Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

witam widze ze tu pusciutko!!dziewczyny staram sie klasc malucha na boczki ale sila rzeczy ma z tylu chyba splaszczony lepek:((nie tak bardzo ale ja to widze,i jestem zla ze tak zaniedbalam,nie wiem czy jest jakis sposob na to???czy mozna cos zrobic?/wiecie cos moze????????????:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzior moja Viki ma to samo :( podobno wszystko wroci do normy jak dziecko zacznie siadac hmmm moze to i prawda :(? Ponoc ksztalt glowki zmienia sie do pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:)) Jestem mama 6 tygodniowej Oliwki,mieszkam w Kidderminster niedaleko Birmingham i chcialam sie do was przylaczyc.Wczesniej pisalam na ciezarnych Polkach w Anglii ale czas chyba przejsc na ten topik.Mam nadzieje,ze przyjmiecie mnie do waszego topiku.Widze duzo dziewczyn z ciezarnych Polek w Anglii - witajcie. Mam pytanie:czy wy podajecie swoim maluszkom wit.D3 ?Mi nikt tutaj o tym nie mowil ale moja siostra ostatnio sie mnie pytala czy ja podaje ta witamine,bo podobno w Polsce wszystkim dzieciom sie podaje.Co wy o tym sadzicie? Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabella ja podaje codziennie po 2 kropeki,mama mi przywiozla:))a teraz ja poprosilam o multicebion wielowitaminowy tam tez sie znajduje wit.d wiec te odstawie a bede podawac te wielowitaminowe.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrywieczór :) My już przeprowadzeni, prawie rozpakowani i chyba szczęśliwsi. Przynajmniej Martynia :) Tyle papierów, pudełek jej w domu fiurga, radochy co nie miara. A na dobry początek idą nam trójki. Leci dziewucha z tymi zębami, że hej :) Izabela---> witaj 🌻 Ja mieszkam w Birmingham :) A witamine D3 podawałam jak byłam w Polsce i z zaleceń lekarza przestałam podawać. Niastety w tej kwestii nie pomogę. magdzior---> nie załamuj się. Pamiętam jak moja miała spłaszczony tył główki. Mniej więcej w okresie 6-7 mc zaczeła siadać i głowka zaczeła się okrąglutka robić. Teraz zostały jej tylko odstające uszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
hej ga ga i jak tam na nowym mieszkanku???????????? a ghdzie mieszkacie teraz?????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc Dziewczynki 😘 Oleczka! GRATULACJE!!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Widzę,że powolutku tutaj i cichutko :) A ja mam pytanko - jaki moze macie przetestowany typ ucieraczki elektrycznej do marchewki,jabluszek i i nnych warzywek? Chodzi mi o tarcie na grubo, jak i na małych oczkach :) :P Uwielbiamy ostatnio świeże surówki,ale ile mozna trzec ręcznie :P Plisss, HELP ME :) :) :) A tak z ostatnich wiadomosci, Hania wreszcie raz sie budzi w nocy! Huraaa! Niestety dalej dosoc często cyca mi cyca :D Znaczy,stety i to fajne,ale jak tylko widzi , że wychodze do dentysty,albo do lekarza to zaraz potem daje koncert :) :) :) I tak się wsysa po moim powrocie, jakby matka ja głodziła , hahahaha! Co tam z naszym spotkankiem? Londynianki z Poland :) ;) Może jednak sie uda przed świątmi, co dziouchi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki Jak milo nasz topik robi sie bardzo popularny, szkoda tylko ze nas starych aktywistek coraz mniej. Jovka ,Megx wielkie dzieki za rady odnosnie grzyba plesni i otuchy w sprawie nieuczciwego landlorda ( wynajmuje mieszkanie counsilowskie) Sloneczka ide za ciosem dzisiaj rozmowa w tej sprawie trzym,ajcie kciuki (oby tylko cyganska klatwa nas nie dopadla tfu tfu tfu przez lewe ramie). Najprawdopodobnie przeprowadzamy sie w styczniu do Cambourne, zdjevcia pokazuja ze fajna chatka i mila i nowa! W poniedzialek jedziemy ja ogladac. Buziaki sloneczka Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki chcialam sie was zapytac czy macie godna polecenia jakas ksiazke o dzidziolach tzn jakies choroby,pielegnacja itp..,co robic w razie problemow chcialam cos takiego sobie kupic na gwiazdke:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za otuche ga ga,widze ze twoja martysia jest z 5.09 tak jak moj starszy synio tylko 02 rocznik:))👄calusek od mojego natanka dla twojej corci:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki! Mam super wiadomosc rozmowa przebiegla lepiej niz mozna byloby przypuszczac, kaucje odmieszkamy do 18 stycznia, w miedzy czasie sie bedziemy wyprowadzac. Ale jestem szczesliwa. Musze powidziec dziewczyny, ze moj Rom Landlord okazal sie normalny, moze dla tego ze i my i on bylismy zawsze bardzo korekt wobec oczywiscie placenia. W trakcie rozmowy probowal nas przekonac, ze to wszystko przejdzie po preparatach, ale ja po perypetiach i opowiesciach Jovki nie bylam glupia zeby dac sie na to nabrac. Dzieki Joveczka, dzieki, wiesz czasami pewne opowidane swoje historie na lamach forum sa bardzo przydatne dla innych. Nasz landlord na czas odgrzybiania posunal sie nawet do tego ze na 2 dni chcial nas zabrac do siebie do domu zebysmy zamieszkali z nim, ale wole raczej nie. Joveczka orientujesz sie moze jak bardzo szkodliwe sa te preparaty? Jak zamkniemy pokoj i tam nie bedziem wchodzic prze 48 h jak jest zapisane na instrukcji, to nic juz nam wtedy nie grozi? Buziaki kochane Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam W marcu wyjeżdżam do Anglii z 2 letnia córką do Burnham-on-sea. Mąż jest tam już prawie rok i dużo pracuje,dlatego szukam jakiejś mamy z Samerset lub okolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga! Fajnie, że cos pomogło, to comogę , to pisze, zawsze tu znalazłam słowa otuchy i wsparcie. Nie jestem może najmadrzejsza, bo wciąż daję sie wodzic za noc jakiemus facetowi,ale staram sie przekazac ze swojego doswiadczenia co mozliwe. Moze chociaz ktoś bedzie mial inaczej :) Co do preparatu od grzybów to nie znam sie na tym, kiedy mozna uzywac pomieszczen po jego uzyciu. Najlepiej zrobic to chyba stopniowo, a jeden z pokoi zostawic pod reką do uzytku, gdyby sie okazalo ze jednak smierdzi albo cos nie tak :) yczę powodzenia - super ze wszystko poszło dobrze, trzymam dalej kciuki za przeprowadzkę i powodzonka :) 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braga, cieszę się że wszystko dobrze się skończyło! :) co do preparatów - nasi znajomi czymś pryskają mieszkanie i nie mówili żeby to śmierdziało a tak naprawdę mają dużo pleśni w domu, bo i w living roomie i w sypialni i w przedpokoju :O kupują jakiś preparat za funta i jadą, a mają kilkumiesięczne dziecko w domu a to pryskanie pomaga na jakieś 3-4 tyg w zależności jaka jest pogoda, jak jest chlapa i ciągle pada deszcz to grzyb wychodzi częściej :O dziewczyny, i my najprawdopodobniej będziemy się przeprowadzać pod koniec stycznia :) już się nie mogę doczekać :D a może wiecie ile kosztuje wynajęcie (?) czy jakto nazwać kogoś kto przewiezie te nasze większe bambetle typu szafki, półki, materac? wiem że w róznych miastach są różne ceny ale tak mniej więcej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iziunia
Witam drogie mamusie, jestem w uk już ponad rok, miesiąc temu urodziłam drugiego synka. chetnie dolacze do Waszego topiku drogie mamuski, gdyz siedze teraz w domku i czasem chcialoby sie z kims podyskutowac :) Poprosze o wdrazenie mnie glebiej w temat :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam na wilgoc w starym mieszkaniu najbardziej przydal sie taki specjalny sprzet odciagajacy wilgoc ( odciagal baniaczek wody dziennie czasami wiecej jak bardzo mokro bylo na zewnatrz).kosztuje to 200 funtow w argosie, ale nam kupil landlord. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Padam na ryjek :-o Jestem niewyspana, umordowana tym sprzątaniem wszystkich betów, ale mam już wszystko rozpakowane. Efik---> narazie dobrze, ale czas pokarze. Przenieśliśmy sie pare ulic dalej, więc cały czas Yardley. Ziarnko_piasku---> ja płaciłam za przewóz 20 F + 4 piwa za dodatkowy kurs :P. Ale to był Polak, który mieszka na tej samej ulicy co my teraz. Jak dzwoniliśmy po takich firmach to stawka zaczynała się od 35 F wzwyż. Może też Tobie się uda tanio załatwić :) A co do pleśni i grzyba... Mamy jeszcze do rozliczenia ze starym Lanlordem. Ciekawe czy odda depozyt... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm nie przyjmiecie kolejnej mamuski do swojego grona, oj oj nie ladnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Witam kobialki z wieczora Odnosnie bialych plamek na jezyczku plesniawki chyba sa przedewszystkim na policzkach, ale moge sie mylic jestem ksiegowka a nie GP. Jovcia mysle ze madrosci zyciowej momentami kochanie to mozemy sie uczyc od ciebie sloneczko. Niestety kochanie wikszosc z Nas jest bardzo miekka w stosunku do naszych partnerow a w szczegolnosci do ojcow naszych dzieci, tylko naprawde ekstremalne sytuacje powoduja obronne zachowanie. W zaleznosci od charakteru czasami unosimy sie duma i doskonale dajemy sobie rade bez nich a czasami wbrew rozumowi i przeciwko sobie tkwimy w toksycznych zwiazkach dla dobra dzieci i tego co inni powiedza albo jestesmy zastraszane i doznajemy przemocy.Jovcia ty jestes naprawde dzielna babeczka, kiepsko widze natomiast nasze wspolne spotkanie, po pierwsze przed swietami sie juz nie uda, a po chyba na swietego wtygdy ktorego nie ma nigdy...To byl zart oczywiscie kochana, powiedzenie rodem z zachodniej Polski. Bardzo bym chciala znalezc wspolny dla Nas czas i miejsce na spotkanie gotowa jestem nawet dojechac z Cambridgeshire. Pozdrawiam Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziarenko Piasku kochanie my do przeprowadzki wynajmujemy samochod wiekszy a maz bedzie prowadzil , w obszarze Cambridgeshire to kosztuje na dobe samochod okolo 80 funtow. Popatrz na Londynku jezeli kochanie jestes z Ladka, tam sie oglaszaja w sprawie przeprowadzek. Pozdr.Pa kolorowych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja mieszkam na wyspach ponad rok z mężem i 6 letnim synkiem.W czerwcu spodziewamy się drugiego dzidziusia i mam prozbe napiszcie mi cos o porodach w anglii, jaka opieka no i czy dobra. Wiem że mam jeszcze bardzo dużo czasu ale słyszałam różne opinie. Wiem oczywiście z doświadczenia że ile osób to tyle opini.Prawdo podobnie będe rodziła w Peterborough bo mam najbliżej tam z mojego miastaczka.Może któraś z was tam rodziła? Pozdrawiam serdecznie i życze miłej niedzieli🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A napiszcie mi kolezanki, czy wiecie o tym sprzecie co sciera warzywa na drobno i grubiej elektrycznie, bo mi nikt nic nie odspisał, brzydale :P Ja lubie surówki i ciagle muszę coś trzec a łapki mam tylko dwie :) Pliisska :) Sokowirówa mi jest znana,a do tarcia nie wiem która firma jest solidna. NIe zalezy mi na taniości, tylko na solidnosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
Martusia 82 ja będę rodzić na początku lutego w Peterborough (bo tam też mieszkam) zatem na 2 miesiące dam Ci znać :))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki to jeszcze raz ja mam nadzieje że moge z wami tu zostać.Mój synek Kubuś chodzi tu od roku do szkoły i jestem z niego bardzo dumna bo angielski zna już lepiej odemnie bardzo szybko sie zaklimatyzował. karina82 -----> mój kubuś tagże maiał pleśniawki na języczku i w polsce starsza lekarka mi doradziła dość wstrętny sposób ale bardzo dobry.Kazała smarować dziecku języczek jego własnym moczem.Wiem że może wydawać sie to odrażające ale to stary sposób naszych babć no i po 5 dniach wszystko przeszło jak ręką odioł pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vika25----> z góry bardzo dziękuje a ja mieszkam w miasteczku Deeping st.james teraz ide 8.01 na badanie krwi, a potem 18 lutego na drógi scan to pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia82 ja urodziłam miesiąc temu, pierwszego synka natomiast urodzilam jeszcze w PL wiec mam porownanie. Jesli chodzi o sama opieke-przez cala ciaze nie bylam badana ginekologicznie. Caly czas jednak sa wizyty z poloznymi co 2 tygodnie, potem co tydzien. Szkoda tylko, ze to ciezarne musza do nich chodzic, czasem bylo to dla mnie uciazliwe. Trafialam na rozne kobiety, zwykle odbebnialy tylko swoja robote. Byla jedna jedyna z ktora moglam swobodnie porozmawiac i ktora chetnie odpowiadala na moje pytania. Co do porodu...Lezalam w spodniach prawie do partych. Wtedy polozna(nie bylo zadnego lekarza przy mnie) zapytala sie mnie \"Czy jestem gotowa aby zdjac spodnie\". Bylam w lekkim szoku. W PL lezalam okrakiem kilka godzin i kazdy kto chcial mogl sobie zagladnac. Mysle, ze w UK porod traktuja jako naturalna sprawe kobiety, nie wiem sama czy to zdrowe podejscie czy tez nie...Meczylam sie z partymi prawie 3 godziny, w PL pewnie uzyli by juz vacum ale tu sposobem okazalo sie rodzenie w kilku pozycjach- na pilce, na czworaka, na stojaco itp. Co do znieczulenia dostalam gaz. Osobiscie uwazam, ze podczas skurczow nie radzi sobie, ma za zadanie jedynie skupic cala uwage na oddychaniu , natomiast po wszystkim daje chwilke oglupienia aby nie pamietac o bolu i przygotowac do nastepnych skurczow. Rodzilam w szpitalu ktory nie zrobil na mnie dobrego wrazenia pod wzgledem wyposazenia. Ogolnie sam porod wspominam jako cudowne przezycie, glownie z tego powodu ze bralam w nim czynny udzial i wszystko tak naprawde zalezalo ode mnie. Robilam co moglam aby byc jak najszybciej z moim malenstwem :) Pozdrowienia i szczesliwego rozwiazania zycze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam oczywiście o wizytach w szpitalu, widzę, że szykujesz się na drugi scan. więcej chyba nie będzie? Ja miałam 3 a to tylko dlatego, że mały był źle ułożony i nie mogli nic odczytać na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×