Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Dziękuje za porade na razie mam bardzo pozytywne wrażenia.Mieszkam w bardzo malym miasteczku i są tu tylko dwie położne bardzo przemiłe i pomocne w szpitalu jak byłam na pierwszym scanie to dostałam tłumaczke i na prawde było bardzo miło.Mam nadzieje że będzie tak dalej.Na trzeci skayn nawet nie licze bo jestem dość przeciwna niemu, chciala bym mieć zrobione max 3 chyba że dzialo by sie coś z dzidziusiem to widomo trzeba zrobić.O badaniu ginekologicznym już wiem na szczęście miałam w polsce zrobione jak byłam w pazdzierniku no i właśnie wtedy lekarz wykrył u mnie bardzo wczesna 4 tygodniowa ciąże.W poniedziałek zaczyna się nam 12 tydzień i jak narazie jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziewczyny co do tych grzybów na ścianie to sie nie da ich zlikwidować mozna tylko na jakiś czas usunąć ale i tak potem wracaja.Wiem cos o tym bo jak mieszkałam w polsce to w trzech mieszkaniach które wynajmowaliśmy było to dziadostwo i próbowaliśmy wszystkiego no i na nic. Przez te grzyby bardzo nam synek chorował że wkońcu trafił do szpitala.Na szczęście to juz za nami ale było tragicznie.Więc jestem zdania jak jest grzyb w mieszkaniu jak najszybciej zamieniać mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusiu my juz postanowilismy uciekamy gdzie pieprz rosnie z ansza 5 latka, i may nadzieje ze gzryb nas nie dopadnie wiecej. Przeprowadzamy sie do miasteczka okolo 5 -7 letniego niektore domy maja nawet tylko kilka miesiecy a miasteczko caly czas sie rozrasta. jest spokoj cisza, w Londynie sie za dobrze nie czuje a mysle ze miejsce do zycia i wychowania dziecka lepsze. spokojniej milej i baaardzooo czysto.Wiekszosc osob mowi bardzo ladnym angielskim. pozdr.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braga---> ja mieszkam właśnie w takim uroczym miasteczku i nigdy w życiu nie zamieniła bym go na coś innego.Ludzie przemili spokój cisza chodniki puste tylko autek troche jezdzi i szkoła wspaniala przyjazdna polakom bo chodzi tam tylko dwoje dzieci polskich.Mój Kubuś i jeszcze 4 letnia dziewczynka.Nauczyciele maja super podejście chociaż nawet dzień dobry po polsku nie powiedza.Więc życze ci powodzenia i na pewno bedzie wam tam lepiej niz w wielkim mieście w tym chalasie itd... To dobranoc dziewczyny ja jutro pobutka 7:30 i do szkoły z małym to milych i kosmatych😴😴😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Wam dziewczyny zazdroszczę..:( Ja z kolei wynajmuję piękny domek w Manchesterze, ale co z tego skoro okolica nie należy do przyjemniejszych...Chcielibyśmy bardzo się wyprowadzić do małego miasteczka, problem tkwi w tym, że narzeczony ma tu blisko do pracy. A jak jest u Was?? Dojeżdżacie z tych miasteczek do pracy w większym mieście czy też znalazłyście coś w pobliżu???Jestem ogólnie ciekawa, jak z pracą w takich mniej zaludnionych miejscach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki Pogoda barowa tylko spac...nie lubie takiej!!!!! Martusiu slonko czy ty przypadkiem nie mieszkasz gdzies w obszarze Cambridgeshire? To twoje miasteczko tak mi znajomo brzmi.My przeprowadzamy sie do Cambourne a to wlasnie Cambridgeshire. Milego brzydkiego dzionka kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki a u mnie piękne sloneczko od rana.Kurcze cos w nocy ostatnio nie moge spac a potem chodze jak neptyk.Mój mały dzisiaj to samo dwie godziny mi nie spał no i w końcu nie póściłam go do szkoły bo pewnie w ławce by zasnoł. braga----> tak kochana to w tym samym hrabstwie najlepiej wejdz sobie na google map i wpisz nazwe mojego miasteczka czyli deeping st. james i sobie poruwnasz odległość na moje oko jest około godziny jazdy autem czyli dość blisko.Widziałam że twoje miasteczko jest równiez wielkości mojego.Jak chcesz zobaczyć to wejdz u mnie na linka ze zdjęciami to tam jest troche zrobionych u nas w miasteczku to zobaczysz sobie mniejwięcej jak tu wygląda. lziunia----> mój facecik dojeżdza do pracy do innego miasteczka ma jakieś 20 minut drogi autem bo u nas to raczej ciężko z taką pracą.Chyba że znasz język perfekt to w tedy już lepiej do jakiegoś sklepu można się załapać albo do fabryki bo jedną tu mamy co robi materace do łóżek tylko żeby sie tam dostać trzeba mieć znajomości dwóch znajomych polaków tam właśnie pracuje.Niewiem jak to wygląda w innych miasteczkach ale tutaj właśnie tak pozdrawiam MIŁEGO DZIONKA🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski :)) Mam pytanko:czy badal was ktos ginekologicznie po porodzie,jesli tak to kiedy,bo ja bylam u GP 6 tygodni po porodzie i nic nie mowila o badaniu.Dla mnie to dziwne,bo przeciez powinni sprawdzic czy wszystko w porzadku po porodzie.Prosze odpowiedzcie:)) Z gory dziekuje za odpowiedzi.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 🖐️ Braga 🌻 GaGa_ 🌻 dziękuję Wam kochane za odpowiedź 👄 chyba pod koniec stycznia trzeba będzie się za czymś rozejrzeć, chyba że mąż zdecyduje sie te parę mebli rozkręcić i samemu zawieźć :O Izabela - mnie po porodzie też nikt nie badał :) pielęgniarka na tym spotkaniu po 6 tyg to tylko mi cieśnienie zmierzyła i zadała kilka standartowych pytań. Trzba się przyzywczaić - tu nikt łap nigdzie nie pcha jak naprawdę nie potrzeba :P ;) jovka 🌻 ja nawet nei widziałam takich elektrycznych tartek :( jedynie co to mamy blender Brauna ale nim to na papkę chyba że krócej bedziesz mielić to wyjdzie grubsze jedzonko ale z marchewki to będą takie \"śmieci\" a nie wiórki :P więc ja ci kochana niestety nie pomogę dziś mój luby był w tej agencji co to mieszkanko wynajmiemy i oczywiście przyczepili się ze ode mnie też wymagają aplikacji i pobiorą ode mnie 50f :O razem za nas wyszło 200f :O cwaniacy 😠 i nie przeszkadza im że nie pracuje i nie mogę się wykazać żadnymi zarobkami (bo na aplikacji jest napisane ze kazdy aplikant musi wykazac się dwu i pół krotnością czynszu na pay slipie) no, a żeby pieniązki wziąć to pierwsi 😡 buziaki! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Babeczki :) Jovka 🌻 tobie pewnie chodzi o Food Processor... w Argos jest ich pelno... ceny zaczynaja sie od 16F za taki mini processor... ja mam Kenwood podobny do tego http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4227119/Trail/C%24cip%3D1500005988.Kitchen%2Band%2Blaundry%3EC%24cip%3D1500006048.Small%2Bkitchen%2Bappliances%3EC%24cip%3D1500006061.Food%2Bprocessors.htm jest naprawde fajny :) wszystko zalezy od tego co potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx----> oglądałam filmik na blogu Alexa i przyznam się szczerze, że ryczałam jak bóbr :) P.S. Izabela no właśnie mi przypomniałaś, że powinnam zadzwonić do GP !!! O żesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia18
dziewczyny jestem w angli i w lutym bede mamusia co mam zabrac ze soba do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki witam u mnie dzisiaj słonecznie ale bardzo mrozno. Mam dzisiaj jakiegoś nygusa nic mi sie nie chce a prasowania cała sterta może któras chętna do pomocy:):):) przyjme każdego.... No to miłego dzionka🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Mamusi18 🌻 proponuje ci pojsc do szkoly rodzenia (twoja midwife na pewno ci o tym wspomniala a jak nie to ja zapytaj) tam dowiesz sie wszystkiego, miedzy innymi co zabrac do szpitala :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia 18 wierz ja za bardzo nie wiem jak to wygląda tutaj ale podobnie pewnie jak w polsce czyli najważniejsze dokumenty, piżame , ręczniki , kosmetyki, ubranka dla dzidziusia, jakis kocyk, ja pewnie to wezme tylko u mnie to jeszcze troche bo dopiero na czerwiec sie szykujemy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam miałam spakowaną torbę ale nie do końca, ponieważ wciąż powtarzałam sobie, że mam jeszcze czas. Niestety, poród się zaczął dwa tygodnie przez terminem. Szybko chwyciłam za torbę i pojechałam do szpitala bez piżamy,kosmetyków i pieluszek dla Jasia. :) Dobrze chociaż że blisko szpitala mieszkamy to luby mógł pojechać po pozostałe rzeczy. A listę rzeczy do szpitala droga mamusio18 powinnaś mieć w jakiejś książeczce czy na ulotce którą dostałaś na pewno od swojej midwife. Pozdrawiam Cie serdecznie i pomyślnego rozwiazania zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja już po wstępnym sprzątaniu zrobiłam sobie chwile przerwy.Jakiś wirus mnie dopad mam straszny ból gardła jak mi pewnie nie przejdzie leczenie domowymi sposobami to będe musiała wybrać sie do doktora. Napiszcie co tam planujecie na sylwestra bo mnie i mojego facecika czeka pewnie biała sala hi hi hi hi MIŁEGO DZIONKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki,wlasnie wrucilismy ze szczepienia tak sie darl ze nie moglam go ubrac,o dziwo dal mi jas masc na te ropijace oczko,ale dziwi mnie ze tu nie badaja dzieci przed szczepieniem wasz gp tez nie bada tylko od razu dziala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn ma 6 lat i jakies 9 miesięcy temu miał tez szczepienia również go nie badano mimo że mówiłam że ma kaszel i tydzień temu brał antybiotyk.Widocznie tutaj nie zwracaja na to uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak b dziwne,moze tylko w polsce tak chuchaja,byle gardelko czerwone i nie ma szczepienia-moze to i dobrze,jak widac dzieciom sie tu nic nie dzieje:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, tutaj ani katar ani kaszel nie sa przeszkoda do szczepien - dopiero kiedy dziecko ma goraczke to szczepienie sie opoznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak jak mama E napisala jesli dziecko ma goraczke, nie chce jesl i pic to wtedy sie szczepienie przeklada... A ja znowu chora jestem :( gardlo czerwone, wezly chlonne powiekszone i mialam pol dnia stan podgoraczkowy :o myslalam ze uda mi sie wywinac i nie isc dzisiaj do pracy ale dziewczyna ktora powinna byc ze mna na zmianie zlamala dzis rano reke i musze isc taka zdychajaca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Megx ❤️ pij duzo wody i jak mozesz wit C. Dwie tabletki ibuprofen\'u powinny cie postawic na nogi - szybkiego powrotu do zdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati2000
hej, mam pytanie...znacie może jakiegos polskiego ginekologa w Northampton?Robiłam test w zeszłym tygodniu i jestem w ciazy.Jesli nie polskiego, to jaka angielska przychodnie, gdzie mnie przyjma i zrobia jakies badania. Pomóżcie prosze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia18
kati najpierw musisz pujsc do osrodka zdrowia w swoim miescie i zlozyc aplikacje do lekarza po 2 tygodniach przyjdzie ci numer karty i nazwisko lekarza rodzinnego nastepnie musisz pujsc umowic sie na wizyte do osrodka oni tam dadza ci numer do poloznej ktora zajmie sie toba i skieruje cie na badania do szpitala ja pierwszy skan mialam w 12 tygodniu ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi2-27
do mamusia18-kochana do szpitala ze soba\na pewno pizamka dla ciebie, nalepiej wez 2 albo 3,płyn pod prysznic(mi połozna poradziła jonsons),podpaski higieniczne(radze 3 paczki) dla maluszka nie potrzebujesz zadnych kosmetyków tylko pampersy.Chusteczki higieniczne,jedzenie jezeli twoja druga połówka idzie z tobą i dużo pici ,ja wypiłam dwiewody po 1,5L,no i oczywiście ubranko dla dzidzi -małą czapeczkę, body, pajacyk,kocyk,skarpetki i koszulkę. to chyba wszysko jak sobie cos przypomneto jeszcze napisze potem opisze poród bo teraz mała wola jesc - buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja mam wazne zapytanie
dziewczyny...mam glupie pytanie ale nie wracam do Polski nie znam cen czy tysiac funtow wystarczy na cala wyprawke? wozek widzialam za 300, lozeczko za 100 a reszta to ciuszki,kocyki,kosmetyki itp itd zmieszcze sie w tysiacu ??? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski ZWRACAM SIE Z ROMANSEM DO KTOREJS Z WAS !!!!!!!!!!!!!!! WKLEJE LINK http://homeoption.org/Scheme2.aspx CHODZI MI CZY KTORAS Z WAS MOGLA MI BY JAK NAJ DOSLOWNIEJ PRZETLUMACZYC punkt numer 5 na tej stronce jesli ktoras z was bedzie milal czas. Z wiekrzoscia pism daje rade ale nie jestem pewna czy dobrze go zrozumialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaje moj e mail lub gg kalcia64@tlen .pl gg193384 tam jesli ktos sie znajdzie moze napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×