Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

witam przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalam ale pierw przeprowadzka a później nie mialam jakis czas netu a później jeszcze mega dolek ...ale juz doszlam do siebie jutro mamy wizyte tesciow i moich rodzicow .... do 26 grudnia mam nadzieje ze wytrzymam ta inwazje :P sprobuje jutro wiecej napisac pozdrawiam Was serdecznie i sciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak smo jak przy pracy dla jakiejs firmy rok podatkowy jest od kwiertnia do kwietnia. Caly ten czas naley robic regularne wplaty na konto i na podstawie stajtmentow bankowych ksiegowy robi rozliczenie. Od kwoty jaka zarobisz i wplacisz na konto odejmuje sie koszty np paliwa, telefonow i takie tam pierdoly zalezy jaka to dzialalnosc. Podstawa odliczenia kosztow jest zwykly paradon nie tak jak w polsce faktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadlam jedno slowko w pierwszym wpisie zeby starac sie o rezydentore trzeba miec otwarta dzialalnosc przynajmniej pol roku:) sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki FlyFly kochanie przepraszam faktycznie czytalam o zaproszeniu na poludnie ale ja poprostu...........zapomnialam odpowiedziec przyznaje sie bez bicia. Kochane obejrzalam dzisiaj domek jeden w Cambourne, jutro pozostale 3 propozycje, bardzo fajny nie duzy ale na poczatek wystarczy, nowe budownictwo bez grzyba brrrrrryyyyy. Cieple z ogrodeczkiem. To jak baby ruszycie sie na polnoc 1 godzinka drogi na spotkanie ze stara znajoma po klawiaturze, ale nigdy nie widziana i nieslyszana? Wisnioweczke zabieram ze soba, najprawdopodobnie przeprowadzamy sie 11-13 stycznia. Pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki! No to ja znów z pytaniem - pomaranczka cicho :P- gdzie jest tu i czy w ogóle pasmanteria? I oczywiscie jak sie nazywa to cudo tutaj :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haberdashery - tak się nazywa pasmanteryjne cudo :) u nas w mieście jest taki slepik, nie to źle powiedziane... raczej zadaszony stragan na rynku - da się tam kupi tasiemki czy guziki, zależy Jovka czego szukasz, wiesz, angielki się w szycie nei bawią - wywalają i kupują nowe :P a moje dziecie zamiast spać to się bawi w łóżeczku :O i przekręca się w poprzek :O a jak podejdę ją poprawić i przykryć to ma uiech od ucha do ucha... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prośba o pomoc
Cześć DZIEWCZYNY, mam prośbę do osób, które wysyłały z Polski swoje rzeczy do Anglii o telefon do sprawdzonej firmy kurierskiej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie Przybywam z nastepujaca sprawa :D Czy wasze dzieciaczki (wiek ok 3m-cy ) maja zacisniete piastki prawie caly czas? Moja Mala ma zacisniete piastki jakby chciala mi przylac :D czasami prostuje lapki puka w zabawki i lapie grzechotke jak sie jej podstawi pod raczke Ziarnko widze ze Twoja Julka jest w wieku Viki :) Jak to jest u Ciebie? Pozdrawiam Ale mam pogode brr nawet mi sie z pizamy przebrac nie chce Wstyd! 😘4@ll :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamcie,anka moj maly tez ma zacisniete piaski i nie raz juz mi przywalil hihi,malo tego wklada je cale do buzki:))wiec chyba taki urok tych maluszkow w tym wieku.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🖐️ Julka też usilnie pcha piąstki do buzi :) albo kciuka - tak z tydzień temu wyczaiła że kcik się fajnie ssie ;) ale jak leży na łóżku i się rozgląda to rączki ma normalnie - nie zaciśnięte. Nie chcę straszyć ani się madrzyć ale takie zaciśnięte piąstki są jednym z objawów wzmożonego napięcia mięśniowego. Możezgłoście to u GP i zobaczycie co on powie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny mam takie pytanie: otoz bylam dosyc dlugo na chorobowym(od sierpnia-zwiazane z ciaza poniewaz mam problemy z ciaglym bolem plecow co uniemozliwialo mi prace na moim stanowisku).Informowalam mojego pracodawce kiedy chce przejsc na maternity i w tym terminie zlozylam MAT B1 form.Czekam juz 4ty tydzien na jakakolwiek reakcje i w piatek rozmawialm z panem z biura ktory poinformowal mnie ze w nastepny piatek rozpocznie sie wyplacanie macierzynskiego.Dzisiaj w skrzynce bylo P45 na ktorym jest \"leaving date 09.11.2007\"-czyli 2tyg temu.Co to oznacza???Czy oni mnie zwolnili???Normalnie mam teraz takiego nerwa za nie wiem w co mam rece wlozyc.Czy to normalne moze ze jak sie przechdzi na maternity to wystawiaja P45?Odpowiedzcie prosze bo jestem zalamana...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kashi 🖐️ absolutnie nie powinnas dostac P45. Tylko list od pracodawcy z datami rozpoczecia maternity leave i data powrotu do pracy. Musisz zglosic sprawe do jakiegos prawnika, nie daj sie wykorzystac. Moge wiedziec gdzie pracujesz i czy przez agencje czy bezposrednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuje(a raczej pracowalam:() przez agencje ADECCO w DHL-u od kwietnia tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kashi, co jest napisane w twoim kontrakcie zatrudnienia o maternity leave?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kontrakcie z tego co pamietam nie ma nic o maternity,ale rozmawialam wielokrotnie na ten temat i zostalam poinformowana ze od 26tyg moge przejsc na maternity pay.Kilka dziewczyn z tej samej agencji ma normalnie placone.Zastanawiam sie czy ten facet z biura na pewno wyslal ten moj formularz,bo jest to nowa osoba w firmie i slyszalam ze bardzo niekompetentana.Czy jest mozliwe ze gdyby oni nie dostali tego formularza(w glownym biurze) MAT B1 to potraktowaliby moje nieprzychodzenie jako odejscie z pracy?To jedyne co przychodzi mi do glowy,bo wiem ze jest to firma ktora opiekuje sie ciezarnymi i nikt nie mial z tym do tej pory problemow...Zalamana jestem,siedze i rycze.Jak maz wroci z pracy to jade tam osobiscie z nimi rozmawiac,ale nie recze za siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! A ja z kolei dostalam dzis odpowiedź ze nie dostane sure start maternity grand,bo nie maja ode mnie dokladnie \"you have not provided a SF100(DEC) Certificate\". No i nie mam pojecia o co chodzi. MOze sie okaze ze ciemnam tabaka i cos nie wyslalam co powinnam, w morde. Moze wiecie, co to jest. Dostaje już benefity, które mnie upowazniaja do otrzymania tego SSMG a tu taki kwiatek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kashi... jedz do nich koniecznie i wyjasnij to oni nie maja prawa cie zwolnic jesli jestes w ciazy... jak cos ci powiedza to zagroz im sprawa w sadzie (kazdy sad ci przyzna racje!) Jovka ... pogrzebalam w necie i to SF100 to formularz, ktory sie wypelnia jak sie starasz o Sure Start Maternity Grant cyt. \"If you think you may be eligible for a Sure Start Maternity Grant and would like to make a claim, you should complete claim pack SF100 (Sure Start). To get a claim pack, contact Jobcentre Plus or, you can download a copy online at www.dwp.gov.uk. You should return your completed claim pack to Jobcentre Plus.\" moze o to im chodzi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kashi... jedz do nich koniecznie i wyjasnij to oni nie maja prawa cie zwolnic jesli jestes w ciazy... jak cos ci powiedza to zagroz im sprawa w sadzie (kazdy sad ci przyzna racje!) Jovka ... pogrzebalam w necie i to SF100 to formularz, ktory sie wypelnia jak sie starasz o Sure Start Maternity Grant cyt. \"If you think you may be eligible for a Sure Start Maternity Grant and would like to make a claim, you should complete claim pack SF100 (Sure Start). To get a claim pack, contact Jobcentre Plus or, you can download a copy online at www.dwp.gov.uk. You should return your completed claim pack to Jobcentre Plus.\" moze o to im chodzi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zrobie,maz bedzie za pol godziny w domu i uderzam prosto do nich.Dzieki za pomoc dziewczyny.Chociaz dalej sie trzese z nerwow i az mi niedobrze...I dzidzius to wszystko ze mna przezywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to jest wlasnie odpowiedź na mój formularz złożony ponownie - to było po urodzeniu dziecka, czy do potwierdzenia tego ze urodzilo sie powinnam wyslac Birtf Cert.? W formularzu jest strona podpisywana przez polozna potwierdzająca ze urodzilam dzidzie - kurcze nic nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Jovka ty sie musisz pospieszyc i to jak najszybciej wyjasnic bo papiery mozesz zlozyc do 3-m-cy od narodzin dziecka... najlepiej bedzie jak do nich zadzwonich albo pojdziesz do jobcentre plus tam ci na pewno ktos pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kashi, tam jest mowa o chorowaniu w ostatnich tygodniach ciazy i SMP. to tylko troche odnosi sie do Was. To ze nie moga cie zwolnic w toku ciazy to pewne na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok,dzieki.Ja lece teraz.Napisze pozniej co udalo sie zalatwic ew.wyjasnic.Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kashi...ja prawie cala ciaze bylam na zwolnieniu lekarskim - powiklania ciazowe... termin porodu mialam na 28.06. W polowie marca napisalam krotki list do personalnej z informacja, ze z dniem 28.05 ma zamiar przejsc na maciezynski. Nie mialam zadnych problemow... Przez ten okres wyplacano mi chorobowe a od konca Maja dostawalam normalnie Maternity Pay. Z tego co zrozumialam z tego info od Mamy E to ze jesli nie podasz pracodawcy kiedy chcesz odejsc na maciezynki a 4 tyg. przed porodem pojdziesz na zwolnienie lekarskie z powodu komplikacji ciazowych to mozesz wtedy miec problem z uzyskaniem SMP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski! :) Jovka i martusi82 dzieki za odpowiedzi :) Czekam juz dwa miesiace na odpowiedz o ch tax credit i working t credit czy jak to sie tam zwie i dalej nic, za niedlugo minie 3 miesiace i co wtedy? a chcialam jeszcze sie starac o sure start maternity grand ale jak nie mam odpowiedzi od tamtych to w takim razie to mi przepadnie? czy ktoras z was byla w takiej sytuacji? co powinnam zrobic? Anka Manchester moja dwumiesieczna corcia tez ciagle ma raczki zacisniete w piastke, smieje sie ze chce mi przywalic ;) aaa i do tego ciagle piaste pakuje do buzki, ssie ja tak lapczywie ze wyglada jakbym ja glodzila mimo ze tyle co od cyca ja odstawilam :)i tez sie nad tym zastanawialam czy to normalne czy tylko ona tak robi ale widze ze nie jest sama :) ziarnko_piasku a co to oznacza jesli dzidzia ma wzmozone napiecie miesniowe? pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam i juz wrocilam.Dowiedzialam sie tyle ze napewno nie zwolnili mnie swiadomie tylko wystapil jakies blad w systemie i dlatego zostalo wydrukowane moje P45 i wyslane do mnie.Do jutra ma byc wszystko odkrecone,jade znowu po14 jutro i wszystko mi wyjasnia co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×