon 3 w polsce i mieszamy mala ma jedynie rzadsze kupki czasami troche zielonkawe ale moze to od zelaza jakie jest w mleku. pojawie sie wieczorem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek - dzieki za info, ja wlasnie mam zamiar zaczac malej wprowadzac mieszanke, i nie wiem od ktorej zaczac :( tym bardziej ze za 3 tyg wyjezdzamy do Polski i glupio tak zmieniac od razu jakby co. A co tam u Ciebie? Wszystko w porzadku? Dziala luteina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry...... Kobitki jutro mam lac sprawdzam prognoze pogody... Co robimy ???????? 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uscislajac - rano przyzwoicie, od poludnia burze i mocny deszcz :( tyle na stronie bbc, nie wiem jak tam u Was w radiu mowia...Macie tam w Londynie jakies miejsce gdzie mozna by bez problemu sie spotkac z maluchami? Bo cos spotkanie w parku to kiepsko widze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na jutro ma byc jeszcze gorzej i dosc chlodno do 17 stopni..... Moj w wozku nie wysiedzi dluzej niz godzine pozniej chce wszystko dotykac no i oczysiwscie kosztowac..... Nie wiem czy sa gdzies w poblizu parku fajne miejsca dla dzieci nigdy mnie to nie interesowalo wczesniej..... Asia ??????????Znasz cos ciekawego???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze tak cicho siedzialam ale jakis taki zabiegany dzien dzisiaj mialam. Do fryzjera nie dojechalam czyli nie pokaze sie wam w nowym stylu :( Znowu ktos zadecydowal ze skakajac pod pociag metra to najlepsze wyjscie.... no i leje :( :( mysle i mysle ale z tego co wiem w poblizu Regents nie ma miejsc na spotakanie z dziecmi. Tzn byloby wyscie, nawet fantastyczne, biblioteka publiczna w Swiss Cottage ale w niedziele sa zamknieci... Oprocz pubow, kafejek i tak podobnych, nie znam innych miejsc w poblizu parku :( Nastepna rzecz to to ze jest Food Festival w Regents Park i nie wiem za dobrze ktora czesc parku bedzie nie dostepna :( do tego prognoza pogody nie ciekawa http://metcheck.com/V40/UK/FREE/today.asp?zipcode=NW1+4NR co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
Szanta tylko my nie jestesmy jeszcze malzenstwem zyjemy w wolnym zwiazku tylko czy to tez zobowiazuje do tego ze musze to podac??czy poprostu siedziec cicho nie chcialabym by pozniej wyszlo ze musze cos zwracac albo placic jeszcze jakas kare buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×