Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość dziewczyny mam pytanie
glownie do Tych, ktore rodzily w Anglii - czy ktoras uzywala do lagodzenia boli porodowych TENS'a? (czyli tych elektrod umieszczanych na plecach)? czy to w ogole dziala? bo nie wiem, czy jest sens wydawac pieniadze, wolalabym najpierw dowiedziec sie czegos 'z pierwszej reki', ze tak powiem. dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dzieweczki w ten niedzielny leniwy dzionek :) Ja jeszcze w pizamce, mam chwile przerwy bo mala wkoncu puscila cyca ;) i spi ale chyba nie na dlugo. Nie wiem czy to normalne, ona ma 5 tyg przewaznie wola jesc co 2-3 godziny, czasem jej sie zdazy (choc rzadko!) ze co 4! a czasem nawet co godzine. Sprawdzam-ma sucho w pieluszce, nosze, spiewam, kolysze a ona placze i nic tylko kciuka ssie albo chce pieluszke zjesc i szuka cyca. Czy wasze tez tak? kiedy sie to unormuje albo przynajmniej godziny karmienia wydluza? Flyfly nie boj nic gorolem nie jestem ;) czysta slazara ze mnie bo z katowic :) a Ty? Pozdrawiam i milego dzioneczka zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki Anibas z tym jedzeniem to chyba normalne mój Niuniek wytrzymywał godzinę i akcja:) ale za to w nocy budził się tylko 2-3 razy unormowało mu się po trzecim miesiącu tzn. je rzadziej ale też kiedy chce ale zaczęłam mu teraz wprowadzać inne pokarmy to zobaczymy. Chociaż każde dziecko może mieć inaczej.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ tylko z doskoku zeby powiedziec ze to nie grzech byc gorolem :) no i dotego z urodzenia Pomorzanka jestem :p Co do TENS\'a, ja go wypozyczylam ale musze powiedziec ze mnie bardziej denerwowal niz pomagal i jak doszlo co do czego to wcale nie uzywalam. mysz mnie wola, \"Mummy, mummy, mummy\" w kolko i w kolko i na okraglo.... glowa peka ale usmiechac sie trzeba :) na dodatek dzisiaj mamy wymioty i biegunke. Zastanawiam sie czy to tylko zabkowanie czy cos powazniejszego... ale na chora mi nie wyglada, nie ma goraczki i jest dosc zywa i rozrabia ❤️ no to lece, czas na kapiel 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko, z macie czerwona ksiazeczke? Bo tam to wszystkie szczepionki sa zaznaczone drukiem a pielegniarka tylko date wpisuje. Tylko te dodatkowe wpisuja recznie. Powodzenia z powrotem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czuje sie coraz gorzej jesli tak bede sie czula do porodu to te dwa m-ce beda tragiczne ...jestem coraz slabsza, do tego przyplatala sie do mnie jakas infekcja typowo kobieca na szczescie mam leki choc przez nie leci ( tak powiem potocznie ) ze mnie jak bym sikala... boje sie czasami ze to moze wody... a termin na 15 stycznia ... przed chwila byla u mnie policja juz chyba w ciagu trzech tygodni sa u nas ktorys raz z rzedu.... szukaja polaka ktory kiedys tu mieszkal... ale teraz maja jego zdjecie ... kurde jak bym go zobaczyla to bym sie w dzien przelekła a co mowic w nocy... Mala ma katar i troche kaszel mysle ze to tez wina mieszkania w jakim mieszkamy bo w pokojach jest cieplo a w kuchni i lazience zimno...a nie da sie ciagle siedziec w jednym miejscu dlatego tez mam nadzieje ze to nowe mieszkanie bedzie cieplejsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek27- ta czasami kobitki w ciazy maja:( :( albo moze ty pecherz przeziebilas ? Jednak powinnasc pojsc do lekarza i to skonsultowac. Wspolczuje tego nachodzenia przez policje- oni nie rozumieja tego, ze teraz na tym mieszkaniu mieszka kto inny i takie ich przychodzenie w niczym nie pomoze. 🌼 pozdrawiam wszystkie mamusie🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada a jak moglam przebic pecherzyk ?? no chyba ze jak aplikowalam sobie ta tabletke na infekcje ... kurde teraz juz wogole mam do myslenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehhee kurde z tego wszytkiego jakos inaczej przeczytalam ...:) nie mam sily nosic juz malej a ona ciagle czasami chce bym brala ja na reke ... az sie boje gdyby bylo szybciej bo bede sama z mala a tu ciach i drugie na szczescie maz bedzie mial dwa tyg wolnego ...ale wolalabym urodzic w styczniu ... mam nadzieje ze to wytrzymam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! 🖐️ Jesli chodzi o spotkanie, to ja też mogę tylko w weekendy Mamo E 😘 Dzieci,szkola, zajęcia domowe i moje robótki... A w centrum podobywa mi sie,tylkozeby bylo jakos kladnie i przyjemnie dla dzieciaków :) :) :) znaczy moja dzidzia to se nie polata,ale niechby bylo milusinsko :) No i w ogóle milego dnia :) :) :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karineczko
widac po tobie ze raczej nie nadajesz sie na matke i pewnie nie predko przywykniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana mam dzis spotkanie z lekarzem odnosnie porodu... zobaczymy co wymyslimy wspólnie moze poda mi jakis wstepny termin.... musze powiedziec o tym moim mdleniu i o tym ze mam troche wiecej wydzielinek ... jesli ktoras zna na tyle angielski by mi pomoc ułozyc slownictwo to bede wdzieczna zawsze przygotowuje sie do takich rozmow bo nie znam na tyle angieslkiego by jakos swobodnie rozmawiac zwlaszcza jezykiem medycznym... dzis mala obudzila mi sie o 8.49 az bylam w szoku troche w nocy marudzila ale zasnela ... ciekawa jestem jak bedzie gdy bedzie spala sama w swoim pokoiku, mam nadzieje e nie poczuje sie odrzucona w momencie gdy zobaczy ze malenstwo spi z nami w pokoiku... musze zamowic druga bramke bo teraz juz bedziemy uzywac dwoch pieter i trzeba by zamontowac dwie brameczki... musze pogadac ze znajoma z grupy to załatwi mi za 5 f druga nowa brameczke ... bo mala jak sie rano obudzi by nie wyleciala nam na schody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulku, ojejku szkoda ze tak pozno zajzalam - jak po wizycie? wyrazenia jakich szukasz to fainting (mdlenie) i discharge (wydzieliny) Moglabys to powiedzewc tak: I\'m fainting frequently and have more abundant than usual discharge. Mam nadzieje ze ci sie przyda wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POdpisuje cyrograf :P A co tu takie pustki? Zycze wszystkim milego popoludnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki juz z jezykiem sobie poradzilam :) mam cesarke na 10 stycznia czekaja mnie trzy wizyty u midwife i 8 na badania i 10 na operacje... uciekam kochane dzis juz padam po angielskim i malej łobuziarze mam troche dosc :) dobrej nocki papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! ja jeszcze jestem na ciezarnych. Asiulek u nas rzadko zagladasz a mam pytanie odnosnie cesarki. czy mozesz napisac dlaczego zdecydowali sie juz dwa miesiace przed terminem ze ja zrobia ?? czy ze wzgledu na te omdlenia? pozdrawiam Wszystkie Mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinela powiem szczerze zagladam rzadko bo tu czuje sie troche bardziej swojo prezwaznie kazdy odnosi sie do moich wypowiedzi a w ciezarnych jakby gine i dlatego jestem tak rzadko choc czytam ... i czasami sie odezwe... tak zdecydowali bo mialam pierwsza cesarke i przy pierwszej mocno popekalam, tzn moja macica i mysle tez ze jest mala roznica bo mala ma dwa lata ... co do omdleń mówilismy poloznej a ona ze mam wiecej odpowczywac tyle nawet lekarzowi nie przekazala ze mialam cos takiego co do wydzieliek to mowila ze z pewnoscia to infekcja wiec sprawa dogadana ...co do infekcji to bym sie zgodzila ale co do omdleń to mogli by bardziej sie do tego przylozyc... mam rodzic w srode a wyjsc w niedziele tak mowila polozna i mowila ze maz bedzie przy porodzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Asiulek za odpowiedz pozdrawiam wszystkie uczestniczki topicu. jak mnie bedziecie chcialy to dolacze do Was, jak juz bede miala o czym u Was pisac, za jakis miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi2-27
jezeli nie bedziecie miały nic przeciwko to ja tez dołacze do topiku.Jestem mamą 4 tyg Victori. Własnie dzisiaj byłam u lekarza z moim guzem wielkosci sliwki-okazało sie ze to zapalenie piersi no i dali antybiotyk (domowe sposoby nie działały)mam nadzieje ze zadziała POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH MAMUSIEK I ICH POCIECH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laporushi24
i czy ja tez moge sie przylaczyc?;) do agi2-27 Gratulacje corci, piekne imie, jezlei bede miala corcie tez ja nazwe Viktoria;) i pytanko;) jestem w 10 tygodniu, w niedziele mialam pobierana krew, na kiedy moge sie spodziewac wynikow?.. dodam jeszcze ze 7 grudnia mam pierwszy scan, czy to mozliwe ze dopiero wtedy cos mi powiedza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe forumowiczki zapraszam :) laporushi24 zapraszam Cie na ciezarne polki na taki topik tutaj sa juz mamusie ktorym sie dzieci urodzily, tam uzyskasz informacje od mam ciezarnych ja jestem tu i tam bo juz mam jedna dzidzie a drugiej oczekuje :) dzis sie nie wybralam na angielski bo bylam zmeczona a mala miala w nocy kaszel zreszta bardziej by mi sie chyba zaprawila ... bo z przedszkola zawsze wyskakuje rozgrzana a dzis dosc zimno... mamy problem z landlordem nie chce nam oddac depozytu... brrr ale mam nadzieje ze cos sie wykombinuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek! Asiulek,jesli landlord nie chce oddac kaucji, to zadzwoncie do Consilu miejscowego, oni powiedzą jak to zalatwiac, nawet mogą wezwac landlorda na rozmowe , a w najgorszym przypadku mozecie mieszkac ten miesiac za kaucję. W ogóle 😘 dziendoberek od rana. A ja sie dowiedzialam ostatnio, ze moja Hania moze nosic moje nazwisko i to bez względu na to, co o tym mysli mój pierwszy eks-malżonek. Od rozwodu minęło ponad 300 dni (wiecej,po ponad dwa i pół roku,ale 300 dni wystarczy) Bo niestety mojego partnera bylego nie podalam do aktu. NIe bede go szukac potem po Grecjach... Smutno mi trochę, i wlasciwie to coś mnie szarpie od czasu do czasu w serduchu z tego powodu... Ale widzę ze on nie ma problemów z pretensjami do mnie i nadal chętnie czuje sie wlascicielem Hani i mnie 😠 Chętnie błyskałby jej po oczach fleszem aparatu i wysyłał zdjęcia zeby sie nachwalic - jaką MA córke 😡 W ogóle troche mam ostatnio dołą, bylam w konsulacie po paszport, wszyscy parami,tylko my bidulki same.... Ledwo wypelnilam te wszystkie formularze, haniutek plakal, potem chcial jesc.... nie wiadomo co robić, pisac, karmic, czy stac w kolejce.... No ale, zycie jest hard, jak to mówi sie miedzy nami górolami :P nie placzta tylko sie wezta do roboty babo ino nie znakdzta se nazad jakiego darmozjada, co gębe wystawi do zarcia i reke po dutki :D :D :D Dyc lepi byc jako golabek samej niz w sobakowy druzynie :D :D :D Tyle odgóralki z mazowsza hahahaha! :D :D :D MIlego dzionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Pomaranczko, cóześ znikła dziewuszyno, smutno bez Ciebie i zal Sciska... :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze ja, bo potem jak juz odejde to mnie nie bedzie :D Ja o tym spotkaniu na kawcei czymś tam jeszcze. Znaczy, najszczuplejsza to ja nie jestem,ale jakąś pizze bysmy zjadly,albo cos innego strawnego w miare dla tych kolek moich Haniutkowych :P Ale mówiem powazniem o spotkaniu 🌻 choć licze ze powazne ,ale wesole bedzie przy okazji. Tylko nie przychodzic mi ze swoimi fajnymi chłopakami bo sie rozbeczę :D :D :D To czekam na powolne acz konsekwentne ustalanie terminku 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dostalismy mieszkanie fuksem i nie moglismy zlozyc wypowiedzenia 4 tygodniowego i landlord mowi ze jak tego nie zlozylismy to depozytu nie odda ... :(mielismy umowe na 12 miesiecy a teraz minelo 10 m-cy a w grudniu musimy sie juz tam wprowadzic wiec czasu malutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochaniutkie !!! Ostatnio nie zaglądałam do Was bo mamy problem..... z Lanlordem (asiulek27) i byłymi współlokatorami. Lokatorzy się wyprowadzili, my zrywamy umowe z agencją na 5 mc przed wygaśnięciem. Głowny powód to mega pleśń w całym domu, jak również to, że nie zdołamy utrzymać tak dużego domu. Agencja się pluje, Lanlord grozi sądem. Złożyliśmy pisemną rezygnację na 3 tygodnie przed terminem kolejnej wpłaty za mieszkanie. A zgłaszaliśmy ten fakt wcześniej tylko, że telefonicznie i to był nasz błąd. Szkoda gadać :-o Martynia przeżywa strasznie ząbki mamy już 3 czwórki na wierzchu a 4 nadal walczy. Pozdrawiam nowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga my mielismy kiedys taki problem z domem w londynie, plesn i grzyb, landlord sie plul.zadzwonilam do coucilu- do dzialu health and safety.przyslali eksperta zeby zobaczyl czy sa warunki szkodliwe dla zdrowia (tym bardziej powazna sytuacja jak jest dziecko). ekspert zobaczyl, dostalismy mozliwosc wyprowadzenia sie w kazdej chwili kiedy chcemy i natychmiastowy zwrot depozytu, a landlord to malo co zawalu nie dostal, bo poszlo mu w papiery. mieszkanie bylo z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U nas brzydko- leje cały czas. Karinella---> Dzięki za rade. U nas był już expert tylko agencja go przysłała. Myśleli, że sami sobie tą pleśń wymyśliliśmy. Szkoda bo 2 tyg wcześniej był gościu z tej agencji, żeby to sprawdzić. W każdym bądź razie gość powiedział, że tu nie można mieszkać. Zagraża zdrowiu. Agencja i Lanlord zmienili ton i teraz zastanawiają się czy nam oddadzą depozyt i się zastanowi czy nas nie pozwać za zerwanie umowy. Wcześniej chciał jeszcze kase za następny miesiąc :-o A babka z agencji stwierdziła, że ta pleśń od suszenia prania na kaloryferze :-o . Zgroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×